Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
24.965
Cevap
171
Favori
770.901
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Sony >> ★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    530 Mesaj

Sony Xperia Z3 Compact Teknik Özellikleri ------------------------------

Ekran: 4.6 inçl HD IPS + Triluminos (316 ppi)

Ek Özellikler: IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklılık

Kalınlık / Ağırlık: 8.6 mm / 129 gram

İşlemci: 2.5 GHz Snapdragon 801AC - Dört Çekirdek

Grafik İşlemci: Adreno 330

RAM: 2 GB

Depolama: 16 GB + microSD

İşletim Sistemi: Android 5.0 Lolipop

Ana Kamera: 20.7 Megapiksel / 1080p + 4K video kaydı

Ön Kamera: 2.2 Megapiksel / 1080p video kaydı

Batarya: 2600 mAh

Bekleme süresi: 880 saate kadar (2G) / 920 saate kadar (3G)

Konuşma süresi: 12 saate kadar (2G) / 14 saate kadar (3G)

NFC: Var

WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot

Bluetooth: v4.0, A2DP, LE, apt-X

usb: microUSB v2.0 (MHL 3), USB On-the-go, USB Host

SAR US: 0.95 W/kg (head) / 1.10 W/kg (body)

SAR EU: 0.69 W/kg (head) / 0.90 W/kg (body)

Sık Sorulan Sorular ------------------------------

+ Su Geçirmezlik Testi Nasıl Yapılır?

- Kapakları kapatın.

- Arama ekranına şunu yazın: *#*#7378423#*#*

- Service tests/pressure sensor Seçeneğine gidin.

- Ekranda 999.23 gibi bir değer olacak ekrana bastırın değer değişiyorsa su geçirmezlikte sorun yok. ( 999.23 bu değer her telefonda değişik olabilir)

- Kapakları açın şimdi deneyin rakamlar değişmeyecektir.

+ Üretim tarihini nasıl öğrenirim?

- SIM kart için açtığınız yerdeki kağıdı çekerseniz üretim tarihini görebilirsiniz.

14W38 gibi bir ibare göreceksiniz ve bu rakamlar; 2014 yılı 38. haftada üretildiğini gösterir.

+ Kamera nasıl ve Kamera da pembeleşme sorunu nedir?

- Bu şikayet herkes te yok ve genellikle düz zemin çekildiği zaman belli oluyor ( boş duvar boş kağıt vs. gibi. )

- Ben şahsım olarak kameradan memnunum ve pembeleşme problemi göremedim. Kendi Z3c telefonum ile otomotik modda çektiğim fotoğrafları şu --> Linkte <-- görebilirsiniz.

+ Ölü pixel testi nasıl yaparım

- *#*#7378423#*#* kodunu arama butonundan tuşlayarak Service Test Menüsünden Display seçeneğine tıklayarak ölü piksel testi yapınız.

Ekrana her dokunduğunuzda ekran arka plan rengi değişir. Herhangi bir renkte sabit kalın ölü piksel kendini belli edecektir aykırı bir renkte. Ama en az 2-3 renkte ölü piksel arayın.

+ Ön ve Arka cam kendiğilinden çatlıyor mu?

- Bazı arkadaşlar yabancı forumlarda ekran çatlaması ile ilgili çok şikayet olduğunu söylüyor. Fakat formumuzda böyle bir sorun yaşayan şuan için olmadı.

+ Müzik çalarken telefon ekranı titriyor mu?

- Hoparlör full açıldığı zaman telefon elinizde olursa hafif bir titreşim hissediyorsunuz.

+ Telefonumu nasıl şarj etmeliyim ?

- Telefonunuz sabaha kadar şarjda kalabilir

Akıllı telefonlarınız artık sabaha kadar şarjda dursa bile herhangi bir sorun yada pil ömründe azalma teşkil etmiyor. Çünkü bataryanın şarjı dolduktan sonra akıllı telefon elektrik bağlantısını keserek şarj olma işlemine son veriyor.

Telefonunuzun şarjının bitmesini beklemeyin

Cep telefonlarını şarj etmeden önce pilin tamamen bitmesini beklemek hata olur. Çünkü akıllı telefonların çoğunda kullanılan Lityum-İyon bataryalar, “pil kritik düzeyde azaldı” (%10-20) uyarısını görmeden önce şarj edilecek şekilde tasarlanmaktadır. Bu tür ürünlerin bataryaları %0′a ulaştıktan sonra şarj edildiklerinde dengesizleşir.

