Şimdi Ara

SONY LCD KENDİLİĞİNDEN KAPANIP AÇILMA SORUNU!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
45
Cevap
0
Favori
44.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SONY BRAVIA KDL - 40X501 model LCD televizyona sahibim.

Televizyonu alalı 6 ay oluyor, genel olarak tv'den memnun olmama rağmen son 4 aydır kendi kendine kapanıp açılma sorunu çıktı.
    Tv izlerken bir anda TV kendini kapatıyor ardından yine kendi kendine açılıyor ve bu 5 dakika arayla devamlı tekrarlanıyor.
    Ancak enerjiyi tamamen kesip takılı olduğu prizden başka prize taktığımda sorun düzeliyor.

Bu güne kadar evdeki diğer elektirikli aletlerde hiçbir sorun yaşamamama rağmen sorun elektirik akımındaki düzensizlikten olabilir
    diye enerji korumalı priz aldım fakat sorun çözülmedi.

İşin kötüsü eve yetkili servis çağırdığımda adamlara sorunu gösterebilmem mümkün olmuyor çünkü sorun bazen haftada bir bazen 2 haftada bir
    sorun ortaya çıkıyor, dolayısıyla adamlar geldiğinde görünürde hiç bir sorun yokmuş gibi oluyor.

Teknik servise ısrarcı olsam alın götürün serviste inceleyin diye yine bir sonuç alabileceğimi tahmin etmiyorum çünkü kontrol için 24 saat tv'nin
    başına birini oturtamayacaklarına göre, tv'yi açık bırakıp ara ara kontrol edecekler ama dediğim gibi bazen 2 hafta boyunca sorun olmadığı için
    aynen geri gelecek.

Bu arada merak edenler için belirteyim ana menüden otomatik kapanma vs ayarlarını defalarca kontrol ettim, ayrıca benim sıkıntım kapanma değil
    kendi kendine kapanıp akabinde hemen açılma ve bunu tekrarlama.

Bu sorun hakkında yardımcı olabilecek kişiler varsa şimdiden teşekkürler..

• Yapay Zekanın Yanıtı

SONY LCD Televizyonlarda Kendi Kendine Kapanma ve Açılma Sorunu

Sony LCD televizyonların sık karşılaşılan bir sorunu, kendi kendine kapanıp açılmasıdır. Bu sorun, çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir.

Yaygın Nedenler ve Çözümler:

• Güç Kaynağı Sorunları: Televizyonun prize tam olarak takılıp takılmadığını kontrol edin. Gerekirse farklı bir prize takmayı deneyin.
    • Aşırı Isınma: Uzun süreli kullanım veya havalandırma sorunları aşırı ısınmaya neden olabilir. Televizyonu kapatın ve soğuması için bir süre bekleyin.
    • Yumuşak Yazılım: Televizyonunuzun yazılımı güncel değilse, kendi kendine kapanma sorunlarına neden olabilir. En son yazılım sürümlerini kontrol edin.
    • Donanım Arızası: Anakart, güç kaynağı veya diğer donanım bileşenleri arızalı olabilir. Bu durumda profesyonel yardım almanız gerekebilir.
    • Harici Cihazlar: Harici cihazlar (örneğin, DVD oynatıcılar veya oyun konsolları) televizyonla uyumsuz olabilir veya elektrik kesintilerine neden olabilir. Cihazları çıkarın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
    • Güç Dalgalanmaları: Ani güç dalgalanmaları televizyonun kendi kendine kapanmasına neden olabilir. Evdeki elektrik sisteminizi kontrol edin veya bir güç koruyucu kullanmayı deneyin.
    • Çevresel Etkenler: Yüksek nem veya toz birikmesi televizyonun düzgün çalışmasını engelleyebilir. Televizyonu temiz bir ortamda kullanın ve nemden kaçının.

Sorunun nedenini belirleyemiyorsanız veya yukarıdaki çözümler işe yaramadıysa, Sony müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz veya profesyonel bir teknisyenden yardım almanız önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Arkadaşlar

Aranızda bu konu hakkında yardım edebilecek tek bir kişi bile mi yok !
    Yoksa ben sorumu yanlış konuda mı sordum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kullanici06

Arkadaşlar

Aranızda bu konu hakkında yardım edebilecek tek bir kişi bile mi yok !
    Yoksa ben sorumu yanlış konuda mı sordum...
    Senin büyük itimalle fişin girdiği prizde sorunun vardır.
    Prizi değiştir dene.
    Veya kablonun panele girdiği yer iyi oturmamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hightechx -- 21 Haziran 2011; 14:20:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hightechx

Prizi değiştir dene.

Aynı prizde bir çok elektirikli aygıt var (dvd player-digitürk vs) ve hiç birinde herhangi bir sorun yok.
    Yinede buna rağmen yukarıda mesajımda yazdığım gibi akım korumalı prizle değiştirdim ama değişen birşey olmadı.

Ayrıca dediğin gibi kablonun panele girdiği yer iyi oturmamış olsa ve elektirik akımında kesinti yaşansa idi
    mantık olarak enerji gidince televizyonun sadece kapanması gerekmez miydi??

