Şimdi Ara

★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ (1235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.934
Cevap
151
Favori
812.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12331234123512361237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam internetten anakart arızalı ekranı sağlam çok cihaz var. Al birini orjinal ekran durur geri kalanı değiştirir kullanmaya devam edersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

hocam internetten anakart arızalı ekranı sağlam çok cihaz var. Al birini orjinal ekran durur geri kalanı değiştirir kullanmaya devam edersin.
    hocam tam tersi yok mu peki? bana sağlam anakart lazım. nereden bulabilirim? letgodan falan da bulamadım maalesef
  • Kozmonot. kullanıcısına yanıt
    tersi de vardır hocam. Sahibinden de özellikle çok fazla z3 var. İllaki bir tanesi işinize yarar. Altta vereceğim link üstünden bakabilirsiniz.

https://www.sahibinden.com/cep-telefonu-arizali-cep-telefonu
  • Merhaba arkadaşlar,2. el z3 compact buldum kutu fatura yok sadece sarj aleti var.Telefon genel anlamda temiz sadece arka camında kılcal cızıkler dışında tertemiz,satıcıyla 300 tl ye anlaştım ne dersiniz degermi almaya?Teşeskkürler
  • fergusonnn kullanıcısına yanıt
    hocam sony face grubunda da gördüm sizi oraya da yazdım alın bence :D
  • Arkadaşlar dün telefoncuya batarya taktırdım diğeri 3 saat sot veriyor diye ama hem hiçbir fark olmadı hem arka camın güç ve dockun dibine gelen kısımları yarım mm kadar kalkık (su geçirmezlik de gitti) hem de uhuyla yapıştırmış adam. Orjinal deyip "original accesories" markalı kutudan çıkarmasını saymıyorum bile. Şimdi ne yapsam bilemedim :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke burada sorsaydınız yardımcı olurduk. Kaç kişiyi öyle hata yapmaktan sadece ben kurtardım. Benim kaç kişi daha var. Yapacak birşey yok. Umarım japon falan kullanmamıştır. Çünkü ısıyla da kolay kolay çıkarılmıyor ve çok ısındığı için de zaman zaman renk sonlmaları oluyor. Tekrar açılması gerektiğinde böyle bir sıkıntı oluşuyor. Batarya süresine gelince şimdilik bu daha iyi halleri hocam ilerde taktırdığına pişman edebilir. Türkiye'ye gelen yan sanayiler maalesef aşırı dandik oluyor. Kaliteli olanları çok zor buluyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

tersi de vardır hocam. Sahibinden de özellikle çok fazla z3 var. İllaki bir tanesi işinize yarar. Altta vereceğim link üstünden bakabilirsiniz.

https://www.sahibinden.com/cep-telefonu-arizali-cep-telefonu
    Hocam bulunduğum şehirde aradığım gibi bir şey yok maalesef. Telefoncuları mı gezsem? 2. el z3 compactlar ne kadardır ortalama? Ya da anakartı sağlam, hasarlı bir şey mi alsam
  • Kozmonot. kullanıcısına yanıt
    Anakart sağlam bulmaya çalış hocam zaten 100 150 ye bulursun. Eğer Büyükşehir de değilsen telefoncular da çok zor bulursun. Site aracılığı ile alıp kendini güvene alabilirsin bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Sordum zaten de cevaplanmadı. Bugün telefon kapalı şekilde şarj ettim kapamadan önce 30 görünüyordu kapatınca 20 yazdığını farkettim. Muhtemelen kalobrasyonu bozuktu. Şuan dünkünden iyi gidiyor daha öğlen şarj ettim %20siyle 1 saat sot verdi 50 parlaklıkla (existenz rom). Yani en azından eskisinden iyi, yapıştırma mevzusunu bilmiyorum ama ilk aldığımda kazıdığım şey uhu gibiydi. Bi de paket lastiği takmış birsürü kururken açılmasın diye yarım saat çıkarma dedi :D arka camın tam orta hizasında (güç tuşu ve dock kısmından yan bakınca belli oluyor) yarım mm kadar yükseklik var gibi ama yukarı aşağıda yok. Çinden aldığım yan kapak daha gelmedi ama bu silikonu kopuk kapağı elimle sıkıca kapayıp basınç testi yapınca 10 15mb artıyodu şimdi 1-2 artıp anında düşüyor :/

• Valla mesajın ara kaynamıştır hocam. Yoksa mutlaka cevap verirdim. O yükseklik farkı büyük ihtimalle orta kasayı iyice temizlemeden contanın üstüne yapıştırdı ondan olmuştur. Uhuysa çok iyi hocam yeri geldiğinde kolay sökülür ama bazıları var japon kullanıyor rezalet duruma getiriyor. Basınç testine aldanma hocam kapaklardan tut hoparlör girişine kadar çok değişken var birde uhu yapınca hava geçişini kesmiştir büyük ihtimalle. Ama belli de olmaz ısınınca nasıl bir tepki göstercek o da önemli.
  • Aynen uhuysa sokmesi kolaydir firlasa da kendim yapabilirim. Bi sorayim onu adama. Ne gibi testler yapmam lâzım? Bir de suya sokmadan anlamanın yolu yok mu :D

• 100den 0a ekran süresini ve parlaklığını söyleyebilecek var mı merak etttim?

