Şimdi Ara

Sorunlu Home tuşu için diğer bir çözüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
4
Favori
1.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yabanci bir forumda okudugum farkli bir yontemin bazilarinin isine yaracagini dusunuyorum. Benimki zaten calistigindan deneme imkanim olmadi fakat aciklamasi oldukca mantikli; ozellikle normalde sorunlu olupta USB kablosu ile bilgisayara bagliyken guzel calisan tuslar icin birebir. Bu yontemde amac, tusun kendisinde degilde tusun flex kablosunun ucundaki konnektordeki gevsekligi gidermek. Kullanim sirasinda tusa cok sert basilmasi (mesela DFU moda alinmasi sirasinda) tusun karta baglanmasini saglayan konnektorun gevsemesine beden oluyormus.
    Cihazi sokmeden konnektorun yerine oturtulmasi:
    Sarj/data kablosunu cihazin altindaki konnektore sokuyorsunuz, diger ucunu bilgisayara baglamaniza gerek yok. Daha sonra tam olarak cihazdaki sokete soktugunuz beyaz kismi tutarak HAFIF ve NAZIKCE yukari ekrana dogru bukup/kaldiriyorsunuz, bu kadar. Belki minik bir cit sesi bile duyabilirsiniz, flex konnektorun oturma sesi.
    Olusabilecek hasar tamamen kendi sorumlulugunuzdadir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi some_one -- 23 Kasım 2011; 20:30:00 >

• merhabalar. tuşu gevşemiş olan cihazımda şimdi denedim, sonuç mükemmel. artık basmayınca çık çık diye sesler çıkarmıyor. çok sağolun
  • Ya hemen gaz verip denetmeyin millete icerdeki sarj soketi kirilabilir.
  • paylaşım güzel fakat bende işe yaramadı, alkol de versen olmuyooor kaba kuvvetle de yola gelmiyor tek yol devrimse biz de değiştririrz ve bence siz denemeyin kaş yapayım derken göz çıkartmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin9103 -- 23 Kasım 2011; 22:26:25 >
  • arkadasımın cihazında denedim çıt diye bir ses geldi ve home tuşu düzeldi teşekkür ederim
  • ben şarj soketi yerine ince metal bir (kasamdan çıkarmıştım eskiden) parça ile denedim çıt sesi gelmedi ama alttan ittirince gram ses gelmeden çalışıyor. ama normal hassasiyeti arttı çok teşekkür ederim.
  • yapmaya tırstım
  • Korkmaya gerek yok zaten hafifce ekrana dogru cekiyosun cit sesi geliyo o kadar suanda cok guzel bir sekilde calisiyor bunu paylasan arkadasa tesekkurler...
  • şimdi denedim sonuç başarılı bir miktar yukarı kaldırdım çıt sesi gelmedi fakat problem çözüldü. teşekkürler
  • bende de oldu
  • Çit edecek derken cat etmesin de
  • Mesajim bulunsun deniycem.
  • Arkadaslar ise yaradigina sevindim.

Not: CIT SESI GELECEK DIYE BIR KAIDE YOK, KONNEKTOR TAM CIKMAMISTIR GELMEZ, SES GETIRECEGIM DIYE ZORLAMAYIN.
  • İlginç bir çözüm bu sorun home tuşu hiç basmayanlar içinmi benimkide arada bir basmıyor ama yapmak biraz cesaret işi.
  • Bende işe yaramadı
  • Denedim hic bir sey olmadi. Home tusunu hic kullanmayan birisi olarak home tusu sorunu yasiyorum. Adam olmaz bu telefondan. Bir tane islev tusu var o da duzgun calismiyor.
  • Unutmadan bu yolu okudugum yerin linkini de vereyim, Comments kismindaki ilk mesaj (ust kisim eski kalmis) Killer Woo nickli eleman bulmus. Ayrica cihazin arka kapagini sokebilecekler icin sunu da belirteyim; kapagi cikardiktan sonra tusun (tus bu sekilde gozukmez) alt kismina gelen siyah bolgelere parmaginizla bastirarak da ayni etkiyi saglarsiniz.

http://www.tipb.com/2011/01/04/tipb-bug-home-button-working-iphone/
  • şimdi denedim benimkinden çıt diye bir ses geldi
    şimdilik düzgün çalışıyor bakalım
  • arada bir bendede tutukluk oluyor sonra kendiliğinden geçti
  • takip
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.