Şimdi Ara

★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ (1237. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.934
Cevap
151
Favori
812.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12351236123712381239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ekran isigi kapaliyken gordugun izgarayi andiran sekiller benim orjinal ekrandada var .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir sorum olacak. 10 gün kadar önce şarjım bitecekken ultra stamina modunu ilk defa aktif ettim. Şarj yüzde 1 iken 1,5 saat kadar radyo dinlerken telefon kapandı. Eve gelince şarja taktım yüzde 5 olunca açtım, kullanmaya başladım. Şarj hemen yüzde 3e düştü ve uzun süre artmadı. Daha sonra artmaya başladı ve normal şarj oldu. Ancak asıl ve temel sorun o gün bugündür şarjım çok hızlı bitiyor. Sizce ne olmuştur? Nasıl düzeltebilirim?

• hayalladam H kullanıcısına yanıt
    Şarj seviyesini %15 in altına düşürmemeye çalışın. Sürekli tam şarj yapmayın. %90 ideal bir seviye. Haftada bir %100 yapmak yeterlidir. Yeni nesil pillerin şarjsız kalması pile büyük zarar veriyor.

• Kozmonot. kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, uygulayacağım bunları.

• 2,5 yıllık Z3c macerasından sonra Z5 Dual'e geçiş yaptık:) Param yetmediği için yerine Z3c aldığım telefonu 2,5 yıl sonra z3c'den daha ucuza almış bulundum:)

2,5 yıl ardından son durum şöyle. Hiç servise gitmedi telefon. Ufak ufak pil zayıflamaya başladı ama hala günü çıkarıyor canavar. Bir de ekranda bazı bölgelerde dokunmatik işlememeye ve bu durum ekranın tümüne doğru yayılmaya başladı. En büyük problem de buydu zaten.

Tam randımanlı olmasa da çalışır vaziyette kutusuna koyup kaldırdım. Özleyeceğim, şahane telefondu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serpico.

2,5 yıllık Z3c macerasından sonra Z5 Dual'e geçiş yaptık:) Param yetmediği için yerine Z3c aldığım telefonu 2,5 yıl sonra z3c'den daha ucuza almış bulundum:)

2,5 yıl ardından son durum şöyle. Hiç servise gitmedi telefon. Ufak ufak pil zayıflamaya başladı ama hala günü çıkarıyor canavar. Bir de ekranda bazı bölgelerde dokunmatik işlememeye ve bu durum ekranın tümüne doğru yayılmaya başladı. En büyük problem de buydu zaten.

Tam randımanlı olmasa da çalışır vaziyette kutusuna koyup kaldırdım. Özleyeceğim, şahane telefondu...
    Öyle bi anlatmışsınız ki üzüldüm :D
  • Yeni cihazlar o kadar pahalı ki inşallah özlemek zorunda kalmadan epey kullanırım. Çok şükür yıllardır her işimi görüyor.
  • Serpico. S kullanıcısına yanıt
    Aynı benim telefon hocam. Ekran kalkması oldu ve dokunmatik bölgesel olarak çalışmıyor. Kutusuna koyup kaldırdım, ihtiyaç olursa ekran değiştiririm diye bekletiyorum. OTG kablo ile mouse bağlayıp kullanıyorum lazım olursa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerdarS.

Teşekkür ettim
    Ekran parlaklılığı renk canlılığı gayet güzel görünüyor, orjinalden bir tık az gibi ama.
    Telefon kapalıyken ekranı ışığa tutunca ızgara gibi şekiller var, orjinal olmadığı buradan bariz belli ekranın ama kötü diyemiyorum yinede.

Yok gümrük ekran kasa ve contalar aynı kargo ile geldi arka kapak ayrı geldi.

Arka kapak orjinalde olduğu gibi contalı jelatini kaldırıp kasaya kapağı yapıştırıyorsunuz ama arka kapakta orjinal değil ama kötüde değil

Kasada sorun çıkmadı herşey yerli yerine güzelce oturdu o yönden şanslıyım.