Akıllı telefonumu şarj dolmadan çıkarabilirsiniz

Li-ion pilleri dilediğiniz seviyeye kadar doldurabilirsiniz ve dilediğiniz bir seviyeye kadar boşaltabilirsiniz. Bunun hiçbir zararı yoktur.

+ Şarj süresi nekadar?

- Forumda arkadaşlar verilerle paylaşımda bulunuyorlar. Veri olmadan cevaplamak istiyorum.

Oyun oynamam - wifi veya mobil şebeke sürekli açık - Whatsap Facebook kullanırım - Arada bi haber okurum diyorsanız 2 gün rahat kullanırsınız.

Tabiki çok çok oyun oynayanlardansanız bir gün rahat kullanırsınız.

+ En iyi batarya süresini nasıl alabilirim?

- Bu --> Linkte <-- detaylı anlatım mevcut.

+ Ekran çit tıkla açılıp kapanıyor mu?

- Çitf tıkla açılıyor fakat kapatmak için Screen Off and Lock gibi program yüklemek gerekiyor.

+ Görüşme ses kalitesi nasıl?

- Ses seviyesi yüksek. Kısık ses gelme kısık ses gitme söz konusu değil. ( Sesim karşıya gitmiyor diyen arkadaşlar serçe parmağıyla ahizeyi kapatıyor olabilir )

+ Ekran koruyucu ve Manyetik Şarj Yorumum

- Telefonumu silikon kılıf ile kullanıyorum kılıfsız elimden çok kayıyor.

- Manyetik kablo kullanıyorum. 20 tl ye almıştım. 3 saatte şarj ediyor. Normal şarjlada 2.5 saat. Aynı oranda şarzı gidiyor.

- Zero marka Ön ve Arka Darbe Emici Ekran Koruyucu kullanıyorum. Nekadar koruyor bilmiyorum. Teli daha hiç düşürmedim çok şükür :) Parmak izi bıraktığı için pek memnun değilimb Fakat birçok ekran koruyucu parmak izi bırakıyor. Malesef tempered cam kullanma imkanım olmadı ama merak ediyorum.

+ Hafıza kartı taktım ama fotoğraflar hafıza kartına kayıt olmuyor ?

- Kamerayı açıp, 3 noktaya tıklayın sağdaki anahtara tıklayın yani ayarlar simgesine, oradan veri depolamayı SD Kart olarak işaretleyin.

+ KitKat tan Lolipop a nasıl geçerim?

- SONY PC Companion programı ile telefonunuzu bilgisayara bağlayarak güncelleme yapabilirsiniz. ( Program linki biraz aşağıda mevcut )

Temiz geçiş yapmak için

Fabrika ayarlarınıza dönebilir veya telefonunuzu bilgisayara bağlayıp SONY PC Companion programı ile ONAR işlemi yapabilirsiniz.

Lolipop a geçişte tüm verileriniz silinir. Kendi imkanlarınızla yedek alabilir veya telefonunuzu bilgisayara bağlayıp SONY PC Companion programı ile TELEFONU YEDEKLEME işlemi yapabilirsiniz.

Xperia Z3 Temiz Güncelleme İçin Yapılması Gerekenler

1. Telefon varolan sürümde ayarlar ve yedek bölümünden format atın.

2. Bilgisayarınızda Pc companion var ise, silin c:/ den de Sony Mobile klasörünü bulun onu da silin.

3. Pc companion'u tekrar yükleyin ve güncelleştirmeleri kontrol edin.

4. Telefonunuzun bataryasının %100 olmasını tavsiye ediyorum.

5. Telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve güncelleme olup olmadığını kontrol ederek yeni güncellemeyi telefonunuza yükleyin.

6. Uygulamalarınızın, rehber vb gibi dosyalarınızın tamamı gider bu yöntem ile yaparsanız o yüzden yedek almanız gerekiyor.

Burada zaten önemli olan nokta temiz kurulum yapmaktır. Yoksa cihaz üzerinden veya pc companion üzerinden bilgisayar ile hiçbir dosyanızda değişiklik olmadan yeni sürüme geçebilirsiniz.

Fakat sonradan oluşacak olan sıkıntıların önüne geçmek için ufak yamalar dışındaki büyük güncellemelerde ben bunu tavsiye ediyorum sizlere.

+ Lolipop ta son uygulamaların hepsini temizle seçeneği yok mu?

