Şimdi Ara

sony vaio f22m1e/b önerleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
4.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i7
    İşlemci Hızı 2.0GHz Turbo İle 2.90GHz
    İşlemci Numarası 2630QM
    İşlemci Ön Bellek 6 MB
    Hafıza (RAM) Kapasitesi 6 GB
    Hafıza (RAM) Tipi DDR3
    Sabit Disk Kapasitesi 640 GB
    HD Dönüş Hızı 7200 Rpm
    İşlemci Markası INTEL
    Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb
    VGA Chipset Markası NVIDIA
    VGA Chipset Modeli GT540M
    Ekran Boyu(inch) 16.4" Full HD
    Maksimum Çözünürlük 1920 x 1080
    Optik Sürücü Super Multi Blu-ray
    Mobil Özellikler BlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera
    İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr
    Ağırlık 3.1 KG
    Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza

bu bilgisayarı kullanan varmı arkadaşlar yada öneren piyasa fullhd olan ve i7 işlemcili iyi bir ekran kartına sahip bilgisayar arıyorum

• Bu notebook benim de dikkatimi çekti, fakat kendim görmedim ve hakkında yorum da bulamadım, sadece 1 kişi kasasının güzel olmadığını ve kalın olduğunu yazmış. görüntü kalitesi iyiyse tam alınıcak notebook aslında.
    şuanda vatan da indirim var.

%25 İndirim
    WorldCard 6 Taksit, Havale 1.969 TL+KDV 2.324 TL

%23 İndirim
    WorldCard 12 Taksit, AsyaCard 11 Taksit 2.034 TL+KDV 2.400 TL

bu kasayı görmüş, görüntü kalitesi hakkında bilgi verebilcek arkadaşlar cevap yazarlarsa seviniriz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdrb

Bu notebook benim de dikkatimi çekti, fakat kendim görmedim ve hakkında yorum da bulamadım, sadece 1 kişi kasasının güzel olmadığını ve kalın olduğunu yazmış. görüntü kalitesi iyiyse tam alınıcak notebook aslında.
    şuanda vatan da indirim var.

%25 İndirim
    WorldCard 6 Taksit, Havale 1.969 TL+KDV 2.324 TL

%23 İndirim
    WorldCard 12 Taksit, AsyaCard 11 Taksit 2.034 TL+KDV 2.400 TL

bu kasayı görmüş, görüntü kalitesi hakkında bilgi verebilcek arkadaşlar cevap yazarlarsa seviniriz..

bu laptopu bugün sony center'da gördüm.fiyatı 2900 tl.
    özelliklerine bakınca,bu fiyata sony için gerçekten harika.
    tasarım olarak bence eksiği yok.klavyesinde her tuşun altında ışıklandırması var.
    mousepad de ergonomikti.
    klavyesi hafif küçük sayılır.
    ağırlığı 3,1 kg.
    bence parası olan kaçırmasın.

• gidip bizzat incelemeye alacagım bu bilgisayarı pc aramaktan sıkıldım artık
  • 2300 tlye bu laptop kaçmaz bence ama bir tane kullanıcı yorumu bulamadım.sony olduktan sonra pek düşünmeye gerek yok ama kafamda soru işareti var.
  • Vatanda 2300 tl civarında .düşünce ve önerilerini aktaracak olan kullanan biri yok mu?
  • vatan bu sefer sony'lerde cidden harika bir kampanya yapmış....gayet uygun fiyata geliyor cihazlar...
    yalnız sony'nin bu modelini ben inceledim...özellikleri ve konfigürasyonu gayet iyi, ekranı premium olmasa da yeterli ve kaliteli...
    fakat sony öyle bir kasa tasarımı yapmış ki, estetik değil, kaba ve hantal duruyor, monitör kasası kalın ve kabarık, ayrıca simsiyah kapkara birşey...
    gidin yerinde inceleyin, kasa tasarımını beğenirseniz bu fiyatlara kaçırmayın derim....
    özellikleri ne kadar iyi olsa da neticede beğenmek ve satın almak tamamen kişisel zevk meselesi....
  • Arkadaşlar alıp kullandım. 2 gün önce aldım şu anda zaten stoklarda kalmamış vatandan. Ben aşırı memnunum biraz kasası kalın ama hiç sorun olarak görünmüyor. Performansı üst düzeyde. Yanlız şu tuş takımını ışığı hep yanıyor bunun bir kapatması yokmu? uyuz oldum valla devamlı yanık kalıyor akşam can sıkıyor film vs. seyrederken. Kendi kendine de kapanmıyor deli oldum :(
  • ( SONY F22L1E/B CORE İ5-2410M 2.3GHZ-4GB-500GB-16.4''-DVD/RWBR-1GB GT540M-BT-CAM-W7PRE )
    Ben siparişini verdim, kargo elime yarın geçecek. İnceleme fırsatım olduğunda detayları aktarırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: CUBISM

