Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Uriel Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.702
Cevap
385
Favori
525.167
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende tezgah altı su arıtma cihazı almak istiyorum saatlerdir okuyorum forumu ama o kadar çok bilgi karmaşıklığı var ki ne yapacağıma karar veremedim doğrusu.
  • şok markette arıtma ilanı vardı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Hocam 2. Fotodaki 5 mikron filtre galiba,

Çamur gibi olmuş,

Kaç yıllık bir kullanımda bu hale geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçe dostu güzel bir cihaz yok mu ? Demliklerin dibi aşırı kireçli (bulunduğum bölgede kireç fazla), ev halki 2 kişi...
  • fezalii kullanıcısına yanıt
    tam hatırlamıyorum ancak 5 veya 6 ay olması lazım hocam .aldıktan 3 hafta kadar sonra takmıştım.
  • 1500 tl ye kadar tavsiye verirmisiniz arkadaşlar. Bu işlerden anlamam hiç. Yoksa gidip ihlasınkini alıcam.

• Trustuer T kullanıcısına yanıt
    https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/5-asama-lotus-water-su-aritma-cihazlari-5-su-aritma-cihazi-P19229761

bu cihazı alın (60 lira farkla ana mebran filtreyi filmtec amerikan malına çevirebilirsiniz.

üzerinehttps://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/biocera-a-a-10-inch-antioksidan-alkali-mineral-filtresi-359016379

alın kalitesi yüksek ph ı yüksek su elde edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Trustuer

1500 tl ye kadar tavsiye verirmisiniz arkadaşlar. Bu işlerden anlamam hiç. Yoksa gidip ihlasınkini alıcam.
    yapma hocam kendine kıyma, ihlas bataklığına düşme

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

yapma hocam kendine kıyma, ihlas bataklığına düşme

Alıntıları Göster
    Anlamıyorum bu işlerden ne yapayım dostum🤔

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/5-asama-lotus-water-su-aritma-cihazlari-5-su-aritma-cihazi-P19229761

bu cihazı alın (60 lira farkla ana mebran filtreyi filmtec amerikan malına çevirebilirsiniz.

üzerinehttps://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/biocera-a-a-10-inch-antioksidan-alkali-mineral-filtresi-359016379

alın kalitesi yüksek ph ı yüksek su elde edin.
    Teşekkürler dostum bu ikisini Birsen’im almam gerekiyor.

1400 e royal Green lux ya da soft modelini alabilirsiniz, piyasadaki en kaliteli filtreler sahip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fezalii -- 25 Haziran 2018; 16:12:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

tam hatırlamıyorum ancak 5 veya 6 ay olması lazım hocam .aldıktan 3 hafta kadar sonra takmıştım.
    Çeşme suyunuz baya kirliymis o zaman hocam

• Su arıtma cihazımın tarihsel olarak filtre değişim zamanı geldi.
    Aşağıdaki gibi bir set alsam mı ne dersiniz yoksa tek tek alıp seçmelimiyim? (Membran filtreye ihtiyacım yok. onu değiştirmeyeceğim)

forumun önceki sayfalarında Alkali filtre önerisi vardı .

Bu ürün 120 TL
    https://www.rosuaritma.com/gs-10cal-ph-alkali-filtre?search=alkali%20filtre

Yine Alkali filtre Ücretsiz kargo 15 TL
    https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/su-aritma-cihazi-alkali-filtresi-su-aritma-filtresi-P225585627

Aradaki farka değermi ne dersiniz ?

Ayrıca yine forumdan öneri ile Aşağıdaki mineral filtreyi takibe almıştım.

40 TL + Kargo
    https://www.rosuaritma.com/2-inch-inline-mineral-kapsul-filtre.html

15 TL Kargo ücretsiz
    https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/su-aritma-cihazi-mineral-filtre-kartusu-P262460816

Yada aşağıdaki gibi usa filtre alsam 7 li artıcıyı 8 liye çıkartsammı acaba ?
    https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/alkalidetoks-filtre-seti-usa-P263784449

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfve -- 25 Haziran 2018; 17:3:1 >

• rfve kullanıcısına yanıt
    kargo zaten 10 lira ,5 liralık filtre çamaşır mandalı daha pahalı

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Yukarıdaki sorularıma Öneri alsaydım daha iyi olurdu sanki .

Arkadaşım, sistemim 8 filtreli Royal Green Elit. Sistemdeki filtrelerden bir tanesi mineral bir tanesi de GS-10CAL/RO olduğu halde ph ilk aldığım günler 6.7 (şimdilerde kaça düşerdi bilmiyorum ama muhtemelen 6 ya kadar düşerdi) ppm değeri ise sadece 21 idi.