-Yeni güncelleme hepsini temizle seçeneği eklendi

- Sürekli son uygulamalar listesini temizlemekten vazgeçin Öncelikle en temel kafa karışıklığına odaklanalım, gerçekten son uygulamalar listesinde bırakılan tüm uygulamalar çalışıyor mu? Hayır. Adından da anlayabileceğiniz gibi, o liste son uygulamaları son görüntülenen ekranlarla temsil ediyor. Uygulamalardan klasik çıkış yöntemi geri tuşunu kullanmaktır, geri tuşu ile uygulamanın son ekranı da geçildiğinde anında uygulamanın başka uygulamalarla paylaşmadığı alanlar geri alınabilir olarak işaretlenir ve sistem daha sonra topluca bu alanı temizler. Uygulamalardan ana ekran tuşu veya son uygulamalar tuşu ile başka bir uygulamaya geçiş yapıldığında sistem uygulamadan çıkılmadığını(ve geri döneceğinizi) varsayarak diğer uygulamalara geçişinizde önceki uygulamayı bellekte tutar. Bellekte tutmak ile çalışmak aynı anlama gelmemektedir, belleklemek uygulamanın durumunu, arayüz elementlerini bellekte tutmak, çalışmak ise bu elementlerin CPU ve diğer sensörlerden yararlanması anlamına gelir. Yazının detaylı hali şu--> Linkte <--

- Ben şahsım olarak yinede arkaplanda enerji harcadığına inanıyorum. Çünkü bazı oyunlarda son uygulamaya temizlemedikçe oyunun müziği çalıyor.

↓ İnceleme ve Kıyaslama Yazıları ↓

Tüm telefonları kıyaslama yapacağınız bir site

iphone ve Z3 compact seçimi için bir yazı

Sürekli son uygulamalar listesini temizlemekten vazgeçin

Sony Xperia Android 5.0 Lollipop ve KitKat arayüz karşılaştırması

↓ Root - Rom ile ilgili bilgiler ↓

Bu sayfa formumuzda bulunan By40bir nickli arkadaşımızın hazırlamış olduğu bir konu kendisine teşekkür ederiz

Emeğe saygıdan dolayı bilgileri kopyala yapıştır yapmıyorum link paylaşıyorum

Bu site formumuzda bulunan hakanxml nickli arkadaşımızın hazırlamış olduğu bir site kendisine teşekkür ederiz

Emeğe saygıdan dolayı bilgileri kopyala yapıştır yapmıyorum link paylaşıyorum

↓ Z3 Compact Aksesuar Konusu ↓

↓ SONY PC Companion ↓

( Kitkat tan Lolipopa geçiş için kullanabilirsiniz )
    İndirmek İçin tıklayınız

↓ İnceleme Videoları ↓

↓ Z3 Compact Kullanıcıları İçin İmzalar ↓

( Kodlardaki resimlerin renkleri şöyle - 1. ve 2. link tüm renkler - 3. link beyaz Z3c - 4 link siyah Z3c - 5. link kırmızı Z3c - 6. link yeşil Z3c )

[size=1][center][image]http://store.donanimhaber.com/9c/6e/04/9c6e040031df91102ce5a19e81ced8ef.gif[/image]

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95946330/tm.htm]★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ [/link][center][/size]

[size=1][center][image]http://store.donanimhaber.com/b3/8f/f6/b38ff6304f9b2333f8b00b15cc758115.gif[/image]

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95946330/tm.htm]★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ [/link][center][/size]

[size=1][center][image]http://store.donanimhaber.com/d0/98/62/d098627e4fb91bfc9e9df565fbab2312.gif[/image]

[size=1][center][image]http://store.donanimhaber.com/7b/68/5c/7b685c4ffe5100cfe3399a808ed87517.gif[/image]

[size=1][center][image]http://store.donanimhaber.com/be/ab/a9/beaba98b6ee94056bb1885d1f5a39b45.gif[/image]

[size=1][center][image]http://store.donanimhaber.com/de/28/12/de2812810f63f7158d0cbac26f93f056.gif[/image]

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_95946330/tm.htm]★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ [/link][center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szgnsr -- 27 Nisan 2016; 8:23:18 >

• Xperia Z3 Compact'la ilgili merak edilen bilgiler:

Özel mesajları tek tek cevaplamak yerine burada toplu halde cevaplıyorum böylece diğer merak eden arkadaşlarda bilgilenmiş olur.

Xperia Z3 Compact'ta,

RAM ne kadar? Bildiğiniz gibi 2 GB ne kadar kullanılabilir boş RAM var? Normal modda 800-850 MB RAM boşta oluyor stamina moda aldığımda 950 MB boş RAM kalıyor.

