Şimdi Ara

St.Petersburg İle ilgili soruları yanıtlayabilirim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
7
Favori
33.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 3 sendir St.Petersburg da yaşıyorum eğer sorularınız veya kafanıza takılan bir konu varsa bilgim çerçevesinde yanıtlayabilirim. Birilerine faydam olursa ne mutlu bana :)

• Hocam sen klasik şekilde başla istersen,şu aylarda gelmek daha iyidir, kalacak yerleri şöyledir,gezmek için şu kadar gün gerekir,mutlaka şuralara gidin,ortalama gezi maliyeti vs vs genelde bunlar merak edilir zaten.
  • ben emekli birisiyim eşimle beraber 1750 tl maaş alıyoruz oraya yerleşsek bu para ile yaşayabilirmiyiz rus vatandaşı olabilirmiyiz şartlar nedir acaba.

rus vatandaşı olursak buradaki maaş kesilirmi bilginiz varmı, yada rus vatandaşı olmasak bile oraya yerleşme yaşama olanagımız olurmu bu maaş ile.

sağolasın arkadaşım yardım et şu dedeye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Hocam sen klasik şekilde başla istersen,şu aylarda gelmek daha iyidir, kalacak yerleri şöyledir,gezmek için şu kadar gün gerekir,mutlaka şuralara gidin,ortalama gezi maliyeti vs vs genelde bunlar merak edilir zaten.

Kalacak yerler arasında otelleri kesinlikle tavsiye etmiyorum. Nedenmi ilk olarak çok pahalı. Merkezde bir otel 300-400 dolardan başlar yaz döneminde. Bunun yerine kiralık daire kiralayabilirsin günlük. Bu konuda yardımcı olabilirim. Ayrıca otellerin bir kaç kuralları oluyor. Mesala bazı otelerde misafir kabul etmiyor. Yani bir bayanla tanışsan otele getiremiyorsun. Veya ek ücret talebi oluyor. Ve pasaport kesinlikle isteniyor.

Gezme konusunda 1 hafta yeterli gündüzler park müze gibi tarih kokan mekanlar ve corafi güzellikler. Gece iste club ve barlar tabiki. St.Petersburg da her büçyeye göre eylence mekanları mevcut. Ben yazları mümkün oldukca kapalı mekanları tavsiye etmiyorum. Hava sıcakken Kapalı mekanlar hiç çelmiyor acıkcası bir çoğunda klima malesef mevcut değil. Ortalama içki fiyatlarını anlamanız açısından bir adet votka enerji fiyatı 10 dolar. Sıgara ise ben Wilston içiyorum paketi 36 ruble yani ortalama 1dolar,20 cent civarında. Ulaşım metro ve toplu taşıma araçları ortalama 25-30 ruble 1 dolar civarı yani. Gezilmesi gereken yerlerin başında kesinlikle Petergof ve Ermitaja gidiniz. Gidebileceğiniz clubler benim en sevdiğim mekan xxxxbar. Maliyete gelenci en iyi 2 -3 kişi olur konaklama maliyetinizi düşürürseniz tatilinizin büyük bir kısmı ucuza gelmiş olur. Belli bir fiyat veremem malesef herkezin bir yoğurt yiğişi vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: H.Dünyalı

ben emekli birisiyim eşimle beraber 1750 tl maaş alıyoruz oraya yerleşsek bu para ile yaşayabilirmiyiz rus vatandaşı olabilirmiyiz şartlar nedir acaba.

rus vatandaşı olursak buradaki maaş kesilirmi bilginiz varmı, yada rus vatandaşı olmasak bile oraya yerleşme yaşama olanagımız olurmu bu maaş ile.

Merhaba şöyle başlayayım. 1750 tl ortalama 30 bin ruble eder. Bir odali bir yer kiralasanız ortalama kira 900-1000 tl. Yetermi yetmezmi siz karar verin. Maaşınızdan bir düşme olmaz. Rus vatandaşlığı hemen öyle alamazsınız. İlk önce oturum alacaksınız. Oturumdan sonra vatandaşlığa müracat edeceksiniz. Oturum almanız için Burda bir rus ile evli yada şirket sahibi yada mülk edinmiş olmanız gerekiyor. Bana sorarsanız. Burda yaşamayı fazla düşünmeyin yaşınızı bilmiyorum ama bu yaşdan sonra uğraşamazsınız rus bürokrasisiyle. :)) burda işler çok yavaş işliyor malesef :)) Başka sorunuz var yanıtlayayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: petersli

quote:

Orijinalden alıntı: H.Dünyalı

ben emekli birisiyim eşimle beraber 1750 tl maaş alıyoruz oraya yerleşsek bu para ile yaşayabilirmiyiz rus vatandaşı olabilirmiyiz şartlar nedir acaba.

