Şimdi Ara

Zina ve Ateizm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
2
Favori
4.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle yazının tamamen anlaşılması için kesinlikle sonuna kadar okumalısınız. Teistler zinanın Tanrı tarafından yasaklandığını bildikleri için kötü kabul edip uzak durmaya çalışırlar. Peki ateistler için durum öyle midir? Bu yazımda zinanın bir ateist açısından tamamen kötü bir şey olduğunu savunmayacak olsamda halk arasında yaygın olan "her önüne gelenle yatmak" fiilini doğru bulmadığımı ve nedenlerini belirteceğim. Lafı uzatmadan aşkın evrimi ile konuya girelim. Evrimsel açıdan bakıldığında, aşkın evrimleşmesinin arkasındaki nedenleri tam olarak bilmek ne yazık ki mümkün değil. Çünkü duygular, arkalarında fosiller bırakmıyorlar ve doğrudan genlerle analiz edebileceğimiz unsurlar değiller.

İlk bakışta, aşkın evrimleşmesinin en kritik nedenlerinden birinin seks olduğu açık bir biçimde görülecektir. Çünkü artık net bir şekilde bilindiği üzere, bütün canlılar hayatta kalmak ve üremek üzerine kurulu bir genetik yapıya sahiptirler; en karmaşık hayvan türlerinden, en basit yapılı bakterilere kadar... Bu, yaşamın var olabilmesinin en temel kuralıdır. Bu yolda, hayatta kalma veya üreme başarısını arttıracak her unsur ve yöntem, bir avantaj olacak, bu sebeple doğal süreçler içerisine seçilecektir. İşte aşk da, cinselliği sağlaması ve garanti altına alması açısından önemli bir unsurdur. Çünkü aşk, bireylerin birbirini anlaması ve birbirine bağlanması için çok güçlü bir hormonal unsurdur ve bu sayede, duygusal birliktelikten doğacak olan cinsel birleşme şansını kat kat arttırır. Bir duygu olarak aşk bu süreci, empati ve bağ kurma gibi ikincil duyguları içerisinde barındırarak yapar.

Şöyle ki, insanları evrimsel olarak incelersek (ki bu kadar gitmeye bile gerek yok) çok net anlaşılır ki penis ve vajina birbirleri için varlar. Erkek ile kadın arasındaki ilişki içinde romantiklik barındırır, cinsel arzu barındırır vs. Fakat eğer ki kimseler aşkta olan birtakım duyguları bir kenara atıp sadece cinsel arzuya yönelirse (ki pek çok zina böyle) bu durum insanın doğal yapısını reddetmek ve böyle önemli bir sevgi şeklini yabana atmak olur. Bu tutum, çok önemli olan aile kurumuna da zarar verir. Aile kurumunun zarar alması muhtemelen çöküş anlamına gelir; bunun reddedilebileceğini sanmıyorum. Dolayısıyla zina, eğer ki sevgi olmadan yapılmışsa, ki pek çok zinada bu böyledir (yakınlarımdan ve arkadaşlarımdan duyduklarımın hepsi böyleydi; haberlerde, filmlerde vs. de hep böyle), insanlara yarardan çok zarar sağlar.

Üstte dediklerimi kabul etmeniz için aşkın evrimini cinsellikten bağımsız görmenize gerek yok. Elbette aşk, cinselliği de barındırır içinde - kimse bunu reddedemez. Ama bunun amacı iyi bir birey meydana getirmektir aynı zamanda. Eğer ki sen aşkın getirdiği duyguları bir kenara atıp, birey meydana getirmeyi bir kenara atıp, aile gibi kavramları aşağılayıp cinsel ilişkiye girersen bu elbette kötüdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F54F98451 -- 16 Eylül 2018; 2:39:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• böyle uzun yazıları görüp hep okusam vakit kaybı olur diyorum, yine aklımı dinlemeyip okuma hatasına girdim. sayın mantığım yine haklı çıktın.

yarım yamalak doğru yanlış evrimsel biyoloji hakkında bilgi vermişsin herkesin bileceği şeyler hakkında aslında buradan da vurmak lazım ama neyse. evrimsel biyolojiden evolutionary pschology'den bahsederken aile ile bağlantı kurmak? neden bahsettiğinin farkında mısın? aile insan hayatının eski evrelerinde var mı yoksa medeniyetle mi oluşturuldu yapay şekilde? bu konuda iyi kötü doğru yanlış olmaz. çakmak bir ihtiyaçtır. bunun için yaratıldık. kimisi bunu ahlaken reddeder sadece aile kurumu içinde yapar; kimisi de hedonizmin doruklarını yaşar. buna kimse doğru yanlış diyemez hele hele 21. yy'da.