Benim televizyonum kapanıp hemen ardından kendiliğinden açılıyor!!
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hightechx

Prizi değiştir dene.

Aynı prizde bir çok elektirikli aygıt var (dvd player-digitürk vs) ve hiç birinde herhangi bir sorun yok.
    Yinede buna rağmen yukarıda mesajımda yazdığım gibi akım korumalı prizle değiştirdim ama değişen birşey olmadı.

Ayrıca dediğin gibi kablonun panele girdiği yer iyi oturmamış olsa ve elektirik akımında kesinti yaşansa idi
    mantık olarak enerji gidince televizyonun sadece kapanması gerekmez miydi??

Benim televizyonum kapanıp hemen ardından kendiliğinden açılıyor!!

Alıntıları Göster
    Vay be ,ne zor konuymuş..

• quote:

Vay be ,ne zor konuymuş..

Alıntıları Göster
    1-PWB arızası olabilir(bu genelde her marka panelde olur) PWB değişimi gerekir!

2-ani akım zayıflaması veya tam tersi gibi anormal voltaj dalgalanmalarında;panel kendisini korumaya alarak(ilk atakta)
    kendisi kapatır ve akabinde açar,ama bu çok sık olursa panele müdahale şarttır!

3-o bahsettiğin korumalı-prizlerden bir cacık olmaz,onlar sadece sana grup-priz olarak vazife görürler,sakın onlara güvenme,aldanırsın!
    ancak voltaj sorunun ciddi varsa(gündüz-gece arasında çok fazla voltaj oynaması varsa) Voltaj Regülatörü kullanman gerekir!!

4-diğer bahsettiğin cihazlar DVD/Receiver v.s bu olaylarda etkilenmez ama paneller etkilenir,karıştırma cihazları bu konuda

5-Servisler için basit işlerdir bunlar ama Servise alınması gerekiyor,en azından PWB değişecekse bile!!
    kısaca ilk bakılacak durum elektriksel dalgalanmaya bağlı bir sıkıntı veya bunun sebeb olduğu durum sebebiylede PWB nin durumu!

Sonuç olarak panelini Servise aldır,normalde iyi bir Servis bunu aynı gün çözer,veya elinde iş varsa bağlar paneli ve bir kaç gün izler
    sonra halleder!

++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

2-ani akım zayıflaması veya tam tersi gibi anormal voltaj dalgalanmalarında;panel kendisini korumaya alarak(ilk atakta)

3-o bahsettiğin korumalı-prizlerden bir cacık olmaz,onlar sadece sana grup-priz olarak vazife görürler,sakın onlara güvenme,aldanırsın!
    ancak voltaj sorunun ciddi varsa(gündüz-gece arasında çok fazla voltaj oynaması varsa) Voltaj Regülatörü kullanman gerekir!!

4-diğer bahsettiğin cihazlar DVD/Receiver v.s bu olaylarda etkilenmez ama paneller etkilenir,karıştırma cihazları bu konuda

5-Servisler için basit işlerdir bunlar ama Servise alınması gerekiyor,en azından PWB değişecekse bile!!
    kısaca ilk bakılacak durum elektriksel dalgalanmaya bağlı bir sıkıntı veya bunun sebeb olduğu durum sebebiylede PWB nin durumu!

Sonuç olarak panelini Servise aldır,normalde iyi bir Servis bunu aynı gün çözer,veya elinde iş varsa bağlar paneli ve bir kaç gün izler
    sonra halleder!

++

Alıntıları Göster
    slm.ben de sony ve gerilim aralığıyla ilgili sorumu sorayım.biz de sony 37ex500 almayı düşünütoruz ama çalışma voltaj aralığı kılavuzda 220-240v diye geçiyor,bizim burdaki gerilim ise çok düşük ve çok sık dalgalanma var.regülatör kullandığımız halde voltaj gündüz 200ü geçmiyor tabi 2. kademede.şimdi bu durumda sonyden vazgeçmeli miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: X-CRYPT

slm.ben de sony ve gerilim aralığıyla ilgili sorumu sorayım.biz de sony 37ex500 almayı düşünütoruz ama çalışma voltaj aralığı kılavuzda 220-240v diye geçiyor,bizim burdaki gerilim ise çok düşük ve çok sık dalgalanma var.regülatör kullandığımız halde voltaj gündüz 200ü geçmiyor tabi 2. kademede.şimdi bu durumda sonyden vazgeçmeli miyiz?

Bu tip panel TV ler,bahsettiğin voltaj sorunları olduğu zaman ciddi etkilenirler!!!

Birinci neden PWB lerin dandik Çin malı olmasıdır!!! yani Sony iyisi olan gidip Hitachi kullanmayacak yada diğerleri v.s

İkinci neden ise,MB ve sistem geneli itibarıyla voltajdan yine etkilenebiliyor!(PWB nin dandikliği yüzünden)

Bahsettiğin 220/240V Avrupa için olan standard çalışma voltaj değerini gösterir!

