Şimdi Ara

SONY XF 9005 SATIŞA SUNULDU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
14.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wNchstR

Komiksiniz

İyi bir lcdnin olede göre üstünlükleri hala var.

Satır tarama lcd 1080 satır , oledde en yuksek 650 satır.

Parlaklık nit değeri beyaz bir sayfada oledden 5 kat daha fazla , oledde ABL sorunu ciddi sıkıntı , beyaz bir sayfada ekran kararıyor.

Piksel yanmasi lcd de yok , oledde var.

Lcd fiyat olarak daha ucuz.

-----
    Oledde titreşim yok sabit resimde göz yormaz , ama lcd de titreşim var.flicker sorunu

Oled sonsuz kontrass , siyahlar derin. Tam gece film izlemelik vss.

Bu işler tercih meselesidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 3 Mayıs 2018; 21:56:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• selamlar

lcd de satır tarama 1080 oledde en yüksek 650 satır demişsiniz biraz açabilir mısınız
    öğrenme amaçlı sordum bu fark nerden geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 4 Mayıs 2018; 0:40:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • recep R kullanıcısına yanıt
    Mrb , interlaced progressive tarama olayları , oledden en yüksek akışkanlik ayarinda 650 satirda goruntu değişmesi olurken , lcdlerde 1080 satirlik değisme oluyor. Yani bir sonraki kareye geçişte daha pürüssuz ve net olarak geçiyor.

Şuan 4k tvlerde 2160 satır tarama olması gerekirken hala 1080 satırda kaldılar lcd ekranlar dahil.

SONY XF 9005 SATIŞA SUNULDU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 4 Mayıs 2018; 0:54:05 >
  • “Ne kadar parlak, o kadar iyi.” Bu düşünce çok yanlıştır panellerde. Lcd teknolojisinde parlaklık arttıkça sorunlar çoğalır. Karanlık sahnelerde ışık sızması, aydınlık sahnelerde detay kaybolması, renklerde patlama vs.. uzar gider. Parlaklığın çok olması değil, yeterli olmasıdır önemli olan. Öyledir ki tüm pro panel inceleme sitelerinde panellerin doğru kalibrasyon ayarları yapılırken parlaklık kısılır. Film karanlık ortamda izlenir, bunun yanında mevcut oledler gündüz yayın izlemek için de gayet yeterli parlaklığa sahiptirler. Aksi tamamen asılsızdır..

Burn in yıllarca plazmalarda karşılaştığımız bir sorundu, ona rağmen hep-Hx920 dışında-tercihimiz plazma oldu (kuro, Vt60, Zt60, Vx200-300). 7 Serisi Oled kullanan ev kullanıcılarında bu durumla karşılaşan yok veya çok çok çok az. Uzun saatler oyun oynadım, aynı kanal akşama kadar ekranda kaldı tv yi kapatıp açtığımda tertemizdi hep. Bu mevzu sadece Lcd kullanıcılarının dilinde artık, yeni oled modellerinde normal kullanıcılar burn in ile karşılaşmıyorlar.

Fiyat konusu çok farklı, burada bahsettiğimiz iki model aşağı yukarı aynı para, ama aralarında ciddi bir kalite farkı var. C7 ile XF9005 aynı para iken Oled almamak akıl karı değildir bana göre. Bir arkadaş Tv için 2500-3000 bütçe ayırdıysa tabiki gidip Lcd almak zorunda, ona söyleyecek bir şey yok.

Aşağıda bana göre en iyi panel inceleme sitelerinden biri olan flatpanelshd.com un “Best HDR TVs” listesine bir göz atın, ilk 10 panelin tamamlı Oled.

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1503292479

Bu da aynı sitenin “Best TVs” listesi, yine ilk 11 panel Oled.

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1440156585

Diğer pro inceleme sitelerinde de durum farklı değil. Ama dediğinizde haklısınız, bu işler tercih meselesi..

