Yüzbaşı
29 Ocak 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 41 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Katılımınız için teşekkür ederim.
Merhaba arkadaslar usb wıreless adaptorun cıkıs gucunu yukseltebılır mıyım?

Ornegın 250 mw cıkısı olan bır adaptoru 500 mw sevıyesıne cıkarabılır mıyım?

Cıkarılabılıyorsa bu ısı nasıl yapabılırım
arkadaslar mutsuz gıbıyım caps atın bırlıkte gulelım eglenelım
Herkese merhaba,

Geçtiğimiz hafta bir spot mağzasından cihaz aldık. Aldığımız fişin üstünde modeli yazıyordu. Daha sonra cihaz geldi ve paketinden açılmaması istendi. Servis gelince kuracakmış Neyse servis geldi kurdu ( o sırada evde ben yoktum) ben eve geldiğimde ise, fişte yazan modelden farklı bir model cihaz vardı. Garantisi başladığından dolayı aldığımız spot mağaza bunun değişimini yapamayacağını söyledi.

Şimdi bu konu hakkında sizlerden yardım istiyorum.

1) Tüketici hakem heyetine başvuruda bulunabilir miyim? Aşamaları nelerdir. Başına bu tarz bir olay gelen var mı?

2) Fişteki ve gelen cihazdaki model numaraları birbirine uymadığı için bu aldatmaya girdiğinden dolayı garantisi başlasa dahi, cihazın iadesini talep edemez miyim?

3) Bu tip konuları servis ile görüşsem bir çözüme varabilir miyim?

4) Başka çözüm arayabileceğim alternatif yollar var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İyi akşamlar.
Arkadaşlar operadaki tarayıcı çerezleri hangi klasörde saklanır ve ben herhangi bir çerezin içini açıp okuyabilir miyim? Benden hangi bilgilerin tarşı tarafa gönderildiğini görebilmek için.
Merhaba arkadaşlar,

Sorunum şu bir formum var ve ben formumda buton, textbox, combobox, radio buttonlar ve 1 adet label bulunmaktadır.

1)İstediğim şey formumda bulunan elementlere veri girişi yapıp siteye post ederek siteden gelen veriyi label da göstermek.

2)Bunu yapmak isterken web browser kullanmak istemiyorum (bu mümkün mü)

3)Veri gönderip alacağım site java ile yazılmıştır.

Site 30 sayfadan oluşmakta verileri sırayla post etmesi ve son sayfaya gelindiğinde ise çıkan veriyi label a aktarması gerekmekte.

Böyle birşeyi yapabilir miyim? nasıl yaparım. Bu tarz bişey mümkün değil ise web browser kullanarak nasıl yapabilirm.
Merhaba aradaşlar,

Öğrenci indirimli kartım var ancak ön yüzü ve arya yüzü soyuldu yani kimlik bilgilerim ve fotoğrafım yok. Herhangi bi sorun olduğunda elimden alırlar ispatlayamam okul kartımı göstersem de alırlar sanırım. Neyse asıl mesele ben bunu ücretsiz olarak yeniletebilir miyim? 10 TL vermeden bu tarz bi olay başına gelen var mı?
Merhaba arkadaşlar,

Şimdi diyelim ki 2 adet fırçalı motor var. İkisinin de mıknatısları karşılıklı 2 adet ve mıknatıs güçleri eşit. Sargıları eşit. Birisinin mıknatıslarının birbirine olan uzaklığı 20 cm diyelim. Ortasında rotor var. Ancak rotor çapı büyük. Bir diğerinin ise mıknatıslarının birbirine olan uzaklığı 10 cm ancak rotorun çapı küçük. Çektiği güçler her iki motor içinde aynı. Bunlardan hangisinin deviri daha yüksek ve hangisinin torku daha yüksek olur?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,
Sormak istediğim bir mevzu var. Bizim burada yaşlı bi kadın var kocası bir sene önce öldü. 3 Katlı bir evi var ev kendi üstüne. 2 oğlu var. Kadın kendisi çatı katında kalıyor. 2 oğlu , evin 1. ve 2. katında kalmakta kadının kendisi ise çatı katında kalmakta. Çocukları kadına bakmıyor evine almıyor veya gelinleri evden kovuyor. Yani şöyle kendisinin anlattığına göre " ben evlerine gidince ışığı kapatıyolar benimde içim daralıyo açın diyorum açmıyolar bende evime çıkıyorum" diyor. Bu kadın hem beyinsel olarak hasta hem yoksul hemde 65 yaşından büyük. Bu kadına devlet tarafından maaş bağlatabilir miyiz? Evinde soba varmış ancak soba da yanmıyomuş damadı 1 ton kömür getirmiş ama devletin verdiği kömürlerdenmiş oda yanmıyormuş oğluda konfeksiyonda çalıştığı için parça bezleri getiriyomuş ama tabi oda ısıtmaya yetmiyo anladığım kadarıyla. Evin zaten tavanı da akıyomuş. Fırsatım olursa kaldığı yeri de çekip gönderirim çünkü gerçekten köpek bağlasanız durmaz. Dizlerimden aşağısı hiç ısınmıyo demiş teyzeme teyzemde hani şu eczanede falan satılan su totrbaları oluyo ondan vermiş bu ısıtır diye. Yani böyle bi durumda kadın amacım yardım istemek falan değil sadece ona yetebilcek kadar devlet yardımını nasıl alabiliriz. Belediye başkanı ile görüşsem bu iş olur mu?

Yani paranın miktarı bile önemli değil çünkü, yine söylediğine göre "1 ay boyunca sadece 50 TL ile geçinmiş"

Söyledikleri yalan olamaz çünkü kadın yalan söyleyecek birisi değil istese de söyleyemez akli dengesi yerinde değil.

İlginiz için teşekkürler
Arkadaşlar,

Bir arkadaşım İstanbul da üniversite okumakta. Metrobüse yakın evde oturup, arkadaş arayan var mı? Eğer varsa yerini iletişim adresini ve ev ücretini PM ile gönderebilir mi?
Hakkında
Meslek: Öğrenci (İ.Ü 2.Sınıf)
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.463
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 145.066 (Bu ay: 159)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 90 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Taşınabilir Bilgisayarlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.