Arkadaşlar alıp kullandım. 2 gün önce aldım şu anda zaten stoklarda kalmamış vatandan. Ben aşırı memnunum biraz kasası kalın ama hiç sorun olarak görünmüyor. Performansı üst düzeyde. Yanlız şu tuş takımını ışığı hep yanıyor bunun bir kapatması yokmu? uyuz oldum valla devamlı yanık kalıyor akşam can sıkıyor film vs. seyrederken. Kendi kendine de kapanmıyor deli oldum :(

VAIO Control Center/Keyboard and Mouse kısmından ayarlayabilirsin onu.
    Bende 2 haftadır F22S1E/B modelini kullanıyorum ekran kartından yeterli performansı alamıyorum nedendir anlayamadım onun dışında kusursuz bir cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wetin20 -- 12 Temmuz 2011; 11:46:09 >
  • Makineyi 24 Hazirandan beri kullanıyorum.Şu ana kadar hiç bir problem çıkarmadı Şükür.
    F13 kasası daha güzel gözüküyor gibi fakat F22 alışınca çok daha güzel :)
  • Sony Vaio f22s1 ve f22m1 modellerinde f12 ve f13 modellerinde görülen ısınma ve fan sorunu gibi özellikler var mıdır? He bir de CD/DVD/BD açma yeri sağlam mı? O kadar para verdik ama bu kısmındaki mekanizma pek iyi değil gibisine yorumlar okumuştum. Açılınca masaya sürtüyormuş, çok açınca da çıkıyormuş, normal açınca düz duramıyormuş Ayrıca sonynin bu f22 modelleri ile dünyada ilk defa yarı mat ekrana sahip laptoplardır. Bu iki modelden birine sahip ve önceki f13 ve f12deki sorunları bilen bir arkadaş yanıtlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • bu özellik bu fiyata kaçırma al derim normalde 3000tl den aşağıya gelmez sonyde bu sistemler
  • Vatanda %25 indirimi görünce bende direk almaya gittim ancak stoklarda kalmamıştı , kalınlığını soran arkadaşlar için cihaz gerçekten çok kaba duruyor..
    vatanda bulamayınca sony centera gittim ama bana 2900 fiyat çektiler, bari bilgi alıyım dedım .
    yukarda ısınma sorunu soran arkadaş için soyluyorum, kasa neden önceki serilere göre bu kadar kalın yapıldı dedğimde ısınma sorununu tamamen ortadan kaldırmak için denildi ve 3D olan laptopun kasasını bu yuzden kullandıklarını soyledıler, hatta 3D nın ekran kasaı biraz daha kalın,
    bunun uzerıne bende normal olanının ekran kasası neden eskiye gore kalın dedığimde , ekran cok ınce oldugu zaman estetik bozluyomuş, alt kasa kalın , ekran kasası ince çirkin bi görüntü oluyormuş.
    Ben bu cevabı aldım adamdan
    Bu arada kullanan arkadaşlar yorumlarınızı eksik etmeyin , vatanda elbet yeni inidirimler gelicektir ve o zmna kadar araştırmalarıma devam edicem,
    olumlu, olumsuz yönlerini yazarsanız sevinirim..

• Ben de bu bilgisayarı inceliyorum.
    Merak ettiğim bir kaç konu var:

Ekran kartında olan 540 m ile 550m arasında hissedilir bir fark var mıdır?
    Blu ray okuyabiliyor peki yazabiliyor mu?

Bir de klavyesi ışıklandırmalı. Sizce bunu kapatmanın bir yolu olur mu?
  • Ekran kartı için pek emin değilim. Ama oyun oynanmayacaksa çok ta hissedileceğini sanmıyorum. Oyun oynamak için bu bilgisayara kıyılmaz bir de. Oyun için kullanılan bilgisayarların 2,5 - 3 yıl sonra garantisi bitince ekran kartları yanıyor, ekranda görüntü göstermiyor.

f22s1 modeli blu-ray yazabiliyor, f22m1 modeli sadece okuyabiliyor. Ayrıntılı bilgi http://www.sony.com.tr/product/vn-f-series sitesinde bulunabilir.

Klavye ışıklandırması denetim masasında yer alan bir vaio yazılımı vasıtasıyla tamamen kapatılabiliyor.

Ekran olarak da s1 modeli premium ekrana sahip iken m1 modeli plus ekrana sahip. ikisi arasında incelediğim kadarıyla premium olan daha geniş açıdan net görülebiliyor. iki ekranda yarı mat ekran, f13 serisi modellerindeki premium ekran gibi tam mat değil.

Yardımcı olabildiysem sevindim.

