Şimdi Ara

Sony: Savaş sonrası harabelerde kurulan Japon mucizesi 76 yaşında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
6
Favori
7.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
85 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kimse bizim sony sevdamızı küçümsemesin anlık güncel koleksiyonum

Sony: Savaş sonrası harabelerde kurulan Japon mucizesi 76 yaşında
  • güzel bir yazıydı keyifle okudum.

• ouzqan kullanıcısına yanıt

vay güzel koleksiyon. sony ericson t100 ile tanışmıştım bu markayla. k750i de efsaneydi.

• Mobil cihazlar ve ses sistemlerinde uzmanlasmis koklu bir firmanin telif hakki sorunu yasamiyacagi muzik sirketine sahip oldugu halde dijital muzik devrimini ipod'a kaptirmasina hala inanamiyorum. Keza akilli telefon pazarindan silinmis olmalarinada. Oyle anlasiliyorki bir sirkettin ilk nesil inovasyon yapan kurucu efsaneleri gittikden sonra sirket kendi buyuklugu kendi agirligi altinda eziliyor. Yapilacak her inovasyon sirketin baska bir kolunun gelir kaybina neden olacagindan, buyuk riskler icerdiginden steve jobs, akio morita gibi kuvvetli kararli bir isim arkasinda durmadan gerceklestirilemiyor.
  • aldığım hiçbir sony cihazda sorun yaşamadım 2007 de aldığım sony ericsson k810i hala çalışır durumda 3g görüntülü görüşme var cybershot xenon flaş kamerası var flaşlı foto çekince çok dikkat çekip fark yaratıyor 🤣 dahili hoparlörü kaliteli
    akıllı tv xh90 serisi
    walkman
    99 model mini fm radyo hepsi çalışıyor hiç bozulmadılar
    2017 de aldığım xperia x compact aynı dönemde çıkan tüm telefonlardan hala inanılmaz hızlı batarya zayıfladı gerçi
    daha ps1 ps2 ps4 var onlarda da sorun olmadı
    1970 model bir video kaset oynatıcı var dedem almış zamanında 20kg var onun akibetini bilmiyorum :)
  • Eğer bir kategoride Sony'nin ürünü varsa insan bilir ki en iyisi kesinlikle odur.
    Kamera olsun, ses görüntü olsun 30 senedir hiç şaşmaz.
    Rakipleri aynasız sistemle dalga geçerken sektörü domine eden de Sony, LG'nin paneliyle hiçbir LG'nin yanına yaklaşamadığı görüntüleri veren de Sony. Mobil sensör pazarına zaten değinmiyorum bile :D
  • Umit_22 kullanıcısına yanıt

Çok ilginç bir iddia. Peki M.S. 552 yılında Kore üzerinden Japonya'ya Budizm dininin Mahayana kolu gitmeden evvel veya sonraki birkaç yüzyılı da dahil edersek, Nara ile Heian dönemlerinde oldukça sağlam yer kazanmalarından evvel; Şintoizm temelli bir Japon hükümdarlığı döneminde direkt "tüm yetkiyi tanrıdan aldık" diyecek kadar güçlenen İmparator Temmu ve sülalesine ne demeli?

• Sony artık eski sony değil.elinde bir tek playstation kaldı.çinli firmalar sonyi geçti.rekabete dayanamadı.
  • Ürün portföyü oluşturma konusunda çok sıkıntılı bir firma. Domine ettiği sektörlerde burnundan kıl aldırmıyor. Fiyatlar uçuk kaçık. Domine edemediği sektörlerde de kaliteyi ayarlayamıyor. PS'deki fiyatlar malum. Kamera işlerinde de oldukça iyi ürünler var ama fiyatlandırma Fujifilm Canon vs göre çok yüksek kalıyor. Kamera sektöründe çok iyi olmalarına ve neredeyse piyasadaki bütün (kaliteli) akıllı telefonların kamerasını tedarik eden firma olmalarına rağmen kendi ürünlerinde bunları kullanmadılar. Keza ses sistemlerinde yine oldukça kaliteli ürünleri olmalarına rağmen telefonlara bunu entegre etmediler ya da edemediler. Örneğin LG V serisi telefonlarda yüksek çözünürlüklü ses , kayıt vs. sunuyordu. Sony'nin akıllı telefon benzeri Walkmanleri vardı hatta. Yine de eski Sony ürünlerini kullandığınızda çok keyif alırsınız. Çoğu eğlenceli ve daha önce denenmiş şeylerdi. Şimdi bunlar olmuyor maalesef. İşin siyaset kısmıyla ilgili hiçbir bilgim yok.

• sony'nin eski havası kalmadı, en azından ben öyle hissediyorum. Önümüzdeki yıllarda küçülmeye başlarsa satışı gerçekleşir.
  • Akio Morita'nin Made in Japan kitabını sahaftan almıştım. Okurken çok etkilenmiştim, Sony sevdalısı herkese öneririm
  • grupima kullanıcısına yanıt

Tanrıdan yetki almak başka tanrılaşmak başka şey. Kavramları karıştırma.

Ayrıca Türklerde tanrıdan yetki almaya Kut denir. Sadece Capon Temmugillerde olan bir durum değil yani.

T230 yokmu aralarinda. Benim ikinci telefonumdur kendisi. Halen durur cekmecemde.

Kutularıda duruyormu?
  • zdniz Z kullanıcısına yanıt

Vay be. Sony telefonlarına hadi kalitesizi geçtim de beş para etmez diyen görmemiştim. Hayatımda aldığım en baba telefonlardan biridir Xperia z2

• Türkiye de olsa içi güzel boşaltılırdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

T230 yokmu aralarinda. Benim ikinci telefonumdur kendisi. Halen durur cekmecemde.

O yok hocam eski t serisini A serisini sevmiyorum
  • teknokaptan kullanıcısına yanıt
    Bir kaç modelin var hocam
  • Tebrikss

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.