Şimdi Ara

★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ (1233. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.935
Cevap
151
Favori
812.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12311232123312341235
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bahsettiğiniz servisi ben de buldum ancak Ankara'da olduğum için 1 gün gidiş, 1 gün geliş desek en az 2 gün telefonsuz idare etmem gerekiyor, hali hazırda yedek telefonum da olmadığı için o yolu en son düşünüyorum. O nedenle ilk tercihim Ankara'da bir servis bulmak.

Aslında telefonu değiştirmeyi düşünüyorum ancak benzer boyutta güzel bir telefon bulamadım, büyük telefon da kullanmak istemiyorum.
  • msttsn58 M kullanıcısına yanıt
    bende de aynı dert var ekran değiştirip memnun kalan arkadaşlarımız bi zahmet bilgilendirirmisiniz.
  • selam,

telefonumun 1 haftadan beri kamerası uzağı odaklamıyor. düşme suyla temas vb olmadı.
    yakın/makro çekimler süper iken uzaklar hep flu.
    rom vs hiçbir şey yok. orijinal güncel sony yazılımını kullanıyorum.
    open camera kurdum onda da sonuç aynı. varmı bir çözüm.
  • hamidowic kullanıcısına yanıt
    hocam kamera uygulamasının verilerini temizle diyin olmadı toz almış olabilir bi kamera bakın onda da sıkıntı yoksa yazılım onarımı yapın. eğer düzelmez ise kamera da donanımsal bir sıkıntı var demektir.
  • arkadaşlar telefon normal olarak yavaşlamaya başladı bi de pili öldü telefoncu 40tl+20işçilikle orjinal takarım diyor zaten patlamasın 1 gün gitsin yeter o yüzden ordan yaptırmayı düşünüyorum çakma olsa da. Herneyse, root atıp xposed kurmak istiyorum 6.0.1 yüklü sony uygulamaları gitsin istemiyorum izlemem gereken yol 4.4.4e dönüp rootlayıp twrp kurup şu rootlanmış romu atıp ( https://forum.xda-developers.com/z3-compact/development/xz3c-x-p-e-r-e-n-c-e-r-o-m-t3513378?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber ) xposed kurmak mı? +bu cahile tw skype vs üzerinden yardım edecek var mı :) Son olarak imei yedeklemeli miyim?

• arkadaşlar orjinal ekran nereden bulabilirim,orjinal diye satılan ithal ekran kullanan varmı iş görürmü acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasmeel -- 3 Nisan 2018; 15:11:25 >
  • o romu kurmayın. üzerinde kocaman "debloated aggresively" yazıyor yani tüm gereksiz uygulamalar kaldırılmış. buna sony uygulamaları da dahil.

bir de bunun yerine slimm rom u tavsiye ederim. onu yapan kişi tecrübeli olduğu için yaptığı yazılım bunun gibi tırt değil. bakarsanız bu developerın farklı isimlerle yayınladığı 30 tane rom vardır hepsi de birbirinin aynıdır. slimm rom da debloated ama google play marketten istediğiniz uygulamaların çoğunu indirebilirsiniz. root atarken bootloader açmadan root atın. imei vs problem olmaz. o imei atmalı yedeklemeli telefonlar mediatek işlemciliydi. telefona imei atmak için pcye gerek yoktu. hatta çinlilerin getirdiği çakma telefonlar hep mediatektir imei çakması kolay olduğu için.

• dasmeel D kullanıcısına yanıt
    Bende arıyorum ama Sony servis harici yok diyor herkes bulursan haber edermisin bana benimde ekran kırık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akdeniz024 kullanıcısına yanıt
    servis harici yoksa mecburen ithal ekran alıp kullanıcaz ,benim ekran dokunmatiğinin yarısı çalışmıyor telefondan memnunum ekrandan dolayı atıp yenisine para vermek istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasmeel

arkadaşlar orjinal ekran nereden bulabilirim,orjinal diye satılan ithal ekran kullanan varmı iş görürmü acaba

Kısa dönemde iş görebilir ama uzun dönemde iş görür mü orası belli olmaz hocam. Ekranın kalitelisini bulmak lazım. Ama hangisi o kadar kalitelidir bilemeyiz satıcıya sorsak hepsi kaliteli tabi.
  • ekran sorunu yasayan pek cok arkadas var .nerde nasil degistirdiler sonuctan memnun kaldilarmi bi zahmet bilgi verseniz. cok yardimci olursunuz.

