Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (849. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
33.416
Cevap
472
Favori
1.645.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 847848849850851
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ooopsss

Arkadaşım sound effec ten ayarı standart yap ondan sonra auto volume yi aç.

esekkur ederim sımdı oldu farkı anlayamadım ama :D

• sadays S kullanıcısına yanıt

Zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim, ben de öğrenmeye çalışıyorum. Başlık altında eArc diye aratınca gördüm yazdıklarınızı, daha geriye gitmedim.

Endişem açıkçası şu: Bir medya oynatıcı aldığımda bağlantıyı nasıl yapacağım, önce TV'ye mi yoksa soundbar'a mı bağlayacağım. Birinde eArc olmadığı için ses ya da görüntüde bir kaybım olur mu? Buna benzer bir düzenek kuran (TV eArc, soundbar Arc) var mı?

Medya oynatıcılar ucuz değilmiş, TrueHD ya da DTS:X kalitesine çıkmayacaksam ya da bunların DD+ dan çok farkı olmayacaksa boşa gidecek. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: alperz

Zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim, ben de öğrenmeye çalışıyorum. Başlık altında eArc diye aratınca gördüm yazdıklarınızı, daha geriye gitmedim.

Endişem açıkçası şu: Bir medya oynatıcı aldığımda bağlantıyı nasıl yapacağım, önce TV'ye mi yoksa soundbar'a mı bağlayacağım. Birinde eArc olmadığı için ses ya da görüntüde bir kaybım olur mu? Buna benzer bir düzenek kuran (TV eArc, soundbar Arc) var mı?

Medya oynatıcılar ucuz değilmiş, TrueHD ya da DTS:X kalitesine çıkmayacaksam ya da bunların DD+ dan çok farkı olmayacaksa boşa gidecek. Şimdiden teşekkürler.

olmaz siz media playeri soundbara soundbarı tvye bağlayacaksınız tvniz güzel muhtemelen arcden size netflix ve amazonda atmos verecektir media playerdan da hdd üzerindeki filmlerde ture hd atmos ve dts-x alacaksınız farkı hissetmeniz gerekir ama tabi soundbarlar nasıl bir deneyim sunar bilemem çok fark var akış atmosu ile true hd atmos arasında

x9sler ucuz insanlar bir üst modelini almak için topiğinde satışa çıkardı 600 tl civarında her sesi alırsınız ama netflix ve amazon yok fonksiyonu stream media değil çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 10 Nisan 2021; 19:35:40 >

• Arkadaslar konuyuda okudum arastirdim ama yine net bilgi alamadim s11 r 'da hdmi 2.1varmı yokmu? Pazartesi almayi dusunuyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • alperz A kullanıcısına yanıt
    dostum sadays üstadın söylediklerine ek olarak
    tv netflix ve prime videodan atmosu desteklemiyorsa tivo 4k stream tivibox alabilşrsin, ben kullanıyorum gayet stabil ve güncel bi alet artı olarak dolby vision destekli ve usb yada hdd den netflix gibi platformların atmosunu ve hatta dolby vision olarakda açıyor ve hd sesler için coreelec kurup usb yada ağdan oynatabilirsin.
    hd sesler için bir diğer seçenek güncellenmemiş mibox 3 e kodi kurup izleyebilirsin. bu arada sn11 atmos ve özellikle dtsx lerde bana göre çok başarılı

• VoLTySoN V kullanıcısına yanıt

Var.

• @srknzr sl10y ama arkadaşın soundbarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 10 Nisan 2021; 20:17:0 >
  • sardemir kullanıcısına yanıt
    Pazartesiye kadar bitmesse alacagim tesekkurler :)

• sadays S kullanıcısına yanıt
    ok orayı görmemişim. pardon.😌

hayırlı olsun şimdiden, nerede ne kadar suan fiyat ?

• sardemir kullanıcısına yanıt
    Vatan ve teknosada var fiyat 7500 tl.tesekkur ederim.

• Biraz daha alt segment cihazlar hakkında tavsiye yada bilgi paylasirsak forum gerçek amacına ulaşır...

