Şimdi Ara

STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
7
Favori
18.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Steam sürümünü indirdim fakat girişte hata veriyordu. Mecbur dosya doğrulama yaptım ve 6 gb daha indirdim.

Açılış bölümünü oynadım, combata alışmak biraz sürecek gibi. Müziklerde ise eski filmlerden esintiler buldum. Inquisitor'ların hikayede olması oldukça ilgimi çekti, bir nevi atanamayan Sith'ler gibi bilinmelerinden iyidir.STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] Güzel bir açılış oldu. Son olarak Cere Junda rolündeki ablamız daha önce de Wolfenstein 2'de Asi rolündeydi.STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] Sanırım daha önce de yazmıştım bunu. Kadın Rebel olarak doğmuş.STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] 

• Uzun zamandır EA Play'e gelmesini bekliyordum artık beklentiden dolayı mı bilmem pek istediğimi alamadım. Hikayesi güzel hele o son görev neydi öyle tamamen sürpriz oldu. Müzikleri seslendirmesi mocap falan güzel ama... Oyun birçok yönden oyun içi süre artsın diye uğraşılmış gibi. Haritanın öbür ucundan gemiye geri dönmek kadar sıkıcı bir şey yok resmen her seferin yarım saat uzasın diye böyle bir mekanik koymuşlar. Oyunda zaten birkaç tane yetenek var ama bunlar da anca oyunun yarısında tamamlanıyor oyunun çıkışında NG+ olmadığını da düşününce bu saçma kararı verenleri "tebrik" etmişlerdir umarım diyorum. Bir sürü meditasyon noktası var bunlara fast travel koysana veya haritanın birkaç yerine iniş platformu yap. Etrafı keşfetmek keyifli ama bu keşif sonucu gemiye dönmek yarım saat sürüyor şaka gibi. Dönüşte de keşif falan yok aynı düşmanlar ile karşılaşıyoruz. Oyunda random düşman yaratma olayı yok, belli bir kapıdan geçtiğinizde 5 tane storm trooper, 3 tane de yaratık varsa o kapıdan 100 kere de geçseniz farklı bir sonuç olmuyor. 15-20 saatlik oyunda hikayenin 3 saat anca sürüyor olması da başka bir sorun sürekli bu görevin amacı ne diye sorgulatıyor, platform bulmaca derken birkaç saat de onlara geçiyor zaten. Dövüş sistemi hem güzel hem kötü. Purge trooperların zorlaması güzel ama arkadan sıkan 5 tane stormtrooper varken parry olayı kafayı yiyor. Oyun parry temelli bu benim için güzel bir sistem ama çok fazla parry temelli vurmadan önce defalarca parry yapıyorum sonra anca 1-2 kez vurabiliyorum sonra hemen kaçınma veya parry yapmam gerekiyor çünkü düşman kombo yapıp sağlam can yiyor. Oyunun bu kadar defansif ve cezalandırıcı olması yer yer keyfimi düşürdü. Can basma olayında 1 saniye kadar gecikme oluyor bu de kaçınma anlarına geldiğinde defalarca öldüm 5 tane stim var yedekte ama ölüyorum STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] Bir de oyunda hiçbir şekilde oto kayıt yok. Boss mu kestiniz sinematik mi girdi event mi oldu hiç fark etmez o meditasyon noktalarına gideceksin. Uzun dönüşlere bir de oto kayıt eksikliği eklenince oyun yer yer işkence oldu. 2019 yılının sonunda çıkan bir AAA oyun değil de indie oyun oynuyorum sanki o yok bu yok. Tüm kötü yanlarına rağmen oyunu sevdim, en son AC Origins'te bir oyun için bu kadar zıt fikirlerim olmuştu. Bir taraftan seviyorum hikayesidir atmosferidir ama bir taraftan tüm bu amelece işlere de deli oluyorum. Ne diye beni yarım saat gemiye yeri yürütüyorsun şak diye her yere inen gemi bana yakın bir tarafa geri gelsin işte. Tekrar gitmek istediğim 1-2 bölge var ama bunlara gidip gelmesi saatler süreceği için yapmıyorum. Optimizasyon konusunda iyi diyenler 2080 ile falan mı oynuyorlar desteklenen sistemde sinematiklerde stutter ile yaşadım. Motion blur kapatıyorum ama kapanmıyor dönerken o efekti görüyorum, saçma sapan buglar da cabası. Oyunun çıkışından 1 yıl geçmiş ama Horizon Zero Dawn'dan bile bozuk bir oyun tecrübem oldu.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Charles Bartowski kullanıcısına yanıt
    STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FORZAFATHER -- 14 Kasım 2020; 15:19:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FORZAFATHER

Burada da karşılaştık STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] Bitirdin mi hocam yorumun nedir

Giriş bölümünü oynamıştım hocam. Şimdi yorumunu görünce oyunu silip Steam üzerinden EA Play'i iptal ettim.STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: FORZAFATHER

Giriş bölümünü oynamıştım hocam. Şimdi yorumunu görünce oyunu silip Steam üzerinden EA Play'i iptal ettim. 

STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] O kadar kötü değil ama hikayenin dışında çok çok fazla vakit harcamak gerekiyor

Oyunu fullerim falan diyordum fakat açılış bölümünü oynadığımdan beri tekrar oynama şansım bile olmadı. Şevkim de kırıldı.STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] 

• Devam etmenizi öneririm hocam. Şu an Kashyyyk 'deyim ve oyun tabiri caizse akıyor. Haritaları şimdilik gördüğüm kadarıyla baya küçük ama kat kat dizayn edilmiş ve keşfetmesi de eğlenceli. Tek sıkıntısı da sanırım üstte arkadaşın dediği gibi fast travel olayının olmaması ama o da şimdilik pek sorun olmuyor.

• FORZAFATHER F kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba :) Hudson51 ile aynı fikirdeyim, sakın yarım bırakma oyunu, şevkin de kırılmasın boşuna çünkü Jedi Fallen Order gerçekten eğlenceli ve özellikle oynanışı tatmin edici bir yapım. 1-2 sayfa önce incelemiştim, dilersen ona da bi bak, devamında neler göreceğin hakkında fikrin olur en azından ve tekrar isteğin artarSTAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU]  Zaten oyun yavaş başlayıp ilerledikçe açılan bir tarza sahip, gelişip skiller açıp gameplay’e çeşitlilik geldikçe ve yeni haritaları görüp farklı bosslarla falan karşılaştıkça alınan zevk artıyor. Hikayede de gerçekten akılda kalıcı, etkileyici sahneler ve oynanış sekansları var. Tavsiyem sakın yarım bırakma yani STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok oynayacagim zaten, saka yapmistim hocam. STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] 1 yil beklemisim, indirip oynayabilmek icin de ugrasmisim birakir miyim hic. Hem kac tane Star Wars yapimi ile Respawn oyunu geliyor ki. STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] 

@psycho90 Guc bizimle olsun o zaman. STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • An itibari ile oyunu 12 saatte bitirmiş bulunmaktayım. Açıkçası metroidvania olması sebebiyle daha uzun olmasını bekliyordum ama haritalar baya küçük ve kısıtlıydı. Bunu da kat kat yaparak çözmeye çalışmışlar ama yine de uzatamamış. Oynanış süresini oyuna fast travel koymayarak sağlamaya çalışmışlar ve bu da oyunun özellikle sonunda baya sıkıcı olmaya başlamıştı. Tam bıktırdığı noktada bitti ki o konuda bir sevindim. Karakterler ise çok iyi olmasa da meh dedirtiyor, hikaye ise bir yere bağlansaydı sevebilirdim ama bu haliyle o da ortalama dan öteye geçememiş. En azından Merrin ve Cal'ın arasında birşeyler yapsaydın be Asmussen. Peki tüm bunlara rağmen oyunu bana sevdiren ne? İyi aksiyon mekanikleri. Çok iyi güç kullanamazsınız belki ama harika bir ışın kılıcı kullanabiliyorsunuz oyunda ve o kadar tatmin edici ki. Ayrıca öyle gözüküyor ki oyunu lineer tasarlamaya başlamışlar ama EA'in baskısı yüzünden haritaların metroidvania olması ve fast travel olmaması eklenmiş gibime geliyor. Oyunun temposunu pek düşürmüş bu kararlar...

Yine de EA Play olmasaydı, oynamazdım. 400 TL böyle bir oyuna çok. Yani bir yanda neredeyse yarı fiyatına en az 100 saat sunan RDR2 veya Assassin's Creed Odyssey varken suyunu sıksanız 18 saat olan Fallen Order'a o fiyat çok. Ama Xbox Game Pass veyahut EA Play den 1 ay alınıp yapıştırılır, net.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hudson51

An itibari ile oyunu 12 saatte bitirmiş bulunmaktayım. Açıkçası metroidvania olması sebebiyle daha uzun olmasını bekliyordum ama haritalar baya küçük ve kısıtlıydı. Bunu da kat kat yaparak çözmeye çalışmışlar ama yine de uzatamamış. Oynanış süresini oyuna fast travel koymayarak sağlamaya çalışmışlar ve bu da oyunun özellikle sonunda baya sıkıcı olmaya başlamıştı. Tam bıktırdığı noktada bitti ki o konuda bir sevindim. Karakterler ise çok iyi olmasa da meh dedirtiyor, hikaye ise bir yere bağlansaydı sevebilirdim ama bu haliyle o da ortalama dan öteye geçememiş. En azından Merrin ve Cal'ın arasında birşeyler yapsaydın be Asmussen. Peki tüm bunlara rağmen oyunu bana sevdiren ne? İyi aksiyon mekanikleri. Çok iyi güç kullanamazsınız belki ama harika bir ışın kılıcı kullanabiliyorsunuz oyunda ve o kadar tatmin edici ki. Ayrıca öyle gözüküyor ki oyunu lineer tasarlamaya başlamışlar ama EA'in baskısı yüzünden haritaların metroidvania olması ve fast travel olmaması eklenmiş gibime geliyor. Oyunun temposunu pek düşürmüş bu kararlar...