• arkdaslar bende VPCF22S1E alcam genelde oyun ıcn alcam oyun goruntlerı nasl ekran kartı oyun oynrken azda olsa donma varmı bu bnm ıcın onmlı oyun oynadgmda donsun ıstemıorm bu ılk sorum?? oyun oynarken cok ısınma oluyormu bu 2. sorum
  • Arkadaşlar sadece oyun oynamak ıcın laptop alıcaksanız normal kasalı birşey dusunun.Ama illa laptop'da oyun oynuyacagım dıyorsanız istediğiniz performansları alamayabılırsınız genelde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmc17

Ekran kartı için pek emin değilim. Ama oyun oynanmayacaksa çok ta hissedileceğini sanmıyorum. Oyun oynamak için bu bilgisayara kıyılmaz bir de. Oyun için kullanılan bilgisayarların 2,5 - 3 yıl sonra garantisi bitince ekran kartları yanıyor, ekranda görüntü göstermiyor.

f22s1 modeli blu-ray yazabiliyor, f22m1 modeli sadece okuyabiliyor. Ayrıntılı bilgi http://www.sony.com.tr/product/vn-f-series sitesinde bulunabilir.

Klavye ışıklandırması denetim masasında yer alan bir vaio yazılımı vasıtasıyla tamamen kapatılabiliyor.

Ekran olarak da s1 modeli premium ekrana sahip iken m1 modeli plus ekrana sahip. ikisi arasında incelediğim kadarıyla premium olan daha geniş açıdan net görülebiliyor. iki ekranda yarı mat ekran, f13 serisi modellerindeki premium ekran gibi tam mat değil.

Yardımcı olabildiysem sevindim.

Çok teşekkür ederim cevabın için.

Bir şey daha sormak istiyorum.
    Oyun oynamak niçin ekranı yakıyor? Ekran kartı yanarsa değiştirme şansımız olmaz mı? Ben ilk defa ekran kartının yandığını duyuyorum. Biraz şaşırdım açıkcası

Bir de
    Ekranın tam mat olması mı daha iyidir yarı mat olması mı? Zevk meselesi mi sadece

• Genel olarak laptopların ısınan havayı atma yetenekleri masaüstü bilgisayarlara göre daha az. Oyun oynamak veya özellikle ekran kartını çok kullanan programlar (autocad gibi) ekran kartını çok ısındırıyor, yıpratıyor. Genelde laptoplar 2,5 - 3,5 yıl sonra ekranlarına görüntü vermemeye veya olmaması gereken çizgileri göstermeye başlıyorlar. Büyük ihtimalle ekran kartından dolayı.

Ekran kartı yanarsa değiştirme imkanı vardır. Bu dediğim garanti süresi (2 yıl genelde) geçince gerçekleşiyor. Garanti bittiği için gittiğiniz teknik serviste değişim yaparlar. Bir arkadaşımın başına geldi, 700 üstü tutmuştu, anakartı toptan değiştirdiler. Yani masraflı bir iş. Bir de sony ekranları neredeyse 2000 lirayı buluyor (full hd kaliteli vs. vs.).

Dolayısıyla oyun için laptop almak yanlış gibime geliyor, basit veya 3-5 yıl öncesi oyunlar yeni ekran kartlarını zorlamaz ama güncel ve özellikle fps, aksiyon(örümcek adam mesela) oyunları çok zorluyor makineyi. Bunun yerine bu fiyatın yarısına toplama masaüstü al kasaya 2-3 fan tak püfür püfür oyna .

Ekran olarak özellikle göz sağlığı açısından (ki çok önemli) tam mat erkanlar en uygunu (hem laptop ekranı için hem de harici ekranlar için). Mat ekran gözü yormadığı için 10-12 saat baş ağrısı olmadan okuma yapılabilir, kod yazılabilir, excel kullanılabilir.
    Parlak ekranlar ise özellikle aksiyon ve strateji oyunları için iyidir. Parlak ekran üretme maliyeti azdır. Laptopların %97 si parlak ekrana sahiptir. Parlak ekranlar ile en fazla günde 4 saat ekrana bakılmalı, yoksa baş ağrısı yapar, göz kanlanması olur. Ayrıca harici tam mat monitörle de oyunlar oynanabilir, yeni çıkan led monitörlerde ayarlar menüsü vardır, orada film, resim, oyun gibi seçenekler bulunur, istediğinizi seçersiniz, ayarlamalar otomatik olur. Samsung ve LG de gördüm, fps oyunları için oldukça iyi.

Genelde parlak ekranlar alıcı açısından daha böyle yeni, güzel gözüktüğü için tercih ediliyor (zevk meselesi burada görülüyor).

Yarı mat erkanlar da mat ekranlar kadar yansımayı önleyemiyor ama parlak ekranlar gibi de karşısında saçınızı yapacak kadar parlama yapmaz. İkisinin arası. Yüksek ram ve hızlı dönüş hızına sahip harddiskli mat ekranlı laptop bulamayınca ben de bu sonylere ve yarı mat ekranlarına bakmaya başlamıştım. Ayrıca mat ekranlar kişiden kişiye değişebilir olarak bulanık (parlak ekranlara göre) olarak nitelendirilebiliyor. Yüsek çözünürlüklü mat ekranlarda çok da sorun değil.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.