Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.883
Cevap
64
Favori
159.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: prideintruth

merhaba 18-105 lens ve a6000’im var.

geniş açı ve az biraz yıldız pozlama için bir lens almak istiyorum.

Sony 16mm f2.8 lens

+ ucuz, vcl-ecu2 ile 12mm yapılabilir

- yorumlar kötü, keskinlik yetersizmiş.

Sigma 19 mm f2.8 lens

+ ucuz, yorumlar iyi

- açı dar, geniş açı için yetersiz gibi

ulaşılabilir geliyor ama tavsiyelerinize ihtiyacım var.

amacım arasıra gezerken yıldız pozlama yapmak, f/p oranı iyi bir lense yatırım yapmak.

up!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prideintruth

merhaba 18-105 lens ve a6000’im var.

geniş açı ve az biraz yıldız pozlama için bir lens almak istiyorum.

Sony 16mm f2.8 lens

+ ucuz, vcl-ecu2 ile 12mm yapılabilir

- yorumlar kötü, keskinlik yetersizmiş.

Sigma 19 mm f2.8 lens

+ ucuz, yorumlar iyi

- açı dar, geniş açı için yetersiz gibi

ulaşılabilir geliyor ama tavsiyelerinize ihtiyacım var.

amacım arasıra gezerken yıldız pozlama yapmak, f/p oranı iyi bir lense yatırım yapmak.

Samyang 14mm f/2.8 almalısın. Ama paran yeter mi bilmem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Samyang 14.mm 2.8 f de 2.500 tl falan akın af olanı
    Bence 16.35 f4 zeisden daha güzel köşelerde bükülme yok hiç olmazsa
    Tamam samyangdada biraz parlaklık az daha mat görünür renkler
    Lakin ben böyle pahalı lens alsaydım kesin samyangı alırdım
    Ben zaten 24 mm den daha fazla geniş kullanmak istemiyorum
    Balık gözü gibi oluyor
    Artı fiatı için bile samyang alınır sony 16.35 in ikinci eli 3000 tl
    Sıfırı 3.800 tl manyak para değmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 22 Ekim 2017; 14:52:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Lens konusunda bazı şeyler kafama oturmaya başladı seçenek olarak, Makinanın borcu bu aylarda bitecek belki bu arada bir tane lens alabilirim bu yüzden aklımdaki kombinasyon bu ve benzeri bir şekilde olacak sanırım...
    1. Sony SEL 50mm f1.8 OSS ( FF lens almak dahamı mantıklı olur performans olarak, Bana bir artısı olurmu sizce, Birde 50mm yerine 35mm almanın bir farkı olurmu? )
    2. Sony SEL 30 mm Macro ( Yaklaşık olarak 700-800TL ikinci el fiyatı önerirmisiniz yoksa başka bir lens; Sigma 30mm f2.8 gibi veya neredeyse yarı fiyatına satılan manuel lenslere'mi yönelmem daha mantıklı olur )

Bu arada Sigma 30mm f2.8 modeli'de oldukça ilgimi çekti yakın çekim dışında'da oldukça iyi gördüğüm kadarı ile.
    Bunlar dışında başka lens alırmıyım bilmiyorum istanbul dışına çıkmıyorum genelde hali ile manzara için gerekli bir lens almak mantıksız olur benim için sanırım, Düşünceleriniz ne olur bu konularda bekliyorum

50mm portre için biraz geniş, sokak ve manzara için dar bir açı bence hocam. Apsc kullandığınız için 75mm e denk gelen bir lens olacak yani gözünüzün gördüğünün 1,5x katı kadar yakın ve dar hali gibi düşünebilirsiniz. F1.8 olduğundan modele biraz daha yakınlaşarak güzel portre kareleri olabilir. Yalnız Sel 50mm f1.8 in fotoğraf örneklerine de bakmanızı tavsiye ederim. Belki de sizi tatmin etmeyebilir.

Ff bir lens alırsanız apsc sensörün 1,5x çarpanından dolayı lensin keskin olan orta kısmını daha efektif kullanacaksınız ve fotoğraflarınızda köşelerde bozulma daha az olacaktır. Ne var ki fiyat olarak ff lensler apsc lenslerden pahalıdır.

