Şimdi Ara

[SSS] SAMSUNG PLAZMA KİTABI (131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.626
Cevap
8
Favori
216.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almanya katloğundan teknik özellikler

42"

42“ (106 cm) 100Hz-Plasma-TV, 16:9
    Bildschirmauflösung: 1024 x 768
    Kontrastverhältnis: 20000:1
    Helligkeit: 1500 cd/m²
    Bildbetrachtungswinkel: >175°/175°
    DNIe+, 1080p (24Hz) Unterstützung,
    Natural True Color(18Bit)
    Teletext mit 1000 Seiten Seitenspeicher
    SCART Anschlüsse (Euro-AV): 2
    Anschlüsse seitlich: 1x HDMI (CEC), 1 x Compositeingang (AV),
    1x Y/C (S-Video), 1 x Kopfhörer
    Anschlüsse hinten: 2 x HDMI (CEC), 1 x Komponenten (Y/Pb/Pr),
    1 x Antenneneingang, 1 x PC input (D-sub),
    1 x Audio Monitor Out, 1 x Digital Audio
    (Optical) Out
    Symbolfoto - Abb. ähnlich
    Musikleistung: 2 x 10 W, Klang-System: SRS Tru Surround Sound XT
    Autom. Programmeinstellung: für 99 Sender Kontrastverhältnis 20000:1
    TV-Tuner: 1 x Multinorm (PAL/SECAM/NTSC 3.58/NTSC 4.43), 1080p Unterstützung
    1 x DVB-T Tuner 3x HDMI Schnittstellen Cinema Progressive (Film mode)
    Bildschirmmenü: Ja/mehrsprachig Als PS42A451 auch ohne DVB-T erhältlich
    Bild in Bild Funktion: Ja/1 Tuner PC/HDMI
    Zeitschaltuhr: Ein/Aus & Sleeptimer
    Abmessungen (B x H x T): 105,5 x 66,5 x 9,6cm; Gewicht: 30,5 kg
    Abmessungen inkl. Standfuß (B x H x T): 105,5 x 72,5 x 31,6cm
    Inkl. Zubehör: Bedienungsanleitung, IR- Fernbedienung inkl.
    Batterien, Netzkabel

50"

50“ (127 cm) 100Hz-Plasma-TV, 16:9
    Bildschirmauflösung: 1365 x 768
    Kontrastverhältnis: 20000:1
    Helligkeit: 1500 cd/m²
    Bildbetrachtungswinkel: >175°/175°
    DNIe+, 1080p (24Hz) Unterstützung,
    Samsung
    Natural True Color(18Bit)
    Teletext mit 1000 Seiten Seitenspeicher
    SCART Anschlüsse (Euro-AV): 2
    Anschlüsse seitlich: 1x HDMI (CEC), 1 x Compositeingang (AV),
    1x Y/C (S-Video), 1 x Kopfhörer
    Anschlüsse hinten: 2 x HDMI (CEC), 1 x Komponenten (Y/Pb/Pr),
    1 x Antenneneingang, 1 x PC input (D-sub),
    1 x Audio Monitor Out, 1 x Digital Audio
    (Optical) Out
    Musikleistung: 2 x 10 W, Klang-System: SRS Tru Surround Sound XT
    Symbolfoto - Abb. ähnlich
    Autom. Programmeinstellung: für 99 Sender Kontrastverhältnis 20000:1
    TV-Tuner: 1 x Multinorm (PAL/SECAM/NTSC 3.58/NTSC 4.43), 1080p Unterstützung
    1 x DVB-T Tuner 3x HDMI Schnittstellen
    Bildschirmmenü: Ja/mehrsprachig Cinema Progressive (Film mode)
    Bild in Bild Funktion: Ja/1 Tuner PC/HDMI Als PS50A451 auch ohne DVB-T erhältlich
    Zeitschaltuhr: Ein/Aus & Sleeptimer
    Abmessungen (B x H x T): 123,1 x 75,6 x 9,6cm; Gewicht: 37 kg
    Abmessungen inkl. Standfuß (B x H x T): 123,1 x 81,5 x 31,6cm
    Inkl. Zubehör: Bedienungsanleitung, IR- Fernbedienung inkl.
    Batterien, Netzkabel

• teknosadan bugün arkadaşıma Q 42 aldık 2200 ytl 12 taksit

ilgilenenlere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salih70 -- 3 Mayıs 2008; 21:52:47 >
  • İmzadaki bilgiyi gerçeğe dönüştürdüm.
    Samsung C91: 2100/12 Yetkili Samsung Bayiinden.
    Hiç değilse Anadolu Elekt. güvencesi var.
    Detaylı gözlem ve fotolarımı aktaracağım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kemal80

İmzadaki bilgiyi gerçeğe dönüştürdüm.
    Samsung C91: 2100/12 Yetkili Samsung Bayiinden.
    Hiç değilse Anadolu Elekt. güvencesi var.
    Detaylı gözlem ve fotolarımı aktaracağım.