Normal şartlarda PWB lerin güçleri ve çalışma aralığı 180-240Volt arasıdır,pratikte ise böyle olamıyor maalesef!!
    örneğin cihazı sürekli 185 volt ile çalıştırınca sorun çıkar!! arada birde ani dalgalanma ile 165-170V lere düştümü
    PWB aptal olur ve ne yapacağını şaşırdığı gibi stabil-doğru bir regülasyonda yapamaz ve ya kendisini korumak için
    kapatır ve sonra açar v.s v.s ama bunların hiç birisi sağlıklı işler değildir!!

Ayrıca bazı elektriksel hata durumlarında panelin Garantiside işlemez!!(bu Uluslararası bir kuraldır yani üretici elektrikten
    kaynaklanan sorunlar için Garanti dışı sayar!!(örneğin MB yanarsa senden parasını isterler!!)
    Sen itiraz edersen de git TEK i DAVA et derler sana Türkiye de isen
    TEK i Dava edipte kazananlar çok oldu ama bu Davalar bir kaç sene sürebilir

Elektrik işini üreticiler bütün dünyada aynen böyle uygularlar,dolayısıyla panelin sen kendin koruyacaksın!

++
    Bahsettiğin Trafo(yada ne tip bir Regülatör bilemiyorum;örneğin Daire girişinde olan eski kullandığımız klasik
    Trafolardanımıdır bu sizdeki??

Sanayi Bölgesindemi oturuyorsunuz?nerede sizin ev??
    2.kademede gündüz 200V yi geçmemesi orada rezalet bir voltaj olduğunu gösterir!!
    Gece durum nedir??

Panel için mutlaka bu durumda kaliteli bir VoltajRegülatörü şart!!

• quote:

sonra halleder!

++

İlk olarak soruma ayrıntılı cevap yazıp yol gösterdiğin için teşekkürler..

Senin söylediklerinden anlaşıldığı kadarıyla cihazımda PWB arızası var.
    Bende teknik servis geldiğinde 'evet beyefendi sorununuz şu şu sebepten olabilir' diyerek yol göstermesini beklerdim.

Bu sorunla sık karşılaşıldığını söylemişsin fakat beni şaşırtan teknik servisin gelip sorunumu dinlediğinde,
    sanki hayatında ilk defa bu tip bir sorun duyuyormuş gibi tepki vermesi ve amatörce tv'nin otomatik kapanma ayarlarını vs
    kontrol edip birde fabrika ayarlarına dönen kurulum yaptıktan sonra,herhangi bir sorun yok deyip çekip gitmesiydi!

Anlaşılan bana gelen servis iyi bir servis değil fakat yapacak birşeyim yok,adamlar Ankaranın en büyük Sony yetkili servisi!
    :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullanici06 -- 25 Haziran 2011; 19:23:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: X-CRYPT

albani üstad bizim regülatör ev tipi 6 kademeli,başta 10 kva güçteydi.geçen kış yandı,tamir ettirdik.eskisinden daha iyi dedi elektrikçi,şimdi 15kva dedi.gündüz dediğin gibi berbat,en fazla 190v oluyor.ist.da değiliz,mardin'in ilçesinde oturuyoruz.herşey tvden,gazetelerden gösterildiği gibi toz pembe değil,sanki hiçbir sorun yok memleket güllük gülistanlık,başka bir konu daha açmıştım klima lazımdı.bu voltaj dalgalanmaları daha doğrusu ani düşüklükler yüzünden klimamızın kompresörü de kısa devre oldu.çöpe gitti.kışın 4. kademeye getirdiğimiz halde 200v bile zor geliyor.elektrik özelleştirildi daha yeni yeni muhatap buluyoruz,en azından buna da şükür diye avunuyoruz.bundan önceki mardin valisine mardin'in elektriği çok kötü en büyük problem esnaf için de halk için de,ne zaman çözülür diye sorulduğunda kendisi "kaçak kullanımdandır o yüzden el atmayı düşünmüyoruz" demişti.yaw buranın harcadığı elektrik ist.daki 1-2 fabrika'nın,boğaziçi köprüsünün aydınlatmasının harcadığı elektriği geçmez el insaf sırf bu yüzden tüm mardin'i cezalandırmak hangi akıllının işidir.devlet bu akılla burdaki halkı hiçbir zaman kazanmaz.

neyse konumuza dönersek şimdi verdiğin bilgiler ışığında sony'i tercih dışı mı bırakmalıyım?yok yine de alabilirsin dersen yarın sony bayisine uğrayıp 37ex500ün paneli ne diye bakacağım,sanırım arkalarında bu bilgi var.panel auo/taiwan ise düşük demiştiniz,bu modeldeki tüm serilerde bu panelden mi var?eğer böyleyse evdekileri 40" için ikna edebilirim sanırım ondaki panel daha kaliteli.

TR.nin her yerinde elektrikler berbat,belki sadece bzı şehirlerdeki kodaman semtlerinde düzgün olur!!