Pil ne kadar gidiyor? Birkaç sayfa arkada yaptığım 2 günlük kullanımda 9.15 dakika ekran açık süre aldım bu rekor düzeyde bir süre üstelik root yapıp tasarruf önlemleri almadan bir rootlu olsa artık 10 küsür saati geçerdi.

Pili çok zorlasak mesela download yapsak ne kadar gider? İşte burada iş değişir tüm telefonlarda olduğu gibi ama normal bir insan hergün bunu yapmaz en zorlu koşullarda bile 6 saat altına indiremedim ekranın toplam açık kalma süresini.

Varsayılan tarayıcısı Chrome'dur. Başka tarayıcı yüklü değil ben zaten varsayılan tarayıcıların dandik olduğunu düşünüyorum note 3'teki kullanışsızdı mesela. Boat browser harika dolphinde iyi bir seçenektir.

Hafıza kartı desteği 128 GB'tır. Ben 64 ile kullanıyorum henüz telefon hafızası bile boş karta daha başlamadım.

Telefonun dahili hafızasında şu anda kullanılabilir alan: 10.11 GB
    Yüklü uygulamalar: 1.38 GB
    Resim ıvır zıvır: 200 MB
    Artık veriler yukarda hesabı siz yapın o kadar vaktim yok :)

Kasa açıklığı var mı? Öyle birşey en azından benim telefonda yok.

Ekran çatlıyor mu? Bu kullanıma bağlı elbet. Bu sitede bir video paylaşmıştım adam iki yandan esnetiyor telefon esniyor ama çatlamıyordu. Tabii bu birazda şans işi bilirsiniz beklenmedik anda sivri bir yüzeye ekran çarparsa zaten neredeyse tüm telefonların ekranı kırılıyor.

Hoparlör nasıl? Süper değil. Ses güzel yüksek falan ama bana zayıf geldi belki dev gibi Note 3'ten geçtiğim için olabilir. Ayrıca sesi sona kadar açtığınızda bazı müziklerde hoparlörde zıngırdama sesi duyuyorsunuz.

Görüşme kalitesi nasıl? Harika, berrak, ses seviyesi yüksek sorunsuz.

Ön kamera nasıl? İyi beğendim.

Arka kamera nasıl? Bence çok iyi bir sürü kullanım modu var çok pratikler. Ama otomatik modu çok iyi hızlıca ayar yapmadan rahat çekim yapabiliyorsunuz

Ekrandaki medyayı veya ekran hareketlerinizi videoya kaydedebiliyor üstelik sizi ön kameradan sesli olarak kaydedip aynı videoyada ekleyebiliyor ilginç bir özellik bazısı çok sevecektir.

Wi-fi çekim gücü gayet iyi.

Telefon çekim gücü harika. İş yerimde Note 3 1 çubuk zor çekiyordu hemde şehir merkezinde olduğum halde 3G çoğu zaman çekmiyordu Z3 Compact aynı noktada 3 çubuk çekiyor ve 3G aktif çekim gücü harika.

Lifelog adlı bir uygulaması var samsunglardaki uygulama gibi yürüyüşünüzü koşmanızı telefonu kullanım alışkanlıklarınızı size istatistiklerle veriyor daha ilginç bir program ama daha kapsamlı incelemedim.

Telesekreter uygulaması ROM'da gömülü halde geliyor arama ekranından ulaşıyorsunuz ve sizin kadettiğiniz mesajı örneğin 14 saniye telefonu açamazsanız otomatik açıp karşıya iletiyor arayan kişide mesajını veriyor sonra dinliyorsunuz bu operatöre bağlı değil telefon kendi yapıyor.

Throw uygulmaası ile ekrandan tek tuşa dokunarak telefon ekranını yada medyayı televizyon vs. cihazlarda oynatabiliyorsunuz.

Stamina mod nedir? Kısaca arka planda gereksiz yere zırt pırt internete bağlanan programları engelliyor pil tasarrufu sağlıyor. Siz telefon ekranını açtığınız anda bu uyuglamalarda internete erişebiliyor aktif hale geliyorlar. Eğer whatsapp, gmail gibi uygulamaların açık kalmasını istiyorsanız bu mümkün onlar açık diğerleri kapalı kalabiliyor.