Hayırlı olsun kemal80 arkadaşım, güle güle kullan. Aramıza hoşgeldin. Tabiiki gözlem ve fotoğraflarını ve dolayısı ile samsung plazma kitabımıza katkılarını bekliyoruz. Bu arada bağlantılarını, receiverini de bildirmeyi unutma. Karşılaştırma yaparız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sascha35

SAYGIDEĞER AVR45 KARDEŞİM BU FOTOLARLA BİZİ MEST ETMEYE BAŞLADIN. DÜĞÜNE KADAR BEKLEYİM DİYORUM AMA SEN ŞİMDİDEN ALDIRACAKSIN BİR TANE Q91 BEKLİYELİM DİYORUZ BELKİ DÜŞER FİYATLARDA O ZAMANA KADAR. PLAZMAYI ALINCA AYARLARIN HAKKINDA BENİDE BİLGİLENDİRİRSİN İNŞALLAH

Sascha35 kardeşim. Karar vermende faydalı oluyorsam ne mutlu bana . Ayarlar konusu sorun değil, yeterki sen plazmayı eve bir yerleştir. seni kulübümüzde görmekten mutlu oluruz, kal sağlıcakla...

• Değerli forum arkadaşlarım,
    Plazma kitabımızın 44 sayfasını da hiç atlamadan okuduktan, ve diğer TV'lere ilişkin bölümleri de inceledikten sonra Samsung C91'de karar kıldım.
    Bu nedenle seçimimi yapmamda gerçekten forumdaki herkesin çok büyük katkısı var.
    Forumdan edindiğim bilgilerle 2 aydır her gittiğim mağazada satıcıları dumurdan dumura sürüklemekten büyük keyif aldım.
    İnanın bazı mağazalarda öyle elemanlar var ki; "ben bütün televizyon sektörüne hakimim, bütün modelleri çok iyi bilirim" deyip, bu modelin parlaklığı kaç diye sorunca "15000:1 dedik ya bilader, parlaklık demek kontrast demek işte" diyebiliyorlar.
    Her neyse, evleneli 2 ay oldu ve televizyonsuzluk da canıma tak etmişti, bu nedenle daha fazla beklemek istemedim ve kafama koyduğum modeli aldım sonunda.
    Belki fiyatlar yakın zamanda düşecek, belki daha güzel modeller çıkacak, belki "keşke şu markayı-modeli alsaydın" diyen arkadaşlarım çıkacak ama, yine de bu kafa yorucu süreci bir şekilde noktaladığım için mutluyum. Bu araştırma, karar verme süreci gerçekten de ucu açık bir süreç, çünkü bekledikçe sürekli fiyatlar ve modeller, teknoloji vs. güncelleniyor. Dolayısıyla süreci optimal noktada kesmek gerekiyor.
    Cihaz hafta içinde gelecek, kurulum aşamasını falan da fotoğraflamaya çalışacam.
    Şu andaki donanımım, NEXT CX 2000 Super Plus Uydu Alıcı, dandik scart kablo, dandik anten kablosu.
    Güzel bir komponent kablo alcam bir iki gün içinde. Ayrıca iyi de bir anten kablosu almam gerekiyor, ama nasıl birşey alacağımı bilmiyorum. Yardımlarınızı beklerim.
    Herkese iyi pazarlar.

• Bu arada, SALİH70 arkadaşımız Teknosa'dan Q42 aldık 2200'e demiş.
    Acaba bu Samsung 42 inch q 91 modeli mi?
    Eğer öyleyse ben de bi koşu gideyim teknosaya.
    Aydınlatırsanız sevinirim.
  • evet doğrudur sadece 100 adet için geçerliymiş hürriyet gazetesinde gördüm arkadaşımda almak için istekliydi böyle bir zaman kolluyorduk görünce haber verdim gittik aldık .
  • http://www.istanbulbilisim.com.tr/SAMSUNG_PS-50Q96H-PLAZMA-TV,4918.html bu adresteki plazma hakkında düşüncelerinizi ve firma hakkındaki düşüncelerinizi alabilirmiyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: salih70

teknosadan bugün arkadaşıma Q 42 aldık 2200 ytl 12 taksit

ilgilenenlere.