aşkın amacı iyi bir birey meyadana getirmek felan da değildir saçmalamanın luzumu yok. eşleşirsin meydana offspring çıkar. bunların bir kısmı elenir bir kısmı eşleşme zincirini devam ettirerek genleri kuşaklara aktarır. sen uğraşırsın özenle 1 adet "birey" yetiştirirsin ama bir bakarsın o birey kaldırımda yürürken ortadoğulu arabasıyla ezmiş öldürmüştür. ama bir başkası 5 çocuk yetiştirir hiç dikkat etmez aile kurumuna sağda solda cinsel ilişkiye girer, çocukları salar sokağa parka dilendirir vs. onların bir kısmı ölür bir kısmı hayatta kalır. hayatta kalanlar da 5 çocuk yapar böyle devam eder.

şimdi kim başarılı oldu? doğa senin ahlakına, birey olup olmadığına, yüksek zekâna bakmaz, ezer geçer.
    Daha bugün haberlerde imam ve erkek kardeşi, kız kardeşlerine tecavüz edip çocuk bile aldırmışlar.

Din vakıflarında erkek çocuklarına yapılan istismarlar hep haberlerde zaten.

Dindarım diye geçinenlerin vatandaşın kul hakkına acımadan çatır çatır girdiğine her dakika şahitiz.

Sen neyden bahsediyosun ya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qwait

Öncelikle yazının tamamen anlaşılması için kesinlikle sonuna kadar okumalısınız. Teistler zinanın Tanrı tarafından yasaklandığını bildikleri için kötü kabul edip uzak durmaya çalışırlar. Peki ateistler için durum öyle midir? Bu yazımda zinanın bir ateist açısından tamamen kötü bir şey olduğunu savunmayacak olsamda halk arasında yaygın olan "her önüne gelenle yatmak" fiilini doğru bulmadığımı ve nedenlerini belirteceğim. Lafı uzatmadan aşkın evrimi ile konuya girelim. Evrimsel açıdan bakıldığında, aşkın evrimleşmesinin arkasındaki nedenleri tam olarak bilmek ne yazık ki mümkün değil. Çünkü duygular, arkalarında fosiller bırakmıyorlar ve doğrudan genlerle analiz edebileceğimiz unsurlar değiller.

İlk bakışta, aşkın evrimleşmesinin en kritik nedenlerinden birinin seks olduğu açık bir biçimde görülecektir. Çünkü artık net bir şekilde bilindiği üzere, bütün canlılar hayatta kalmak ve üremek üzerine kurulu bir genetik yapıya sahiptirler; en karmaşık hayvan türlerinden, en basit yapılı bakterilere kadar... Bu, yaşamın var olabilmesinin en temel kuralıdır. Bu yolda, hayatta kalma veya üreme başarısını arttıracak her unsur ve yöntem, bir avantaj olacak, bu sebeple doğal süreçler içerisine seçilecektir. İşte aşk da, cinselliği sağlaması ve garanti altına alması açısından önemli bir unsurdur. Çünkü aşk, bireylerin birbirini anlaması ve birbirine bağlanması için çok güçlü bir hormonal unsurdur ve bu sayede, duygusal birliktelikten doğacak olan cinsel birleşme şansını kat kat arttırır. Bir duygu olarak aşk bu süreci, empati ve bağ kurma gibi ikincil duyguları içerisinde barındırarak yapar.

Şöyle ki, insanları evrimsel olarak incelersek (ki bu kadar gitmeye bile gerek yok) çok net anlaşılır ki penis ve vajina birbirleri için varlar. Erkek ile kadın arasındaki ilişki içinde romantiklik barındırır, cinsel arzu barındırır vs. Fakat eğer ki kimseler aşkta olan birtakım duyguları bir kenara atıp sadece cinsel arzuya yönelirse (ki pek çok zina böyle) bu durum insanın doğal yapısını reddetmek ve böyle önemli bir sevgi şeklini yabana atmak olur. Bu tutum, çok önemli olan aile kurumuna da zarar verir. Aile kurumunun zarar alması muhtemelen çöküş anlamına gelir; bunun reddedilebileceğini sanmıyorum. Dolayısıyla zina, eğer ki sevgi olmadan yapılmışsa, ki pek çok zinada bu böyledir (yakınlarımdan ve arkadaşlarımdan duyduklarımın hepsi böyleydi; haberlerde, filmlerde vs. de hep böyle), insanlara yarardan çok zarar sağlar.