Ultra stamina mod? Bu modda temel telefon özellikleri artı, hesap makinesi, takvim vs zımbırtılar aktif internet bağlantısı kesinlikle kapalıdır açamazsınız moddan çıkmanız gerekir. Çok tasarrufludur telefon akıllı telefonluktan çıkar ama zorunlu durumlarda çok büyük bir pil ömrü sağlar günlerce kullanabilirsiniz.

Kişiselleştirme: Telefonda dahili olarak temalar mevcut çok şık temalar var isterseniz markettende tema yükelebiliyorsunuz.

Ekran kapalıyken çift tıklama ile ekran açılabiliyor.

Görüntü geliştirme seçeneği mevcut: X-reality for mobile resimleri canlı ve parlak hale getirir. Birde Süper canlı mod var bu da süper canlı görüntüler elde etmek için renkleri öne çıkarır. Bu modlar kapalıykende görüntü harika bunu belirteyim.

Ekran beyazlık dengesini değiştirmeniz mümkün ayarı var.

Akıllı arka ışık kontrolü: Telefonu elinizde tutarken ekranı açık tutar samsungtaki dandik göz takibinden daha iyi çalışıyor.

Akıllı ekran döndürme: Sİz yan yattığınızda uzanırken ekran dönmüyor rahatça ekranı kullanabiliyorsunuz çok hızlı hareket ederseniz döner.

Hızlı şarj cihazlarını destekliyor ve çok daha hızlı şarj olabiliyor en son denememde %15'ten tam dolum 1:15 saat sürdü.

Şimdilik aklıma gelen bunlar.

ibrahim1004 i kullanıcısına yanıt
    @ibrahim1004 demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

aslında amac o yanı Z2 ye benzer donanım ama tepsı kadar cıhaz tasımak ıstemeyıpte,kucuk cıhaz alıyorum dıye donanımı zayıf olmasın dıyenler ıcın.

samsungun mınılerıne bakınca aslında ne kadar ezıcı gucte oluyor compactlar.

yaşasın adalet gittigidiyor üzerinden cepport satıcısından aldığım z3 compact cihazın para iadesi tarafıma yapıldı bana problemli gönderilen cihazı geri gönderdim satıcı sen cihazı tuzlu suya sokup hasar vermişsin diye cihazı bana yıkmaya kalktı adalet yerini buldu sonunda gittigidiyor beni haklı buldu bu süreçte mesajlarıyla bana destek olan arkadaşlara çok teşekkür ederim

Su geçirmezlikle ilgili bilgi:

1. kapakları kapatın.
    2. Arama ekranına şunu yazın: *#*#7378423#*#*
    3. service tests/pressure sensor Seçeneğine gidin.
    4. Ekranda 999.23 gibi bir değer olacak ekrana bastırın değer değişiyorsa su geçirmezlikte sorun yok.
    5. Kapakları açın şimdi deneyin rakamlar değişmeyecektir.

Kısacası sensör değeri yukarı doğru değiştiğinde telefon içerdeki basıncın arttığını tespit ediyor ve buradan şu sonucu çıkarıyoruz su geçirmeyecek. Eğer basınç artmazsa sabit kalırsa demekki telefonda açık bir nokta var ve su geçebilir.

Bilgi xda forumdan alındı denedim bende sensör iyi çalışıyor sanırım su geçirmeyecek ama hala denemedim :)

Şu düz duvar çekenleri anlamama muhabbetini ilk ben başlattım o sebeplede cevap verme ihtiyacı duydum. Bu arada buradan Sony yetkililerine sesleniyorum bu ayki maaşımı geciktirdiniz lütfen reklam, tanıtım ve avukatlık ücretim olan aylık 34000 euro paramı TR11 0006 2000 0220 0006 9674 38 numaralı garanti bankası hesabıma gönderiniz :)

Sony Xperia Z3 Compact için kusur arayan veya ne kusur var acaba diye düşünüp duran arkadaşlar için yeni kusurlar buldum buyurun okuyun arkadaşlar okuyun ve almaktan vazgeçin:

- kamerada pembelik sorunu

- 20 mp ama beğenmedim

- ekran neden gerçek renkleri gösteriyor oysaki amoled ekranlara nasılda alışmıştım abartılı renklere ve sarımtırak beyazlara

- hoparlör sesi düşük çin malı telefonlarda bile daha fazla çıkıyor

- Kasanın çoğu neden cam düşünce patlıyormuş

- Su geçiriyormuş forumda bir arkadaş söyledi garanti dışı kabul ediliyormuş

- Kasa neden tam tek parça değil arada aralıklar var

- Kulaklık dandik

- Temayı beğenmedim ben touchwizide senseide beğenmezdim ama bunuda beğenmedim ıhhhhhhh