30mm ile video çekerim diyorsanız Sony 30mm i seçmenizde fayda var. Oss işe yarayacaktır. Malesef ki Sigma 30mm de titreşim önleme olmuyor. Eğer videoları 16-50 ile çekerim zaten, 30mm sadece fotoğraf için derseniz Sigma 30mm f1.4 veya Sigma 30mm f2.8 gibi lensler gayet güzel. 30mm f1.4 kullanıcısıyım ve f1.4 te bile gayet keskin diyebilirim. Özellikle f2.5 ve sonrasında çok çok daha iyi. F1.4 ve f2.8 versiyonlar arasındaki farkıysa düşük ışıklı ortamlarda ve gece çekimlerinde hissedersiniz. F1.4 ışık konusunda çok daha etkili oluyor.

Bu arada kit lens sonrası "hem manzara hem sokak hem portre çekerim. Video için de aynı lensi kullanırım. Genelde de ışıklı ortamlarda veya gündüz kullanırım. Öyle tak çıkar lens değiştirmekle de uğraşamam" diyorsanız Sony 18-105 f4 lensi tavsiye ederim. Hepsinden biraz biraz olsun yeter diyorsanız gayet yeterli bir lens. Daha sonrası için en çok kullandığınız kadraja göre bir prime lens tercih edebilirsiniz.

• prideintruth P kullanıcısına yanıt
    Söylediğiniz lensler size 18-105 ten çok çok daha fazla ne verecek diye düşünüyorsunuz? Zaten yıldız pozlama yapacaksanız diyaframı kısmanız gerekeceğinden f değerinin 2.8 veya 4 olması sizi çok etkilemeyecektir.

Bence makinenizi ve lensinizi biraz daha tanımaya çalışmalısınız.

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Kafamdaki plan 2 Lensimin olması hocam bir tane yakın çekim için diğeride, Genel çekimler için amatör olarak yani, Manzara, Sokak ve portre gibi, 18-105 güzel lens ama fiyat olarak çok fazla yurt dışından ucuza getirtmek gibi bir imkanım olursa olabilir belki ama bu şartlarda zor, Video ile işim yok o yüzden bunun üzerinden plan yapmıyorum, Yakın çekim için fazla para vermeden manuel bir lens'de alabilirim, Diğer lens için oss şart gibi sanırım, Sizin bahsettiğini 30mm olan modeller portre için sanırım.
  • Olympus m10 ii mi yoksa a6000mi arkadaşlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • matrisintranspozu kullanıcısına yanıt
    İki ürününde birbirine karşı avantajları var M10 2 modelinde 5 eksenli sabitleyici varki çok fark eder özellikle video çekimlerinde, Ayrıca bu sayede alacağın lenslerde görüntü sabitleyici olup olmamasının'da bir önemi kalmaz, Bütçe ve beklenti meselesi biraz A6000 şuan 500TL kadar daha uygun bir fiyatta üzerinde gelen 16-50 lens bir çok kullanıcıyı memnun eder.
  • Teşekkürler video umrumda değil resim ağırlıklı kullanacağım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrisintranspozu

Olympus m10 ii mi yoksa a6000mi arkadaşlar

Olympus omd em10ii.

• 135 mm manuel lens arayanlar için 3 tane lens var satılık : ) Paranıza göre bakın artık.

Porst 135 mm f2,8 : 150 tl.
    Jupiter-37A 135mm f/3.5 : 250 tl
    Pentax K 135 mm f2,5 : 400 tl

• Bendede 3 adet af lens var satılık

Minolta. 24.105. Mm f.3.5-4.5 orta karar zom takgez şen çok harika tertemiz
    Ön arka kapak parasoley orjınal aldığım fiatdan veriyorum. 400- tl

Minolta 35.70 mm f.4 ön arka kapak orjınal parasoley yok aldığım fiaydam veriyorum
    140.. tl

Minolta 28.80. Mm f.3.5-5.6 on arka kapak orjınal 130. Tl

• Selam arkadaşlari Bir arkadaşımda Zenit helios 58mm f2 model lens varmış bir dene vereyimde dedi bunun için hangi adaptör almam lazım acaba M42'mi yoksa M48'mi olması lazım? Modelin adı sanırım bu ;Helios 44-2 58mm f2 tam bilmiyorum bende