Ben şuanda Antalyada yaşıyoruz,burada da voltajlar berbat,dansöz gibi oynuyor
    2 sene kadar önce TEK i aradım gece ve voltazj 195/200 geliyor dediğim zaman;herif bana ...abi sen bunda şükret bazı semtlerde
    şuanda voltaj 165/170 ancak verebiliyoruz...demişti!!

Ama birilerine vede özellikle birisine göre memleket aşmış gitmiş yaw,herifler bizi dünyanın bilmem kaçıncı ülkesi yapmışlar!!
    utanmasalar ilk üçteyiz diyecekler tabi bunlar külliyen "yalan",bakınız yalnış değil külliyen yalan yaw
    ülen elektrikte yerlerde sürünüyoruz be
    Sen Mardinden bahsediyorsun ama bu konuda bütün TR aynı rezil vaziyette!!

++
    Senin işin o bölgede Trafo ile bile çok zor,bu şekilde sürekli düşük voltaj ile o Regülatör zaten stabil çalışamazki!!

Panel olarak LCD kullanmak daha mantıklı ve doğru tercih olacaktır 32/37 yeni nesil özellikle LED paneller 60/80W gibi düşük
    güçte çalıştıkları için bir şekilde bu panelleri kullanabilirsin,ama elektrik işi şakaya gelmez vede ne yapacağıda belli olmaz!!
    vede böyle elektriksel hatalarda Garantiye girmez!!!

Ya Allah deyip tevekkül edecen ve işini birazda şansa bırakacaksın,yani öyle kötü voltajı olan bir yörede zaten hiç bir cihaz adam
    gibi bir performansta çalışamaz!!!
    Klima hiç çalışmaz ve sürekli arıza yapar,sonra Kart yanar v.s

Ama bizim memleket ilk on da değilmi

Kardeş sen Sony nin panelini filan bırak,takma böyle ayrıntılara kafanı,26/32/37 paneller bütün üreticilerde yaklaşık bu kalitededir!!
    bu arada 40 ebatta olabilir tabiki

++

• quote:

quote:

sonra halleder!

++

Bende teknik servis geldiğinde 'evet beyefendi sorununuz şu şu sebepten olabilir' diyerek yol göstermesini beklerdim.

Bu sorunla sık karşılaşıldığını söylemişsin fakat beni şaşırtan teknik servisin gelip sorunumu dinlediğinde,
    sanki hayatında ilk defa bu tip bir sorun duyuyormuş gibi tepki vermesi ve amatörce tv'nin otomatik kapanma ayarlarını vs
    kontrol edip birde fabrika ayarlarına dönen kurulum yaptıktan sonra,herhangi bir sorun yok deyip çekip gitmesiydi!

Anlaşılan bana gelen servis iyi bir servis değil fakat yapacak birşeyim yok,adamlar Ankaranın en büyük Sony yetkili servisi!

Servisin sana böyle demesi;bir genel Türkiye klasiğidir

ülen bari voltajlardan olabilir de de vatandaş gitsin bir Voltaj Regülatörü alsın kullansın(ayrıca tavsiyemdir bu alat!!)

ayrıca Servis ler sana izahat filanda yapmaz(bilsede yapmaz,ama genelde bilmezler) yada paneli alıp götürürler
    3 gün sonrada geri getirirler;ya yaptık derler yada sorun yok derler

Zaten sana gelen kazmaların,bu işten ne kadar ciddi manada anladıklarıda ortada;ülen madem böyle bir şey hiç duymadın(buda külliyen
    yalan tabiki!)o zaman böyle bir durumda mutlaka panelin alıp incelenmesi gerekitiğini bile bilemeyecek kadar demekki "bilgili" bu herifler!!

iyide kardeşim neden zırt-pırt bunu yapıyor o zaman(ayrıca biliyorlar neden yaptığını tabiki!)

-Otomatik kapanma ayarı;sadece TV yi kapatır ve bir daha açmaz,yani o kazmanın dediği gibi değildir,aynen sallamış
    -Default ayarlara dönmenin bu senin sorunla zerre kadar alakası yoktur

TR deki mevcut THK çerçevesinde ve Üretici firmaların bundan dolayı yaptıkları çakallıklar yüzünden herifler zaten
    her bir şeye ....abi normaldir.... diyorlar,yani yersen olayı

Bence Sony-Eurasia Merkezi bir şekilde arayıp;oradan teknik olarak bu sorunu anlatman ve gelen Servisinde ilgilenmediğini
    onlara bildirmen gerekiyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 26 Haziran 2011; 16:33:34 >

• quote:

quote:

quote:

sonra halleder!

++

Servisin sana böyle demesi;bir genel Türkiye klasiğidir

ülen bari voltajlardan olabilir de de vatandaş gitsin bir Voltaj Regülatörü alsın kullansın(ayrıca tavsiyemdir bu alat!!)

ayrıca Servis ler sana izahat filanda yapmaz(bilsede yapmaz,ama genelde bilmezler) yada paneli alıp götürürler
    3 gün sonrada geri getirirler;ya yaptık derler yada sorun yok derler

Zaten sana gelen kazmaların,bu işten ne kadar ciddi manada anladıklarıda ortada;ülen madem böyle bir şey hiç duymadın(buda külliyen
    yalan tabiki!)o zaman böyle bir durumda mutlaka panelin alıp incelenmesi gerekitiğini bile bilemeyecek kadar demekki "bilgili" bu herifler!!

iyide kardeşim neden zırt-pırt bunu yapıyor o zaman(ayrıca biliyorlar neden yaptığını tabiki!)

