P

Çavuş
14 Temmuz 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 46 (Bu ay: 0)
Gönderileri
annem 55 yaşında 2-3 senedir galaxy s3 mini kullanıyordu, genel olarak internete filan giriyor. telefon bozulmuş. yerine orta segmentte bir telefon alacağız.

galaxy j7 prime düşünüyoruz. onunda ekranı kötü demişler (bana kötü gelmedi, 1080p ips ben iphone 7 kullanıyorum)
ekran ışığı sensörü yok demişler (kötü de çok şikayet eden görmedim)
jiroskop yokmuş. ekranı dönmüyor anlamına mı geliyor? yorum yapamadım bunun hakkında.

j7 prime eylül 2016'da çıkmış. 1300 lira gibi bir maliyeti olacak. alıştığı için samsung almayı düşündük. veya iphone 6 2000tl, c7 düşündük (samsung tr garantili satılmıyor)

Siz ne önerirsiniz? Yarın alacağız telefon
merhaba,

sony action cam için aksesuar arıyorum. elimde görüntüyü izleyebileceğim ekran da var. amacım çekim esnasında kadrajı ayarlayabilmek. saat gibi kullanmak pek pratik değil gibi.

bunun için 2 ürün var.

parmak aparatı (çok güvenli gelmedi - ekran oynuyor vs) https://www.sony.com.tr/electronics/actioncam-baglanti-aksesuarlari/aka-fgp1

çekim desteği (monopod gibi uzamıyor, selfie imkanı zayıf kalıyor)
https://www.sony.com.tr/electronics/actioncam-baglanti-aksesuarlari/vct-stg1

ekranı kullanamayacağım bir selfie çubuğu var. pahalı özelliksiz alternafi çok. bu da cazip gelmiyor.
https://www.sony.com.tr/electronics/actioncam-baglanti-aksesuarlari/vct-amp1

2. si sulu çekimlerde kullanmak için şamandıra mantıklk mıdır? kullanım tecrübesi daha iyi bir ürün var mı?
http://www.tripodfoto.com/jjc-float-bobber-samandira-el-tutacagi-gopro-uyumlu
Arkadaşlar genelde otomatik modda kullandığım bir eos m'im var. Model yükseltmek istiyorum. Sizce benim almam gereken model nedir? Çoğu özelliği kullanmayacağım muhtemelen ama zaman geçiyor ailemin belgeselini (ileride izlemesi daha keyifli oluyor) çekmek istiyorum ve gezilerde kullanacağım.

80d (fiyat/ağırlık açısından almayacağım)

70d

760d

750d

eos m5 (fiyat açısından almak mantıksız)

Eos m3

Sony a6000

Belki Nikon'un bir modeli olabilir.

fuji olympus iyi makineler fakat ne lens hakkında ne cihazlar hakkında fikrim var. video performansı da önemli...

Canon için lens yatırımı olarak

Tokina 11-16mm

50mm

55-250mm düşünüyorum

Belki 24mm

Belki 17-50mm

Belki 18-135mm olabilir

Sony'e lens seçeneksizliği ve pahalılığından dolayı soğuğum. e mount yatırım açısından pahalı ve pek çok sonyci set halinde ff geçerken elden çıkarmak zorunda kalıyor.

birkaç sene idare etsin bir daha gerekirse gövde değiştireyim diye düşünüyorum.

canon'a bir tık yakınım, gövde konusunda kararsızım. Hangisini almalıyım bu cihazlardan?
ASTRA H 2006 ilk sahibiyim

park halinde 2-3 gündür duran aracım birden 4'lü lambası çalışmaya başladı. açmadığıma eminim sonrasında kapatmaya çalıştım kapanmadı. bir kaç kez kontak aç kapa yaparak kapatabildim. 20 dk sonra arabayı çalıştırdım 4'lü lambalar tekrar çalışmaya başladı. kapatamadım bir süre.

sizce ne olmuş olabilir, sigorta kısmında ıslaklık görmedim.
Sehirler arasi 130-140 gidiyorum sonra akilli kavsakta yavasliyorum sonra araba tekrar hizlanmaya calisirken gaz yemiyor gaza basinca birkac saniye etki gormuyorum sonra araba saniyelik hizlanip yavasliyor tekrar tekrar saniyelik olay devam ediyor. 1. 2. viteste de fark etmiyor sonra arabayi saga cekil kontakt kapatiyorum tekrar calistirinca duzeliyor.

Sanki araba kendini dinlendiriyor. Ya da pislik varmis gibi. Ama gaza yuklenince oluyor daha cok. Ne olabilir acaba?
merhabalar...

aracım 2006 model 1.3 cdti h kasa, 88.000'de...

araçla otobanda bir süre 130-140'la gittim devir saati 2500'ü pek geçmedi.

sonrasında araba hızlamamaya başladı 1800 devirden sonra turbo devreye girmemeye başladı. max hızı deneyemedim şehir içinde 100'ü geçemedim ama çok hantallaştı kırmızı ışık kalkışlarında filan 40 km/s hızı geçince 3. vitese gelmek zorunda kalıyorum 4. vites'te de 80'i geçmiyor

aracımın sizce sıkıntısı nedir? izmir'de nereye götüreyim?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 77
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 2.287 (Bu ay: 143)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.