Şimdi Ara

Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
3
Favori
9.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 167
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 54 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 543
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 167
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • monacomen (18 mesaj) iriven (13 mesaj) mehmet_clk (5 mesaj) Drahmizm (4 mesaj) sis651 (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (101 mesaj) Mobil (66 mesaj) Mini (4 mesaj) (32 mesaj) (6 mesaj) Uygulama (55 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2898 Mesaj

binamda superonline fiber var 5 yıldır buna da şükür türk telekom adsl kalmış olsa şimdiye kafayı yemiştim

|
    |
    | Gigabyte B450m s2h | Ryzen 5 3600 | Sapphire RX 5500XT 8GB | Kioxia M2 SSD 500GB | XPG DDR4 3000mhz 2*8 16GB | Sandisk SSD Plus 120GB | Sharkoon Furious | 500W | Sony Bravia KDL-22BX200 | Logitech G400- F710 - S220 | Xiaomi Mi 8 | LG 43UH610V 4K HDR |
  • Binbaşı
    1639 Mesaj
    Deveye sormuşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: martzj9

öyle hale geldim ki bırak internet hızını artık internet olsun istiyorum rizenin doğusunda bir köydeyim herhangi bir yağmur damlası yere indiği an internet kopuyor hızı zaten söylemiyorum bile fiber buraya daha yeni geliyor bakır kablolar vardı çalınıyordu falan neyse . ne altyapısı düzgün ne fiyatlandırması geçen yazın ortasnda 1 hafta internet yoktu artık sabredemeyip sövüyorsun ama suçlu sen oluyorsun, elektrik keza yağmuru geç rüzgar çıktığı an ya elektrik kesiliyor -10 saatlik- ya da düşük voltajla geri geliyor 2 3 monitör, modem yakmışızdır. bunlar sadece köyde olur diyordum ama malesef ilçelerde de durum bu kadar olmasa da buna yakın

Kardeşim ne ilçesi ne köyü şehrin göbeginde port yok ayagına aylarca internetsiz kalanlar var  

|
    |
    Intel i7 10700k@ 5.0 GHz Allcore - MSI GTX 1080 Ti Gaming X (RTX 3080 bekleniyor) - Kingston HyperX Fury 2X8 16 GB 3200 MHz CL16 - MSI Z490 Tomahawk - Samsung 850 EVO 500 GB SSD - Samsung 1 TB 970 Evo Plus SSD - Samsung C27HG70 27" 2K HDR QLED 144Hz 1ms - Corsair M65 PRO Mouse - Corsair K70 Mk.2 Mekanik Klavye - FSP Aurum PT 1200 W 80+ Platinum PSU - Kingston Hyperx Cloud Revolver Headphone - Coolermaster TD500 Mesh White - Noctua NH-D15 Chromax "Black" - iPhone 11 Pro Max 256 GB Space Gray - PS4 500 GB - LG OLED C8 55'

• Yarbay
    2594 Mesaj

okuduğunu anlama ve kavrama sorunun var galiba. senin paylaştığın veri internete bağlı olan insanların sayısı, konuda bahsedilen verilen ortalama bağlantı hızı. aklın yok, fikrin var konuşuyorsun boş boş.

|
    |
    huncacare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü

AMD Ryzen 9 3950X @4.7Ghz / Asus x570 TUF / Corsair Vengeance LED 4x16GB 3200Mhz CL16 / PNY Tesla P100 AI GPU / Nvidia Titan Volta / EVGA 750W P2 80+ Platinum / Corsair 400C / Corsair H115i / Corsair ML140 x4 / Corsair RapidFire RGB / Corsair M65 Pro RGB / Corsair Void USB RGB / Corsair MM300 Medium / ASUS VG248QE 144Hz / Samsung Evo 970 1TB / Samsung Evo 840 120GB x2 / WD Green 1TB
  • Yarbay
    2592 Mesaj

bakır kabloların örümcek ağı gibi olduğu Hindistan'da bile ortalama hız 38

|
    |

Orijinalden alıntı: monacomen

Bu mesaj silindi.

Yalniz tam ortasi dedigin listede altindaki ulkeler hala gotune yaprak baglayip mizrakla avcilik yapiyor  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    CPU: AMD Ryzen 2600 @4.1 Scythe Fuma 2 | MB: | GPU: ASUS Rog Strix Vega 64 | RAM: | SSD: JAMESDONKEY JD12 512GB NVMe | MONITOR: SAMSUNG LC24FG73 24' 144Hz 1Ms | CASE: MSI Mag Vampiric 010M | PSU: GIGABYTE G750H 750W 80 Gold | KEYBOARD: EVEREST KB-G9X | MOUSE: STEELSERIES Rival 105 | PAD: STEELSERIES Qck | HEAHPHONE: LOGITECH G930
  • Çavuş
    65 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

okuduğunu anlama ve kavrama sorunun var galiba. senin paylaştığın veri internete bağlı olan insanların sayısı, konuda bahsedilen verilen ortalama bağlantı hızı. aklın yok, fikrin var konuşuyorsun boş boş.