Biraz bakındım M42 olanlar sanırım ama direkt olarak M42 olanlarmı uyar yoksa yanında 4/3 yazanlarmı 4/3 yazanlar daha küçük algılayıcıya sahip makinalar için sanırım değilmi, Daha önceden tecrübem olmadığı için bilgim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 23 Ekim 2017; 21:43:29 >

• quote:

Selam arkadaşlari Bir arkadaşımda Zenit helios 58mm f2 model lens varmış bir dene vereyimde dedi bunun için hangi adaptör almam lazım acaba M42'mi yoksa M48'mi olması lazım? Modelin adı sanırım bu ;Helios 44-2 58mm f2 tam bilmiyorum bende

Biraz bakındım M42 olanlar sanırım ama direkt olarak M42 olanlarmı uyar yoksa yanında 4/3 yazanlarmı 4/3 yazanlar daha küçük algılayıcıya sahip makinalar için sanırım değilmi, Daha önceden tecrübem olmadığı için bilgim yok.

m42 bayoneti e bayonete çeviren aparatı almalısınız. m42 to nex de yazar, m43 - e de yazabilir üstünde. Markaya göre değişiyor.

• Yeni bir lens daha ekleyeyim buraya.

Porst 135 mm f2,8 : 150 tl.
    Jupiter-37A 135mm f/3.5 : 250 tl
    Pentax K 135 mm f2,5 : 400 tl
    Jupiter 21M 200mm F4.0 : 200 tl

• vivitar 55mm macro lens alınır mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: eternalsun

vivitar 55mm macro lens alınır mı

Fiyat uygun ise alınır. Tavsiye ederim.
    Vivitar 55 mm, Panagor 90mm f2.8 en sevdiğim makro lenslerdir.

• Keşke para olsa ikisi de alınabilse ayrıca. Gerçek makro lenslerin kötüsü zaten yok gibi.

• quote:

Kafamdaki plan 2 Lensimin olması hocam bir tane yakın çekim için diğeride, Genel çekimler için amatör olarak yani, Manzara, Sokak ve portre gibi, 18-105 güzel lens ama fiyat olarak çok fazla yurt dışından ucuza getirtmek gibi bir imkanım olursa olabilir belki ama bu şartlarda zor, Video ile işim yok o yüzden bunun üzerinden plan yapmıyorum, Yakın çekim için fazla para vermeden manuel bir lens'de alabilirim, Diğer lens için oss şart gibi sanırım, Sizin bahsettiğini 30mm olan modeller portre için sanırım.

Tak-çıkar derdi olmadan her gördüğünüzü çekebilmek için 18-105 güzel ve kullanışlı bence.
    Örneğin, sokakta 18mm ile geniş açılı bir manzara denk geldi bunu çekiyorsunuz ve o sırada bir çocuğun hareketleri hoşunuza gitti yakın plan çekmek istediniz. Kadrajınızı 105mm e kadar daraltıp durduğunuz yerden kimseyi rahatsız etmeden o anı yakalayabilirsiniz. Bu aralıklarda 30mm f/1,4 ve 85mm f/1,8 gibi 2 ayrı sabit odaklı lensiniz olsaydı daha iyi ışık alan düşük diyaframlı bu lensler sayesinde tabiki daha keskin kareler yakalayabilirdiniz ancak lens değiştirmekle geçecek sürede anı kaçırma ihtimaliniz olurdu ve olduğunuz yerden oluşturacağınız kadrajlar sabit olurdu.
    18-105 size bir özgürlük veriyor. Işık yeterliyse f/4 diyafram yeterse Oss titreşim engelleyicisiyle daha rahat kullanımla daha yavaş enstantane hızlarında 18mm-105mm apsc odağında kullanım özgürlüğü sunuyor size bu lens.
    30mm apsc sensörde 45mm e denk gelen odak uzaklığı oluyor. Gözümüzün normalde gördüğü açı yaklaşık 50mm odak uzaklığına denk gelir. Yani 30mm lensi apsc sensörlü makinede kullanırsanız gözle gördüğünüz açının biraz daha genişi olur. Manzara için pek yeterli olmasa da genelde iş görecek bir lens açısı diyebilirim. Ne tam bir manzaradır ne bir portredir. İkisi için de kullanabilirsiniz ancak portre için fazla geniş kaldığını söyleyeyim. Mesela bir 85mm-105mm portreleri benim gözüme çok daha hoş geliyor.

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.