Bunun üzerine sağolsun galip bey yardımcı oldu ve herhangi bir bedel alınmadan GS-10CAL/pH filtre takıldı. İlk takıldığı günler 8.2 gibi değerler verdi. Takıldığının Üzerinden iki ay geçtiği şu günlerde ph değeri artık 7.1 veya 7.0 gibi çıkmaya başladı. Ph tedrici olarak bu değerlere geldi. Tds değerinde ise zamana göre pek değişim gözlemlemedim; 35-38 ppm arası çıkmakta.

Şimdi galip bey ph ın garanti altında olduğu ve firmaya bildirmem halinde yine değişim yapılacağını söyledi. Ben de farkını vererek biocera taktırmayı düşünüyorum. Hâlâ aramadım, ihmal ettim. İzin dönüşü halledeceğim.

Biocera yı burada kullanan bir arkadaş 9 gibi bir ph ve 60 küsür ppm li su ediyormuş. İçimi ise Erikli gibiymiş.

Kolaylıklar dilerim.

hocam bu cihazlarda mantık hep söyle oluyor.

Alttaki üç filrre ana mebranı koruyup sudaki tortu kum klor gibi şeyleri tutup mebran ömrünü uzatıyor.Kalitelisi elbet farkeder .Ancak 6 ayda bir değiştirilmesi gerektiğinden ucuzunu almak makbüldür.

ortadaki kapsül içinde suyu saf hale yakın hale getiren ana filtre olan mebran var.Piyasanın en iyisi filmtec dow amerikan malı şuan 125 tl uzun ömürlü öndeki üç filtre zamanında değiştirilse 4 yıla kadar dayanıyormuş.Birde piyasada lg chem ve vontron var ikisi aynı sayılıyormuş.Fiyatları filmtex yarı fiyatı 50 60 lira civarı ömürleri filmtec kadar olmasa da bir filtreyi 4 yıl kullanmaktansa 50 lira verip her sene değiştir mek daha mantıklı gibi.

Bi cihaz gibi 5 aşamalı olanların son aşaması olan filtre ise tatlandırıcı filtre.Mebrandan çıkan suyun içeriği saf suya yakın yani mineralsız su.Buda tat katıyor.

Az önce yazdığım gibi sağlıklı bir suda mineral olması en önemlisi ph ın 8 civarı olması gerektiğinden en az 7 aşamalı hatta 8 aşamalı ürünler almak gerekiyor..Waterbox bile en iyisi 5 aşamalı ancak ph 7 yi geçmiyor diyorlar.

Şimdi gelelim niçin size 5 aşamalı cihaz ve biocera filtre önerdim.Piyasadaki pentek adı bilinen bir çok marka işe yaramıyor yada az yarıyor.Ancak başta Galip bey sağolsun denemelerle bu filtreyi bulmuşlar yorumlar çok iyi ki fiyatından işe yaradığı belli.

ortalama 700 liraya kaliteli bir cihaz sağlık yönünden faydalı su alabileceğini cihaz yapmış olursunuz.

Ancak bu işler biraz beceri istiyor.Elinizden gelirse alın .Şayet uğraşmak istemezsrniz royal green ürünleri piyasanın en iyisi en kalitesinden biri.Gözünüz kapalı alın.

• fezalii kullanıcısına yanıt
    hocam depo kirliydi ve yolda şebekede çok fazla patlama oldu.Şuan depoyu devreden çıkardım.Şebeke giriş değeri tds 120 civarı.Mebranı haftasonu değiştirdim filmtec marka ile mebran çıkışı 16 arıtıcı çıkışı ise 42 civarı .Yani mineraller fillreler iş görüyor gibi.12 ay önce royal green marka mineral ve detox almıştım.Baştan pentek ph aldım işe yaramadı Galip bey sağolsun royal green gönderdi yerine şuan memnunum.

hocam ben royal green ürünlerinden aldım memnunum kalitesi ağırlığından belli ancak şuan daha iyisi biocera varken bence ondan alın derim.Mineral ph detox işlevi görüyormuş.

Ben conax almışken arkadaşa sattım haftaiçi biocera alacağım.Royal green ürünleri bile artık biocera kullanıyor.250 lira ama zaten hepsini kaliteli alsanız üçü 150 200 lira yapıyor.

ben tatlandırıcı arıyorum Galip beyden öneri bekliyorum şuan .Pentek ve omnipuredan memnun kalmadım.

• Arkadaşlar merhaba doğuda küçük bir ilde kirada otırıyorum su fiyatlarını iyice artırdılar adiler bende artıma taktımaya karar verdim fakat pahalı birşey taktırmak istemiyorum malum kiracıyım nette 350 tl ye 7-8 aşamalı falan gördüm bana tavsiye edebileceğiniz bir ürün var biriyle konuştum doğuda tazyik az pompalı taktırman lazım falan dedi yardımcı olursanız sevinirim

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.