Üstte dediklerimi kabul etmeniz için aşkın evrimini cinsellikten bağımsız görmenize gerek yok. Elbette aşk, cinselliği de barındırır içinde - kimse bunu reddedemez. Ama bunun amacı iyi bir birey meydana getirmektir aynı zamanda. Eğer ki sen aşkın getirdiği duyguları bir kenara atıp, birey meydana getirmeyi bir kenara atıp, aile gibi kavramları aşağılayıp cinsel ilişkiye girersen bu elbette kötüdür.

Sonuç ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ahlak icin tanri ve din sart olmadigindan zina cirkinligini anlamak icinde dindar olmaya gerek yok.

Eger ki gerek varsa islam ulkelerinde surekli artmasinin nedenini biti aciklasin..

• Ateist birisi istediği gibi saçmalayabilir.İsterse çocuğuna tecavüz eder bunu hiç kimseye söylemez,isterse kedisine işkence yapar.Burada ama devletin cezası var nasıl olacak öyle şey diyebilirsiniz.Suçu gizlerse istediğini yapar.Haberlerde de vardı;antalyalı bir tecavüzcü,turist kadına aylarca tecavüz etmişti.

Gelelim evlilik dışı seks konusuna.Ateist birisi de size karşı şöyle çıkabilir:Cinsel istek insanın en doğal isteğidir ve ancak seks ile söndürebilir.Evlilik cok zor ve meşakkatli olduğu için evlenesiye kadar istediğim kişiyle yatmam da sakınca yoktur.Müslüman birisi ise namusunu korur ve cehennem ateşinden ve Allah'ın azabından kendisini korur.Çünkü en büyük günahlardan birisi.

Eğer ateist birisi evlenirse de,bu durumda eşi artık ona çekici gelmediğinde ya da sıkıldığında gizlice ya da açıkça aldatmaması için hicbir sebep yok.

Avrupa'da ki oranlara bakarsak en büyük deyyuslar dinsiz yerlerde Çevremde dinsiz olupta zina etmeyen veya elime fırsat geçse ilişkiye girmem demeyen birisini görmedim.

Ama tabi ben de şahsen ateistlerin ilişkiler konusunda muhafazakar olmasını isterim.Eğer kızım olursa beyni aşağı inmiş kişilerle ayni ülkede yaşamasını istemem.Hele ki Ateist nüfus artıyor zaten.

• Ben her ne kadar seksin özel bir şekilde yaşanmasını hatta hiç yaşanamamasını savunsam da , aslında aile-çocuk yetiştirme-evlilik gibi kavramlar çok masum değil. Devletin cinsel organıyla ilişkiye girmektir evlilik. Ayrıca çoğu aile iyi çocuk yetiştirdiğini sanarken çocuğuna telafisi zor zararlar vermektedir.

Neyse ki benim yıllardır anlatamadıklarımı evrim yapacak. Bir sürü çatırdayan evlilik göreceğiz. İnsanlar evlilik kurumunu yıkacaklar.
  • eşom21 kullanıcısına yanıt
    Burada tamamen zinaya karşı çıkmıyorum ama aşk duygusu olmadan olmaz diyorum. Belli duygular olmadan bunu yapmak yanlış bence çocuk olayı evlendikten sonraya atılabilir. Evlenmeden de çocuk yapılabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • böyle uzun yazıları görüp hep okusam vakit kaybı olur diyorum, yine aklımı dinlemeyip okuma hatasına girdim. sayın mantığım yine haklı çıktın.

yarım yamalak doğru yanlış evrimsel biyoloji hakkında bilgi vermişsin herkesin bileceği şeyler hakkında aslında buradan da vurmak lazım ama neyse. evrimsel biyolojiden evolutionary pschology'den bahsederken aile ile bağlantı kurmak? neden bahsettiğinin farkında mısın? aile insan hayatının eski evrelerinde var mı yoksa medeniyetle mi oluşturuldu yapay şekilde? bu konuda iyi kötü doğru yanlış olmaz. çakmak bir ihtiyaçtır. bunun için yaratıldık. kimisi bunu ahlaken reddeder sadece aile kurumu içinde yapar; kimisi de hedonizmin doruklarını yaşar. buna kimse doğru yanlış diyemez hele hele 21. yy'da.

aşkın amacı iyi bir birey meyadana getirmek felan da değildir saçmalamanın luzumu yok. eşleşirsin meydana offspring çıkar. bunların bir kısmı elenir bir kısmı eşleşme zincirini devam ettirerek genleri kuşaklara aktarır. sen uğraşırsın özenle 1 adet "birey" yetiştirirsin ama bir bakarsın o birey kaldırımda yürürken ortadoğulu arabasıyla ezmiş öldürmüştür. ama bir başkası 5 çocuk yetiştirir hiç dikkat etmez aile kurumuna sağda solda cinsel ilişkiye girer, çocukları salar sokağa parka dilendirir vs. onların bir kısmı ölür bir kısmı hayatta kalır. hayatta kalanlar da 5 çocuk yapar böyle devam eder.