• ouzqan kullanıcısına yanıt
    dostum hepsini yaptım, ancak olmadı maalesef sorun devam ediyor.
    hard reset yapacağım birde. onda da düzelmezse kamera ve pil alıp taktırabilirim. işçilik faiş olma ise
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keiichi Tsuchiya

o romu kurmayın. üzerinde kocaman "debloated aggresively" yazıyor yani tüm gereksiz uygulamalar kaldırılmış. buna sony uygulamaları da dahil.

bir de bunun yerine slimm rom u tavsiye ederim. onu yapan kişi tecrübeli olduğu için yaptığı yazılım bunun gibi tırt değil. bakarsanız bu developerın farklı isimlerle yayınladığı 30 tane rom vardır hepsi de birbirinin aynıdır. slimm rom da debloated ama google play marketten istediğiniz uygulamaların çoğunu indirebilirsiniz. root atarken bootloader açmadan root atın. imei vs problem olmaz. o imei atmalı yedeklemeli telefonlar mediatek işlemciliydi. telefona imei atmak için pcye gerek yoktu. hatta çinlilerin getirdiği çakma telefonlar hep mediatektir imei çakması kolay olduğu için.
    Peki existenz rom mu slim rom mu? bir de slimin açıklamasında özellik olarak twrp geçiyor yani 4.4.4e dönüp rootladıktan sonra sadece flashlamamız yetiyor mu bunu? Baya cahilim bu işlerde kusura bakmayın.

• Slimm kararlılık olarak existenz den daha iyi. Roottan sonra flashlarsanız problem olmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Z3c ye official Carbon 8.1 Oreo yaptılar. [8.1.x][OFFICAL] CarbonROM | cr-6.1 [z3c]

https://get.carbonrom.org/device-z3c.html

Konu anlatımı burdahttps://forum.xda-developers.com/z3-compact/orig-development/8-1-x-carbonrom-cr-6-1-t3771549

• akdeniz024 kullanıcısına yanıt
    Hocam sakın Kadıköy'deki gsm'de ekranı değiştirmeyin. Benim telefonumu mahvettiler. İnternetteki videolarına ben de kandım. Kasayla birlikte orijinal ekran takacağız dediler kasada çizikler olan ikinci el ekran takmışlar. İtiraz ettim yanlışlık olmuş hallediyoruz dediler bu sefer çakma ekran takmışlar. Ekranın çoğu yeri kullandıkça beyazladı ölü piksel oldu. Ama asıl sorun bu değil. Tamirden sonra eve geldiğimde telefonun titreşiminin çalışmadığı farkettim. Bir daha geri götürdüm titreşimini düzeltsinler diye telefonu bir teslim aldım inanmazsınız telefonun arka kapağını ters yapıştırmışlar. Artık sinir krizi geçirecektim. bildiğiniz kamera delikleri alt kısımda ters yapıştırmışlar. neyse sonunda onu da düzelttiler her tarafı bali içinde telefonumu teslim aldım. Kesinlikle telefonu amatör insanlara teslim etmeyin. Şu anki aklım olsa çinden parça alıp kendim değiştirmeye çalışırdım. Güzelim telefonu mahvettiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafabandi -- 9 Nisan 2018; 23:15:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Keiichi Tsuchiya

Slimm kararlılık olarak existenz den daha iyi. Roottan sonra flashlarsanız problem olmaz.
    Hocam kusura bakmayın çok soru soruyorum. Şu anda indiriyorum da yapmam gereken 4.4.4e dönüp kilidi açmadan root atmak sonra da pcden slim romu flashlamak değil mi? Sizi de çok uğraştırdım cahilliğimi bağışlayın :D

• quote:

Orijinalden alıntı: MuRaTx38.

Z3c ye official Carbon 8.1 Oreo yaptılar. [8.1.x][OFFICAL] CarbonROM | cr-6.1 [z3c]

https://get.carbonrom.org/device-z3c.html

Konu anlatımı burdahttps://forum.xda-developers.com/z3-compact/orig-development/8-1-x-carbonrom-cr-6-1-t3771549
    Nasıl göründüğüne bakabileceğim var mı?

• estağfurullah hocam. 4.4.4 e geri dönmenize gerek yok marshmallow ile de bl kilidi açılmadan root atılıyor. ama eğer siz 4.4.4 ile yapmayı biliyorsanız öyle yapın. recovery mod yükleyin(twrp). flashlama olayı pcden değil ama. telefona atıp twrp den flashlayacaksınız. zip halinde zaten.
  • Evet flashlama olayını biliyorum da 6.0.1de kilit açmadan rootlandığını hiç duymamıştım. Daha doğrusu bl açmadan rootlamak için 4.4.4e dönmek gerektiğini okumuştum.

• 
Sayfa: önceki 12311232123312341235
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.