Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★ (223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.107
Cevap
71
Favori
229.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    öyle bir problem yok, güncellemeleri yapın güncel vaziyetteyken fabrika ayarlarına döndürün
  • Teşekkürler. Sanıyorum bir haber aplikasyonu neden olmuş olabilir. Uygulamayı kaldırdım. Bir problem görünmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dave__

Öncelikle iyi yıllar olsun dileklerimle...:(

Önceki gün Z3'ten Z5P'ye geçtim (sıfır). Bu sabah şarjı tam olan cihaz webde gezerken önce dondu sonra ekran karardı ve kendiliğinden yeniden başladı. Bu cihazda bu tür kronik sorunlar var mıdır acaba...!?

Bende 30 mayıstan beri kullanıyorum sizin durum 4-5 gün önce 3 kere oldu,herande yeni gelen güncellemeden sandım önemsemedim.

Bu güne kadar ne takılma ne kapanma nede donma yaşamadım,
    Tamda bu sorun size denk gelmiş ama telefonda bişey yok iyi günlerde kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z5 Premium Dual kullanan varmı,kronik kulaklık sorunu devam ediyormu?
  • Kamera durdurldu hatası alıyorum bir de parmak izi donanım ı kullanılamıyor ha ta sı sorun ne olabilir acaba
  • Arkadaşlar merhabalar 25 aydır z2 kullanıyorum ve artık sıkıldığımdan dolayı telefonu değiştirmek istiyorum hatta bugün z2 mi sattım aklımda note 5,iphone 7s plus ve z5 premium vardı note 5 ten arttırılabilir hafızası olmadığından ve markaya güvenim olmadığından vazgeçtim iphone gelince 4bin küsürlük fiyatının bir telefona verilmemesi gereken bir miktar olduğunu düşümdüğümden son anda vazgeçtim :) ve ilk çıktığında hayranlık duyduğum z5 premiumu ciddi anlamda düşünmeye başladım hatta yorumlardan sonra sipariş geçmeyi düşünüyorum,z2 kullandığım süre boyunca hiç sıkıntı yaşamadım donma kasma kapanma açılmama gibi kronik bir sorunuda bana denk gelmedi kasa açıklığı gibi, sizlerden öğrenmek istediğim bu telefondan da z2 den duyduğum memnuniyeti duyarmıyım herhangi şikayetiniz varmı telefondan en önemlisi batarya performansı nasıl sanırım son güncellemeden sonra ekran sürekli menülerde dahi 4k şeklinde çakışıyormuş bu doğrumu? Bir başka forumda belki burada bir kullanıcının kronik kasa sorunu yazdığını gördüm ama açıklama yapmamış kronik bir kasa problemi varmıdır siz derdimi anladınız yorumlarsanız gerçekten çok memnun olucam,saygılar

• Arkadaşlar.telefonu düşürdüm.kenar plastiği darbe aldı.değişirmi o kısım
  • quote:

Orijinalden alıntı: constantine41

Arkadaşlar merhabalar 25 aydır z2 kullanıyorum ve artık sıkıldığımdan dolayı telefonu değiştirmek istiyorum hatta bugün z2 mi sattım aklımda note 5,iphone 7s plus ve z5 premium vardı note 5 ten arttırılabilir hafızası olmadığından ve markaya güvenim olmadığından vazgeçtim iphone gelince 4bin küsürlük fiyatının bir telefona verilmemesi gereken bir miktar olduğunu düşümdüğümden son anda vazgeçtim :) ve ilk çıktığında hayranlık duyduğum z5 premiumu ciddi anlamda düşünmeye başladım hatta yorumlardan sonra sipariş geçmeyi düşünüyorum,z2 kullandığım süre boyunca hiç sıkıntı yaşamadım donma kasma kapanma açılmama gibi kronik bir sorunuda bana denk gelmedi kasa açıklığı gibi, sizlerden öğrenmek istediğim bu telefondan da z2 den duyduğum memnuniyeti duyarmıyım herhangi şikayetiniz varmı telefondan en önemlisi batarya performansı nasıl sanırım son güncellemeden sonra ekran sürekli menülerde dahi 4k şeklinde çakışıyormuş bu doğrumu? Bir başka forumda belki burada bir kullanıcının kronik kasa sorunu yazdığını gördüm ama açıklama yapmamış kronik bir kasa problemi varmıdır siz derdimi anladınız yorumlarsanız gerçekten çok memnun olucam,saygılar

Selam arkadaşım.
    Sony Z3 telefonum vardı ve tam bir sene önce Z5 Premium a geçtim.
    1 sene içinde toplamda 3 defa crash oldu (donma ve kapanma).
    Bunun dışında uzun süreli kamera kaydı yapmaya kalkarsan (hele ki 4K) ısınma ve kayıttan atma sorunları oluyor.Bu hata stabil.
    Yaptığım doğru değil ama defalarca havuza denize soktum telefonu en ufak bir problem yaşamadım.
    Şarj olayına gelince evet son güncellemelerden sonra bariz bir düşüş var ama telefonu elinden düşürmeyen birisi için 1 günü rahat çıkarıyor.
    Kasa problemi ise yaşamadım. Forumda ışık süzmesi ile ilgili bir ton yazı var. Ben böyle bir sıkıntı yaşamadım.

