Şimdi Ara

Sony MDR-EX90LP İncelemesi + Karşılaştırmalar + Modding (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
19.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orjinalden alıntı: GnRh

quote:

Orjinalden alıntı: bolamanli

@GnRh, yoksa sizin yazdiginiz inceleme yazisi bu mu ?http://www.thgtr.com/topluluk/index.php/topic,17437.0.html
    eğer öyleyse çok ilginç, çünkü bu incelemeyi okuduktan sonra kulaklığı almaya karar verdim (:

ta kendisi..

1 kişiye bu kulaklığı aldırabildiğime ve verdiğim emeğe şimdi çok sevindim.

buradada bi kopyası vardı ama kimbilir nerelerde..

hazirlamis oldugunuz inceleme yazisi cok guzel, okuduktan sonra kulaklik hakkinda merak ettigim noktalar bir bir aydinlandi (aydinlanmisti yani) cok duzgun yazmissiniz. bu yuzden size tesekkur ederim, gercekten cok kaliteli bir kulaklik satin almama vesile oldunuz

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bolamanli -- 20 Mart 2008; 13:01:53 >
  • güzel bir inceleme olmuş teşekkürler.
  • rica ederim

kulakligi 19 subatta almisim yani an itibariyle 14 gun olmus. bu surede kulaklikta bazi iyilesmeler oldugunu hissettim. ses daha bir butun olarak gelmeye basladi, baslar, tizler iyice yerine oturdu.

kulakligin su anki halinden cok memnunum, fakat insallah daha da iyi olur.
  • sayın bolamanlı bugün ben de alıcam bundan.2 gün önce pspslim aldım onaunla kullanmak için alıyorum.sony bayisinden alıcam izmir çiğli kipadan

fiyat sony bayisinde sizin aldığınızdan pahalı mıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

sayın bolamanlı bugün ben de alıcam bundan.2 gün önce pspslim aldım onaunla kullanmak için alıyorum.sony bayisinden alıcam izmir çiğli kipadan

fiyat sony bayisinde sizin aldığınızdan pahalı mıdır?

sony bayileri arasinda fiyat farkliligi olur mu bilmem, ama goztepe'deki su sony bayisinde 172YTL imis.
    http://www.morfare.com/asp/show_stock.asp?product=MDR-EX90LP

edit : pardon, bu istanbul'daki goztepe'ymis. ama bir degisiklik olacagini zannetmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bolamanli -- 6 Mart 2008; 18:16:31 >

• MDR-EX85LP arkadaslar bende bu kulakligi aldim
    govde yapisi olarak MDR-EX90LP ayni
    teknik ozellikleri

Closed Type=yes
    Open Air Type=no
    Dynamic Type=yes
    Capacity (W)=0.1
    Driver unit (mm)=13.5
    Diaphragm=pet
    Frequency (Hz)=5-24,000
    Sensitivity (dB/mW)=100.0
    Magnet= Neodymium
    Impedance (Ohm)=16.0
    Cord type=OFC Litz cord neckchain
    Cord length (m)=1.2
    Plug=L shaped stereo mini plug (Gold)
    Weight (g)=6.0

bas agirlikli bir kulaklik oldugu belirtilmis tanitiminda,gercektende mukemmel derecede bas sesleri verme ozelligine sahip,fiyati ise 46$
  • perşembe günü 160+10 ytk vade farkıyla 8+2 taksite aldım 90LP yi.psp de denedim çok iyi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

perşembe günü 160+10 ytk vade farkıyla 8+2 taksite aldım 90LP yi.psp de denedim çok iyi.

