Şimdi Ara

Starmaxx kullanan var mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
2
Favori
5.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Aracimin lastikler onler 225/45/18 arkalar 255/40/18. Michelin ps4 16500, conti sc4 15500, pirelli cinturato 14000 fakat fakat Starmaxx St760 toplam 6500 lira fiyat cikardi. Bu lastigin bu kadar ucuz olmasinin nedeni nedir? Kullanan var mi? Uzaktan guzel duruyor ama uzaktan. Detayli inceleme bulamadim. Tavsiyelerinizi beklerim.

• Paranın satın alabileceği bundan daha kötü bir lastik var mı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BPG2004 -- 10 Mart 2023; 19:40:47 >
  • Petlas'ın alt markası sanırım. Dandik lastik almaya gerek yok bence.
  • Goodyear ve lassa bakın petlas kullandım su an yazlık kışlık Goodyear var memnunum diyebilirim. Petlas ıslak zeminde, çok sıcak asfaltta 2-3 yıldan sonra özellikle yokuşssa patinaja düşüyor.
  • Aynı özelliklere sahip olup bu kadar ucuz olması imkansız. Her lastik ilk alınınca harika ama birkaç sene geçince ucuz lastik koyuvermeye başlıyor.
  • Sakın alma.

Aracimi aldigim zaman ustunde bahsetmis oldugun lastiklerden vardi. Lastiklerin 2 senesi dolmadan ic yanaklarinda yarılmalar olmaya baslamisti, degistirdim de kurtuldum.
  • Lastik işi ciddi bir iş. O nedenle kaliteli marka almak lazım
  • Kumho ps71 bakın. Güzel lastiktir.
  • Bir yıl sonra sertleşiyor ve çok ses yapıyor. Aynı zamanda hızla yol tutuşu azalıyor.
  • Petlas ile birebir aynıdır, alt marka değil. Alt marka olan milestone.

Verdiğiniz lastik ölçülerini kullanan araç usul yavaş giden bir araç değildir, bu durumda da iyi lastik almak gerekir.

Petlas yazlığı sehiriçi kullanılacak araca alınır, bir sene sonra satılacak araca alınır, hız yapmayan araca alınır. Kışlık konusunda ömrü pahalı markalara göre kısa olur ama güzel iş görür.
  • Starmaxx kadar dandik marka olamaz sanırım. Çok sertleşti max 60k km yapmıştır. Tutuş 0a yakın hiç güven vermiyor hemen abs devreye giriyor. Abisi olan petlas pt515 bakın. Fp oranı olarak güzel
  • Bu kadar kotu yorumlarin olacagini tahmin edememistim

• Yaklasik 1.5 sene önce aldigim 2 adet starmaxx lastik yanak yaptigi icin degistirmek zorunda kaldim. Sadece 20 bin km kullandim. Ucuz diye aldik daha maliyetli oldu. Kesinlikle uzak durulmali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arugde -- 28 Mart 2024; 22:57:26 >
  • Konu başlığındaki lastik Petlas PT741 ,kullananlar çok memnun ,arkadaşım civic iğine almıştı üzerinde gelen bridgestone lardan çok daha sessiz ve iyi yol tuttuğunu söylüyordu

daha geçen konusu vardı continental dan şikayet üstüne şikayet , böyle yabancıların kalitesiz lastiklerini alacağınıza ben de Petlası tavsiye ediyorum

kışılığından çok memnundum ,şu an 2. set 4 mevsim PT535 ini kullanıyorum

Petlas Hava Kuvvetlerimize uçak lastiği üretiyor ,ağır iş makinelerine lastik üretiyor avrupaya lastik ihraç ediyorlar ,pt741 veloxsport ,progreen ,snowmaster 2 sport kaliteli modelleri  

kalitesiz avrupa lastiği alacağınıza bence kaliteli Türk Markası olan Petlas veya starmaxx alın

• Yerli malı için olumsuz konuşmam ama Petlas ve starmaxx berbat ötesi. İlk yıldan sonra kösele gibi oluyor, islakta kayar, sıcakta fren tutmaz
  • asbengu A kullanıcısına yanıt

ag şöyle düşün conti alıp 20 bin veren enayi mi ? para mı batıyor adama ?

• Lastiklerinde olumsuz yorum çok fazla.
  • 8 yıldır petlasın kışlık ve 4 mevsim lastiklerini kullanıyorum

diğer araçtada petlasın kışlıklarını yaz-kış değiştirmeden yaklaşık 8 yıl kullandık

ne yazın kayma nede kışın sertleşme oluyor

ilk kullanmaya başlarken bu yorumlar yüzünden bende çekinerek almıştım ,o zamanda aynı basmakalıp laflar vardı

Zaten ıslak yol tutuş frenleme değeri B , gayet iyi değerler nasıl kayacakmış :))

aracımın üzerindeki lastikler continental di , uzun km ler kullandım , şu an 2.set 4 mevsim pt 535 kullanıyorum ,

continentaller C C etiketli idi yazlık , petlas E B etiketli 4 mevsim ,petlas E yakıt etiketine rağmen C etiketli contilerden az yakıyor yaz ve kış

pt535 lerle bu yaz 4.8 ortalama yakaladım ,contilerle en düşük 5,1 yakalayabilmiştim , kışın contiler sertleştiği için ses yapıyordu petlaslarda kışın sertleşme yok çünkü 4 mevsim

frenlemede hiçbir farkını görmedim yağmurlarda 120-130 bastım gram sıkıntı yok

frenlemede abs devreye girmedi , her koşulda kullandım kar dahil

şimdi burada petlasa yağmurda kayıyor ,kışın sertleşiyor diyenlere 2 settir kullandığım lastiğe mi inanayım burada yazılanlara mı ?

bundan sonraki lastik tercihim yine petlas olacak

avrupalı enayi mi starmaxx alıyor , kullanıcı yorumlarında tavsiye ederim diyor

petlas velox sport yazlık performans, progreen yazlık düşük yuvarlanma değerli , pt535 4 mevsim , snowmaster 2 sport kışlık modellerini tavsiye ederim  

• 205 45 r16 V desen Starmaxx kullandım 6 yıl. O lastiğimi çok özlüyorum. Yine almak istedim fakat üretilmiyor olsa gerek ki piyasada bulamadım.

Hem fiyatı uygundu hem çok memnundum.

Şimdilerde farklı markalar kullanıyorum ve sürekli delinme, yanaktan yırtılma gibi problemlerle uğraşıyorum.
  • Hankook, Falken vs bakabilirsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.