Şahsi düşünceme gelecek olursak, ben telefondan memnunum ve değiştirmeyi düşündüğüm zamanlar oldu.
    Sony xperia XZ düşünüyordum ama bizzat inceleme , kullanma fırsatım oldu ve XZ malesef beni büyülemedi.
    Eğer kıyaslamak istersen (epey.com) üzerinden kıyaslayabilir ve Z5 Premium un hala bir amiral gemi olduğunu görebilirsin.
    Fotoğraf çekiminden memnunum ancak gece hariç. Kötü mü değil ama vasat (Bu konu her telefon için geçerli).
    Telefon gayet stabil çalışan bir telefon. Bahsettiğim hatalar belki yazılım güncellemeleri ile giderilmiş de olabilir.
    Ekran renk parlaklığı ve 800 ppi gibi bir rakam hiçbir telefonda göremeyeceğin rakamlar.
    Ekranın 5.5 inç olması ve kasa ekran oranının düşük olması tabii ki dezavantaj. Tek el ile kullanımı zorlaştırıyor.
    Ama bu durum video ya da film izlerken müthiş bir artıya dönüşüyor.
    Ses konusunda ise Sony için hep daha iyi olabilir demişimdir. Nedense çok çok olmasa da ortalaam düzeyde bir ses veriyor denebilir.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    Hayırlısı olsun ;)

• arkadaşlar merhaba

şarj aletinin usb kablosunun bir kısmı koptu. Orjinal usb kablosu önerisi olan var mı ?

xperia z5 premium

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plaka01 -- 5 Ocak 2017; 3:12:37 >
  • Kulaklığın performansın hergün biraz daha düşüyor, sağ taraftan nerdeyse hiç ses gelmiyor. Acaba soundabout programı yüzünden mi yoksa bozuluyor mu anlamadım.
  • Arkadaşlar kulaklıktan dolayı servis e giden arkadaşlar servis formunu mail atabilirler mi para iadesi için dava açmayı düşünüyorum sizede emsal olur eğer olursa iahmtyksl@gmail.com teşekkürler herkese
  • iayksl İ kullanıcısına yanıt
    Dostum bende bozulduğunda dava konusunu araştırdım hatta hakem heyeti başkanıyla görüştüm servis garanti dahilinde onarım yapmayı kabul ediyorsa bir sonuç çıkmaz dediler, servis yasal onarım günü içinde sorunu gideremezse o zaman dava yolu ile ücret iadesine başvurabilirsin
  • Arkadaşlar merhaba,

Araştırdığım kadarıyla çift sim/hat + Hafıza kartı desteği veren tek telefon Z5 Premium.
    Fiyatlarıda makul seviyelere düşmüş durumda ve Sony Türkiye garantili.

Foruma bir baktım herkes bir kafadan yorum yapmış. Kimi öve öve bitiremezken, başka bir arkadaşım yerden yere vurmuş Sony'yi. :)

Çift Simkartlı Z5 Premium kullanan arkadaşlardan tarafsız yorum almak isterim.
    + ayrıca son dönemde Xpreriz Z5 Premium Dual alıp, kulaklık problemi yaşayan varmı? Yoksa bu kronik sorun yeni modellerde çözülmüşmüdür?

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet05 -- 6 Ocak 2017; 18:49:24 >
  • Arkadaşlar kulaklığı takıyorum okuyor, daha sonra kulaklığı görmüyor kulaklık yok gibi hareket ediyor

Bi çözümü var mı bunun?
  • Akrabaya dual alacağız tavsiye eder mısınız
  • Benim dual yurt dışından geldi. Burada yazan sorunlardan hiçbiriyle karsilasmadim. Cift sim li kullanmiyorum. Gayet memnunum telefondan
  • Telefon islandigi saniye, salise basi kulaklik takildi- cikartildi bildirimi telefonu bir saniye bos birakmiyor, bu hatayla karsilasan oldu mu
  • Dostlar hem babamin z5 premiumla hem benim z2le evdeki wifi da sıkıntı yaşiyoruz.

Wifi bazen bağlanmiyor, bağlandigi zaman yanina ünlem cikiyor bağlanti kesiliyor. Bazen wifiye normal bağlanmisken durduk yere ünleme geçmis oluyor farketmiyorum wifiyi bi kapatiyorum bir saattir bağli degilmisim yirmi tane bildirim geliyor.

Isyerinde adsl wifide hic bir sıkıntı yok, gittigim kafelerde hic bir sorun yasamiyorum sadece evde sorun var. Evde superonline fiber var modem huawie marka yanilmiyorsam hg235 modeli olmasi lazim.

Telefonlara statik ip atamayi denedim ise yaramadi, modem ayarlarini biraz kurcaladim ancak ne yapacagimida bilemedim. Acaba basina gelen var mi bu sorun neden olabilir? Simdiden cok tesekkur ederim
  • ChelseaSmile kullanıcısına yanıt
    Modeminizin ayarlarından kanal olarak 11 seçin çalışma mhz 20/40 değil de sadece 20 olanı seçin ve varsa ayar menüsünden 5 ghz yi kapatın
  • Kulaklık soketi değişecek servise verin
  • 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.