Sayfalar boyunca LG Sn11 guzellmesi yapacağınıza açın bir konu orda paylaşın bilgilerinizi.😡

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sardemir

Var.

hocam öncelikle kolay gelsin bana bunun polk audio magnifi mini yerini aratmayacak kompak bir ses sistemi lazım hem televizyon hemde pc de kullanmak icin artık bir müddet sonra buda polk audio magnifi mini yetmiyor bana illa böyle ikili sistem olmasına gerek yok hocam 2+1 de ola bilir 5+1 de güzel bir şey varsa ola bilir bu ses sistemi konusu ucu acık bir deniz gibi oldugu icin tıkılıp kalıyorum hifi dünyasına uzundur vakıfım ama bu işlerden anlayan olarak size danışmak istedim güzel bir ürün hangisidir diye

• tevfik20 T kullanıcısına yanıt

herkes elindeki cihazla ya da gidip dinlediği, test ettiği cihazla ilgili paylaşım yapıyor. fiyat/performans olarak değerlendirince sn11r öne çıkıyor. Ben kendi adıma önce daha alt segmentteki cihazları değerlendirdim, sordum soruşturdum, aldım kullandım. Yorumlarımı yazdım. Beni tatmin etmedi, gittim başka cihazlar dinledim test ettim ve sn11r aldım. Haliyle kendi tecrübelerimi eğrisi doğrusu ile paylaşıyorum, buradaki bir çok arkadaş gibi. İnternetten bilgi okuyup paylaşmak bir şey ifade etmez, kullanmadığımız bilmediğimiz cihaz ile ilgili de paylaşım yapmak doğru olmaz. Bunun doğrusu gidip dinleyip ses karakterini onaylayıp cihazı almaktır. Onun dışında herkes elindeki cihazları ya da test edebildiği cihazları paylaşıyor. Dediğim gibi, sn11r daha komple bir cihaz ve daha çok öne çıkıyor lg'nin fiyat politikası neticesiyle. Yani kısacası tercih sn11r yönünde bu ara, yarın öbür gün değişir, diğer cihazları kullananlar çoğalır yorum yaparlar.

• YT kullanıcısına yanıt
    Hocam muzik kalitesi nasil bilgi verebilirmisiniz bass performansi vs

Selamlar, cihazda farklı modlar var, standart, bass blast, movie, music gibi. Bazı arkadaşlar bass blast, movie gibi çok kanallı modları tercih ediyor müzik dinlerken ya da cihazın ayarlarından surround özelliği aktif edilince yine tüm hoparlörlere ses gidiyor ve daha çevresel bir ses veriyor cihaz müzik dinlerken de. Ama benim şahsi kanaatim bu tarz çok kanallı mod'lar ya da surround özelliği açıkken müzik dinlediğinizde doğal olmayan yapay bir ses ile karşı karşıya geliyorsunuz. O yüzden ben standart mod'da müzik dinliyorum gerektiğinde. Bu modda stereo olarak ses alıyorsunuz, arkalardan ya üst ve yan hoparlörlerden ses gelmiyor ama daha gerçeğe yakın bir ses duyuyorsunuz. Cihaz bu modda oldukça dolgun, baslı bir ses veriyor ama çıtır çıtır ses alayım, dinlerken of şu sese bak yaw diyeyim diyorsanız o pek mümkün olmuyor. Ama güçlü, kaliteli, enstrümanlar birbiri üstüne binmeden ses veriyor cihaz, gayet başarılı bu yönde. Dinlediğiniz müzik türüne ve zevkinize göre bass blast modu da tercih edilebilir. Bu mod daha detaylı, açık çalıyor ama bana biraz ince geliyor metal ve türevlerini dinlediğim için. Daha önce samsung'un bir modelini kullandım, ona göre daha iyi performansı var bence. Özellikle bas ve dolgunluk olarak. Basların kalitesi açısından değerlendirirsem bana göre samsung biraz daha derinden, daha hoş vuruyordu ama onda da subwoofer çok az çalışıyordu. Bazıları yerinde vuruyor falan diyor ama zevk meselesi. Kısacası lg'de herşeyden yeteri kadar var. Ortalama güzel. Ha tek amaç müzik ise soundbar alınmasa daha iyi olur. Vintage bir stereo receiver ile birlikte ucuz bir stereo hoparlör takımı kullanıyorum, herhangi bir soundbara müzikte tur bindirir. Müzik ayrı bir olay yani... Pratiklik bakımından soundbar hoş. Film izleyene, sesi açabilene güzel.

• YT kullanıcısına yanıt
    Hocam cok tesekkur ediyorum cok guzel ve aciklayıcı oldu.++++++

• 2000 lira altına mantıklı bir soundbar tavsiyesi lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple tv 4k var arkadaşlar ,

netflix infuse pro gibi uygulamalar kullanıyorum ,

4k bir tv alıcam ,

onun için kaliteli bir soundbar istiyorum ,

çevresel de olabilir bütçem var ona göre tavsiye edebilceğiniz ürün var mı ?

teşekkürler

• Bende bir soundbar almayı düşünüyorum. Açıkcası biraz okudum ama çok kafam karıştı. Yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim. Teşekkürler,SOUNDBAR [ANA KONU] 

• 
Sayfa: önceki 847848849850851
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.