-Otomatik kapanma ayarı;sadece TV yi kapatır ve bir daha açmaz,yani o kazmanın dediği gibi değildir,aynen sallamış
    -Default ayarlara dönmenin bu senin sorunla zerre kadar alakası yoktur

TR deki mevcut THK çerçevesinde ve Üretici firmaların bundan dolayı yaptıkları çakallıklar yüzünden herifler zaten
    her bir şeye ....abi normaldir.... diyorlar,yani yersen olayı

Bence Sony-Eurasia Merkezi bir şekilde arayıp;oradan teknik olarak bu sorunu anlatman ve gelen Servisinde ilgilenmediğini
    onlara bildirmen gerekiyor!

Alıntıları Göster
    öncelikle geçmiş olsun bu reset sorunu sanırım sony'nin bazı modellerinde var önceden salonda kullanmış olduğum 40nx700 modeli bunu dönem dönem yapıyordu 40nx700 modeli için albani hocam zamanında reset sorunlu olduğunu söylemişti forumda ben iyimser davranıp priz için epey pahalı bir ücrete belki sorun düzelir diye belkin marka akım korumalı priz almıştım şuanda tüm sistemim bu prize bağlı priz voltaj dalgalanmalarında bütün bağlı olan cihazları kapatıp korumaya alıyor işini yapıyordu tamam ama tv kendi kafasına göre dönem dönem yine kapanıp açılıyordu yani albani hocamın dediği gibi akım korumalı prizler falan bu sorununuzu çözmeyecektir sorun daha çok tv ile alakalı şuanda 55ex720 modelini kullanıyorum salonda aynı priz ile hiç reset sorunuyla karşılaşmadım birçok kezde 40nx700'ün ayarlarını kontrol ettim ayarlarlan kesinlikle ilgisi yok geçen yine yapmış tv aynı sorunu diğer odada çok nadir yaptığı için servise bulaşmak istemedim derdinizi anlatsanızda anlayacaklarını sanmıyorum yanlız sizin tv bunu sık sık yapıyorsa servisin tepesine kesinlikle binin işin sonunu bırakmayın derim bende tv'nin sık sık yapmasını bekliyorum tekrar geçmiş olsun kolay gelsin.

saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: BL@DE

öncelikle geçmiş olsun bu reset sorunu sanırım sony'nin bazı modellerinde var önceden salonda kullanmış olduğum 40nx700 modeli bunu dönem dönem yapıyordu 40nx700 modeli için albani hocam zamanında reset sorunlu olduğunu söylemişti forumda ben iyimser davranıp priz için epey pahalı bir ücrete belki sorun düzelir diye belkin marka akım korumalı priz almıştım şuanda tüm sistemim bu prize bağlı priz voltaj dalgalanmalarında bütün bağlı olan cihazları kapatıp korumaya alıyor işini yapıyordu tamam ama tv kendi kafasına göre dönem dönem yine kapanıp açılıyordu yani albani hocamın dediği gibi akım korumalı prizler falan bu sorununuzu çözmeyecektir sorun daha çok tv ile alakalı şuanda 55ex720 modelini kullanıyorum salonda aynı priz ile hiç reset sorunuyla karşılaşmadım birçok kezde 40nx700'ün ayarlarını kontrol ettim ayarlarlan kesinlikle ilgisi yok geçen yine yapmış tv aynı sorunu diğer odada çok nadir yaptığı için servise bulaşmak istemedim derdinizi anlatsanızda anlayacaklarını sanmıyorum yanlız sizin tv bunu sık sık yapıyorsa servisin tepesine kesinlikle binin işin sonunu bırakmayın derim bende tv'nin sık sık yapmasını bekliyorum tekrar geçmiş olsun kolay gelsin.

saygılar...

Alıntıları Göster
    Bizim vestel muhtemelen voltaj düşmesinden bozuldu. Etkisi 2 gün sonra çıktı. Korumalı priz kullancam inşallah işe yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonan61 -- 28 Haziran 2011; 0:16:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bonan61

Bizim vestel muhtemelen voltaj düşmesinden bozuldu. Etkisi 2 gün sonra çıktı. Korumalı priz kullancam inşallah işe yarar.

Alıntıları Göster
    O kadar paralar verip garantili alıyoruz ki sorun çıktığında başımız ağrımasın,
    teknik servis sorunlarımızı çözsün diye ama ne yazık ki ülkemizde hemen herşeyde olduğu gibi
    millet kraldan çok kralcı!

Kardeşim sen teknik servissin,alette garantili belliki bir sorunda var ne diye işgüzarlık yapıp
    işi yokuşa sürersinki.

