Şimdi Ara

Sosyalizm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sosyalizm hakkında belgesel arıyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim

P.S altyazılı olursa sevinirim

• Hocam youtbe a baktınız mı vardır.
  • tartısma programları ve 1 tane film var
  • Hocam direk sosyalizmi anlatan aklıma gelmedi şu an fakat NG,Discovery,HC gibi kanalların Küba,Castro,Che,Mao gibi kavramlar üzerinden sosyalizmi anlattığı belgeseller var.

Ufak bir arastirmayla bulunabilir diye düşünüyorum,bulamazsanız pm atın,elimden geldiğince yardımcı olayım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Professor Chaos*

Hocam direk sosyalizmi anlatan aklıma gelmedi şu an fakat NG,Discovery,HC gibi kanalların Küba,Castro,Che,Mao gibi kavramlar üzerinden sosyalizmi anlattığı belgeseller var.

Ufak bir arastirmayla bulunabilir diye düşünüyorum,bulamazsanız pm atın,elimden geldiğince yardımcı olayım.

cevabınız için tesekkur ederim. Buyuk ihtimalle dediginiz belgeseler işime yarar.
  • motorcycle diaries
  • quote:

Orijinalden alıntı: Revv.0

motorcycle diaries

Tesekkurler not ettim
  • Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1984 kitabını oku
  • Aynen takipteyim 1984 kitabını arkadaşımdan alcam gerçi babamdan da alabilirim her neyse teşekkürler
  • 1984 bir eleştiridir. Hayvan Çiftliği, Cesur Yeni Dünya vb kitapları da okumanızı öneririm fakat bunlar genelde komünizm eleştirileridir. İlk önce ne olduğunu tam kavrayıp devamında eleştirileri okursanız daha tarafsız şekilde öğrenmiş olursunuz.
  • @byob'un artık alışmamız-öğrenmemiz gereken espri anlayışı işte!
    Doğrusu belgesel benimde aklıma gelmiyor. Ama History Channel, Discovery, National Geographic gibi kanalların bu konudaki belgeselleri son derece taraflıdırlar. En iyisi galiba bu konuda çok sayıda farklı kitap okumak, ama benim bu konuda bir listem yok.
    Üstteki arkadaşında belirttiği gibi 1984 ve bahsedilen diğer kitaplar eleştiri kitaplarıdır, önce sosyalizmin neyi amaçladığını kavramak sonrada pratiğe geçirilirken karşılaşılan güçlükleri tartışmak daha doğru bir yaklaşım.
    Bir noktada " utopia "'dan başlayıp bu konudaki herşeyi okumak yerine doğru detaylarda odaklanmış çok az sayıda kitap okumak daha mantıklı gibi duruyor, en azından diğer ülkelerin 60-70 yıllık deneyimleri ortadayken.

• Hocam film olarak örnek veremem ama bazı filmlerde ince ince dokunduran kesitler oluyor. Kitaplardan daha iyi bilgi edinirsin.
  • 'Sosyalizm'in Kızıl Şafağı' vardı, onu önerebilirim dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byob

1984 kitabını oku

1984 fasizm ve yeni dünya düzeni hakkinda bir elestiridir

• quote:

Orijinalden alıntı: King Tiger96

quote:

1984 kitabını oku

Sosyalist bir gelecekti sanirim yanlis hatirlamiyorsam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Gringo

quote:

Orijinalden alıntı: King Tiger96

quote:

1984 kitabını oku

Sosyalist bir gelecekti sanirim yanlis hatirlamiyorsam

1984 Illuminati örgütünün ilerde kurmak istedigi fasist dünya düzeni ile Stalinizmin bir karisimidir.Anti komünist bir elestiri degildir, sosyalizm hic degildir

Sosyalizm ogrenmek isteyen Marx okur veya Marx hakkinda radikal sosyalist veya liberal yazarlarin yazdigi kitaplari.

• elimde bir link felan yok ama sırf sadece sosyalizm i öğrenecem diye kafana takma başka ideolojileride araştır kendine uygun geleni seç zaten bütün ideolojileri araştırırsan hiçbirine bağlanamazsın haydi iyi günler. iyi araştır. az okuyup sokakları çıkma.;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belirsizfilozof -- 17 Şubat 2014; 20:14:51 >
  • Sosyalizm'in Alfabesi diye bir kitap var bende alıp okuyacağım bir bak istersen
  • 1984 ü ben de okuyim bari takip

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.