Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Starbucks Su

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
223
Cevap
3
Favori
61.674
Tıklama
Giriş
    6636 Mesaj
    Starbucks'in olayi ucuz olmasi, tum lokal kahveciler daha pahali Istanbul'da. Piyasanin altinda fiyatta berbat olmayan bir kahve alip istedigin kadar oturup sohbet edebilecegin rahat bir mekan starbucks, herhangi bir kafeye gitsen daha fazla para verirsin ustune gelip gelip bir sey istiyor musunuz diyerek suratina bakarlar almayacaksan kalk diye, tum olayi bu.

Kaliteli ve ucuz kahvecileri olan yerlerde o kadar populer degil, guzel alternatifleri var cunku, Turkiye'de yok. Kendi Turk kahvemizi bile yanina bir tane lokum koyup 15 liraya veren yerler var. Kadikoyde arkadaslarinizla bulusup en az para vererek uzun uzun oturup muhabbet edebileceginiz yer starbucks.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    825 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Cübbesiz Ömer

starboks mu ucuzmuş

la allahın americanosu 10 lira 2gr espresso 1 bardak sıcak su malzeme maliyeti şeker bardak dahil 25 cent

evet kekomsu yerlerde bile türk kahvesini 6.5 liradan iteliyorlar ama starbokda türk kahvesi 8.50 lira ve 5 para etmez bir türk kahvesi aloooov

ohooo
    |
    |
    Yirikalische kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Olm her yerde kahve fiks 8-10 lira zaten. Starbucks ekstra pahalı değil yani dışarıda kahve içmenin bedeli bu artık
    |
    |

Bariz fark var hocam. &#128077;

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    kumandan hüsamettin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    91 Mesaj

Tad olarak diyosan fark var espressolab dahi iyi starbuckstan ama benim favorim nero çok başarılı.

|
    |
    farego kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6636 Mesaj

Starbucks ucuz degil, daha ucuz, arada fark var. Dedigim gibi kadikoy uzerinde bi lokal kahveciye gidip americano iste, gorursun. Bazi kafeler 10 liraya nescafe veriyor bildigin.

|
    |
    Cübbesiz Ömer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1144 Mesaj
    Sevmeyen gitmesin. Gidenler sizden para isteyip gitmiyor, boş yapmayın.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Daten

Kadıköy Starbucks'tayım şu an. Sipariş verirken önümdeki "Starbucks dışında bir yerde sandviç yiyemiyorum" dedi.
    Öndeki bayan hakkında saatlerce yazılıp çizilebilir ama senin Starbucks'da ne işin vardı?

|
    |
    Mehmet efendi Columbia yarım kilo 30, Tchibo 50₺ içinden 70-80 bardak çıkıyor bunları french press filtrede yapıyorsunuz ve gerçek Columbia kahve çekirdeğinden öğütülüyor yani gerçek kahve bunlar nescafe falan değil. Starbucks da gerçek kahve satar ama kahve çekirdeklerini simsiyah olana kadar yakar ve çok da kaliteli olmayan Kenya çekirdekler kullanılır kahve diye kömür içersiniz ve bardağı 10₺.

|
    |

Tr starbuckslarında çöpümüzü biz mi atıyoruz yoksa masada mı bırakıyoruz?

Diğer tüm ülkelerde çöpü kendimiz atıyoruz, burada millet masada bırakıyor. Bu konuda ne yapacağım hakkında çok stres oluyorum.

|
    |

şu muhabbette

kira fiyatını düşünen yok valla

kfc 1 liralık tavuk satıyor deniyor 20 liraya

bir kfc şubesi açmak için 1 milyon dolar civarı para lazım onu kim verecek :)
    |
    |

> > < <
  • Binbaşı
    1507 Mesaj
    Su bedava starbucks ta. Ayrica 1.5 dolara duzgun kahve satan baska yer yok. Gidip icine surup katanlar kahve icmiyor zaten kahve icen adam demlenmis kahveyi alir cikar.

|
    |
  • Yüzbaşı
    684 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pevo

mc donalds filtre kahve 1 tl
    Kahve falan değil o 1 tlye harcadığı paranın çeyreğini çıkaramaz.

|
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: Onurmsq

Dostum filtre kahveyi kim ne yapsın.
    Marketlerde 0.20 kuruş tanesi. (Sade kahve, classic)
    En değersiz kahve çeşiti.
    Herkese hitap eden bir kahve değil
    Filtre kahvenin ne olduğunu biliyor musun veya markette 0.20 kuruşa satılanın?

Cübbesiz Ömer

quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

Starbucks ucuz degil, daha ucuz, arada fark var. Dedigim gibi kadikoy uzerinde bi lokal kahveciye gidip americano iste, gorursun. Bazi kafeler 10 liraya nescafe veriyor bildigin.
    işim olmaz alayı ile senede 3 bilemedin 5 defa 10-15 lira atıyorum o da gloria Jean's veya Nero olursa. starbokda çalan müziğe bile ayarım ordan belli kalite seviyesi. GJ de gitti ya neyse
    kadıköye gidersem bira içerim hiç kahve içmeye gittiğimi hatırlamıyorum. Reks'de kokoreç zincir veya bardan adamda bira
    |
    |
    İnsanlar şunu anlamalı öncelikle Starbucks gibi işletmelerde sadece kahve değil hizmet de satın alıyorsunuz. Saatlerce oturabildiğiniz bir ortam sunuyor. Barzo tipler pahalı olduğunu düşünüp gelmiyor bu da size doğal bir seleksiyon sağlıyor. Kahve diyarı, ottoman 1453 vb nargile kafa tipli mekanlara gitmektense ben Starbucks'a gitmeyi yeğliyorum. Bu kapitalizm yalakalığı değil, tamamen benim tercihim.

Tavsiyem ucuz ve nispeten lezzetli olduğunu düşündüğüm Misto ( filtre kahve + süt ) tercih edebilirler. 8 TL'ye orta boy bir içecek alıyorsunuz ki diğer kafe bozması yerlerde 2'si 1 aradaya vereceğiniz paraya karşılık geliyor.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: TnT2m64

starboks mu ucuzmuş

la allahın americanosu 10 lira 2gr espresso 1 bardak sıcak su malzeme maliyeti şeker bardak dahil 25 cent

evet kekomsu yerlerde bile türk kahvesini 6.5 liradan iteliyorlar ama starbokda türk kahvesi 8.50 lira ve 5 para etmez bir türk kahvesi aloooov

ohooo
    Ucuz tabi, dışarıda kahve içmeye kalkarsan gidebileceğin en ucuz yer Starbucks.

En azından keko mekanlarda olduğu gibi bir şey içmeyecekseniz kalkın gidin muhabbeti yapmıyorlar.

Keriz silkelemeye çalışan Türk firmalarına sövün. Bugün Starbucks'ın verdiği hizmetin aynısını 2 lira daha düşüğüne veren yerel bir firma çıksa, 3 seneye rakip bırakmaz.

• Yarbay
    7570 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Çocuk Adam

quote:

Orijinalden alıntı: salih uçan

Kendince starbucks kitlesine giydiriyorsun. 8 liraya kahve alıp hangi mekanda sabahtan akşama kadar oturabilirsin ? Gitmeye cesaret edemeyince uzaktan b*k atmak maharet olmuyor. İçerdekiler de normal insan merak etmeyin.
    sesli güldüm la.

özellikle de gitmeye cesaret edememe kısmına.

• Yarbay
    7554 Mesaj
    starbucksta su 5 lira degilse insanlar gitmekte hakliymis. diger kafelerde su 5 lira
    |
    |

PSN : Jeopol
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,343
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.