Al incele sorunu çöz çözemiyorsan değiştir!

Sony eurasia çağrı merkezinide aradım. İlk 20 dakika adamın beni klasik servise yönlendirme çabalarını
    sabırla atlatıp,ayrıntılı bir şekilde sorunu açıkladım, telefondaki görevli tamam sorununuzu anladım
    üst birimlerle görüşüp size dönücem dedikten sonra 2 ay falan geçti aradan herhalde,hala dönecekler!

Al sana bir işgüzarlık örneği daha.
    Akşam yatarken şirketim için bir sorunlu müşteriyi daha öteledim falan diye seviniyor mu bunlar
    ya da ne kadar az sorun kabul ederlerse ona göre prim mi alıyorlar anlamadım!!

En ufağından büyüğüne hiç bir markaya güvenim kalmadı SONY'de böyle yapıyorsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullanici06 -- 26 Haziran 2011; 23:04:46 >

• quote:

O kadar paralar verip garantili alıyoruz ki sorun çıktığında başımız ağrımasın,
    teknik servis sorunlarımızı çözsün diye ama ne yazık ki ülkemizde hemen herşeyde olduğu gibi
    millet kraldan çok kralcı!

Kardeşim sen teknik servissin,alette garantili belliki bir sorunda var ne diye işgüzarlık yapıp
    işi yokuşa sürersinki.

Al incele sorunu çöz çözemiyorsan değiştir!

Sony eurasia çağrı merkezinide aradım. İlk 20 dakika adamın beni klasik servise yönlendirme çabalarını
    sabırla atlatıp,ayrıntılı bir şekilde sorunu açıkladım, telefondaki görevli tamam sorununuzu anladım
    üst birimlerle görüşüp size dönücem dedikten sonra 2 ay falan geçti aradan herhalde,hala dönecekler!

Al sana bir işgüzarlık örneği daha.
    Akşam yatarken şirketim için bir sorunlu müşteriyi daha öteledim falan diye seviniyor mu bunlar
    ya da ne kadar az sorun kabul ederlerse ona göre prim mi alıyorlar anlamadım!!

En ufağından büyüğüne hiç bir markaya güvenim kalmadı SONY'de böyle yapıyorsa...

Alıntıları Göster
    Kardeşim bu olayların Sony ile veya bir başka Marka ile alakası yok;durum hepsinde aynen böyledir!!

Senin duruma ise herifler akıllarınca kendi aralarında şöyle diyorlardır ....yaw bizim memlekette voltajlar çok kötü,dolayısıylada
    bunlar normal şeylerdir..... yani kısaca mantık bu,ayrıca bu durumlarda,sorun doğrudan voltakj kaynaklı ise;zaten Garantiyede girmez!!
    ama herifler bunu müşteriye anlatıpta,onunla papaz olmaktansa ...abi bunlar böyledir ve normaldir...ayağına yatıyorlar!!!

Kısaca herifler işi iyi biliyor da işine gelmiyor,sana şimdi deseki;kardeşim bu Garantiye girmez ve ben tamir ederim parasını alırım sende
    git paranı TEK ten tahsil et dese olmayacak,Garantiye soksa,onun için masraf olacak v.s gibi Türkiye ye özgü işler bunlar!!!

++
    NOT;bu kabil "elektriksel sorunlardan" kaynaklanan tüm hatalar v.s Garantiye girmez dünyanın hiç bir ülkesinde!!!

• quote:

Kardeşim bu olayların Sony ile veya bir başka Marka ile alakası yok;durum hepsinde aynen böyledir!!

Senin duruma ise herifler akıllarınca kendi aralarında şöyle diyorlardır ....yaw bizim memlekette voltajlar çok kötü,dolayısıylada
    bunlar normal şeylerdir..... yani kısaca mantık bu,ayrıca bu durumlarda,sorun doğrudan voltakj kaynaklı ise;zaten Garantiyede girmez!!
    ama herifler bunu müşteriye anlatıpta,onunla papaz olmaktansa ...abi bunlar böyledir ve normaldir...ayağına yatıyorlar!!!

Kısaca herifler işi iyi biliyor da işine gelmiyor,sana şimdi deseki;kardeşim bu Garantiye girmez ve ben tamir ederim parasını alırım sende
    git paranı TEK ten tahsil et dese olmayacak,Garantiye soksa,onun için masraf olacak v.s gibi Türkiye ye özgü işler bunlar!!!

++
    NOT;bu kabil "elektriksel sorunlardan" kaynaklanan tüm hatalar v.s Garantiye girmez dünyanın hiç bir ülkesinde!!!

İşte keşke yetkili servis soruna doğru teşhisi koyabilse ben razıyım sonuçta neyse ne!
    Ama şu an bilemediğimiz benim televizyonda 3 ihtimal var

1 - Ya benim tv fabrikasyon olarak sorunlu ,
    2 - Ya elektiriksel sorunlardan eve geldikten sonra bozuldu
    3 - Ya da elektiriksel sorunlardan gidip geliyor ( regülatör vs ile çözülebilecek bir sorun )

Fakat ne olursa olsun doğru teşhis konulması gerekiyor ki sonuca ulaşılsın.

