Şimdi Ara

[SSS] SAMSUNG PLAZMA KİTABI (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.627
Cevap
8
Favori
216.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler arkadaşlar. İnşallah sizlerin başına gelmez. Bakalım servisden cevap bekliyoruz. Sizleri haberdar ederim.
    Bu arada avr45 resimler şahane.
  • güzel resimler
  • SAYGIDEĞER AVR45 KARDEŞİM BU FOTOLARLA BİZİ MEST ETMEYE BAŞLADIN. DÜĞÜNE KADAR BEKLEYİM DİYORUM AMA SEN ŞİMDİDEN ALDIRACAKSIN BİR TANE Q91 BEKLİYELİM DİYORUZ BELKİ DÜŞER FİYATLARDA O ZAMANA KADAR. PLAZMAYI ALINCA AYARLARIN HAKKINDA BENİDE BİLGİLENDİRİRSİN İNŞALLAH
  • quote:

Orjinalden alıntı: salih70

saruhanlı geçmiş olsun merakla bekliyoruz sonucu

quote:

Orjinalden alıntı: dhgerenimo57

quote:

Sana sadece pıp konusunda yardımcı olabilirim pıp aktif olabilmesi için en az bir aletin hdmı den bağlanması lazım.

Merhaba.
    2 gündür mkv film izlemek için uğraşıyorum. laptobu tv ye bağladım görüntü de aldım fakat hiç de tatmin edici değildi. Bunun için neler yapmam lazım siz bilirsiniz
    Bir de cihazı karıştırırken pip olayına da girdim.hdmi dan pc bağlıyken hariciden bağlı receiver görüntüsünü aldım. Fakat kitapçığında Ana bağlantı Parça,HDMI ve PC bağlı iken de PIP aktif olabildiğini okudum. Siz ise sadece HDMI demişsiniz. Yanılıyor musunuz yoksa kitapçık mı yanılıyor.

dhgerenimo57
    pıp aktif olabilmesi için en az bir bağlantının hdmı dan yapılması lazım sizde bir bağlantı yapmışsınız oradan buda pıp için yeterli benim anladığım kadar doğru yapmışsınız bir bağlantı hdmi den o zaman aktif olur

bende size bir soru sormak istiyorum siz pc yi hdmı ile bağladınız (ben denedim olmadı onun için soruyorum)

PC yi HDMI ile bağladım çünkü özellikle HDMI çıkışı olan bir laptop aldım fakat menüde pc aktif olmuyor, anladığım kadarı ile aktif olması için diğer ekran çıkışı ile bağlamak lazım. HDMI 3 e bağladım ordan doğru PC görüntüsünü alıyorum. Dün LOST un 1280x720 versiyonunu seyrettim görüntü kalitesi çok farklıydı gerçekten.
  • Sayın Sadays,
    Gerek top sorunsalı gerekse hareketli sahnelerde takılmalar veya izler tepkime süresinden değilmi?Eğer böyleyse beni mutlu ettiniz.Çünkü Samsungun full hd.plazma tepkime süresi 0 diyor.BENİM 50q 8mm.Ben full hd.yi biraz da ondan istemiştm.Ama siz full hd. plazmanın sd. görüntüsünün bizimkinden daha kötü olacağını yazmışsınız.Bunun nedeni ne olabilir .Neyse zaten full hd. plazmam da yok,iş işten zaten geçti.Sadece yazdıklarınız moral oluyor.Ayrıca bu benim tepkime süresi dediğim sorun (filmlerde'de var)ve top sorunsalı yazılımla düzelecek ise Samsungla görüşelim ve mail atalım.
    Saygılarımla,
  • Değerli arkadaşlar,
    Yaklaşık bir aydır yaptığım araştırmalar neticesinde Samsung C 91'de kesin karar vermişken, bugün itibarıyla LG'nin 42PC51 modeli yaklaşık 600 YTL daha ucuza geliyor. Fakat bu cihazda da paneldeki sesten şikayetçi olanlar var. Kafam yine karıştı.
    C 91 ile 42PC51 arasında kıyas yapabilecek arkadaşım var mı?