Çok iyi fiyat.
  • Teşekkür ederim sayın Salih70.
    Ben de sürekli hürriyet alıyorum ama Ankara baskısında çıkmadı böyle ilan, yoksa atlamaz mıydım üzerine:-)
    Bu arada, yaptığım forum araştırması neticesinde 100 YTL'lik komponent kablo ile 50 YTL'lik arasında gözün görebileceği çok da bir fark olmadığı sonucuna ulaştım ve SSERİN üstadın da kullandığı AR PRO (bulabilirsem tabi) komponent kablo almaya karar verdim.
    Lakin, AR PRO komponentle bağlayınca ses için de iyi bi kablo almak gerekiyor sanırım (komponentte yalnızca görüntü varmış). Ses için de AR marka mı almak lazım?
  • ÖNEMLİ BİR SORU (FİKİR DANIŞMA):
    300 YTL ilave fark ödeyerek (2100 yerine 2400) C91 yerine Q91 tercih edilmeli mi?
    Ultra Filter Bright özelliği bu kadar fark yaratır mı acaba? (3. HDMI çıkışının benim için pek bir önemi yok)
    Henüz C91'im teslim edilmediği için böyle bir kararsızlık içine düştüm.
  • Cumartesi günü gittiğimde Konyadaki Samsung Bayisi 06 Mayıs Salı gününden itibaren 42Q91 fiyatının 2290YTY / 12 taksit olacağını söylemişti.
  • 2150/12 ay taksitlede 42q91 alabilirsiniz...ama 1 haftaya kadar modeller yenilenecek bilginiz olsun .
  • 2 ay evvel 42q91h almıstım , dun film seyrederken birden bire ekranın bir karıs ustunden enlemesine siyah bir cizgi cktı bugun istanbul bilisim teknik servisi aradım gelip bakıcaklar,aratırmalarıma gore panel arızasıymıs bu tarz cizgiler.

eger panelden kaynaklanıyorsa (ki oyle) servisteki arkadas plazmanın briebir degisecegini soyledi.

ve degisim onaylandıgında kabul ederlerse su yeni cıkan seri PS-42A450P2 lerden alim diyorum kontrast 20:000:1 ve 100hz

http://www.istanbulbilisim.com.tr/SAMSUNG_PS-42A450P2-PLAZMA-TV,5055.html

hos bunu verirlerse ustune para vermeleri lazım ama :) ıg mıg ederlerse siz degistirin uste para istemez dicem.

• selam arkadaşlar SAMSUNG PS42E92H bu model nsl normal digitürk izlicez alınırmı bu fiyata 2000 ytl teknosada
  • quote:

Orjinalden alıntı: seda2

selam arkadaşlar SAMSUNG PS42E92H bu model nsl normal digitürk izlicez alınırmı bu fiyata 2000 ytl teknosada

e serisi suanki guncel q serisinden iki alt seri, tavsiyem birazdaha odeyip q serisi almanızdır,yada en azından c serisi. tv evdeki demirbas listesinde olan bir urun oldugu icin keske bir ustunu alsaydık sozunu senelerce icimizde tasyacagımıza en bastan ucuz diye yanlıs bir karar vermemek daha dogrudur.

tabi suda var e serisi kullanan arkadaslarımızda tv lerinden memnun,sizde benim cok bir beklentim yok ve verebilecegim en yuksek rakam budur diyorsanız ve aceleniz varsa (fiyatlar hızla dusmeye basladı cunki) simdiden hayırlı olsun diyelim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kemal80

ÖNEMLİ BİR SORU (FİKİR DANIŞMA):
    300 YTL ilave fark ödeyerek (2100 yerine 2400) C91 yerine Q91 tercih edilmeli mi?
    Ultra Filter Bright özelliği bu kadar fark yaratır mı acaba? (3. HDMI çıkışının benim için pek bir önemi yok)
    Henüz C91'im teslim edilmediği için böyle bir kararsızlık içine düştüm.

O farka q91 değer derim ben.
  • Sayın Seda Hanım,
    100 YTL daha fark ödeyerek 15000:1 kontrastlı c91 modelini samsung bayilerinden alabilirsiniz aslında. Hatta biraz daha ödenip Q da alınabilir ama zaten insan tv konusunda bütçesinin en üst limitlerine dayandığı için "az ve biraz" kavramlarının marjinal maliyeti çok yüksek olabiliyor.
    Ama yine de E yerine hiç değilse C alın derim. Nitekim ben öyle yaptım.
    Lakin 10000:1 kontrastla 15000 arasındaki farkı gözlerim görür mü bilemem:-)
    Şimdi fellik fellijk kablo arıyorum:-)
    BİMEKSte var mıdır güzel kablolar? Teknosada hiç bişey yok neredeyse.
  • 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.