Şimdi Ara

Steve Jobs haklı çıktı; Adobe, mobil platformlar için Flash Player'ı geliştirmeyi sonlandırdı (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
651
Cevap
4
Favori
34.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevaplar: 587 Okunma: 21603 Boşverin arkadaşlar sayfa olmuş 11 mevzu hala çözülmemiş bi 10 sayfa daha gitse çözülmez. Daha fazla kalp kırmadan kapatın gitsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

quote:

Orijinalden alıntı: tibitermo

efendim androidin en buyuk kozu flashmiymis? bana gore androidin en buyuk kozu ozgur yazilim olmasi kisisellestirmeye cok musait olmasi. ama yalan yok flash destegi de cok isimi gordu.

once ics ye flash gelmeyecek deyip hemen ardindan ama yil sonuna kadar cikacakmis derseniz ben de cevabi olabildigince acik yazarim. kusura bakmayin bence bu forumda kimse angut degil. amacim o degildi yani. evet adobe artik mobil cihazlarda flash a destegi kesti. peki soruyorum flash icerikli siteler ortadanmi kalkti? veya haftaya hepsi html5 e mi geciyor. iphone 5s kullananlar bile flashin eksikligini hissedecekler.

Bak arkadaşım yazdığımı iyi oku, ben halihazırda yok ama yılbaşından sonra gelecek yazdım. Anlamaya bile tenezzül etmeyip, direkt saldırıya geçmişsin. Aynı cümle içinde yazınca fikir değiştirmiş mi oluyorum acaba? Yoksa sen canının istediği gibi mi anlıyorsun? Ayrıca Flash içeriği bitecek demedimki ben. Yazdıklarımı anlamaya tenezzül etmiyorsun ama ben açıkça görüşümü tekrar yazıyorum;

"Jobs gelecek HTML5'te dediği zaman herkes güldü, ama neticede Adobe'un bile kendi çocuğunu öksüz bıraktığını hep beraber gördük. Demekki adam haklıymış. O gün buradan sallayanlar bugün ne diyecek acaba?"

Bu yazdıklarımda, Flash içeriklerin yarın ortadan kalkacağı ile ilgili bir ibare varmı? Bugünden yarına bu değişimi beklemeyecek kadar teknoloji bilgim, herşeyden ötesi şükürler olsunki aklım var. Öyle şartlanmışsınki, benim ne cevap verdiğimin önemi yok, önemli olan senin benden beklediğin cevaplar.

Hocam yanlış insana laf anlatmaya çalışıyorsun baştan uyarayım seni. O arkadaş okuduğunu anlamakla vakit kaybetmiyor genelde. Okuyor, belli anahtar kelimeleri var "Steve Jobs","Apple", "iPhone", onları görünce saldırması için gerekli veriyi toplamış oluyor. Zaten sonrası malum sen tecrübe etmişsin

• quote:

Orijinalden alıntı: _KadirşinaS_

quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

quote:

Orijinalden alıntı: tibitermo

efendim androidin en buyuk kozu flashmiymis? bana gore androidin en buyuk kozu ozgur yazilim olmasi kisisellestirmeye cok musait olmasi. ama yalan yok flash destegi de cok isimi gordu.

once ics ye flash gelmeyecek deyip hemen ardindan ama yil sonuna kadar cikacakmis derseniz ben de cevabi olabildigince acik yazarim. kusura bakmayin bence bu forumda kimse angut degil. amacim o degildi yani. evet adobe artik mobil cihazlarda flash a destegi kesti. peki soruyorum flash icerikli siteler ortadanmi kalkti? veya haftaya hepsi html5 e mi geciyor. iphone 5s kullananlar bile flashin eksikligini hissedecekler.

Bak arkadaşım yazdığımı iyi oku, ben halihazırda yok ama yılbaşından sonra gelecek yazdım. Anlamaya bile tenezzül etmeyip, direkt saldırıya geçmişsin. Aynı cümle içinde yazınca fikir değiştirmiş mi oluyorum acaba? Yoksa sen canının istediği gibi mi anlıyorsun? Ayrıca Flash içeriği bitecek demedimki ben. Yazdıklarımı anlamaya tenezzül etmiyorsun ama ben açıkça görüşümü tekrar yazıyorum;

"Jobs gelecek HTML5'te dediği zaman herkes güldü, ama neticede Adobe'un bile kendi çocuğunu öksüz bıraktığını hep beraber gördük. Demekki adam haklıymış. O gün buradan sallayanlar bugün ne diyecek acaba?"

Bu yazdıklarımda, Flash içeriklerin yarın ortadan kalkacağı ile ilgili bir ibare varmı? Bugünden yarına bu değişimi beklemeyecek kadar teknoloji bilgim, herşeyden ötesi şükürler olsunki aklım var. Öyle şartlanmışsınki, benim ne cevap verdiğimin önemi yok, önemli olan senin benden beklediğin cevaplar.

