Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.183
Cevap
38
Favori
201.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamam dostum eyvallah.Uygulamarı atarım ben de ozaman.
    Bir şey daha sormak istiyorum. Hiç birini SD karta atmadık diyelim hepsi telefonun 4 gblık yerinde duruyor diyelim. O zaman ki telefonun hızıyla hepsini SD karta attığımız zaman ki hızla bir olur mu? Ben telefonun kendi hafızasını doldurdukça yavaşlayacağını düşünüyorum? fark eder mi sizce?
  • Telefonun hızını etkileyeceğini pek sanmıyorum uygulamaların erişebirlik süresi azalır diye düşünüyorum.isminivermeyenizleyici soralım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niirvana -- 30 Aralık 2013; 2:55:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @niirvana avatar efsaneymiş :)))

ben tecrübe etmedim şahsen.ama şöyle birkaç bilgi verebilirim...

Cihazda 8GB alan var.Bunun bir kısmını sistem verisi alıyor.Geri kalan kısmını da 2 parçaya bölmüşler.Yani dahili hafıza 2'ye bölünmüş vaziyette.Bu 2'li dahili hafızada geçişler yapmak sorun yaratmaz hız açısından.

Ancak SD Kart'a aktarma, zaten resmi olarak desteklenen birşey değil ve Root izni gerektiriyor biliyorsunuz bunları.Telefonun kendi hafızasının yani HDD'sinin yazma hızını bilmiyoruz.Ancak hızlı olduğunu biliyoruz.
    Takılan harici SD Kart'ın Class'ına göre söylediğimiz durum değişkenlik gösterecektir.Örneğin, 16GB Class10 bir hafıza kartınız varsa eğer çalışması ve verimliliği sorun olmayacaktır.Genelde piyasada satılan SD Kartlar Class 4 segmentinde.Yani yazma hızı standart olanlar.Ancak Class10 hafıza kartları harddisk gibi kullanılabildiği gibi, büyük ölçekli çekim yapan DSLR makinalarda ve HD Yazıcılara matbaa verisi, PSD taşırken kullanılır.Bizim sektör ikisi de yani :D.

Netekim : Dahili hafızalar arasında geçiş yapmak hız açısından sorun yaratmaz.Ancak Class 4 hafıza kartın Root ve harici program yoluyla taşımada bir kısım hız kaybı yaşamanız mümkün.Özellikle açılışlarda böyle olabilir diye düşünüyorum...

ve tabii ki dediğim gibi, bunları tecrübe etmedim.en azından telefonda.yoksa HD Yazıcı, Matbaa verisi, DSLR makina PSD vesaire hepsi benim işimi ilgilendiren terimler ve Class 10 Hafıza kartının yazım hızının yüksek olduğu büyük bir gerçek...

Ben şunu tercih ediyorum daha ziyade uygulamaları SD Karta taşımaktansa...
    CleanMaster ile dahili depolamadaki gereksizleri haftada 1 kere siliyorum.Kaç tane program kullanıyorsanız ona göre boyut değişecektir ama benim kullanımımda 100MB ile 400MB arası değerler siliyor...
    Fotoğraflarım otomatik olarak SD Kart'a kaydediliyor.Müziklerimin hepsi SD Kartta.SD Kartım da 16GB olduğu için sorun yok.
    Böylece dahili hafıza boş kalıyor ve ben 2'li dahili hafıza arasında istediğim uygulamayı kurabiliyorum...
    SD Kartımda da müziklerim, Fotoğraflarım mis gibi duruyor.Hem telefona format atsam da, bozulsa da müziklerim ve fotoğraflarım güvende...

Hazır gelmişken ekran görüntüsü de koyayım yahu...

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1270105/db6ee0fa-50cd-46a7-b003-46a261e26fbc.png
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1270105/6d45b985-e02c-4ed2-bc04-2f06f3848913.png
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1270105/d7c3f926-2734-46e2-ba6b-77b700c14aca.png
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1270105/6d841ff3-9816-4dcb-993f-b244a028403e.png
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1270105/863de422-188a-491c-8c8c-664f50d5549b.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isminivermeyenizleyici -- 30 Aralık 2013; 3:45:16 >

• niirvana kullanıcısına yanıt
    Erişilebilirlik süresi ne oluyor?

• isminivermeyenizleyici kullanıcısına yanıt
    Hocam benm anlamadgm dahili hafıza ile sd kart aynı şey değil mi? Ben öyle biliyordum ama yazınızı okuyunca şöye anladım tel 8gb hafızalı.bunu ikiye bölmüşler.4ü telin kendi hafızası diye geçiyor diğer 4ü dahili hafıza olarak geçiyor.sd kart bunlardan farklı.

Hocam peki facebook titreşimi konusunda ne diyorsunuz? kapatıyorım mesaj gelince yine titriyor.

• beyler bu güncelleme olayına o kadar kafayı taktımki rüyamda telefonu güncellemiş gördüm:)
  • hocam tema güzelmi? ady ne
    hocam tema güzelmi? ady ne
  • 15.3.A.1.12 sürümünün dağıtımına başlanmış. PC Companion şimdilik yeni bir güncelleme yok diyor. Herhalde bu akşam ya da yarın bizde de gözükür.

New Update 15.3.A.1.12
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadoka

15.3.A.1.12 sürümünün dağıtımına başlanmış. PC Companion şimdilik yeni bir güncelleme yok diyor. Herhalde bu akşam ya da yarın bizde de gözükür.

New Update 15.3.A.1.12

+1
  • İyide önce 15.3.A.0.27 çıkması gerekiyordu herhalde bu versiyonu çıkartmaktan vazgeçtiler. Bu arada dağıtılmaya başlanan güncelleme 4.2.2 ve 650mb lık büyük bir güncellemeymiş.

Xperia L 15.3.A.1.12 Firmware Update Changelog/Features

Camera improved a bit only. ( We will soon upload camera pics )
    Touch screen more responsive now.
    More Smoothness in overall ROM.
    Home launcher smooth.
    All Sony Media apps are updated to latest version.
  • beyler güncelleme gelmiş bende görünüyo fakat şarjım olmadığından dolayı şuan yükleyemedim yükleyince sorunların giderilip giderilmediği konusunda bilgi veririm.
  • bende göremedi. ist. bilişimden almıştım orta asya - arap bölgesi kayıtlı.
  • bende gözükmüyo
  • bende de görünmüyor güncelleme..
  • bendede gozukmuyor :SSS
  • Güncelleme yok, gözükmüyor.
  • Güncelleme gelmıs ama bende gorunmuyor yarına kadar gelır umarım ınsallah sorunlar cozulmustur
  • güncelleme pc den kuruluyor arkadaşlar bende gördü
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.