- Neden RAM'i az kullanıyor samsunglar gibi değil vardır bir bit yeniği

- Neden batarya çok gidiyor 2 gün kullanıcam sonra 3. günün ortasında pat diye bitecek ortada kalıcam oysaki eskiden 1. günün akşamı biterdi bende şarj eder devam ederdim ne rahattı

- Neden manyetik şarj? diyorlarki yavaş şarj oluyormuş orjinal kablo kullanmazsan tehlikeliymiş

- Sıvı geçirmez dediler boza dolu bardağa soktum şimdi kulaklık içini nasıl temizliycem bulaşık makinesine koysam sorun olur mu?

- Ders notlarımın fotoğrafını çekerken beyaz kağıdın ortasında pembelik oluşuyor notlarımı göremiyorum

- Neden samsung akıllı saatimde uyumlu değil

- Melodileri çok yetersiz oyuncak gibi

- Neden telesekreter var oysaki diğer telefonlarımda yoktu gereksiz bir özellik ban!!!

- Neden hata vermiyor var bir bit yeniği yoksa hataları arka planda gizliyor mu

- Neden sanal tuş kullanılmış oysaki samsungun ortasındaki o sert tuşa günde 2600 defa basmayı çok seviyordum

- Fiyatı çok pahalı küçücük basit bir telefon bu fiyata ban!

- ultrastamina moddan çıkarken neden yeniden başlatmak gerekiyor saçmaaaa

- Neden tıpkı samsung gibi kendine has uygulamaları az oysaki ne güzel arka planda sürekli çalışıp pilimi bitiriyorlardı her işimide görüyorlardı

- Neden metal kasa değil

- USB 3.0 desteği neden yok

- 64 bit desteği neden yok

- kutusu neden basit hafif karton şöyle azametli bir kutu yapamadınız mı?

- Neden telefonun önü arkası aynı karanlıkta önünü arkasını ekranı açmadan farkedemiyorum

- Klavye tuşları çok küçük yazamıyorum

- kamera ayarları çok karmaşık yapamıyorum

- telefon ayarları çok karışık bulamıyorum

- Ekran güneşte okunmuyor

- Oyunlarda ısınıyor

- Kalp ritmimi neden ölçmüyor oysaki samsung harika ölçerdi

- parmak izi okuyucu olmaması handikap oysa diğer markada süper çalışıyordu

- Duvar fotoğrafları çekme hobim var ve bu kahrolası telefon ortada pembelik oluşturuyor

- Hatuna kızdım duvara fırlattım camı kırıldı oysaki galaxy s5 duvara fırlatınca kırılmamıştı

- Telefonla konuşurken elimden düştü kırıldı oysaki ... modeli kırılmamıştı

- Neden telefona özgü browser yok içinde sadece chrome var

- Telefon elimden çok kayıyor

- Ses konuşurken çok net ve çok yüksek biriyle konuşurken çevremdekiler duyuyor rahatsız oluyorum oysaki ilk satın aldığımda bu ayar kısık olmalıydı

- Hafıza neden 16 GB oysaki ben oyunlarla dolduruyorum evet benim küçük ekranda çok oyun oynama hobim var

- Telefonu mermere koydum kayıyordu

- Oyunlar neden hafıza kartına taşınamıyor oysaki samsung telefonumda oyunun 120 MB bölümü karta taşınıp kalan 1.8 GB bölümü ana hafızada kalıyordu böylece yer tasarrufu sağlıyordum

- Falanca mağazadan 9.90 liraya aldığım hafıza kartımla 4K video çekerken hemen ısınıp kapanıyor ban!

- Klit ekranına neden bildirimler gelmiyor geliyor diyorlar ama yapması zor daha kolay olmalıydı ben gel deyince gelsin mesela ne öyle basılı tut seç ekle aaaa!

- Kenarlar neden plastik düşünce zıplar bu şimdi. Oysaki eski telefonum düşünce köşesi metaldi mis gibi ezilip darbeyi emiyordu zıplamıyordu

- Ön kamera vasat casperın ön kamerası buna 5 basar

- Cebe koyunca telefon çok kayıyor

- Sony telefon işinden çekiliyor dedikoduları var alırsam elimde kalır satamam

- Komşunun oğlu iphone 5S ile takas için 650 lira istiyor sizce kabul edeyim mi?