Hocam yanlış insana laf anlatmaya çalışıyorsun baştan uyarayım seni. O arkadaş okuduğunu anlamakla vakit kaybetmiyor genelde. Okuyor, belli anahtar kelimeleri var "Steve Jobs","Apple", "iPhone", onları görünce saldırması için gerekli veriyi toplamış oluyor. Zaten sonrası malum sen tecrübe etmişsin

KadirşinaS, yine güzel bir analiz.

• ineğe tapıldığını biliyoruz da insana tapıldığını şu zamanda ilk defa gördüm. bir teknolojinin ilerde geleceği yok diye şu anda popüler olmasına rağmen bilgisayarlarda destek verilmemesi kadar saçma bir şey olamaz. şuan dvd-rom ların piyasadan kalkmak üzere olduğu herkes tarafından biliniyor ancak laptopların çoğunda bu özellik var. çünkü az da olsa kullanıcısı bulunuyor. eğer oyunlar, yazılımlar vs. dvd değil de artık usb bellek içerisinde verilir de dvd ve cd ye hiç ihtiyaç kalmazsa, o zaman yeni çıkan bilgisayar modellerinde de bu özellik zaten kaldırılır. ben yeni bilgisayarımı aldığımdan beridir bir yıl oluyor belki birkaç kere kullandım ama benim için bir sorun teşkil etmiyor. çok önemli bir şeymiş gibi 15 yıl sonra piyasadan kalkacak teknolojiyi şimdiden bilgisayarlardan kaldıran bir kişinin zekasının ortalamanın çok altında olması gerekir. zaten bunu bilmek için de çok zeki olmaya da gerek yok. ilerde ağır laptopların, klavyenin, usbnin, dvdnin piyasadan kalkacağını herkes biliyor o zaman kimse gidip bu özellikleri barındıran bilgisayarı üretmesin ya da almasın...

• quote:

Orijinalden alıntı: enver328

ineğe tapıldığını biliyoruz da insana tapıldığını şu zamanda ilk defa gördüm. bir teknolojinin ilerde geleceği yok diye şu anda popüler olmasına rağmen bilgisayarlarda destek verilmemesi kadar saçma bir şey olamaz. şuan dvd-rom ların piyasadan kalkmak üzere olduğu herkes tarafından biliniyor ancak laptopların çoğunda bu özellik var. çünkü az da olsa kullanıcısı bulunuyor. eğer oyunlar, yazılımlar vs. dvd değil de artık usb bellek içerisinde verilir de dvd ve cd ye hiç ihtiyaç kalmazsa, o zaman yeni çıkan bilgisayar modellerinde de bu özellik zaten kaldırılır. ben yeni bilgisayarımı aldığımdan beridir bir yıl oluyor belki birkaç kere kullandım ama benim için bir sorun teşkil etmiyor. çok önemli bir şeymiş gibi 15 yıl sonra piyasadan kalkacak teknolojiyi şimdiden bilgisayarlardan kaldıran bir kişinin zekasının ortalamanın çok altında olması gerekir. zaten bunu bilmek için de çok zeki olmaya da gerek yok. ilerde ağır laptopların, klavyenin, usbnin, dvdnin piyasadan kalkacağını herkes biliyor o zaman kimse gidip bu özellikleri barındıran bilgisayarı üretmesin ya da almasın...

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: Spiritbreakerr

quote:

Orijinalden alıntı: enver328

ineğe tapıldığını biliyoruz da insana tapıldığını şu zamanda ilk defa gördüm. bir teknolojinin ilerde geleceği yok diye şu anda popüler olmasına rağmen bilgisayarlarda destek verilmemesi kadar saçma bir şey olamaz. şuan dvd-rom ların piyasadan kalkmak üzere olduğu herkes tarafından biliniyor ancak laptopların çoğunda bu özellik var. çünkü az da olsa kullanıcısı bulunuyor. eğer oyunlar, yazılımlar vs. dvd değil de artık usb bellek içerisinde verilir de dvd ve cd ye hiç ihtiyaç kalmazsa, o zaman yeni çıkan bilgisayar modellerinde de bu özellik zaten kaldırılır. ben yeni bilgisayarımı aldığımdan beridir bir yıl oluyor belki birkaç kere kullandım ama benim için bir sorun teşkil etmiyor. çok önemli bir şeymiş gibi 15 yıl sonra piyasadan kalkacak teknolojiyi şimdiden bilgisayarlardan kaldıran bir kişinin zekasının ortalamanın çok altında olması gerekir. zaten bunu bilmek için de çok zeki olmaya da gerek yok. ilerde ağır laptopların, klavyenin, usbnin, dvdnin piyasadan kalkacağını herkes biliyor o zaman kimse gidip bu özellikleri barındıran bilgisayarı üretmesin ya da almasın...