Merhaba şöyle başlayayım. 1750 tl ortalama 30 bin ruble eder. Bir odali bir yer kiralasanız ortalama kira 900-1000 tl. Yetermi yetmezmi siz karar verin. Maaşınızdan bir düşme olmaz. Rus vatandaşlığı hemen öyle alamazsınız. İlk önce oturum alacaksınız. Oturumdan sonra vatandaşlığa müracat edeceksiniz. Oturum almanız için Burda bir rus ile evli yada şirket sahibi yada mülk edinmiş olmanız gerekiyor. Bana sorarsanız. Burda yaşamayı fazla düşünmeyin yaşınızı bilmiyorum ama bu yaşdan sonra uğraşamazsınız rus bürokrasisiyle. :)) burda işler çok yavaş işliyor malesef :)) Başka sorunuz var yanıtlayayım.

Burada 2 evim var satsam elime 180.000 tl geçiyor oradan ev alabilirmiyim bu paraya.

yaşım 50 birazda değişik ülke göreyim diyorum,

o civarda yaşayan türkler varmı yani gidince alışma süreci var tabii,

• Alırsınız bahsettiğiniz para birimine zaten ondan sonrada hayat o kadar da pahalı olmuyor. St.Petersburg da en çok gider daire. Evet Türk arkadaşımız baya var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi petersli -- 10 Temmuz 2011; 22:13:07 >
  • arkadaşım,

yardımcı olduğun için teşekkrüler.
    güzel bir çalışma olmuş..

O zaman bende sana 1-2 soru sorayım.

pasaportumuz var.

1- En uygun uçak bileti nasıl satın alırız.? Aktarmalı bile olur?
    2- Eşli, gelsek 2 aile için 7 günlük bir evin maliyeti nedir?
    Toplam (4 büyük + 4 coçuk) yada coçuksuz gelmek dahami iyidir?
    3- Ne yenir ne içilir.? Marketler bizim burdaki gibimidir?
    4- Hangi aylarda gelinir? Ucuz bir zaman dilimi var mı?
    5- Güvenli bir şehirmidir? Kapkaç hırsızlık vs. nasıl?
    6- Araç kiralanır mı? Kiralasak sürebilirmiyiz? Trafiği ve günlük kirasi nedir?
    7- Pahali bir yermidir?
    8- Uçak bileti hariç kişi başı ortalama lux olmamak kaydı ile ne kadar harcanı? ($)

teşekkürler
  • Merhaba

1 Sorun bulunduğun şehri bilmediğim için tam olmasada bir kaç bilet tüyosu verebiliri. Biletlerinize ilk etapta carter uçuşlardan bakın. Carterlar biraz daha ekonomik oluyor. Fakar bulunduğunuz şehirden carter olmayabilir. İnterenettten alabilirsin. Rus hava yolları THY göre biraz daha ekonomik.
    2. 2 çift olduğunuzu düşünerek size 2 odalı bir daire yeterli olur zaten yatmadan yatmaya gidersiniz. Ortalama 2 odalı dairelerin fiyatı 130 dolar civarından başlar. Tabi ben merkezi dairelerden basediyorum. Otel fiyatları uçuk burda.
    3. Yeme içme konusunda ne isteseniz aşağı yukarı marketlerden bulup evinizde yapabilirsiniz. Dışarda yemek isterseniz her damak tadına ve ekonomiye göre restorant bulmak mümkün.Marketler aynı sadece küçük bakkalarda biraz farklı. Çocuk konusunda seçim sizin :) o konuda bişey diyemem:) Ben olsam getirmem.
    4.Bu sıralarda fiyatlar düşüşe geçti artık.
    5. Günveli şehirdir. Bu güne kadar ben kötü bir olay duymadım. Tabi oluyordur muhakkak büyük şehir sonuçta ama. Kulakdan dolma konuşanların anlatıldığı gibi değil. Gelinip görülmeye değer bir şehirdir.
    6.Araç kiralanır. Sürebilirsiniz. Sürmeniz için ehliyetinizi burda rusçaya çevirteceksiniz tam fiyatını bilmiyorum ama 20 dolar civarında sanırım noter ve çeviri. Bana sorarsan hiç gerek yok araca falan. Sonuçda bir çok toplı taşıma var. Trafiğe alışasaya kadar zaten tatil biter. Nereye park et falan filan derdi de olmaz .
    7. Pahalı bir yer diyemem ama ucuzda değil. Harmayı nerde yaptığına bağlı. Türkiyeyle kıyasla bazı şeyler ucuz bazı şeyler biraz fazla Türkiyeye göre.
    8. Kişi başı gideri ben tahmin edemem. Daireyi tutunuz diyelim. 1 Öğünü dışarda 1 öğünü içerde falan yersiniz. Yemekden tasaruf. Zaten çok gece gezmeniz yoksa disko falan çok bütük paralar gitmez. Daire konusunda yardımcı olurum. Pm gönderdim size. Başka sorunuz varsa yanıtlayayım.