şimdi kim başarılı oldu? doğa senin ahlakına, birey olup olmadığına, yüksek zekâna bakmaz, ezer geçer.

• hayatında bir kadının tadına bakmamış bir erkek mümkünse bu konu hakkında yorum yapmasın. gidin kumunuzda oynayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcılarınavcısı

hayatında bir kadının tadına bakmamış bir erkek mümkünse bu konu hakkında yorum yapmasın. gidin kumunuzda oynayın

Kardeş kim istemezki bir kadının tadına bakmak ? Ama Allah bunu engelliyor çünkü harama girmeye hiç gerek yoktur helaller yeterlidir bunun içindirki evlenmek şarttır

• Ultra Hasan kullanıcısına yanıt
    değerlerin beni ilgilendirmez
  • Insan bedenin ihtiyaci olan birseyin yasaklanmasi kadar sacma birsey olamaz. Neyseki "gunde 2 bardaktan fazla su içerseniz haramdir" diye bir hukum yok.

• Bir kez daha ateistliğimden tiksindim. Bir tarafta evliliği yüceltenler, bir tarafta seksi basitleştirenler. İki taraf da biririnin aynı. Bu yüzden kavgaları hiç bitmiyor.

Kavganızı izler gülerim. Her insan kendine değer verdiği ölçüde bir değere sahip kadınla beraber olur. İstedin değeri seçmekte özgürsün.

Seks, aşk, cinsel fantezi bu konular haddinden fazla karışık konular. Bu kadar karışık işlere kafanız basmadığı için bir uçtan diğer uca salınır durursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Insan bedenin ihtiyaci olan birseyin yasaklanmasi kadar sacma birsey olamaz. Neyseki "gunde 2 bardaktan fazla su içerseniz haramdir" diye bir hukum yok.
    eğer yüksek kapasiteli bir beynin olsaydı, sexually resricted toplumlardan maskülen enerjinin hayata aktarılmasıyla medeniyetin ilerlediğini anlardın. ben güzel kızların peşinde koşarsam nasıl kendimi geliştirip bir konu hakkında bilgi birikimi yapıp üretebilirim? nasıl topluma faydam olur? olursa ne kadar olur?

poligamiyi serbest bırakarak kendini damızlık hayvanla eş çizgiye çektiğinin farkında değilsin. düşün. bıngıldağını az düşünemeye zorla tamam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: köle

Bir kez daha ateistliğimden tiksindim. Bir tarafta evliliği yüceltenler, bir tarafta seksi basitleştirenler. İki taraf da biririnin aynı. Bu yüzden kavgaları hiç bitmiyor.

Kavganızı izler gülerim. Her insan kendine değer verdiği ölçüde bir değere sahip kadınla beraber olur. İstedin değeri seçmekte özgürsün.

Seks, aşk, cinsel fantezi bu konular haddinden fazla karışık konular. Bu kadar karışık işlere kafanız basmadığı için bir uçtan diğer uca salınır durursunuz.
    bana mı diyorsun? 1 saatin var
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcılarınavcısı

değerlerin beni ilgilendirmez

Bunlar benim ve dünyada bulunan tüm müslumanların değerleri

• avcılarınavcısı kullanıcısına yanıt
    Senin yuksek kapasiteli beynini yazdigin mesajda gorduk. Beni alintilamzsan sevinirim.

• Ateistlerde deli gibi bi kapris oluyo sanki herşeyi bir kendileri biliyor

• quote:

Senin yuksek kapasiteli beynini yazdigin mesajda gorduk. Beni alintilamzsan sevinirim.
    bana ağlayarak cevap yazma anlamıyorum ben duygusallıktan. rasyonel düşüncelerin varsa yaz, yoksa kes
  • quote:

Insan bedenin ihtiyaci olan birseyin yasaklanmasi kadar sacma birsey olamaz. Neyseki "gunde 2 bardaktan fazla su içerseniz haramdir" diye bir hukum yok.

Allah bedenin en doğal ihtiyacı olan sexi yasaklamıyorki sadece evlenince sexi yaparsınız diyor

• avcılarınavcısı kullanıcısına yanıt
    Kac kadinla birlikte oldun?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.