• sevgili hocam kalan satırlara ne oluyor
    olay nasıl cereyan ediyor ...
    oledde 650 ise boş kalan tam 1510 satır ne gösteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 4 Mayıs 2018; 0:54:31 >
  • recep R kullanıcısına yanıt
    Bir sonraki karede farkli satirlarda goruntu oluşuyor , yine 650 satirlik yeni goruntu olusuyor. Ama dedigin gibi cogu satir ya sabit kaliyor yada karanlik serit halinde kaliyor. Saniyede 120 veya 240 hz karelik bir görüntü geçisinde insan gözü bu çakalliği farketmiyor.

Şuanki 4k lcdletdede bu olay var , ama 1080p Üst seviye lcdlerde yok. Fullhd amiral lcd tvler tam sayfa tarama yapiyorlardi.

Soldan sağa doğru kayan bir top.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 4 Mayıs 2018; 1:03:11 >

• wNchstR W kullanıcısına yanıt
    sevgili üstadım bizde oled satışı cok hacimli olmayabilir
    lakin dünyada cok satmış ki
    avforumda 390 sayfa avsforumda ise 900 sayfa
    kullanıcı mesajları var kötü girdiler de var
    hoş olmayan resimler de var
    elbette iyi girdiler de var
    geçen sene ben de oled düşüncesinde iken henüz erken olduğuna karar verdim tek tek eksi yonlerini yazmak hoş olmaz yanlış anlaşılmayı istemem meraklısı girip inceler
    ecnebiler bizim gibi değil daha objektif yazıyor
    kendi düşüncem tabi beni bağlar
    kimseyi etkilemek istemem
    inanıyorum ki kullandığı aydınlatma tipi geleceğin tvsi bunda yanlış yok ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 4 Mayıs 2018; 1:13:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep

sevgili üstadım bizde oled satışı cok hacimli olmayabilir
    lakin dünyada cok satmış ki
    avforumda 390 sayfa avsforumda ise 900 sayfa
    kullanıcı mesajları var kötü girdiler de var
    hoş olmayan resimler de var
    elbette iyi girdiler de var
    geçen sene ben de oled düşüncesinde iken henüz erken olduğuna karar verdim tek tek eksi yonlerini yazmak hoş olmaz yanlış anlaşılmayı istemem meraklısı girip inceler
    ecnebiler bizim gibi değil daha objektif yazıyor
    kendi düşüncem tabi beni bağlar
    kimseyi etkilemek istemem
    inanıyorum ki kullandığı aydınlatma tipi geleceğin tvsi bunda yanlış yok ...
    geleceğin tv'si falan değil tamamen uydurma, Samsungun 9. versiyon qledi bile benzer kalitede siyahları, yüksek aydınlatmayla vermeye başladı, gelecekte oledleri alacak enayi kalacak mı? yok olup gidecek.

Micro led veya benzeri bir teknolojiyle led'in tüm negatiflikleri kalkacak.

• zortak Z kullanıcısına yanıt
    micro led de de hücre kendi ışığını üretiyor (bildiğimiz kadarı ile)
    aydınlatma tipi derken bende bunu kastetmiştim
    oled / microled ya da başka tipte yeni bir şey gelecekse
    geleceğin tv si hücrenin kendiği ışığını üreten tv dedim anlaşılmamış

oled alan da neden enayı olsun bilakis ne istediğini bilen tüketicidir gözümde
    ayrıca neden yok olup gitsin daha yeni yeni ucuzluyor
    bahsettiğiniz microled çok yakın gelecekte gelse bile (ki bence en az 3-5 yıl gelmeyecek)
    tüm sorunlardan arınmış olarak gelecek mi ilk jenerasyonunda mutlaka bir kaç sorun olacaktır
    gelince bizim gibi düşük bütçeli marketlerde fiyatından dolayı ulaşılır olacak mı
    ilk bir kaç yıl bizde satışa bile çıkmaz eminim
    bizde amerikadaki gibi odyofil/videofil kitle yok sonuçta
    samsung çalışır tv si varmış hadi 2019 da satışa çıkardı diyelim
    oldukça yüksek fiyatla çıkar ki kaç kişi alıp kullanır
    ucuzlayana kadar zaten bügün aldığınız oledin ömrü tamamlanmış olur
    tv bölümü ahalisi bazı sert kelimeleri çok kolay kullanıyor

