Binbaşı
30 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 72 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selam arkadaşlar,

Bilgisayar donanımlarının gelişimini epeydir takip etmiyorum. O yüzden donanım, kasa seçimi yapıp size sunmuyorum.

Aşağıdaki kriterleri sağlayan, sistem önerilerinizi bekliyorum;

• Görsellik önemli değil.

• Olabildiğince hafif ve az yer kaplaması önemli.

• İşlemci, ram, ekran kartı yükseltmesiyle ömrünü uzatabilmeliyim. Sistemi uzun süre kullanmak istiyorum.

• Bütçem 6 bin TL. Eğer bu bütçeyle isteklerim karşılanmıyorsa, ileride sadece ekran kartı yükseltmesi yaparak 4K - 60 FPS seviyesine ulaşabileceğim bir sistem de olur.

İstediklerime bakınca Xbox One X aklınıza gelmiş olabilir ama bu bilgisayarı iş için de kullanmayı planlıyorum. O yüzden konsollar tercih dışında.
Çok uzun zamandır donanımları takip etmiyorum. O yüzden tavsiyeleriniz çok önemli.
Amacım kolayca yükseltebileceğim uzun vadeli bir sistem yapmak.
Oyunları ultra seviyede oynama gibi bir derdim yok. Full-HD bir monitörde 30 FPS altında düşmeden, orta ya da yüksek seviyeye yakın sayılacak ayarlarda oynatsın yeter.

Teknobiyotik üzerinden topladığım sistem. Sizce nasıl?

• İşlemci: Intel Skylake Core i5 6600 3.3GHz >> link
  • Anakart: MSI H170 GAMING M3 >> link
  • Bellek: Kingston DDR4 8GB Hyperx FURY Black >> link
  • Ekran Kartı: Asus STRIX GTX960 2GB 128Bit GDDR5 >> link
  • HDD: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III >> link
  • İşlemci Soğutucu: Akasa Venom Pico, 92mm PWM >> link
  • Kasa: Dark Woofer 2x12cm Fanlı USB 3.0 ATX >> link
  • Güç Kaynağı: Akasa Viper 600W 80+ Bronze >> link

TOPLAM: 2628.78 TL
http://forum.donanimhaber.com/m_106110256/tm.htm

teknik yardım başlığı altındaki konum neden silinmiş acaba?
Merhaba arkadaşlar,

Sizleri detaylarla boğmak istemiyorum ama kısa bir açıklama yapayım. Amacım arşiv oluşturmak değil sadece geliştirmekte olduğum bir proje için dizi, film ya da anime repliklerine ihtiyacım var. Birçok film izledim ama hafızam kötü olduğu için bu konuda çok iyi değilim ve yardıma ihtiyacım var.

Özellikle ayrılık, yeniden kavuşma ve epik temalı replikler arıyorum

Belli bir şablonda mesajları paylaşırsak iyi olur. Olur da konu tutarsa yeni gelen arkadaşlar da faydalanabilir. Konuyu da açmışken iki tane ben yazayım:

Tüm dünyada, bütün evrende hiçbir yaratık kendini övmez, insanın dışında, bu adil değil! - Constantine

Sadece her şeyi kaybettikten sonra özgür kalabiliriz. - Fight Club

Kollarımı açaydım böyle iki yana gitme diyeydim. - Babam ve Oğlum
Merhaba arkadaşlar,
Bugün laptopun adaptörü patladı. Önce Alev aldı sonra patladı. Neyse ki laptopta sorun yok.
Laptop Lenovo Y560. Orjinal adaptörler çok pahalı. Kaliteli herhangi bir adaptör alsam olur ama uyum sorunu yaşar mıyım?
Kendi adaptörün üzerinde yazan değerler, 120 W, 19.5 V, 6.15 A
Adaptörü seçerken laptopla uyumlu olması için hangi değere göre almalıyım? Ve sizlerin önerdiği bir marka var mıdır?
Umarım derdimi anlatabilmişimdir Genelde 4 tane oluyor ve mouseu daha kaygan yapmak için kullanılıyor sanırım. ayrıca vidaları gizlemek için de kullanılıyor. googleda mouse ayağı diye arattım ama saçma şeyler çıktı.
forumdaki hatadan dolayı aynı konuyu 2 kere açmışım.
http://forum.donanimhaber.com/m_98204734/tm.htm
http://www.speedtest.net/my-result/a/990702264

2 dakikalık kalitesi düşük videolar bile açılmıyor. 3 4 gündür böyle. Geçen ayda aynıydı. Ttneti aradım modeme güncelleme falan yaptı uzaktan. Daha 2 hafta geçmeden yine başladı. Bayramda gelmişken bayramlık ağzımı açmak zorunda kalmak istemiyorum
Çözüm önerisi olan var mı? Tarifem 8 mbite kadar sınırsız
paypal hesabından size para gönderebilirim. 2-3 tane kursa göz atmam lazım ama aylık para verip üye olmak istemiyorum.
paypal hesabımda 6 lira var. hepsini gönderebilirim
profilde bir değişiklik yapmaya çalıştığımda:
(1) Koyduğunuz resim uzak sunucuda bulunamadığından boyutu belirlenemedi. Bu yüzden imza kurallarına uygun olup olmadığını da bilemiyoruz, işlem iptal edildi.
şeklinde hata veriyor.
Hakkında
Meslek: CEIT
İlgi Alanları: Teknoloji,Sinema, Yazılım
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Yadigar PC
Bilgisayar
Lenovo Y560A
Mobil cihaz
SE-K770i
Mobil cihaz
Huawei
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.599
İkinci El Bölümü Mesajları: 28
Konularının görüntülenme sayısı: 192.760 (Bu ay: 444)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 30 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.