Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13722. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 29 Misafir (3 Mobil) - 31 Masaüstü5 Mobil
5 sn
349.758
Cevap
2.719
Favori
21.319.929
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş
    https://www.microsoft.com/en-us/p/Tell-Me-Why-Chapters-13/9NF83PRZK6K3

steamde de olacak
    https://steamdb.info/upcoming/free/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aerolona kullanıcısına yanıt
    Torchlight a daha yakın aksiyon rpg olduğu için, torchlight sevmediyseniz bunu da sevmeyebilirsiniz, youtube tan bir kaç vidyo bakın isterseniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kayser kullanıcısına yanıt

Oyun Türkiye'de yasaklı maalesef.

• Sp!deR kullanıcısına yanıt
    ms store için windowstan bölgeyi değiştirince indirilebiliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • daltun47 D kullanıcısına yanıt
    32 liraya FC5 gold paketi aldım pişmanım düşün.

Ubisofttan uzak durun herkes için söylüyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Steamde oyunun sayfasına girilmiyo üstteki arkadaşın dediği gibi ülkemizde yasaklı ancak microsoftun sitesinden alabildim.

• SailorTurkey kullanıcısına yanıt

Türkçe yaması var mı acaba? Oyunçeviri'nin yaptığı bir yama var ama sanırım sadece ilk oyun için. Yaması yoksa sadece ilk oyunu (2.5 TL'ye satılan oyunu) alayım diyorum. Bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 Euro ve altı en az %90 indirimli oyunlar için güzel bir kampanya var arkadaşlar https://www.gamivo.com/search/collection/one-euro

• mrF_T kullanıcısına yanıt

Maalesef bir bilgim yok, ben ingilizce oynuyorum fakat oyun aksiyon rpg olduğu için çok bir metin yok, en basit tabirle vur kır haritadaki noktaya ilerle şeklinde. Fakat bu oyunu oynayacaksanız 3leme çok daha iyi 6.5 liraya da değer :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SailorTurkey -- 1 Haziran 2021; 14:13:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mucittesla

Steamde standart paketi 20 ₺ düşmüş strateji oyunu Northgard oyunu hakkinda fikirlere açığım. Oynanış grafik optimizasyon ve online kitlesi nasildir. Uzun zamandir strateji oyunu oynamıyordum. Almaya değer mi artısı varsa eksisi sizce nelerdir ? Dlc paketleri oyuna ne gibi bir içerik katmakta ? Sadece kozmetik ki yoksa yeni ünite yeni map yeni mekanikler vs. gibi etkisi var mı ?

yeni oynanabilir sınıflar hocam şahsen hafta sonu oynaması ücretsiz olduğu bir dönemde denemiştim. içindeki sınıflar yeterli olsa da dlcleri de istiyor insan o yüzden dlcli 20-30 tl civarına düştüğü zaman almak daha iyi. oynanışı grafiği vs gayet rahat, türkçe dil seçeneği de var. online ı hiç denemedim bilmiyorum

• Far Cry 5 en iyi far cry oyunlarından biriydi ki 10 milyondan fazla satması bunu kanıtlıyor. Aksiyonu bulmacaları karakterleri çok iyiydi. Çok keyif alarak oynamıştım. New dawn zaten 5 den de iyiydi özel güçler sayesinde. Şimdi 6 yı da yeni AC ler gibi çok geniş açık dünya yapacaklar daha da iyi olacaktır diye düşünüyorum. Eğer sevmiyorsanız genel olarak far cry formülünü sevmiyorsunuzdur. Oyun size hitap etmiyorsa gereksiz yere bok atmanın lüzumu yok. Mesela ben de pokemon oyunlarına girince ruhsuz, amaçsız, sıkıcı, tamamen ismini kullanarak para sağma amaçlı oyunlar olarak görüyorum. Ama gidip de çok sıkıcı oyun, Nintendo dan uzak durun demiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • the little prince kullanıcısına yanıt

HAPPY90 kodu ile yüzde 90 indirim oluyor. fakat kredi kartı ile ödeme seçeneği yok galiba.

Edit: USD seçince kredi kartı gözüktü. fakat ödeme esnasında ek ücret çıkıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shad0w -- 1 Haziran 2021; 15:23:50 >
  • d41mon kullanıcısına yanıt

Bulmaca mı? Far Cry 5, kendini sık tekrar eden oyunları -eğer güzel ise- severek oynayan biri olarak nefret ettirdi kendinden. Kusura bakmayın ama metrekareye iki düşmanın düştüğü, rahat nefes aldırmayan düşmanlarla dolu bir mantığa sahip olan, Yapılan her görevin sonunda "Beni/bölgeyi kurtardığın için sağol" klişesinden öteye geçemeyen, berbat ötesi yapay zekaya sahip bir oyun.

Görevlerin tekrar ettiği oyunların da ötesinde bu oyun bu arada. Bir göreve giderken en az 5 kez yol kenarında kurtarılmayı bekleyen NPC'ler, en az 3 kez düşman uçağı ve onlarca patlatılması söylenen araç/tırlar var etrafımızda. Üstelik bunların hepsi birbirinin aynısı, aralarında gram fark yok. Bu saydıklarıma yolda karşılaştığımız düşmanları dahil etmiyorum bak. Eminim Days Gone'da bu kadar sürü yoktur.

Bir ekran görüntüsü koymak isterdim buraya ama spoiler içeriyor. Yani bir oyunda "Yok artık bu kadar mı olur!" dediğim anlardan biri.

