Şimdi Ara

Sony Xperia X (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.373
Cevap
31
Favori
126.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sanane900

Bu tarz romlar için de DRM yedekleyip, bootloader kilidini açmak ve rootlamak gerekiyor. Bu durumda da görüntü geliştirme, kamera çekim düzenlemeleri, bionz vs çalışmayacaktır. Ayrıca bu tarz romlarda da başka türlü stabilite sorunları oluyor.

Yedek Xperia Z2 telefonumda Lineage rom 8.1 kurulu, oradan biliyorum.

Alıntıları Göster
    Şarj sorunu olmasaydı ben deneyecektim.
  • Arkadaşlar 1 hafta jelatinsiz kullanmam sonucu ekran kılcal çizikler ile dolmuş,bunları gidermenin bir yolu varmı? Açıkcası çok dandik yapmışlar eski sony Xperia l vardı onda hiç jelatin kullanmadığım halde çizilmezdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zibidi gonzales kullanıcısına yanıt
    İmzadan gördüğüm kadarıyla sizin cihazda Xperia X. 1 yıldır ön jelatinsiz kullanıyorum, bir tane bile kılcal çizik oluşmadı.

Ayrıca almayı düşünen arkadaşlar için android 7 de batarya performansı daha iyiydi. 8 ile düşüş yaşadı fakat son güncellemelerle birazda olsa toparladı gibi. Aylık güvenlik güncellemeleri de alıyor. Lg g3 den sonra fazlasıyla memnunum.
  • umtcnakt U kullanıcısına yanıt
    Hocam bende 2016 yılından beri jelatinli kullanıyorum ama bozuk paralar ile aynı cebe koydum bu sabah çizilmiş bide gorilla glas yokmuydu bunlarda

• quote:

Orijinalden alıntı: Zibidi Gonzales

Hocam bende 2016 yılından beri jelatinli kullanıyorum ama bozuk paralar ile aynı cebe koydum bu sabah çizilmiş bide gorilla glas yokmuydu bunlarda
    Gorilla Glass çizilmez demek degil ki.Çizilmeye dayanıklı demek.Oda kullanıma bağlı bişey.Zaten Gorilla ibareside yok X için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalamalka* -- 12 Nisan 2018; 15:24:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: umtcnakt

İmzadan gördüğüm kadarıyla sizin cihazda Xperia X. 1 yıldır ön jelatinsiz kullanıyorum, bir tane bile kılcal çizik oluşmadı.

Ayrıca almayı düşünen arkadaşlar için android 7 de batarya performansı daha iyiydi. 8 ile düşüş yaşadı fakat son güncellemelerle birazda olsa toparladı gibi. Aylık güvenlik güncellemeleri de alıyor. Lg g3 den sonra fazlasıyla memnunum.
    Dediğiniz gibi son güncellemeden sonra batarya hafif bi toparladı kendini.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba sizce x mi almalıyım yoksa z5 mi kararsız kaldım

• udoh_adamsin U kullanıcısına yanıt
    x ve z5 arasında kesinlikle x fakat bütçeniz 1650 tl ye çıkabiliyorsa xz alın derim. X ten artıları suya dayanıklılık, sd 820 ve arka kamera da bulunan lazer odaklama ve renk sensörü.
    xa1 plus'ı düşünebilirsiniz. dediğiniz iki modelden daha yeni. fiyatı 1400 küsür.https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xa1_plus-8840.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marcus Glory -- 24 Nisan 2018; 19:3:45 >
    Bence de XA1 Plus...

• Beyler benim pil %91 de 17 saat 40dk. Gösteriyor şarjım çabuk bitiyor napabilirim?

