Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.883
Cevap
64
Favori
159.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fulfream lens fullfream makinaya uygun sensörü büyük geniş
    Diğer lensler croplu 1.5 çarpanlı oluyorlar yani
    Çektiğin foto küçülmüyor croplu lensde etrafı dar alıyor
    Ff de gözün gördüğü henen herşeyi sensöre alıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheGuardianOfTheCrescent T kullanıcısına yanıt
    Yok yaşatmaz sabitleyici var 16.50 kit lensdede merak etmeyin

• 18-105 aldım. gerçekten kaliteli ve her ne kadar aynasız cihazın taşınabilirliğini yok etsede uygun bir çantada sorun olmuyor, tek elle yapılan hamleler iptal oluyor. kit lensde arabada hemen her göze koyabiliyorken artık koyamicam. onun dışında cihaz bu lensle daha bir karizma durdu. eşim beni kalaylicak diye düşünürken ne kadar güzel diye tepki verdi işte normal dslr nin ilgi görme sebebi bu, tamamen görüntü

onun dışında satıcı ile prime lens muhabbeti yaptık. maddi durumum uygun olsa yanına prime lens alıcaktım, samyang ın 12 mm 2,0 ını denettirdi. cihaz telefon gibi oluyor, çok rahat mekan içi çekilebilir ama af si diyaframı herşeyi manuel, cihazda lens bilgilerini okuyamıyor yani ekranda kaç F ile çektiğinizi göremiyordu ve 1500 tl. onun dışında 21mm 35mm seçeneklerde vardı. 18 105 i almadan prime almak istemedim. özellikle manueli alırsam eşim cihazı kullanamicak bende zorlanıcam. bu kadar manuel olupta pahallı olmasıda vazgeçirdi. ucuz olsa yanına almayı düşünürdüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 5 Ağustos 2017; 18:48:2 >

• 1000 l ye ikinci el temiz 35.mm 1.8 f prime lens bulursun sahibinde
    Al çok mutlu eder seni portre manzara sokak fotoğrafları bokeh
    Herşey çekersin çok keskin net lens dir efsanedir

• jubahakan kullanıcısına yanıt
    Bende rx100 mark4 den 6000 e sonra 6300 sonrada A7ll ye geçtim
    Birde cropluda 35.mm 1.8 f lensi çok sevdiğimden bu lensi
    Takıp sabit kullanmak üzere a6000 aldım sabit üzerinden hiç çıkartmıyorum 2 nci makina olarak
    A7 ll dede 24.70 f4 aralığında zoom takılı kullanıyorum sök tak yapmadan fazla sök tak yapmayı
    Sevmiyorum sensör ve lensleri tozlatmamak için

• MetalWave kullanıcısına yanıt
    İyi yapmışsın manuel lense o kadar verilmez çok istemiş
    Altı üstü manuel ne olursa olsun
    Senin alacağın tek lens bundan sonra prime olarak 35.mm 1.8 sonydir

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    O kadar geniş açıda af olmasına pek de gerek yok. F değerini 5.6-8 gibi yüksek bir değer seçip odak halkasını da 1 metre ile sonsuz arasında bir değere getirince artık herşey odakta olacak. F/2 gibi açık diyaframlarda kullanmak istediğiniz zaman ise makinenin zoom ve peaking özellikleriyle 1-2 saniye içinde netleme yapabilirsiniz.

Verdiği kaliteye göre pahalı bir lens değil aslında. Prime lens olması sebebiyle Sony'nin 3000 liralık 10-18mm F/4 lensinden daha keskin ve kontrastı, renkleri çok daha hoş. Renk sapması da oldukça düşük. Samyang'ın lensleri f/p olarak müthiştir çünkü AF motoru bulundurmadıkları için fiyatları düşük ve sadece prime lens ürettikleri için optik kalite olarak kusursuz oluyorlar. Samyang kullanan pek vazgeçemez zaten. Teknolojik aynasız makinelerle kullanımları da çok kolay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

1000 l ye ikinci el temiz 35.mm 1.8 f prime lens bulursun sahibinde
    Al çok mutlu eder seni portre manzara sokak fotoğrafları bokeh
    Herşey çekersin çok keskin net lens dir efsanedir

Prime lenslerde titreşim engelleyici yok sanırım bu sorun olmazmı peki özellikle düşük ışık çekimlerinde?
  • Croplu 35 mm 1.8 prime da var
    Diğer ff zeiss prime lenslerde yok onlarda zaten keskinlik işi bitiriyor

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam bu yani bahsettiğiniz model;https://fotografium.com/urun/sony-sel-35mm-f1-8-aynasiz-lens
    Şimdilik fikir amaçlı bakıyorum sadece seneye alırım ancak
  • Evet bu lens zaten stokda yok görünüyor.

• Değerli forum üyeleri 16-50 kit lens bence kullanımına göre çok iyi, güzel bir ışık ve kompozisyon ile keskin sonuçlar çıkıyor .ben 55-210 almayı düşünüyorum, zoom lens illaki lazım oluyor. Sonra 35 mm 1.8 gelir tabiki

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***

• Sizlere bir sorum olacak .

Raw olarak 24 mb fotoğraf çekerken , jpeg 5 mb oluyor neden acaba ? Sıkıştırılmış dosya ama bu kadar düşmesi normal mi ? Kalite de etkili olur mu ? Birde ölçüm modları hakkında konuşsak ?

•  ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***

Merhabalar, makro denemem Sony 30M35 makro lens ile..

• ardarda7 kullanıcısına yanıt
    Bence süper çekmişsin fotoyu ellerine sağlık sinek ölümüydü

• quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

Bence süper çekmişsin fotoyu ellerine sağlık sinek ölümüydü

Teşekkür ederim :)

Arı ölü değildi ama biraz sersem vaziyette masamın üzerine konmuştu.. Fotoğrafını çektikten sonra bir çiçeğin üzerine bıraktım..

• Arkadaslar canon fd 50 1.8 bu lensi sony a6000de kullanmak icin hangi adaptoru almaliyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: eternalsun

Arkadaslar canon fd 50 1.8 bu lensi sony a6000de kullanmak icin hangi adaptoru almaliyim?

Bu adaptör lazım sana. Marka önemli değil, fd / nex çevirici diye de google da aratabilirsin.

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***

• 35mm f1.8 lensi bir türlü bulamayınca, bari birini edineyim diye 18-105'i aldım. 1500 tl / 6 taksit. çok detaylı kullanma inceleme fırsatım olmadı taş çatlasın 15-20 fotoğraf çekmişimdir. öncelikle çok ağır geldi bana. 2.si kit lensin 3 katı falan büyüklüğünde. bunun haricinde düşük ışıkta performansını beğendim. portre çekimlerdeki bokeh efekti de güzel. detaylı inceleme fırsatım olunca bu postu detaylandırırım.
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.