Şöyle anlatayım:

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Finalde araç ile kaçarken yolda karşı şeritten düşmana ait tır geliyor ve oyun bize "Tırı patlat" görevini veriyor.

Sanki kodlarken oyuna ara ara rasgele serpiştirmişler aynı görevleri gibi bir oyun.

Tüm bunları 2-3 saatlik deneme sonucu yazmıyorum. Haritadaki tüm görevleri yapmış birisi olarak söylüyorum.

Harita şahane, atmosfer şahane ama her şey bundan ibaret.

• the little prince kullanıcısına yanıt
    Biz faydalanamıyoruz herhalde. Ama fiyatlar iyiymiş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: torkema61

Bulmaca mı? Far Cry 5, kendini sık tekrar eden oyunları -eğer güzel ise- severek oynayan biri olarak nefret ettirdi kendinden. Kusura bakmayın ama metrekareye iki düşmanın düştüğü, rahat nefes aldırmayan düşmanlarla dolu bir mantığa sahip olan, Yapılan her görevin sonunda "Beni/bölgeyi kurtardığın için sağol" klişesinden öteye geçemeyen, berbat ötesi yapay zekaya sahip bir oyun.

Görevlerin tekrar ettiği oyunların da ötesinde bu oyun bu arada. Bir göreve giderken en az 5 kez yol kenarında kurtarılmayı bekleyen NPC'ler, en az 3 kez düşman uçağı ve onlarca patlatılması söylenen araç/tırlar var etrafımızda. Üstelik bunların hepsi birbirinin aynısı, aralarında gram fark yok. Bu saydıklarıma yolda karşılaştığımız düşmanları dahil etmiyorum bak. Eminim Days Gone'da bu kadar sürü yoktur.

Bir ekran görüntüsü koymak isterdim buraya ama spoiler içeriyor. Yani bir oyunda "Yok artık bu kadar mı olur!" dediğim anlardan biri.

Şöyle anlatayım:

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Finalde araç ile kaçarken yolda karşı şeritten düşmana ait tır geliyor ve oyun bize "Tırı patlat" görevini veriyor.

Sanki kodlarken oyuna ara ara rasgele serpiştirmişler aynı görevleri gibi bir oyun.

Tüm bunları 2-3 saatlik deneme sonucu yazmıyorum. Haritadaki tüm görevleri yapmış birisi olarak söylüyorum.

Harita şahane, atmosfer şahane ama her şey bundan ibaret.

Sakin. Anlattığın birçok şey far cry formülü klişeleri. Sevmiyorsan zorla oynatan yok, başka oyunlara yönel. Ben oynarken 3 ve 4 e göre çok daha fazla keyif almıştım, zevkler ve renkler yani. Benim için eğlenceli far cry formülü şöyle: iç burkmayan renkli açık dünyada, sandbox gameplay e sahip kale basarken dizi izleme oyunu ve bu yüzden keyifli yani. Yani daha açık olmam gerekirse far cry dan bi metro, cyberpunk, half life, call of duty beklemiyorum.

• gamepass oyun tavsiyesi verir misiniz

hocam pokemon oyunları için yaptığınız eleştiri yüzde yüz doğru ben pokemon oyunlarını gold and silver dan beri oynuyorum her seferinde belki bu kez yenilik yapmışlardır diyorum ama hep aynı hayal kırıklığı hep aynı oyun. far cry serisi için yapılan bu eleştirilerde bence aynı düzlemde ilk 3 oyun zamanına göre yenilikçi oyunlar oldukları için seriyi uzun zamandır takip eden insanlar bu şekilde tekrara düşmesinden rahatsız.

İyi de arkadaş da beğenmeme sebeplerini sıralamış. Beğenme sebeplerini sıralayıp, aksi yönde fikir beyan eden olunca sevmiyorsan zorla oynatan yok demek argüman hatası oluyor. O vakit seviyorsan bunu umumi yerde dile getirme, eşinle dostunla arkadaşlarınla paylaş ve oynamaya devam et denir.

Karşıt görüşlere açık olmayan arkadaşlar daha dar çerçevedeki dostlarıyla fikirlerini paylaşsın, forumda değil.

• M0meNtS kullanıcısına yanıt

Hocam ben 165 liralık bundle olarak almıştım Steam üzerinden. Pişmanlığım sizin 5x'iniz.

• BlokShot kullanıcısına yanıt

Gamivo da ki indirimlere baktım da çok güzel indirimler. TL desteği de var sanırım ama Skrill ve CSGO Skin dışında başka hiçbir ödeme yöntemi yok. 2.5 TL'e XCOM 1 geliyordu kaçırdık artık ne yapalım...

Ayrıca Far Cry konusunda da oyunun sıktığı ve sürekli aynı şeyleri tekrar ettirdiği konusunda katılıyorum ama satışlara baktığımda da piyasada bu tarz bir oyun bekleyen aç bir kitlenin olduğu da aşikar. Ayrıca piyasada Far Cry gibi başka özgür oynanış sunan açık dünya FPS var mı diye baktığımızda da olmadığı ve sanırım da bu yüzden 10 milyon sattığı ortaya çıkıyor. Seveni seviyor sevmeyen de sevmiyor gibi bir oyun artık FC. Bende pek heyecanlı değilim ama içerik yönünden ve açık dünya yönünden iyi olursa yine bir 10 milyon daha satar. Bende puanları iyi olursa oyunsuzlukta (bu zamanda pek mümkünse tabi Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] ) bakarım gibi.

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.