- Masaya koyunca telefon hemen kayıyor

- Oysaki Z3C'nin içimi ferahlatması gerekiyordu ama çok zorlayınca ısınıyordu püffff

- Mesajlar G2'deki gibi baloncukla bildirilmiyor

- Koltuğa koyunca telefon hemen kayıyor

- note 4'teki parmak izi okuyucunun eksikliği hissediliyor

- kalemi yok olsa fena olmazdı

- ekranda aynı anda iki uygulama çalışmıyor evet küçük uygulamalar var ama bence eksiklik olmalıydı

- flaşı el feneri yapınca ışık az geliyor

- Suda fotoğraf çektim çok sulu görünüyordu

- Ayrıca su altında foto çekerken telefon ıslanınca elimden kayıyordu düşüyordu

- Kasa açıklığı var hemde tam tamına .021 mm evet mühendis arkadaşım ölçtü inanılmaz tam .021 mm korkunç bir üretim ayıbı

- root yok rom çeşidi yok ne var kardeşim

- ekran gerçek boyutlardan daha küçükmüş

- Sehpaya koymayın telefon kayıyor

- Arkadaş gördü bu ne dedi z3 compact dedim neden iphone almadın ki dedi buna bu para verilir mi çok üzüldüm havamı atamadım

Evet arkadaşlar edilen neredeyse tüm şikayetleri yukarı yazdım evet bazılarını abarttım ama biraz esprili olsunda sıkılmasın okuyucu diye düşündüm. Kısaca gördüğünüz gibi Sony avukatlığı yapmıyoruz kasa açıklığı, pembelik, batarya problemi vs. akla gelen herşeyi yazdım. Hala bu forum sayfasında Sony Xperia Z3 Compact alınır mı diyen pimririkli arkadaşlara cevabım alınmaz kardeşim "SEN GELME" ne olursan ol ama "sen gelme" burada sorun dolu akıllı ol sen gelme. Bak note 4 forumuna hiç sorun yok, bak HTC forumlarına sorunsuz telefonlar. Tüm dertler Z3C'de kardeş akıllı ol uzak dur. Ben ilk fırsatta bir meraklısını bulup satıcam o harika amoled ekranlı günlerime geri dönmek istiyorum. Ne güzel kilitlenip duruyordu telefon bence yeniden başlatıyordum günde birkaç defa hayata yeniden başlamak gibi çok romantik bir süreçti.

Sony yetkilileri okuyorsa ilk cümlerimi ciddiye almasınlar edebi sanat yapmaya çalıştım aceleyle bu kadar oldu.

Gördünüz mü hepsini yazdık hemde fazlasıyla abarta abarta lanet kasa açık, kamera dandik, ön kamera komple dandik, batarya kötü 2 saatte bitiyor, cam kasa hemen kırılıyor, aksesuarları beğenmedim, kulaklık kıytırık, kutusu fason üretim gibi gerçek ekran renkleri rahatsız edici. Size samsungun rengarenk arka planda uygulama dolu dünyasına davet ediyorum koşun ve tadını çıkarın. Hala Z3 compact mı okumadınız mı hepsi gerçek.

Fiyat tahminlerimize ilişkin genelde, "e tabi türkiye'deki vergiler vs. sonucu durum böyle" sonucuna varılıyor. Oysa ilgisi yok.

türkiye'de cep telefonunun vergisi= %18 kdv +120 tl maktu (ürün fiyatına göre değişmeyen) ötv.

Diğer ülkelerde de vat, sales tax veya başka isimlerle bizdeki kdv vergisinin muadili var. çoğu ülkede %7-10 arasında olmakla birlikte, %10-20 arasında vergi uygulanan ülkelerde bulunmakta(ingiltere %20 vat).

Mesela hatırlarsınız lg, lg g2 telefonunu 2013 yılında, avrupa'daki fiyatına yalnızca türkiye'deki vergi farkını yansıtarak satmıştı.

İngiltere'de 350 £ olan bir telefonun (http://www.clove.co.uk/sony-xperia-z3-compact) (%20 VAt ile) türkiye'de ki vergiler sonucunda oluşan fiyatı 1350 TL'dir. Bunu üstü Sony'nin tercihidir.

Durum Sony'ye özgü değil her marka pahalıya satıyor, bunun sebebi "bizdeki vergiler" diye kanıksamayalım.