kardes hayirli olsun, guzel gunlerde kullan
  • bu kulaklığı creatıve ep630 la yada ıe4 le karşılaştırırsak sesde ne gibi üstünlükleri var aslında alınabilir ama benim görüşüm tipini beğenmedim ve yalıtımının diğer kulaklıklara göre kötü olduğunu söylemişsin keşke yalıtımı biraz daha iyi olsaymış sony mağazasında satılıyormu ve fiyatı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: dost..:)

bu kulaklığı creatıve ep630 la yada ıe4 le karşılaştırırsak sesde ne gibi üstünlükleri var aslında alınabilir ama benim görüşüm tipini beğenmedim ve yalıtımının diğer kulaklıklara göre kötü olduğunu söylemişsin keşke yalıtımı biraz daha iyi olsaymış sony mağazasında satılıyormu ve fiyatı..

creative'i kullanmadim. ama ie4'le basitce karsilastirayim, ikisine de puan vereyim, boylece daha iyi fikir edinirsin.

-IE4-
    Bas : 5 , Mid : 2 , Tiz : 3

-EX90-
    Bas : 5 Mid : 5 Tiz : 4 (piyasada tizleriyle iddiali modeller var, onlari dinlememis oldugum, dolayisiyla tiz performanslari hakkinda bir fikrim olmadigindan dolayi 4 verdim, yoksa ex90'in tizlerinde hic bir sikinti yok, 5 verirdim buna da)

Yalıtım konusunda bu kulaklik ie4'ten iyi degil, cunku yalıtımlı olarak uretilen bir kulaklik degil, yukarida da yazdigim gibi kutusunun uzerinde herhangi bir sey yazmiyor.

Sony magazalarinda satiliyor, yukaridaki mesajlari okursan bir arkadas daha yeni aldi, fiyati ise 160-170 ytl civarinda su anda.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bolamanli -- 20 Mart 2008; 13:01:32 >
  • arkadaşlar creative aurana ile bu kulaklık arsında farklar nedir acaba
    200 ytl ye earphonesolutions dan ULTIMATE EARS SUPER.FI 5 PRO getirtmektense bu iki kulaklıktan birini almak daha mı iyidir acaba
  • Eğer bass manyağı isen hiç düşünmeden ULTIMATE EARS SUPER.FI 5 PRO alabilirsin.Çünkü bu kulaklığın testlerini çok okudum ve bass konusunda üstüne yok
  • Pardon yalnış yazmışım bass konusunda en üstün kulaklık UE SUPERFI 5EB .Kusura bakma
  • zen aurvanayla bu kulaklıgı karsılastırabılecek bırı warmı acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Excrea

zen aurvanayla bu kulaklıgı karsılastırabılecek bırı warmı acaba ?

ben de sony'i almadan önce benzer bir fiyat etiketine sahip olduğu için aurvana'yı incelemiştim, fakat bu kulaklıkla ilgili okuduklarımdan şu sonucu çıkardım, creative bu kulaklığı iyi paketlemiş, üst düzey bir kulaklık havası vermiş ama ses kartlarındaki ve hoparlörlerindeki kaliteyi yakalayamamış. internette hiç bir yerde, ne herhangi bir forumda, ne de inceleme sitelerinde bu kulaklığın tavsiye edildiğini görmedim. herkes fiyatının gereksiz derecede pahalı olduğundan yakınıyor.

buna rağmen kulaklığı alıp incelemesini yazan bir iki kişiye de rastladım, ama herhalde bir ton para vermiş olduklarından kulaklığı süper, fantastik, bas canavarı, vs. olarak anlatmışlardı. e insan o kadar para vermiş olduğu mal için "paramı sokağa atmışım" diye yazmaz doğal olarak.

• bende bolca yazi okudum yabanci forumlarda creativeninde gayet iyi bir ses kalitesi war okuduguma gore bircok yorum olumlu ama ex90 cok daha ustun ses olarak ama beni cezbeden yalitim konusuydu cunku ex90 da cok kotu bir yalitim war oyuzden biraz tedirgin oldum ama artik kesin alicam ex90 :)
  • ya trekstor vibezle sorun çıkarmayacağını bilsem hemen alıcam ama işte sorun çıkarır diye korkuyorum:(
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.