umarım düşündüklerim yanlış değildir yazma gereği duydum

• sevgili anadolu86 kardeşim
    ben bahsettiğiniz durumu elbette biliyorum bunlar tv lerin kusuru değil
    kaynakların kusuru ne verirseniz onu alırsınız tv ler gösteremiyor diyemeyiz
    4k 1080 satırdan fazla oled 650 satırdan fazla gösteremez böyle dersek olmaz
    650 lik satır da yoktu hatırlayamadım
    interlaced sinyal verirseniz elbette satır atlayarak görüntü verecek
    satırlar çözünürlüklere göre 480-576-1080-2160 şeklinde ilerliyor
    2160 sadece progresif taramadır

basitçe
    720x480 dvd
    720x576 dvd pal
    1980x1080 hd
    3840x2160 4k
    şeklinde

yalnız başlıktaki ana konudan epey uzaklaşılmış
    bu hafta sonu xfyi canlı görmek/kurcalamak için vakit ayırdım
    biraz ucuzlarsa belki tv yi değiştiririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 4 Mayıs 2018; 11:3:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zortak

Oled iyidir diye duymuşlar körü körüne aynen devam inanılmaz insanlar var yahu.
    Karşılaştırınca Oledde tüm detayların yok olduğunu görüp şok oluyorsun, canlık denen şey zaten yok, karanlık bir panel
    ama Oled teknolojisi iyi, geleceğin teknoloüsü hebele hebele onu alın.

Üzerine para verseler, aylık 1000 lira falan al, LG oledi kullan deseler kullanmam. Tam bir kabus, ışıkları kapamışlar silik silik seyrediyorlar. Zannediyorlar ki herkes evinde sürekli karanlıkta oturup tv seyrediyor.

Işık, detaylar ve yanma Sony led seviyelerine gelmeden oledi alıp kömürlüğüme koymam.

Alıntıları Göster
    La bu oled sana ne yapti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.o.spawn.o.O -- 4 Mayıs 2018; 11:53:32 >

• Vay be ne günleri gördük. Sony ismi altında oled lcd tartışması ve henüz kavga çıkmadı.eskiden olsa scvc hemen posta koyar tahrik eder kavga çıkartırdı.sonra ado batman in binanın üst camını kırarak odaya dalması gibi buraya dalar 3 -5 kişiye ceza keserdi .

• quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

“Ne kadar parlak, o kadar iyi.” Bu düşünce çok yanlıştır panellerde. Lcd teknolojisinde parlaklık arttıkça sorunlar çoğalır. Karanlık sahnelerde ışık sızması, aydınlık sahnelerde detay kaybolması, renklerde patlama vs.. uzar gider. Parlaklığın çok olması değil, yeterli olmasıdır önemli olan. Öyledir ki tüm pro panel inceleme sitelerinde panellerin doğru kalibrasyon ayarları yapılırken parlaklık kısılır. Film karanlık ortamda izlenir, bunun yanında mevcut oledler gündüz yayın izlemek için de gayet yeterli parlaklığa sahiptirler. Aksi tamamen asılsızdır..

Burn in yıllarca plazmalarda karşılaştığımız bir sorundu, ona rağmen hep-Hx920 dışında-tercihimiz plazma oldu (kuro, Vt60, Zt60, Vx200-300). 7 Serisi Oled kullanan ev kullanıcılarında bu durumla karşılaşan yok veya çok çok çok az. Uzun saatler oyun oynadım, aynı kanal akşama kadar ekranda kaldı tv yi kapatıp açtığımda tertemizdi hep. Bu mevzu sadece Lcd kullanıcılarının dilinde artık, yeni oled modellerinde normal kullanıcılar burn in ile karşılaşmıyorlar.