Bir de bundan tamamen ayrı bir sorum olacak: Genelde oyun oynayacaksan LCD al diye önerilir ya. Peki ben PLAZMA alınca arada sırada oyun da oynasam cihazıma zarar mı verir? Yoksa bu LCD'yi tavsiye etme olayı daha iyi görüntü vereceği için mi?
  • Herkeze Merhaba,
    Samsung c91 plazmamı alalı neredeyse 3 hafta olacak, zaman geçtikçe, televizyonu tanıkça, ayarlarla oynadıkça, daha güzel görüntüler almaya başladım ve her geçen gün daha fazla ısınıyorum bu televizyona:) tabiiki bütün bunları sizlerin yazdıklarını okuyarak yapabildim, emeği geçen herkese teşekkürler.

Dün bir philips marka altın uçlu component kablo alarak DVD player'ı plazmaya component bağladım, görüntü kalitesi inanılmaz farketti, bu kadarını beklemiyordum, daha önce konuşulmuş olabilir ancak ben hala net değilim, acaba uydu kaynaklı SD yayınlar için component bağlantı dişe dokunur bir iyileşme sağlar mı, yani bunun için component çıkışı olan bir receiver almaya değer mi? (yanlış bilmiyorsam component çıkışlı receiver sadece next'de ve samsung'da var)

Bir diğer sorum , digitürk'de sinyal seviyesinin düşüklüğü yayın kalitesinde ( kuruluma girdiğimde sinyal seviyesi %33 görünüyor) etkisi çok fazlamıdır ? daha önce yazılanlarda digiturk'un SD yayın kalitesinin iyi bir receiver'a göre daha kötü olduğu belirtilmişti yani digiturk servisini çağırıp sinyal seviyesini iyileştirmek işime yarar mı yoksa digiturkle ne yapsam nafile mi??

teşekkürler
  • quote:

ya arkadaşlar ona bakıyorum yazılzrı tekrar tekrar okudum hata yapmayayım diye pana resimleri Q YORUMLARI hadi biz anlamadık sadays usta sen nasıl kaçırdın.
    İTsup2u arkadaşım sen ne yapıyorsun

yok yahu ne atlaması top sorunsalı nedeniyle q91'i iade edip pv71 alınca demek ki mukayese olsun babından mı koydu ne amaçla ise karışmak istemedim ama art niyeti olduğunu sanmıyorum

aslında q91 resimlerine dokunmayıp yeni bir mesaj atsaydı bu saçma başka resme başka yorum olayı da olmayacaktı ama ne yapalım oldu bir kere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 2 Mayıs 2008; 10:03:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ali beyendi

Sayın Sadays,
    Gerek top sorunsalı gerekse hareketli sahnelerde takılmalar veya izler tepkime süresinden değilmi?Eğer böyleyse beni mutlu ettiniz.Çünkü Samsungun full hd.plazma tepkime süresi 0 diyor.BENİM 50q 8mm.Ben full hd.yi biraz da ondan istemiştm.Ama siz full hd. plazmanın sd. görüntüsünün bizimkinden daha kötü olacağını yazmışsınız.Bunun nedeni ne olabilir .Neyse zaten full hd. plazmam da yok,iş işten zaten geçti.Sadece yazdıklarınız moral oluyor.Ayrıca bu benim tepkime süresi dediğim sorun (filmlerde'de var)ve top sorunsalı yazılımla düzelecek ise Samsungla görüşelim ve mail atalım.
    Saygılarımla,

bu söylediğim kesin bir bilgi değil ancak plazmalar tepki süresi sorununu aşalı yıllar oldu kalkıp 10 yıllık paneli q91 diye satar mı dersen bu çekik gözlülerden herşeyi beklerim (bakınız LG'nin digicoma attığı çalım)

yazılımla bu sorunun düzeldiğini yabancı forumlarda okuyanlar var ben de epey uğraştım ancak firmware elde edemedim ha q91'im olsaydı işi davaya kadar da götürürdüm açık açık söyleyeyim tamamen anadolu endüstri holdingin vurdum duymazlığı avrupalı nasıl firmware yüklerken benim milletim yükleyemez bunun bir mantığı var mı?

full hdlerin hd readylerden daha kötü göstermesi teknik bir konu daha iyi bilen donanımlı arkadaşlar başka topiclerde bahsettiler ancak kısaca düşük çözünürlüklü bir yayının (en fazla 720X576) kendisine en yakın fiziki piksele sahip tvler tarafından düzgün gösterilebileceği mantığı ile alakalı bu durumda en iyi görüntü hd compatible plazmalarda (852X480) sonra hd ready (1024X768 veya 1366X768) sonra full hd tvler (1920X1080) görüntü kalitesi olarak sıralanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 2 Mayıs 2008; 10:02:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kemal80