Not: Burada hepimizin aklına sorunla bağlantılı direk elektiriksel sebepler gelirken, yetkili servis apartmanınızda voltaj düşme
    sorunu var mı diye bile sormadı!!

• quote:

quote:

++

İşte keşke yetkili servis soruna doğru teşhisi koyabilse ben razıyım sonuçta neyse ne!

1 - Ya benim tv fabrikasyon olarak sorunlu ,>>>>>>>>>>bu sorunun fabrikasyon olması,geçmiş tecrübelerimize bakarak ve kullanıcı yorumlarına
    bakarak "olmadığını" çok iyi biliyoruz kaldıki üreticide bunu bu şekilde olduğuna asla inanmaz,zaten panelde bir süre kullanıldıktan sonra,helede burası
    Türkiye olduğuna göre!

2 - Ya elektiriksel sorunlardan eve geldikten sonra bozuldu>>>>>>çok büyük olasılıkla ve tecrübelere dayanarak böyle olduğunuda çok iyi biliyoruz ki buna,yukarıda
    ilk yazdığım dandik takatsız ve regülasyonu adam gibi yapaman PWB faktörü devreye giriyor!
    Ayrıca bu olay dünyanın her yerinde böyledir ve risk teşkil eder,bugün USA/Canada/UK gibi elektrik altyapısında,en gelişmiş ülkelerde bile çoğu insan Voltaj Regülatörü
    kullanıyor,NEDEN!!

Birincil cevabı çok basit;özellikle ani voltaj oynamaları her yerede olabiliyor!! ve bu durumda,üreticide bunu Garanti kapsamına sokmadığı için,kullanıcı akıllılık
    yaparak ve ilerde olası bir durumda zor durumda kalmamak için V.Regülatörü kullanarak riski en azlara indiriyor,hatta tamamen sıfırlıyor v.s

3 - Ya da elektiriksel sorunlardan gidip geliyor ( regülatör vs ile çözülebilecek bir sorun )>>>>>> Evet buda en büyük olasılık,özellikle TR için!! sen Dua et,çok ani
    gidip gelmelerde PWB nin yanmadığına hatta,şiddet daha yüksek olursa MB nin yanmadığına!!
    Panelin bu bahsettiğin durumu daha çok,hassas olan PDP paneller için söz konusudur! LCD lerde olmasıda yine doğaldır ve bu şekildeki ani voltaj çalışmasında,
    koruma sistemi devreye girerek,o ani oynamada kendisini kapatıyor(bu hareketi doğru ama teknik olarak böyle yapmaması gerekiyor!! bunuda üreticinin sistemi
    programlarken,nasıl bir koruma sistemi devreye sokuyor bunu bilemiyorum,burada teknik bir hile ile olayı geçiştirme var gibi geliyor bana!

Örneğin panele giren voltaj-histogramı bir kaç gün süre ile grafikten kayıtlı izlenebilse idi,durum teknik olarak daha rahat anlaşılırdı ve benim tezim şudur;paneldeki
    PWB,normalde "dandik" ama ne kadar dandik veya hangi voltajlara düşünce çuvallıyor veya ani gidip-gelmelerde nasıl çalışıyor ve bana göre kötü çalışıyor
    ki en ufak bir oynamada kendini kapamaya alıyor,bu üretici için belki doğru ama teknik olarak yalnış! neyse işin daha teknik kısmına girmiyorum)

Not: Burada hepimizin aklına sorunla bağlantılı direk elektiriksel sebepler gelirken, yetkili servis apartmanınızda voltaj düşme

++

• quote:

quote:

quote:

++

1 - Ya benim tv fabrikasyon olarak sorunlu ,>>>>>>>>>>bu sorunun fabrikasyon olması,geçmiş tecrübelerimize bakarak ve kullanıcı yorumlarına
    bakarak "olmadığını" çok iyi biliyoruz kaldıki üreticide bunu bu şekilde olduğuna asla inanmaz,zaten panelde bir süre kullanıldıktan sonra,helede burası
    Türkiye olduğuna göre!

2 - Ya elektiriksel sorunlardan eve geldikten sonra bozuldu>>>>>>çok büyük olasılıkla ve tecrübelere dayanarak böyle olduğunuda çok iyi biliyoruz ki buna,yukarıda
    ilk yazdığım dandik takatsız ve regülasyonu adam gibi yapaman PWB faktörü devreye giriyor!
    Ayrıca bu olay dünyanın her yerinde böyledir ve risk teşkil eder,bugün USA/Canada/UK gibi elektrik altyapısında,en gelişmiş ülkelerde bile çoğu insan Voltaj Regülatörü
    kullanıyor,NEDEN!!

