Şimdi Ara

SSD li Notebook.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iş ve oyun için kullanacağım Notebook lazım MS veritabanı kullanan programım var 1 PC ye server olarak da hizmet ediyor.Arada oyun oynayacağım içinde AMD6670 yada benzeri perfonmansta ekran kartına ihtiyacım var.

Piyasada hazır satılan SSD li pc ler 4000 civarı satılıyor ancak benim param 2500 den yukarısını kaldırmaz.Notebook alıp SSD takmam gerekecek 64-128 arası SSD yeter bana.Bu bağlamda Notebook + Uyumlu SSD tavsiye edecek yada bunu yapmış olan varmı?

• Hiç fikri olan yada bunu yapan yokmu?
  • Hiç fikri olan yada bunu yapan yokmu?
  • Mesela HP Pavilion DV6-6020ST (1906) + Team Xtreem S3 60GB SATA III 3,5” Dönüştürücü SSD (371) yı 2271 liraya birleştirsem olurmu? Yada birleştirebilirmiyim ?

HDD yi atmam mı gerek yoksa SSD yanına takılabilirmi.

Ürünler HB den alınacak.
  • yapacağın çaok basit.1800 TL civarı bir bilgisayar alıp 600-700 TL bir ssd alıp takmak...çok dert etme sen bilgisayarı seç ben yardımcı olacağım
  • hocam bılgısayarı alırsın. Dvd surucusunu cıkarır ssd ıcın aparat alırsın dvd surucusunun yerıne takarsın hhd ve ssdyı aynı anda kullanabılırsın ssdye ısletım sıstemını kurarsın dıgerınıde fılm muzık arsıv oyun vs ıcın kullanırsın
  • Harddiske kurulu gelen Windows sorun çıkarmaz değilmi bunu SSD ye kurmam lazım .Ayrıca garantiyede inşallah bişey olmaz.

esela HP Pavilion DV6-6020ST (1906) + Team Xtreem S3 60GB SATA III 3,5” Dönüştürücü SSD (371) yı 2271

Bu kombinasyona karar verdim Windows + Antivürüs +Veritabını MS SQL SSD ye kuracam Veri kaybı falan gibi şeyler duydum SSD lerde.Veri kaybolursa yanarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaltenDragonbane

Harddiske kurulu gelen Windows sorun çıkarmaz değilmi bunu SSD ye kurmam lazım .Ayrıca garantiyede inşallah bişey olmaz.

esela HP Pavilion DV6-6020ST (1906) + Team Xtreem S3 60GB SATA III 3,5” Dönüştürücü SSD (371) yı 2271

Bu kombinasyona karar verdim Windows + Antivürüs +Veritabını MS SQL SSD ye kuracam Veri kaybı falan gibi şeyler duydum SSD lerde.Veri kaybolursa yanarım.

garantıde bır sorun olmaz eger olursa dvdyı gerı takarsınız anlamazlar. Recovery dvdlerını olusturursunuz kenarda kalırlar bılgısayarı alınca bır sorun oldugunda kullanırsınız. Normal kullanım ıcın sorun teskıl etmez ancak verı kaybı olacagını dusunmuyorum yınede bununla ılgılı net bılgıye sahıp degılım. Eger verı tabanlı agır uygulamalarda calısacaksanız daha ıyılerı var bu bılgısayardan. Aynı fıyata yada yakın fıyata

• Veritabanım 200 Mb kadar ama sürekli güncelleme,verigirişi ve istatistik yapıyoruz.Ayrıca ağa bağlı ve server olarak 1 pc ye hizmet verecek.En önemli şey stabilite , sağlamlık ve garanti.Sonrası çokda önemli olmayan ama olması durumunda fazla maliyetli olmadıkça sineye çekilebilecek istekler;

17' Ekran ve Güçlü Ekrankartı gibi. SSD zaten mutlaka olmalı işimi çok kolaylaştırıcağına hızmı arttıracağına inanıyorum.

Açıkçası Alternatif önerilerinizi duymak isterim Hem SSD hemde Notebook olarak.Bütçem SSD dahil 2500 TL.