• quote:

Orijinalden alıntı: omerfurkanyalcin

100den 0a ekran süresini ve parlaklığını söyleyebilecek var mı merak etttim?
    android 4.4.4 ile

1-
    sabah şarjdan çıkarma yaklaşık 7.15 gibi

Akşama doğru %3 şarj ile (Stamina açık)
    Ekran süresi 2 saat 55 dk. (%31 demiş)
    İnstagram bilgisi yok

2-
    8 saat 16 dk pilde (%4 de takmışım) Sabah 7.30 civarı şarjdan çıkarma, %4 olduğundaki saat 15.48
    Lifelog %37 => GPS 8s 16
    Ekran %25
    anroid İs %8
    instagram %6

3-
    15 saat 8 dk pilde (%7 de takmışım) sabah 9.00 civarı şardan çıkarma, %7 deki saat 00.08
    Ekran %26 => 2 saat 39dk
    android sistemi %13
    Vodafone yanımda %10
    android İs %8

Android 5.1.1 ile

1-
    Şardan çıkarma: bilinmiyor

Geceye doğru %5 şarj ile (stamina açık)
    Ekran süresi 3 saat 24dk (%10 demiş)
    İnstagram %39 demiş => Mobil radyo etkin 5 sa 12 dk

2- Ekran süresi 3s 44dk => %37

Yakın zamanda KVK servise vereceğim telefonu pil değişimi işçilik dahil 90 lira... Su geçirmezliğini sağlarlarsa ne ala...

• quote:

Orijinalden alıntı: aydogan

Merhabalar
    Önceki mesajları hiç okumadım öncelikle bunu söyleyeyim.

Bi kaç haftadır ekran açılması muhabbeti vardı ve ekran kendi kendine gidip geliyordu, dokunmatikte bi sıkıntı yok ama. Ben bunu düşme ihtimaline yordum ancak basınca düzeliyordu. Her neyse youtube dan bi kaç video seyrettim de bu sorun kronikmiş resmen. Keşke daha önceden araştırsaydım şu an ekran tamamen siyah ve görüntü hiç gelmiyor. Çok sinir olmuş durumdayım. Telefoncular 4 senelik bi telefon için 350 lira istiyor ekran değişimine. Yuh ki ne yuh.
    ikinci elde sıkıntısız z3 C ler 350 liradan başlıyorlar :D
  • ironblood19 kullanıcısına yanıt
    Benim eski batarya da aşağı yukarı öyleydi telefoncunun taktığı ile existenz 6.0.1de greenify whatsapp hariç sosyal medyaları susturacak şekilde

Sabah 10da fulle başladım

Parlaklık 45 50 arasıydı genelde

Şuan 51 var ekran süresi 2 saat 23dk olmuş ekran %32

Kvkya gönderince hem bi tarafını bozarlar hem pahalı hem de 2.el batarya takar diye telefoncuya yaptırdım ama suya dayanıklılığı gitti gibi. 40+20işçilik aldı. Kvkdan gelenin değerlerini yazarsanız çok iyi olur buraya.

• Existenzden slimmin android 5.1.1ine dönsem ne kadar artar acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: omerfurkanyalcin

Benim eski batarya da aşağı yukarı öyleydi telefoncunun taktığı ile existenz 6.0.1de greenify whatsapp hariç sosyal medyaları susturacak şekilde

Sabah 10da fulle başladım

Parlaklık 45 50 arasıydı genelde

Şuan 51 var ekran süresi 2 saat 23dk olmuş ekran %32

Kvkya gönderince hem bi tarafını bozarlar hem pahalı hem de 2.el batarya takar diye telefoncuya yaptırdım ama suya dayanıklılığı gitti gibi. 40+20işçilik aldı. Kvkdan gelenin değerlerini yazarsanız çok iyi olur buraya.
    bir tanıdığım KVK'ya Vatan PC aracılığıyla gönderdi, (Z1) gayet de memnundu.

Dediğiniz olumsuzlukları da yaşamadı.

KVK pili ayrıca satmıyor, satsa, satın alırdım.

2 defa pil aldım.

1 kere 22 liraya (kargo dahil)
    1 kere 30 liraya (kargo hariç)

ikisinden de memnun değilim.

Bir de "mdnsd" diye bir şey çıktı bugün...

MDNSD =====> %22 == 1 saat 50 dk mobil radyo etkin
    Ekran =====> %17 == 3 saat 18 dk
    Android İS=> %11 == 18d 53 sn mobil radyo etkin (uyanık tut 3 sa 12 dk)

Şarj durumu %41
    Tahmini 6 saat kaldı diyor, ama genellikle öyle olmuyor :D

• xposedden indirdiğim salak bi navbar gizleme modu yüzünden sistem arayüzü durduruldu diyip duruyor xposedi twrpden kaldırınca da bootta kalıyor salak şey. İlla format atıcam şimdi :P
  • Acil yardıma ihtiyacım var. Aptal bi xposed modülü yüzünden çöktü telefon elimde existenz ve slimm vardı slimmi attım sonra dedim boşver existenz atayım deyiş o deyiş nasıl oldu fikrim yok ama telefon 5.1.1 stoğa döndü ve twrp gitti. Nasıl slimmin 5.1.1iini flashlarım? Existenzyi kurarken (bozulmadan önceki) 6.0.1i .575e çevirip rootlayıp twrpden romu kurmuştum ama şimdi yazılım güncelleme kısmından 6.0.1i indirse de kurmuyor kapatıyor doluyor gibi oluyor yarıda açılıyor yüklenemedi diyor. Elimle marshmallowu flashtooldan yapayım dedim adam megaya yüklemiş kota yetmiyor 5.1.1e twrp kurmayı öğrensem supersuyla superuseri flashlayıp slimmi kurucam direk ama bilmiyorum!
  • 
Sayfa: önceki 12331234123512361237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.