Değerli arkadaşlar,
    Yaklaşık bir aydır yaptığım araştırmalar neticesinde Samsung C 91'de kesin karar vermişken, bugün itibarıyla LG'nin 42PC51 modeli yaklaşık 600 YTL daha ucuza geliyor. Fakat bu cihazda da paneldeki sesten şikayetçi olanlar var. Kafam yine karıştı.
    C 91 ile 42PC51 arasında kıyas yapabilecek arkadaşım var mı?

Bir de bundan tamamen ayrı bir sorum olacak: Genelde oyun oynayacaksan LCD al diye önerilir ya. Peki ben PLAZMA alınca arada sırada oyun da oynasam cihazıma zarar mı verir? Yoksa bu LCD'yi tavsiye etme olayı daha iyi görüntü vereceği için mi?

sevgili kardeşim sanırım vatanın indiriminden bahsediyorsun ama maalesef artık bitti bana sorarsan ben zırıldamayan bir LG 42pc51'i Samsung c serisine tercih ederim

oyun oynamak plazmalara zarar vermez sadece süreyi çok fazla tutmamak lazım 1-2 saat ile bir şey olmaz abartırsan burn-in veya screen retention denen iz kalma sorunu olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: gturanli

Herkeze Merhaba,
    Samsung c91 plazmamı alalı neredeyse 3 hafta olacak, zaman geçtikçe, televizyonu tanıkça, ayarlarla oynadıkça, daha güzel görüntüler almaya başladım ve her geçen gün daha fazla ısınıyorum bu televizyona:) tabiiki bütün bunları sizlerin yazdıklarını okuyarak yapabildim, emeği geçen herkese teşekkürler.

Dün bir philips marka altın uçlu component kablo alarak DVD player'ı plazmaya component bağladım, görüntü kalitesi inanılmaz farketti, bu kadarını beklemiyordum, daha önce konuşulmuş olabilir ancak ben hala net değilim, acaba uydu kaynaklı SD yayınlar için component bağlantı dişe dokunur bir iyileşme sağlar mı, yani bunun için component çıkışı olan bir receiver almaya değer mi? (yanlış bilmiyorsam component çıkışlı receiver sadece next'de ve samsung'da var)

Bir diğer sorum , digitürk'de sinyal seviyesinin düşüklüğü yayın kalitesinde ( kuruluma girdiğimde sinyal seviyesi %33 görünüyor) etkisi çok fazlamıdır ? daha önce yazılanlarda digiturk'un SD yayın kalitesinin iyi bir receiver'a göre daha kötü olduğu belirtilmişti yani digiturk servisini çağırıp sinyal seviyesini iyileştirmek işime yarar mı yoksa digiturkle ne yapsam nafile mi??

teşekkürler

değer iyi bir komponent kablo ile bağlayacağın next 2000 cis super plusla daha iyi görüntü alırsın

digitürkün sinyal kalitesini yükseltmen lazım zaten kötü gösteriyor bir de sinyal düşüklüğünün kötülüğünü üzerine ekleme
  • Azizim Sadays,
    Vatandaki indirim dündü evet. Ben de dün akşam saatlerinde yaptığım yoğun araştırma neticesinde LG'deki zırıldama sesinden korktuğum için gidip almadım. Yoksa zırıldama korkusu olmasaydı hiç düşünmeden gidip alacaktım.
    Ama ben takıntılı adamım, 3-4 ay sonra bi zırıltı başlarsa psikolojim alt üst olur, televizyonu iade etmeye çalışırım, kabul etmezlerse olay büyür falan falan...
    Bu sıkıntıları yaşamak istemedim.
    Aslında araştırmalarımı noktalamıştım ve sadece kredi kartımdaki yükün inmesini bekliyorum bugünlerde. Nerden geldi karıştırdı aklımı LG? :-)
    Bu arada tavsiyeleriniz üzerine C91'le kullanmak için Next Super Plus' aldım. Evdeki 37 ekran Arçelikte bile çok iyi görüntü var.
    Bi de en Kıralından bi Profigold Component çekersem tamam olcak sanırım.

