Şimdi Ara

SPOT PİYASASI BITTI OYUN FİYATLARI ARTTI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
1
Favori
4.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neymiş adamlar vergi veriyolarmışl da falan filan. Bunlar yalan arkadallar. Steamda the witvher 90 tl iken ps de 180 tl olmasının bir açıklması yok. Satan ucuza satar yine kar alır. Artık aral bir oyun satıp aldığı tüm oyunların fiyatını ondan çıkartmaya çalışıyor. Yazık. Steam gibi bir site ps ye çıkmadığı sürece bize rahat yok. Arala rakip olması lazım.
  • --CarpeDiem-- kullanıcısına yanıt
    Aynısı psn kardeşlik olayı var eğer olmasaydi herkes. KUTULU almaya devam edecekti digital oyun almak satmak kolay hemde uygun fiyata yeni oyun alıyoruz güzel oluyor eger kutulu olarak indirim olursa tabiki kutulu alırım ama genelde digital alıyorum bu aralar banka kampanyaları ve kuponlari takip ediyorum uygun bişey bulursam kutulu alicam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spot olayı arz talebi geçti artık. God of war remastered D&R'da 110 lira iken spotta 125 lira. Bazılarının yaptığı şark kurbazlığını dahi geçti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kutulu almayı kim istemez ki zaten. Ama bu fiyatlar hem paramızı götürüyor hem de almak istediğimiz oyunları alamıyoruz ne yazık ki.
  • --CarpeDiem-- kullanıcısına yanıt
    Ben hep kutulu oyun alıyordum ps3 te bile kutulu oyunlarim vardı ps4 e gectim devam ettim sonra digital almaya karar verdim uygun fiyata yeni oyunlarim oluyordu uzun zaman öyle devam ettim şimdi indirim yakaladım until dawn ve uncharted collection KUTULU almayı düşünüyorum digital fiyatına yakın olduğu için digital almak istemedim bide oyunlar türkçe olduğu için sony ye destek olmak istedim kampanya ve kuponlari takip etmek ise yarıyor spot fiyatından daha ucuza bandrollu faturali KUTULU oyun alıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Exclusive.Gamer

Ben hep kutulu oyun alıyordum ps3 te bile kutulu oyunlarim vardı ps4 e gectim devam ettim sonra digital almaya karar verdim uygun fiyata yeni oyunlarim oluyordu uzun zaman öyle devam ettim şimdi indirim yakaladım until dawn ve uncharted collection KUTULU almayı düşünüyorum digital fiyatına yakın olduğu için digital almak istemedim bide oyunlar türkçe olduğu için sony ye destek olmak istedim kampanya ve kuponlari takip etmek ise yarıyor spot fiyatından daha ucuza bandrollu faturali KUTULU oyun alıyoruz
    quote:

Orijinalden alinti: IMAX 3D

Ben hep kutulu oyun aliyordum ps3 te bile kutulu oyunlarim vardi ps4 e gectim devam ettim sonra digital almaya karar verdim uygun fiyata yeni oyunlarim oluyordu uzun zaman öyle devam ettim simdi indirim yakaladim until dawn ve uncharted collection KUTULU almayi düsünüyorum digital fiyatina yakin oldugu için digital almak istemedim bide oyunlar türkçe oldugu için sony ye destek olmak istedim kampanya ve kuponlari takip etmek ise yariyor spot fiyatindan daha ucuza bandrollu faturali KUTULU oyun aliyoruz

Hocam nereden bulduğunuzu sormamın sakıncası var mı? Ben de almak istiyorum da. Hangi sitede var şu anda?

• quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

Hepsi bir yana da ben hala dijital oyunların kutulu oyunlarla neredeyse aynı fiyat seviyesinde olmasına anlam veremiyorum.

Mustafa Yiğit Multiplayer programında vergiler ve nakliye masrafından bahsediyor. Dijital oyunda neyin masrafı oluyor acaba?
  • Aslında bu spotçuların bu kadar fiyatları uçurmalarının sorumlusu gidip olsun napalım deyip alanlar.. Misal yeni çıkan güncel bi oyunu çekebildiği kadar çekiyolar yukarı çünkü biliyorlarki piyasaya erken sürüyoruz gelip erkenden oynuycam diye alan bi sürü kişi olucak hal böyleyken onlarda ne kadar koparsam kar dır diye sömürdükçe sömürüyolar nasılsa alıyolar diye !!
  • mertvontrier kullanıcısına yanıt
    Euro üzerinden hesaplandığı için uk psn de fiyat ne olursa kur çevirisi yapıp tr psn koyuyorlar fiyatları avrupa belirliyor biz belirlemiyoruz demişti tr psnde kimse alışveriş yapmıyor oyuncular türkçe oyun gelirse veya indirim olursa En para ile alıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: mertvontrier

quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

Hepsi bir yana da ben hala dijital oyunların kutulu oyunlarla neredeyse aynı fiyat seviyesinde olmasına anlam veremiyorum.