Yine de EA Play olmasaydı, oynamazdım. 400 TL böyle bir oyuna çok. Yani bir yanda neredeyse yarı fiyatına en az 100 saat sunan RDR2 veya Assassin's Creed Odyssey varken suyunu sıksanız 18 saat olan Fallen Order'a o fiyat çok. Ama Xbox Game Pass veyahut EA Play den 1 ay alınıp yapıştırılır, net.

Ben biraz suyunu sıkmaya çalıştım 20 saati gördüm. Gezegen sayısı az olduğu için aynı yerleri tekrar tekrar gezmek gerekti ve aynı yerde 50.kez geçmek pek keyifli diyemem. Bir oyunu direkt fast travel yok diye yargılamam ama aynı gezegene 2.gidişimde fast travel olsun isterim. Biraz ışın kılıcı parçası biraz stim upgrade derken haritaları iyi gezdim 9 tane stim hakkım vardı. Sonuncusu origin tree civarındaymış ama yok o kadar yolu hayatta gitmem diye saldım mesela.

Siz hakikaten suyunu sıkmışsınız ama hocam STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] Benim 6 tane hakkım vardı can yenileme de ve en baba 2 tane kullanıyordum. Tabi normal zorlukta oynadım. Gezegen sayısı hakikaten çok az yapmışlar hani 10 tane gezegen olsaydı oyunu şuan çok daha iyi anardım. Işın kılıçlı karakterlere karşı yaptığımız boss'larda çok iyiydi. Oyun her seferinde güzel açılıyor ve bunu sonuna kadar da devam ettiriyor hani o beni şaşırttı. Özellikle Metroidvania oyunlar çok çabuk tekrara düşer ama Fallen Order da her ilerlemenin sonu güzel upgrade'lere açıldığı için sardı. Ama keşke Metroidvania yapmasalardı dedim hani 10 saat temiz lineer bir hikaye anlatsaydı müthiş olabilirdi.

• Mass Effect: Andromeda oynadım ve aksiyondan çok diyalog olması sebebiyle 4 saat sonunda bana göre olmadığına karar verip bıraktım. Bu oyun da benzer midir? EA Play'im var. Bedava besin olarak gördüğüm için oynayasım var. Hikayesi çok umurumda değil, Star Wars'un ne filmini izledim ne oyununu oynadım. Ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: victoribarbo

Mass Effect: Andromeda oynadım ve aksiyondan çok diyalog olması sebebiyle 4 saat sonunda bana göre olmadığına karar verip bıraktım. Bu oyun da benzer midir? EA Play'im var. Bedava besin olarak gördüğüm için oynayasım var. Hikayesi çok umurumda değil, Star Wars'un ne filmini izledim ne oyununu oynadım. Ne dersiniz?

4 saat oynamışsanız aslında hiç oynamamışsınız. :D Mass effect'te ilk 10 saat görev toplama, oyunu anlama süreci gibi geçiyor. O kadar yetenek menüsü, silahlar vs.. Boşuna değil. Zorluk ve aksiyon zamanla artacak. Ben 33 saati devirdim. Daha birinci gezegen bitmedi.

Star wars'u da indirdim. Hiç bir beklentim yok. Konuya da bakmadım. Spoiler da yemedim. Ea play ve Türkçe yama varsa oynamamak olmaz. Ben de salak gibi Ea play alanlar kervanındayım. Doğru düzgün oyun yok.

• Arkadaşlar oyunu malum yerlerden indirdim, sürekli olarak bir donma aniden fps düşüşleri falan oluyor falan oluyor. Ama bunların dışında oyunu inanılmaz beğendim ben. Filmlerdeki o star wars atmosferini alıyorum.

• Yahu bu odada sağ üstteki şeyi nasıl alacağız? Çıkamıyorum ki oraya. Mekanı bitirdim, gemi ile döneceğim bir burası kaldı. STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] 

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Yahu bu odada sağ üstteki şeyi nasıl alacağız? Çıkamıyorum ki oraya. Mekanı bitirdim, gemi ile döneceğim bir burası kaldı.  

Aşırı yüklenme ile ipi echo'nun olduğu tarafa çekmek gerekiyor. Sonra da o ipten yukarı tırmanabilme yükseltmesi gerekiyor muhtemelen şu an yoktur ileride tekrar dönmek gerekebilir.

• XanthiN kullanıcısına yanıt
    Charles Bartowski kullanıcısına yanıt

İpe atlayıp aşağıdan yukarı tırmanma özelliği ile alabilirsiniz ama ilerleyen bölümlerde açılıyor. O özelliği açıp, daha sonra bu gezegene geri dönüp, bu noktaya hızlı seyahat olmadan tıpış tıpış yürüyüp geri dönmek gerekiyor.

Harcadığınız vakte değmez üstadım. Oyunun çok eksiği var. @Charles Bartowski eleştirilerinizin hepsine katılıyorum. Steam'de aldığı olumlu puanların film hayran kitlesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

• Evet ben daha ipten geriye tırmanabilme özelliğini almadım. Bilgi için teşekkürler arkadaşlar. STAR WARS Jedi: Fallen Order (2019) [PC ANA KONU] @Charles Bartowski @gogo57

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.