Fakat hala üzerimde çok yoğun bir baskı var "Plazma ESKİ teknoloji, artık öldü. Git LCD al diyor herkes". Fakat kulak asmamaya çalışıyorum:-)
  • quote:

Azizim Sadays,
    Vatandaki indirim dündü evet. Ben de dün akşam saatlerinde yaptığım yoğun araştırma neticesinde LG'deki zırıldama sesinden korktuğum için gidip almadım. Yoksa zırıldama korkusu olmasaydı hiç düşünmeden gidip alacaktım.
    Ama ben takıntılı adamım, 3-4 ay sonra bi zırıltı başlarsa psikolojim alt üst olur, televizyonu iade etmeye çalışırım, kabul etmezlerse olay büyür falan falan...
    Aslında araştırmalarımı noktalamıştım ve sadece kredi kartımdaki yükün inmesini bekliyorum bugünlerde. Nerden geldi karıştırdı aklımı LG? :-)
    Bu arada tavsiyeleriniz üzerine C91'le kullanmak için Next Super Plus' aldım. Evdeki 37 ekran Arçelikte bile çok iyi görüntü var.

Fakat hala üzerimde çok yoğun bir baskı var "Plazma ESKİ teknoloji, artık öldü. Git LCD al diyor herkes". Fakat kulak asmamaya çalışıyorum:-)

Plasma eski teknoloji diyenlere 20 yıl önce bile hesap makineleri üzerinde lcd ekranlar vardı diyebilirsin.
  • semsal hocam şimdi reklamını gördüm.1.000.000 kontras full hd panasonic plazma.daha az enerji harcıyor.heralde şimdi 1.sıraya bunu koymak lazım.şunu git bir görde değerlendirmelerini alalım.
    selam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: delomar

semsal hocam şimdi reklamını gördüm.1.000.000 kontras full hd panasonic plazma.daha az enerji harcıyor.heralde şimdi 1.sıraya bunu koymak lazım.şunu git bir görde değerlendirmelerini alalım.
    selam.

Bulduğum yerde kesinlikle incelerim hiç merak etmeyin.
    Ancak 1.000.000 kontrast insan algısının üzerinde bir değer.
    Bununla birlikte işlemcisi gelişmiş ise o işte farkedilecek bir olgu.
  • quote:

Azizim Sadays,

sevgili dostum sen tvyi aldın mı almadın mı imzanda var görünüyor almadıysan acele etme c91'in devri geçti artık ancak LG gibi 1600 ytl civarında alınabilir yoksa değmez

profigoldun en iyi komponent kablosunu alın pgv3300 benim arkadaştan 50 euroya alıyorum ben kdv dahil alacağınız yerle pazarlık edin veya bana p.m. atın

plazma öldü eski teknoloji diyenlere kulak asan bir sürü mutsuz insan var biri de sen olmak istiyorsan kulak ver yoksa bize kulak ver
  • Henüz cihazı almadım, ama bir hevesle koydum işte imza bölümüne:-)
    Televizyon için harcamak istediğim paranın üst limiti 2200 YTL civarı. Bu nedenle de C91'i bu üst limitte en iyi cihaz olduğu için istiyorum. Ne yazık ki daha yukarı çıkamıyorum, ya da çıkmak istemiyorum.
    Zaten bi mucize olsun da fiyatı bi yerlerde düşsün diye bekleyip duruyorum.
    Selamlar.
  • sevgili dostum imzalar sahip olunan ekipmanları gösteriyor yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir

keşke vatanın kampanyasını kaçırmasaydın panasonic px80'ni 2200 ytlden vermiş nasip bu işler acele etme 2200 liram olsa c91'e vermezdim
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadays

sevgili dostum imzalar sahip olunan ekipmanları gösteriyor yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir

keşke vatanın kampanyasını kaçırmasaydın panasonic px80'ni 2200 ytlden vermiş nasip bu işler acele etme 2200 liram olsa c91'e vermezdim

Biraz daha beleyip buna benzer bir kampanya ile daha iyi, sorunsuz bir modeli beklemelisin.
  • arkadaşlar, samsung'un yeni plazmaları hakkında bilgisi olan var mı? SAMSUNG PS-42A450P2 PLAZMA TV samsungun yeni modeli mi? fiyatı 2400 gibi. cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.