Mustafa Yiğit Multiplayer programında vergiler ve nakliye masrafından bahsediyor. Dijital oyunda neyin masrafı oluyor acaba?

Aynen ben de bunu diyorum. Mesajda bahsettiğim arkadaş kardeşlikten bahsetmiş ama herkes kardeşlik yapma durumuna sıcak bakmıyor. İnternete yüklediğin bir dosyayı son kullanıcıya ulaştırmakta yaptığın maliyet ile cd basıp pazara sürmek arasında nasıl fiyat farkı olmaz. Bunu anlamak zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uzun zamandir digital alıyorum ama tr psnde iyice azıttı 269tl ye normal edition digital satıyorlar ayıp ya aynı oyun endonezyada 150tl bukadar kar koyulmazki
  • Dark Saga kullanıcısına yanıt
    Spot piyasası artık eskisi gibi değil oyunlari çıkış tarihinde getiriyorlar bide forumda gördüğüm kadarıyla on siparis verenlere değil çıkış tarihinde ödeme yapanlara oyunları gonderiyorlarmis mesela dying light baktım hala 200 210 tl fiyat gördüm oha dedim 8 aylık oyuna indirim gelmemiş gta 5 saymıyorum bile hala 160 180 tl ye satılıyor ucuzlayacagina fiyatı artıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

Overgame 2. el oyun alıp satıyor, takas yapıyor. Hatta takas için oyunda bandrol olması şartı var. Büyük ihtimalle Aral ile bağlantıları var. Yani bir oyunu uygun fiyata vermesi masum bir şirket olduğu anlamına gelmez.

Hocam ikinci el ürünü sıfır olarak satmıyorlar bu adamlar spotçu değil sıfır alınan ürün sıfırdır Overgame'de, şahsen Türkiye'de oyun işini resmi olarak bu adamlar kadar iyi yapan yer yok gördüğüm kadarıyla.
  • Source kullanıcısına yanıt
    Bu firmanın önceki olayını bilmiyorum ama forum dan çoğu kişi bu firmadan until dawn aldı hepsi ps4 şeritli bandrollu faturali ücretsiz kargo olarak geldi kimse sorun yaşamadı suan için güvenilir bir yer gibi görünüyor bende burdan oyun almayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: İMAX 3D

Bu firmanın önceki olayını bilmiyorum ama forum dan çoğu kişi bu firmadan until dawn aldı hepsi ps4 şeritli bandrollu faturali ücretsiz kargo olarak geldi kimse sorun yaşamadı suan için güvenilir bir yer gibi görünüyor bende burdan oyun almayı düşünüyorum

Hocam güvenebilirsiniz oyunları direk Sony Türkiye'den alıyorlar, Sercan Sülün kendiside söylemişti zaten.

SPOT PİYASASI BITTI OYUN FİYATLARI ARTTI

Not: Sercan Sülün'ün Until Dawn Ön Sipariş hakkındaki yorumu
    Ek Not: Sercan Sülün Kimdir? Playstation Türkiye Oyun Ürün Müdürüdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Source -- 31 Ağustos 2015; 22:19:55 >

• Source kullanıcısına yanıt
    Bende biliyorum oyle olduğunu onun için orayı tavsiye ettim o mesajı önceden görmüştüm sercan la arada konuşuyoruz zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 31 Ağustos 2015; 22:27:42 >
  • Kur mur geçin bunları arkadaşlar bu adamlar oyunların en pahalısını toptanda 60-70 liradan alıp yeni oyunu minimum 150 liradan okutuyorlar aradaki karı hesaplamak için dahi olmaya gerek yok, kaldı ki "takas" diye bir dalga çıkarmışlar aleni soygunculuk...
  • Ekonomisi dengesiz para birimide değersiz olunca normal

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zinedine_zidane

Kur mur geçin bunları arkadaşlar bu adamlar oyunların en pahalısını toptanda 60-70 liradan alıp yeni oyunu minimum 150 liradan okutuyorlar aradaki karı hesaplamak için dahi olmaya gerek yok, kaldı ki "takas" diye bir dalga çıkarmışlar aleni soygunculuk...

Kusura bakma ama sallıyorsun gibi. Nerede satılıyor yeni ps4 oyunları 60-70 liraya, öyle bir şey olsa herkes bir spot dükkanı açsın köşeyi dönsün. Yeni oyunlar piyasada 60 dolar, hadi bu adamlar biraz daha ucuza mal etsin diyelim. Yine de dediğin gibi kar marji olamaz.

Zaten her çıkan oyunu hemen alayım oynayayım derseniz buna ne bütçe ne can dayanır. Multi olan uzun süre oynayacağınız oyunları alın gerisini ya dijital alın ya da ucuzlamasini bekleyin. Mesela order şu an ikinci elde 60 liraya gidiyor, bir kaç aylık oyun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• dark dragon kullanıcısına yanıt
    Aynen primary türkçe 30 35 tlye satanlar var alt yazı küçük olmasaydi bende alacaktım altyazinm boyutu yüzünden almadım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.