+1

+1

• Madem flash virüslere kapı açan gedikleri olan üzerinde çaliştığı makineyi sömüren geleceği olmayan bir eklentiyse Jobs efendi neden Mac lerdeki desteği de kaldırmamış. Ve hala Apple yönetimi bu yönde bir adım atmıyor. Uyanın beyler biraz düşünün kendiniz olun ,başkalarının size dayattıkları sanal gerçeklikten sıyrılıp sorgulayın ezberletklenleri.

Saygılar.
  • Amiyane bir tabir olucak kusura bakmayın ama,ne çektiniz abi böyle kafalar bir milyon ?
    Tamam iyi güzel flash ın geleceği var yada yok orası beni ilgilendirmiyor,ama niye geçiş evresindeki zorlukları kendinize yaşatıyorsunuz ?Tamam flash player kan kaybediyor,ama şu an flash player internetin herşeyi kusura bakmayın.Haa seneye olmaz,orasıda bizi ilgilendirmez.Biz tüketiciyiz üretici değiliz ki birşeylerin arkasında durma zorunluluğumuz olsun.
    edit:

CyranoBer bak sana yazmayı unuttum.Flash player in kaldırılmasındaki asıl amaç yavaşlığı ve pili sömürme olayıydı.Zaten telefonun sarjı dayanmıyor (en azından bende durum öyle her gece takıyorum sarja)
    iyi geceler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mogosan -- 30 Ocak 2012; 2:13:35 >
  • HTML5 belki onumuzdeki yillarda iyice yayilir o zaman Apple urunleri cazip olur... Su anda begenilsede begenilmese de flash internetin en buyuk oyuncusu.

Apple flash pili ve kaynaklari somuruyor diyecegine, kendi platformlarinda donanimi gelistirmeye/optimize etmeye baksin.

eski bir ip4 kullanicisi...
  • Bu msj iphone dan yaziyorum ayrica flash ciyim iphone uygulamalarida yaziyorum flash la. Olayin ozeti su simdi yazdigim oyunlari veya uygulamalari parayla almak zorundasiniz zaten bende yazmak icin apple a senelik 100$ oduyorum. Eger flash playeriniz olsaydi ucret odemeyecektiniz. Flash playerin olmamasi gayet acik aslinda. Apple cihaz stislarindan daha cok app storedan para kazaniyor. Html5 dedigiz jquery agirlikli oyun veya uygulama yazmak. Buda flashla yazmaktan daha uzun daha zahmetli ve her browser farkli yorumladigi icin kodlari daha izdirap verici. Flash hem kullanici hem yazilimci icin nimet. Flash i sadece video ve reklam banneri olarak dusunmemekte fayda var. Apple flash playeri kullanicinin istegine biraksa daha iyi olur bence. Performans konusuna gelince tamamen uygulamayi yazanla ilgili bir durum. Yeni flash playerda dusunulunce ve her yeni cikan cihazin daha gelismis oldugu flash uzun yillar bizimle olur diye dusunuyorum. Saygilar...
  • Zaten html5 projesinin tarihçesine bakın. Yanlış hatırlamıyorsam opera, Mozilla ve apple üçlüsü başlatıyor projeyi. Ios ta yer almamasının sebebi açık değil mi? Html5 projesi henüz tamamlanmış değil sadece belirli standartlar geldi, projenin tahmini bitiş süresi 2020lerde. 2020ye geldiğimizde düşünüyorum ki html5 bile kalmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Bu msj iphone dan yaziyorum ayrica flash ciyim iphone uygulamalarida yaziyorum flash la. Olayin ozeti su simdi yazdigim oyunlari veya uygulamalari parayla almak zorundasiniz zaten bende yazmak icin apple a senelik 100$ oduyorum. Eger flash playeriniz olsaydi ucret odemeyecektiniz. Flash playerin olmamasi gayet acik aslinda. Apple cihaz stislarindan daha cok app storedan para kazaniyor. Html5 dedigiz jquery agirlikli oyun veya uygulama yazmak. Buda flashla yazmaktan daha uzun daha zahmetli ve her browser farkli yorumladigi icin kodlari daha izdirap verici. Flash hem kullanici hem yazilimci icin nimet. Flash i sadece video ve reklam banneri olarak dusunmemekte fayda var. Apple flash playeri kullanicinin istegine biraksa daha iyi olur bence. Performans konusuna gelince tamamen uygulamayi yazanla ilgili bir durum. Yeni flash playerda dusunulunce ve her yeni cikan cihazin daha gelismis oldugu flash uzun yillar bizimle olur diye dusunuyorum. Saygilar...

Katılıyorum sana
    Ayrıca apple sadece storedan kazanmakla kalmayıp bir ticaret kazanı yaratıyor burada. Anladığım kadarıyla bu şekilde.