Fiyat konusu çok farklı, burada bahsettiğimiz iki model aşağı yukarı aynı para, ama aralarında ciddi bir kalite farkı var. C7 ile XF9005 aynı para iken Oled almamak akıl karı değildir bana göre. Bir arkadaş Tv için 2500-3000 bütçe ayırdıysa tabiki gidip Lcd almak zorunda, ona söyleyecek bir şey yok.

Aşağıda bana göre en iyi panel inceleme sitelerinden biri olan flatpanelshd.com un “Best HDR TVs” listesine bir göz atın, ilk 10 panelin tamamlı Oled.

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1503292479

Bu da aynı sitenin “Best TVs” listesi, yine ilk 11 panel Oled.

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1440156585

Diğer pro inceleme sitelerinde de durum farklı değil. Ama dediğinizde haklısınız, bu işler tercih meselesi..
    Kesinlikle katılıyorum.65xe9005 kullanıcısı olarak parlaklık sıkıntı.Plazmam bozulmasaydı gecmezdim led'e ana ekranımda.xe9005 ile ciddi halo efekt problemlerim var ki bana ozel bir kusur değil keza xf9005 te de mevcutmuş zone sayısı artmasına ragmen.
    Fakat Oled'in daha zamanı olduğunu düşünüyorum.
    Gözden kaçırmamak gereken bir durum da plazma aşığı bizim gibi insanlar genelde doğal renkleri,karanlık kalması gereken yewrlerin karanlık kalmasını severkenn ağırlık kullanıcının yanyana koydugunda bile janjanı tercih ettiği gerçeği..Bu yüzden
    led daha gider :) oled niş olarak kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aced -- 4 Mayıs 2018; 16:39:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aced

Kesinlikle katılıyorum.65xe9005 kullanıcısı olarak parlaklık sıkıntı.Plazmam bozulmasaydı gecmezdim led'e ana ekranımda.xe9005 ile ciddi halo efekt problemlerim var ki bana ozel bir kusur değil keza xf9005 te de mevcutmuş zone sayısı artmasına ragmen.
    Fakat Oled'in daha zamanı olduğunu düşünüyorum.
    Gözden kaçırmamak gereken bir durum da plazma aşığı bizim gibi insanlar genelde doğal renkleri,karanlık kalması gereken yewrlerin karanlık kalmasını severkenn ağırlık kullanıcının yanyana koydugunda bile janjanı tercih ettiği gerçeği..Bu yüzden
    led daha gider :) oled niş olarak kalır.

Alıntıları Göster
    Üstad bu halo efect nedir bende xf9005 uhd tv mi kontrol edeyim varmı yokmu

• Bence görmüyorsan senin için sorun yoktur,öğrenirsen takılırsın..:)

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1519270866
    inceleme de aşağıda ay'lı resim var,orada yakalamışlar..Kısaca karanlık sahnede cok aydınlık bir obje oldugunda cevresinde ışık haresi olusuyor..Tamamen teknolojisi ile alakalı
    bu durum.zone sayısı ile..Mesela 55xe8505 kullanıyorum diğer odada,onda aydınlatma farklı oldugu için bu kusur yok.Ama goruntu kalitesi xe9005 ile hissedilir olarak epey farklı,10inch
    buyuk olmasına ragmen..

• Arkadaşlar, 55” modelini 6.850 TL’ye alıyorum. Uygun değil mi? Direkt Sony mağazasından alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dwain

Arkadaşlar, 55” modelini 6.850 TL’ye alıyorum. Uygun değil mi? Direkt Sony mağazasından alıyorum.
    pazarlık edersen 6500 tl ye rahat alman gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: payda

pazarlık edersen 6500 tl ye rahat alman gerekir.

Alıntıları Göster
    6 taksit yapıyor olur mu dersin?

• 6.840 TL’ye aldım :) Neyse önemli olan istediğim TV’yi almaktı benim için :)

• Millet ekmek bulamıyor... Burda BİN'liralar havada uçuşuyor. Yazık yazık. Hemde süper kazık şekilde.. Elin abd'lisi yarı fiyatına alıyor..Bunları...

Alma aldırma..!!!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.