Hocam yaptığınız paylaşımların değer görmediği konusunda veryansın ediyorsunuz ama konuyu takip edipte mesaj yazmayanlarda var benim gibi. Ben son 10 sayfadır konuyu takip ediyorum ama bu konuya yanılmıyorsam ilk mesajım, cihaz elinde tek olan siz ve bir arkadaş. O da yeni aldı bildiğim kadarıyla. Elinizden geldiğince bilgilendiriyorsunuz bizleri sağ olun. Demem o ki, konuyu takip edip, sizin paylaşımlarınızdan istifade edip bunu mesaja dökmeyenlerde çok fazla. Yani yaptığınız paylaşımlar boşa gitmiyor bizleri bilgilendiriyor.

@hakanxml

bugun mediamarkt te inceledim hoparlor son seste tıtreme falan yapmıyor sadece frekansı hissediyorsunuz oda cıft hoparlor kompakt tasarımda cok normal. telefonu inceleyince k.bakmayın ama forumdane kadar obsesif insan olduğunu birkez daha anladım. eksileyebilirsiniz sorun yok:)

• Yüzbaşı
    430 Mesaj
    Snapdragon801 3gb ram yanina 4.5inc kotu olmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: ibrahim1004

aslında amac o yanı Z2 ye benzer donanım ama tepsı kadar cıhaz tasımak ıstemeyıpte,kucuk cıhaz alıyorum dıye donanımı zayıf olmasın dıyenler ıcın.

z3 compact çıkınca z1 nin fiyatı biraz daha düşerse güzel olur.

edit:sony ne çok telefon çıkarır oldu insan modelleri karıştırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Todo al Blanco -- 15 Ağustos 2014; 0:48:59 >

Orijinalden alıntı: stevejones

quote:

Alıntıları Göster
    Koyduğun videolar çok anlamsız olmuş onun yerine sızıntı fotoğrafları koymanı tavsiye ederim mesela:

|
    |

• Yüzbaşı
    430 Mesaj
    quote:

quote:

Orasida oyle ben buyuk ekran sevdigim icin hosuma gitmiyor pek ondan soyledim ama samsung un sacmaliklari yaninda gercekten cok iyi sony ler

|
    |

|
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: ero_52

Hayret konu için erken diyen yok.
    @ero_52'ye atfen

gelmesi 2015 in şubatını bulacak bir telefon için 6 ay önceden konu açmak yeni moda sanırım.:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @BJK@ -- 14 Ağustos 2014; 22:26:40 >

|
    |

Zaten telin amaci adindan da belli "compact"

|
    |

AMD FX6300, SAPPHIRE HD7870XT, ASUS M5A97 LE R2.0, WD Cavier Blue 1TB 7200Rpm, CORSAIR Vengeance 4GB DDR3 1600Mhz CL9, XIGMATEK Asgard 382.
  • Binbaşı
    1712 Mesaj

Bana göre tanıtılma tarihine yakın olması önemli zaten o mesajıda kimse erken yazmamış diye şaşırdığım için yazmıştım sonuçta bizim millet çoğu ana konuya erken değilmi yazıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: @BJK@

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgox

z1 compactla pek fark yok ayrıca 2000 den aşağı gelmez

Zaten Z2 ile Z3 arasindada pek fark olmayacak.

quote:

Alıntıları Göster
    z1 compactın tek sevmediğim yönü kalınlığıydı onu halletmişler fakat z1 compactı değiştirmeye değecek bir telefon değil bence
    |
    |

quote:

Su telefona Snapdragon 805 yakışırdı :)

|
    |

Orijinalden alıntı: berkem01

quote:

quote:

Su telefona Snapdragon 805 yakışırdı :)

haklısın keske,oyle olsa cok uzun vadede gotururdu..madem z2c yı atlıyorsun z3c yı 805lı yap
    |
    |

|
    |

AMD FX6300, SAPPHIRE HD7870XT, ASUS M5A97 LE R2.0, WD Cavier Blue 1TB 7200Rpm, CORSAIR Vengeance 4GB DDR3 1600Mhz CL9, XIGMATEK Asgard 382.
  • Yarbay
    2551 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: firtilli

Keşke bu sefer rom desteği eskisi gibi olmasa
    4,5 deil 4,6(4,59) inch ekran , muhtemelen 108p degil 720p olacak boyutlar z1c ile aynı ama daha ince olacak.
    |
    |

Orijinalden alıntı: blackzeros

4,5 deil 4,6(4,59) inch ekran , muhtemelen 108p degil 720p olacak boyutlar z1c ile aynı ama daha ince olacak.

Alıntıları Göster
    keşke 720p gelseydi oyun telefonu görürdü millet
Reklamlar
Mobilya Takımları
üniversite
google reklamları
haberler
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.