Birincil cevabı çok basit;özellikle ani voltaj oynamaları her yerede olabiliyor!! ve bu durumda,üreticide bunu Garanti kapsamına sokmadığı için,kullanıcı akıllılık
    yaparak ve ilerde olası bir durumda zor durumda kalmamak için V.Regülatörü kullanarak riski en azlara indiriyor,hatta tamamen sıfırlıyor v.s

3 - Ya da elektiriksel sorunlardan gidip geliyor ( regülatör vs ile çözülebilecek bir sorun )>>>>>> Evet buda en büyük olasılık,özellikle TR için!! sen Dua et,çok ani
    gidip gelmelerde PWB nin yanmadığına hatta,şiddet daha yüksek olursa MB nin yanmadığına!!
    Panelin bu bahsettiğin durumu daha çok,hassas olan PDP paneller için söz konusudur! LCD lerde olmasıda yine doğaldır ve bu şekildeki ani voltaj çalışmasında,
    koruma sistemi devreye girerek,o ani oynamada kendisini kapatıyor(bu hareketi doğru ama teknik olarak böyle yapmaması gerekiyor!! bunuda üreticinin sistemi
    programlarken,nasıl bir koruma sistemi devreye sokuyor bunu bilemiyorum,burada teknik bir hile ile olayı geçiştirme var gibi geliyor bana!

Örneğin panele giren voltaj-histogramı bir kaç gün süre ile grafikten kayıtlı izlenebilse idi,durum teknik olarak daha rahat anlaşılırdı ve benim tezim şudur;paneldeki
    PWB,normalde "dandik" ama ne kadar dandik veya hangi voltajlara düşünce çuvallıyor veya ani gidip-gelmelerde nasıl çalışıyor ve bana göre kötü çalışıyor
    ki en ufak bir oynamada kendini kapamaya alıyor,bu üretici için belki doğru ama teknik olarak yalnış! neyse işin daha teknik kısmına girmiyorum)

++

Alıntıları Göster
    benimde dün başıma geldi. cx520 modeli var internet tarayıcısında dolaşırken biraz zorladım herhalde . tv bi an dondu sonra baştan açıldı sony yazısı fln geldi. bir sorun olabilirmi ?

edit: tv şuanda normal çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tkblack -- 24 Ağustos 2011; 16:21:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tkblack

benimde dün başıma geldi. cx520 modeli var internet tarayıcısında dolaşırken biraz zorladım herhalde . tv bi an dondu sonra baştan açıldı sony yazısı fln geldi. bir sorun olabilirmi ?

edit: tv şuanda normal çalışıyor

Alıntıları Göster
    kullanici06 kardeşim aynı sorun bende de var ne yapacağımı bilemiyorum.. servis geldi baktı uydu'dan bilgisayar bağlıyorum ondan falan filan alıp gittiler cihaz sorunsuz hiçbir arızası yok diyorlar..ve 2 kez oldu bu... uyduyu değiştir,uydu kablolarını değiştir... aynı... tak etti sony call center'ı aradım dedim servis böyle böyle diyor ne yapacağım uyduyu siz mi kurdunuz diye sordu birde o an başımdan kaynar sular döküldü... meğer uyduyu servis kuracakmış... işin kötüsü cihaz hata da vermiyordu ki.. en son servisi arayıp ağzıma geleni söyleyecekken... neyse dedim iki kez kırmızı ışık sinyal veriyor.. tamam o zaman topraklama sorunu var evde dediler... işte o zaman öldüm.. çünkü babam elektrikçi evin tesisatını biz yaptık toprağıda var suyuda ,neyse yine gözden geçirdik topraklamayı,hatları ama yine foss aynı herşey... kaldım işte böyle... ne dersiniz...

masal gibi oldu kusura bakmayın ama içim rahatladı valla yazmak iyi derlerdi de inanmazdım ...

• quote:

Orijinalden alıntı: hlldnc

kullanici06 kardeşim aynı sorun bende de var ne yapacağımı bilemiyorum.. servis geldi baktı uydu'dan bilgisayar bağlıyorum ondan falan filan alıp gittiler cihaz sorunsuz hiçbir arızası yok diyorlar..ve 2 kez oldu bu... uyduyu değiştir,uydu kablolarını değiştir... aynı... tak etti sony call center'ı aradım dedim servis böyle böyle diyor ne yapacağım uyduyu siz mi kurdunuz diye sordu birde o an başımdan kaynar sular döküldü... meğer uyduyu servis kuracakmış... işin kötüsü cihaz hata da vermiyordu ki.. en son servisi arayıp ağzıma geleni söyleyecekken... neyse dedim iki kez kırmızı ışık sinyal veriyor.. tamam o zaman topraklama sorunu var evde dediler... işte o zaman öldüm.. çünkü babam elektrikçi evin tesisatını biz yaptık toprağıda var suyuda ,neyse yine gözden geçirdik topraklamayı,hatları ama yine foss aynı herşey... kaldım işte böyle... ne dersiniz...

masal gibi oldu kusura bakmayın ama içim rahatladı valla yazmak iyi derlerdi de inanmazdım ...

Alıntıları Göster
    benim samsung lcd tv de kendi kendine acılıyor 3-4 saniye yanlız goruntu yok ekran da sonra kapanıyor gece cinler periler geldi sanıyosunuz sonra uykuya devam = )

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.