Özet olarak parçaların hiç birisi orjinal değil bence kasada dahil, ama herşey yerine tam oturdu sorunsuzca ve kötü bir his vermiyor, bayiden sıfır telefon almış gibiyim şuan

Düzeltme: Ekran bir ay içinde pert oldu önce üst kısım çalışmadı sonrada en alt kısım sonrada çöp
    telefonumun ekranı %100 orjinal ve o ızgara gibi şeyler bende de var.

Değişmiş Z3 veya Z3 Mini ekranını anlamanın bir yolu, güneş gözlüğü ile test etme.

Bazı polarize güneş gözlüklerinde, z3 ve z3 mini dik konumdan, yatay konuma (elinizde) çevrildiğinde gözlük yatay konumdaki ışınları engelliyor ve ekran HİÇ görünmüyor. Bir önceki güneş gözlüğümde durum böyle idi

Kuru su geçirmezlik testi yaptınız mı? *#*#7378423#*#* 'dan Pressure sensor testi.

• quote:

Orijinalden alıntı: FormuLAkers

Aynı benim telefon hocam. Ekran kalkması oldu ve dokunmatik bölgesel olarak çalışmıyor. Kutusuna koyup kaldırdım, ihtiyaç olursa ekran değiştiririm diye bekletiyorum. OTG kablo ile mouse bağlayıp kullanıyorum lazım olursa.
    Hocam mouse baglama nasil yapiliyor? Benim de ekranin sag tarafi komple gitti format attim telefona belki yazilimdandir diye bu sefer de telefonu kuramıyorum:) hani en basta ileri ileri yapiliyo ya basamadigimdan ileri gidemiyo telefon:)

• zizazu Z kullanıcısına yanıt
    Normal usb girişine bağlanıyor.
  • zizazu Z kullanıcısına yanıt
    1 ader microusb-usb otg kablo alıp şarj girişinin olduğu yere bağlıyorsunuz sonrasında ister kablolu ister kablosuz mause alıcısını usb tafarına bağlayarak kullanabiliyorsunuz.
  • Arkadaşlar telefonun kasasını değiştirmeyi düşünüyorum gg de olan ürünler çakma mı orijinal mi? Değiştiren oldu mu? Kendimiz takabiliyor miyiz (zor bir iş mi)?
  • Orjinal sıfır kasa ve ekran yetkili servis haricinde bulamazsın. Sıfır olan kasaların hepsi yan sanayi.

• Arkadaşım senin verdiğin bilgileri takip edip bende sipariş verdim sadece ekran için. Elime ulaştı montajı yaptım çözünürlük ve dokunmatik iyi parlaklık biraz az ancak ayarlardan yükseltmek mümkün zaten en yüksek parlaklık ta kullanmıyorum, birde sipariş verecek olan arkadaşların bilgisine yapıştırma contası göndermiyorlar onuda ayrı sipariş verin ben içinden çıkar sandım ama malesef çıkmadı. Sayende telefonumu kullanıp bu mesajı atıyorum teşekkür ederim. @SerdarS.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freemtn -- 8 Haziran 2018; 12:35:35 >
  • Arkadaşlar telefoncu batarya takarken uhu tarzı bi şeyle yapıştırmıpştı arka camın bi köşesi kalkıyor o yapıştırma şeyini alsam kolayca uygulayabilir miyim? Uhu kolay temizlenir mi?
  • El becerine bağlı yapabilirsin. Çok zor değil sadece dikkatli olman yeter.

• İyi günler arkadaslar sonylerde sadece dış camı değiştiren varmıdır? Youtube de gezerken denk geldim, dış camı lcd den ayırıp yerine yenısını yapıştırıyorlar, muhtemelen oca ile, herhangi bir bilgisi olan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üsküdar da bir servis yapıyormuş netten bulmuştum ama yaptırmadım

• Selam beyler, annemin telefonda dokunmatikte ölü noktalar oluştu. Kendiminkini zamanında kadıköyde bir yere yaptırmıştım ama orjinal yapıştırıcı yerine uhu gibi bir şeyle yapıştırmışlardı memnun kalmadım.

İstanbulda nereye yaptırayım? Tercihen avrupa yakasında?

Kendiminkinde aynı sorun tekrarladı, kasa değişim tavsiyesini uygularım belki ama anneminki için acele değişim lazım.
  • 
Sayfa: önceki 12351236123712381239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.