Çoğu insan kağıt üzerinde bakarak telefon alır. Hatta onu bile beceremez. Öncelikle her telefonun artı ve eksi yönleri vardır(bir de kronik sorunları). Mesela X in selfie kamerası 13 mp ve çekimi oldukça iyi. Z5'te 5,1 mp. Selfie sizin için önemliyse X açık ara fark atar. Persormans derseniz Z5'te snapdragon 810 var. İşlemci oldukça iyi. Ancak ısınma yapıyor ve şarjdan fazla tüketiyor. Bu yüzden z5 premium tercih edilebilir. Bu sorun nedeniyle sony X'te 6 çekirdekli Snapdragon 650'ye geçti. Daha az şarj tüketimi biraz da performantan ödün verdi. Ama çok büyük fark yok bunda da. Bu iki telefonla XA serilerini karşılaştırmak bile ayıp olur. Sony modaya uyup XA modellerinin hepsinde Mediatek işlemciler kullandı. Bu işlemciler genel itibariyle hem sorunlu hemde performans olarak gerideler. Bu yüzden yeni çıkan XZ serilerinde tekrardan snapdragona geri dönüldü. Onun fiyatı da şu sıralar biraz yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No_DeaL -- 25 Nisan 2018; 0:43:0 >

• merhaba arkadaşlar.oğlum dün akşam eşimin telefonunu (sony x) set bi şekilde balkon demirinin köşe sivri yerine vurdu.Ekran koruyucu olduğu için ekrana bişey olmadı ama telefon artık kameraya girmiyor ve aşırı ısınıyor.kamera ya tıkladığımda kamera durdu uyarısı almaya başladım.telefonu fabrika ayarlarına çevirdim bi ümit ama yine olmadı.telefonu açtığımda kameranın yan kısmından ısınmaya başlıyor ve 10-15dk ya telefon ısı sıcaklığı elde hissedilir derecede artıyor. bu arada pil %79 dan yarım saatte %30 un altına indi kendiliğinden.sorun neyden kaynaklı olabilir.özel servise vericem.servise vermeden bilgim olsun ki kazık yemeyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sovalye_

merhaba arkadaşlar.oğlum dün akşam eşimin telefonunu (sony x) set bi şekilde balkon demirinin köşe sivri yerine vurdu.Ekran koruyucu olduğu için ekrana bişey olmadı ama telefon artık kameraya girmiyor ve aşırı ısınıyor.kamera ya tıkladığımda kamera durdu uyarısı almaya başladım.telefonu fabrika ayarlarına çevirdim bi ümit ama yine olmadı.telefonu açtığımda kameranın yan kısmından ısınmaya başlıyor ve 10-15dk ya telefon ısı sıcaklığı elde hissedilir derecede artıyor. bu arada pil %79 dan yarım saatte %30 un altına indi kendiliğinden.sorun neyden kaynaklı olabilir.özel servise vericem.servise vermeden bilgim olsun ki kazık yemeyelim
    Hasar herşeyde olabilir hocam. Açıp bakmadan bilmek çok zor. Ama bence anakartta da sıkıntı olabilir. Hasar maalesef elektronik aletlerin hiç sevmediği birşey.

• Navigasyon bir süredir saçma sapan yönlendirme yapıyor arkadaşlar, kuzeybatı yönünde ilerleyin güneydoğu yönünde... Geçen sene bir sorun yoktu, bu sıralar ben ileri gidiyorum o geriye anlamadım gitti...

• quote:

Orijinalden alıntı: albay_alpay

Navigasyon bir süredir saçma sapan yönlendirme yapıyor arkadaşlar, kuzeybatı yönünde ilerleyin güneydoğu yönünde... Geçen sene bir sorun yoktu, bu sıralar ben ileri gidiyorum o geriye anlamadım gitti...
    Aynısını suan benım telefonda yapıyor. Çözebildiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kronik Farenjit -- 8 Mayıs 2018; 14:24:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güvenlik güncellemesi geldi arkadaşlar.

• Xperia X kullanıcılarına müjde!!! 34.4.A.2.70 numaralı yeni sürüm yolda bugün veya yarın dağıtımına başlanır.
  • Arkadaşlar son zamanlarda sürekli olarak bluetooth durduruldu hatası alıyorum. Telefonu yeniden başlatmadan da hata gitmiyor. Bu sorunla karşılaşan oldu mu acaba.

• Merhaba herkese iyi forumlar

Telefonum hoparlöründen sinir bozucu şekilde cızırtı geliyor işin enteresan tarafı telefon hoparlörü üzerinden müzik fln dinlemiyor olmam hoş dinlesem bile yine bu şekilde bişey yaşamamam gerek sanırım sizce bu yazılımsal Bi sorun mudur yoksa hoparlör de mi sorun var

• 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.