• Bu adam öldü ama hala yaşıryor adam ölmeden önce konuştukları şimdi bir bir doğru cıkıyor....

STEVE JOBS BOŞ KONUŞMAZ BEYLER!
  • Steve Wozniak : About Iphone I love the beauty of it. But I wish it did all the things my Android does, I really do.
  • jobs ne söylese haklı diyen arkadaşlar adobe bu desteği eninde sonunda keseceğinin sinyallerini veriyordu zaten.

mesela microsoftta xp ye olan güncelleme desteğini yaklaşık 700 gün sonra sona erdiriyor.
  • Bence hala haklı çıkmış değil. Flash'a işlemciyi sömürüyor diyorsunuz ama html5 de durum farklı değil hatta daha fazla sömürüyor. Sonuçta içerisinde vektörel objeler barındıyor illaki bilgisayarı biraz zorlar. Html5 şimdilik benim beklentilerimi karşılamıyor. Şu an flashın çok gerisinde ilerde ne olur bilemem.
  • hala androidçiler suspus olmuş diyorsunuz gerçekten anlamıyorum
    steve jobs nerede haklı çıktı?

flash player yıllardır kullanılır, halen önünde en az 5-10 sene var
    2010 model cihazlara neden flash player koymazsın o zaman? bunun açıklaması mı var?

Allah aşkına iphone ipad alanlar 10-15 yıl sonrasına yatırım mı yaptı da haklı çıktılar?

Adamlar flashsız telefon aldı, flashın hala lider olduğu yıllarda flash kullanamayacaklar

Gelecek htlm5 te olabilir belki apayrı başka bir platformda da olabilir. Ama söz açık: "gelecek"ten bahsediyoruz ama biz anı yaşıyoruz

Apple ın flash desteklememsi bu yüzden hata oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

hala androidçiler suspus olmuş diyorsunuz gerçekten anlamıyorum

2010 model cihazlara neden flash player koymazsın o zaman? bunun açıklaması mı var?

Allah aşkına iphone ipad alanlar 10-15 yıl sonrasına yatırım mı yaptı da haklı çıktılar?

Adamlar flashsız telefon aldı, flashın hala lider olduğu yıllarda flash kullanamayacaklar

Gelecek htlm5 te olabilir belki apayrı başka bir platformda da olabilir. Ama söz açık: "gelecek"ten bahsediyoruz ama biz anı yaşıyoruz

He hata oldu ondan 3 ayda 37 milyon sattılar he. Herkes mi yüksek mühendis arkadaş

Adamlar iPod dedi müzik piyasası değişti. iPhone dedi telefon piyasası değişti. Flash player gereksiz dedi, HTML5 kullandı. Flash kullanmaya devam etti diğer markalar doğru mu? Şimdi Adobe diyo ki mobilden elimi ayağımı çekiyorum artık programcılara kaldı işiniz firma olarak bişey beklemeyin benden. Siz hala flash kullanmamak hata diyorsunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IgorStravinsky -- 10 Temmuz 2012; 15:06:52 >

• Ya arkadaş konu ne güzel kapanmış gibiydi yine hort yapmışsınız...

Bu arada şaka maka ana sayfanın en çok tutan haberlerinden birisi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

hala androidçiler suspus olmuş diyorsunuz gerçekten anlamıyorum

He hata oldu ondan 3 ayda 37 milyon sattılar he. Herkes mi yüksek mühendis arkadaş

Adamlar iPod dedi müzik piyasası değişti. iPhone dedi telefon piyasası değişti. Flash player gereksiz dedi, HTML5 kullandı. Flash kullanmaya devam etti diğer markalar doğru mu? Şimdi Adobe diyo ki mobilden elimi ayağımı çekiyorum artık programcılara kaldı işiniz firma olarak bişey beklemeyin benden. Siz hala flash kullanmamak hata diyorsunuz..

çok satmaları ayrı bir pazarlama stratejileri

Bir teknolojinin geleceğinin olmaması, şu anda kullanmayacağımız anlamına gelmez. Mevcut şartlar altında en faydalı neyse onu kullanmalıyız
    Benzinli arabalarında geleceği yok 30-40 yıl içinde tarih olcaklar. Ne yapalım yani benzinli araç üretmesin mi firmalar

Apple insanları tek düzeleştiriyor ve seçme fırsatı vermiyor. iphone 3 den 4S e kadar hep aynı büyüklükte aynı telefonlar. Ya benim daha küçük ekrana, yada daha büyük ekrana ihtiyacım varsa...
    son zamanlarda samsung da uydu buna

Bu açıdan htcyi severim. her boy her güçte cihazları var

Ipodla müzik piyasasını değiştirdi ama müzikten anlamayanlara değiştirdi.
    Şu anda gerçek bir müzik severin ipod alması hata olur

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.