Şimdiden teşekkür ederim.
  • hocam oncelıkle o bılgısayardan stabılıte beklemeyın hele bırde server ıcınse hıc beklemeyın derım ortalama 1500 1800 arası bır bılgısayara bakabılırsınız forumda f/p baslıgı bulunmakta bırazdan lınkını atarım ve oradakı bılgısayarlarında kullanıcı kluplerı bulunmakta ıncelıyerek karar vermenız dha dogru olur. Mesela benım ıcın ekran boyutu onemlı degılken sızın ıcın onemlı yada benım ıcın gorunus cok onemlı olablırkn sızın ıcın olamayabılır.
  • Telefondan gırdıgım ıcın mobıl lınkı
    mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=42643230

oncelıkle kendınıze fıyat ve ozellık bakımından bılgısayarları bulun sonra kullanıcı kluplerını ıncelıyerek gereklı bılgıyı edınebılırsınız ancak kesınlıkle su ankı bılgısayarı almamanızı onerırım.
  • LENOVO Y570 59-070782 NOTEBOOK

ASUS N53SN-SZ076V, INTEL i7-2630 2.0Ghz, 4GB RAM, 640GB HDD, 15.6'' Full HD LED, Nvidia GT550M 2GB, Win 7 Prem (New Revizyon)

ACER AS7750G-2416G50 Dizüstü Bilgisayar

Bu 3 ünü beğendim.

En önemli şey stabilite , sağlamlık ve garanti.
    15.6' veya 17.3' aralığında olabilir ekran büyüdükçe daha rahat çalışıyorum.
    Ekran Full HD olması önemli değil HD yeter bana.Ama 8 saat ekrana bakan biri olarak gözü yormamalı.
    İ5 yada İ7 olması önemli değil Sonuçta ne oyunlarda nede programlarda destek verilmediği için ahım şahım fark olmayacaktır.
    Ekran kartı orta seviyede BF3 ü oynatsın yeter. Oyun değil iş önceliğim.
  • 17"lik cihazlarda çift HDD slotu bulunur.Depolamaya daha elverişli olur
    Ama 64 ya da 128 GB bana yeterli diyorsanız 1900 TL'e DV6-6020 alıp üzerine SSD takarsınız.Bilgisayarla gelen HDD'i de kutulayıp harici olarak kullanabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaltenDragonbane

LENOVO Y570 59-070782 NOTEBOOK

ASUS N53SN-SZ076V, INTEL i7-2630 2.0Ghz, 4GB RAM, 640GB HDD, 15.6'' Full HD LED, Nvidia GT550M 2GB, Win 7 Prem (New Revizyon)

ACER AS7750G-2416G50 Dizüstü Bilgisayar

Bu 3 ünü beğendim.

En önemli şey stabilite , sağlamlık ve garanti.
    15.6' veya 17.3' aralığında olabilir ekran büyüdükçe daha rahat çalışıyorum.
    Ekran Full HD olması önemli değil HD yeter bana.Ama 8 saat ekrana bakan biri olarak gözü yormamalı.
    İ5 yada İ7 olması önemli değil Sonuçta ne oyunlarda nede programlarda destek verilmediği için ahım şahım fark olmayacaktır.
    Ekran kartı orta seviyede BF3 ü oynatsın yeter. Oyun değil iş önceliğim.

Bu durumda acerı elemelisin sanırsam lenovo ve asus kalıyor kullananlardan yorum alarak bilgi sahibi olursan daha iyi olur çünkü neredeyse ikiside birbirinin emsali.
    Ancak soğutucu bölmesi asusa göre daha kalın ve geniş bir yapıya sahip.Asusun daha ince ve dar ancak oda ısınma yapmıyor.Genel kullanımda i7 işlemciler sadece sürekli tam yük altında çalıştığında kasanın alt kısmında bir sıcaklık oluşuyor işlemcinin bölgesinde o kadar.
    Lenovonun eksi noktalarını bilmiyorum ancak
    Asus için klavye çok albenisi olan süper bişey değil ancak adii bir yapıyada sahip değil.
    Asusun garanti şartları daha esnek (SSD taksanız dvdyi çıkarıp sadece sökmeniz gereken bir vida var ) Aynı şekilde makinada garantiyi belirten birşey yok. Sadece vidalara zarar vermeyin.Hiçbirşey anlamazlar.
    Kasa kalitesi olarak süper denilebilir.Ekran kalitesi pek ahım şahım değil.Duyduklarıma göre lenovonun daha iyiymiş.
    Asus ta ses sistemi iyi iş yapıyor aynı şekilde lenovonunda ses sistemi bi o kadar iyi.
    Karar sizin

• SSD taktıktan sonra çıkan HDD yi 2. olarak DVD yerine takmak için aparat nerden bulurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ik1971

SSD taktıktan sonra çıkan HDD yi 2. olarak DVD yerine takmak için aparat nerden bulurum

buldunuzmu bende öyle bişey arıyorum.
  • Şu işini görür diye düşünüyorum; SSD li ve istediğin rakama yakın üstelik ultra hafif.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=7942
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.