Bu veriler nereden nasıl elde edilmiş? Speedtest denen bir site yayınlıyor ve doğru kabul edip üzerinden tartışıyorsunuz. Bence anlama kıtlığı sende var. Benim demek istediğim ülkeleri değerlendirirken ağlarının büyüklüklerine bakmak lazım. İstanbul'dan küçük bir ülkede tabiki hız yüksek çıkacak. Sen şimdi tek İstanbul ile tüm Türkiye'yi aynı kefeye koyabilirmisin? Benim vurgulamak istediğim bu. Ama fasülye kadar beyninle hakaret ederek cevap vermiş olman senin ne olduğunu göstermiş.

|
    |

• Yarbay
    2399 Mesaj

vasat huawei kopyası..

vasat ötesi router ile sabit değer imkansız...

|
    |
  • Yarbay
    2399 Mesaj

sadece xDSL kullananlar... yoksa hıza erişim ihtimalleri yinede var...

[URL=https://www.speedtest.net/result/9832974944][IMG]https://www.speedtest.net/result/9832974944.png[/IMG][/URL]

|
    |
    anticor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1375 Mesaj
    Hadi diyelim ki Türkiye' nin tümü alt yapısı fiber olarak değiştirildi, insanların çoğu yine 25 mbit kullanacak, çünkü 100 mbit internet çok pahalı.
    |
    |
  • Teğmen
    237 Mesaj
    😃😃

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2393 Mesaj
    Birçok şeyde olduğu gibi internette de geri kalmış durumdayız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    389 Mesaj

Niye bardağın boş tarafını görüyorsunuz ki? Dünyada düz hesap 200 ülke var. 100 ülkeden de daha iyiyiz. Bir de böyle bakmak gerek duruma.   

|
    |
    Phanteks Eclipse P400S | GIGABYTE Z370 AORUS Ultra Gaming | MSI NVIDIA GeForce GTX 1080 GAMING X 8G | Intel Core i7-8700K | Corsair Hydro Series H100i v2 | Corsair 2x8 16GB 3000MHz DDR4 RAM | EVGA SuperNOVA 650 G3 80 Plus Gold | Sandisk 480GB SSD Plus | Crucial BX300 240GB SSD | Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM | Corsair Gaming Strafe RGB Mekanik Klavye | HyperX Cloud II Gaming Headset Red | Corsair Gaming Void Pro RGB Gaming Headset | 3x Corsair HD120 RGB Fan | 2x Corsair LL120 RGB Fan | Corsair Lighting Node PRO
    Samsung LC27HG70 27" Curved HDR QLED Gaming Monitor 2K 144HZ
  • Onbaşı
    33 Mesaj

Millenicom Fiber kullanıcısı olarak (D:100 | U: 8) şahsen ben çok mutluyum internetimden. Eski evimizde VDSL 35 Turknet alıyordum, aynı şekilde onda da çok mutluydum. Altyapı kaderdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xearhtain -- 30 Temmuz 2020; 11:37:42 >
    |
    |

"Gecenin en karanlık olduğu an, şafağa en yakın olduğu andır. Bu yüzden asla vazgeçme."
  • Yarbay
    3367 Mesaj

ABD'de de İnternet kalitesi kesime/mahallelere göre değişir. ABD'de İnternet mükemmel diyenlere bir yerinizle gülebilirsiniz. Ortalamalarının bizden yüksek olmasının tek sebebi biz max. 100Mbps paket alabiliyorsak onların 300-500-1000-2000 alabilme imkanlarının olmasıdır. Çok rastladım 4Mbps hız alıyorlar, 100Mbps hız alanla aynı parayı ödüyorlar. Dev Telekom şirketleri olduğuna bakmayın. ABD'deki Telekom şirketleri çok aç gözlüdür. Kazandıkları milyar dolarlar ile anca başka şirketleri yutarlar, altyapı yatırımları azdır. Benzer konu İngiltere içinde geçerli. İtalya, Hollanda, Romanya, vs. bunlarla büyük ülkelerin İnternet kalitesini karşılaştırmak bana çok saçma geliyor. ABD, İngiltere, Türkiye gibi ülkelerde İnternet işine Devletin el atması gerekiyor bence. Aksi halde Telekom firmalarının insafıyla zor ilerler bu iş.

Upload hızının çok düşük olması da bizim ortalamayı bayağı aşağı çekiyor. Bari onu düzeltseler iyi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Hollow -- 30 Temmuz 2020; 14:50:20 >
    |
    |

• Binbaşı
    1188 Mesaj

Yalnız insanlara Çomar diye lakap atmak hiç hoş değil. Çomar bir köpek cinsidir ve bir kişiye köpek demenin kibarcası olamaz, ülkemizde köpek demek küfür etmek ve hakaretin en çirkin telaffuzudur bu yüzden üsluplu olmayı tavsiye ediyorum ve mümkünse çomar kelimesini çıkararak adaplı tartışmanızı teklif ediyorum.

Çomar:
    kaba yapılı, gövdesi yere yakın, bacakları güçlü, iri bir köpek, çoban köpeği.

|
    |
    LGR9 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bana ayran ısmarlamaya senin donanımın yetmez kaplan parçacığı :))))

|
    |
    Six Feet Under. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

avrupa birliği amerika kanada japonyayı çıktım yine 70 tane diğer ülkeler kalıyor, bizi avrupayla kıyaslamayan diyen süper zekalara duyurulur   

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 30 Temmuz 2020; 15:23:6 >
    |
    |

Bu neyin kafasıdır arkadaş

|
    |
    monacomen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
1,394
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.