• Hocam ne iş yapıyorsun orda sorması ayıp.
  • :)) Söylemek istemedim ilk etapta reklam yapıyorsun derler diye :)))

St.Petersburgun İlk ve tek Türk konaklama ve organizasyon firması.

ayrıca turizim işindeyim.
  • Hocam vize kalktı sizin işler açılmıştır artık
  • İyi diyemem ama şükür diyebilirim.
  • verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
    ben Antalyalıyım. zaten farkkı yok.
    istanbuldan da kalksa aktarmalı yine gidilir.
    Yurtiçi uçuşlar çok uygun..

birde 130 dolar 1 günlük kira bedeli değil mi?
    yoksa 7 günlük mü?? (okadar değildir)

Rus hava yolları = Aeroflot budur değilmi?
    başka var mı??

Bu kalınacak dairelerin resimlerini içerir
    bir siteniz vs. var mı??

Ayrıca sizi kayıt ettim. Mutlak gelmek istiyorum..
  • Russia Air var bir de.::)

130 dolar malesef günlük ücretler.

Web sitemde de var resimler websitem haricinde dairelerde var. Özel mesaj olarak yazdım adresi
  • Kolay gelsin arkadaşım...
    Ben mühendis olarak iş teklifi aldım st petersburgdan. Orada kalıcı olarak ev kiralamak için ne kadar para düşünmemiz gerekiyor.
    Cevap verebilirseniz çok sevinirim.
    Saygılarımla...
  • bizim en kötü hava limanımız buranın hava limanına on basar. Neyse ki şehrin güzelliği, ilk geldiğiniz anı unutturuyor...
  • Merhabalar,ben temmuz ayı bası ıtıbarıyla bır ınsaat fırmasıyla sn petersburga uzun surelı calısmaya gıdıyorum…bana orda 1 odalı ekonomik bır daıre lazım…bu konuda bana yardımcı olmanızı rıca edıyorum selamalar saygılar…

Nuralı savaş

05546903129

nurali@dapyapi.com.tr
  • Merhaba,
    Ben Kurban bayramı tatilinde (23 ekim) turla 3 günlük geziye geleceğim. Promosyonlu turlarda sadece Petersburg kaldığı için mecburen burayı seçtik. Hanım ve 2 çocukta var.
    O tarihlerde hava nasıl olur. Trustik gezi için tavsiye edermisiniz. İnternetten araştırdığım kadarı ile beyaz geceler temmuz ayında bitiyormuş, bizim geleceğimiz tarihlerde ağır kış şartları ve çok kısa günler var gibi görünüyor.
    sizce o tarihte gelmeye değermi, çokmu zorlanırız? Özellikle bu konuyu çok merak ediyorum. Bir an önce cevaplayabilirseniz belki tutu iptal etme şansım olabilir.
    şimdiden teşekkürler.
  • gezilecek aylar haziran-temmuz-ağustos-eylül daha sonraki aylar soğuk oluyor.Tur tarihini biraz daha erkene alma şansınız varsa daha iyi olur.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.