Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
2.884
Cevap
64
Favori
159.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hemen bakıyorum cok tesekkurler.
  • Çok kritik bilgiler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barca9910 -- 11 Ağustos 2017; 16:25:2 >
  • Merhabalar ben sürekli 2-3 haftalık turlar yaparak geziyorum, seneye 6 aylık bir gezi de düşünüyorum. Kamp, doğa, sokak, mimari her şey içinde oluyor haliyle. Telefondan manuel modda çekimler yapıyorum yani kavramlara az aşinayım. Toplam bütçe 2200tl. İkinci el a6000 alacağım yanına lens önerirseniz çok mutlu olurum ve tak gez olarak istiyorum seçeneklerim nelerdir? Not: İlk kameram olacak
  • DonJuan1907 kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullan tak gez lensi almışsın yeter şimdilik sana zaten
    Daha sonrada 35.mm alırsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aeraso

Merhabalar ben sürekli 2-3 haftalık turlar yaparak geziyorum, seneye 6 aylık bir gezi de düşünüyorum. Kamp, doğa, sokak, mimari her şey içinde oluyor haliyle. Telefondan manuel modda çekimler yapıyorum yani kavramlara az aşinayım. Toplam bütçe 2200tl. İkinci el a6000 alacağım yanına lens önerirseniz çok mutlu olurum ve tak gez olarak istiyorum seçeneklerim nelerdir? Not: İlk kameram olacak

Merhaba tak gez lens olarak 18-105 iyidir. Ayrıca yabancı sitelerdeki yorumları da çok iyi. İstersen şu videoya bir göz at:https://www.youtube.com/watch?v=hiVYb-960QU

Sony carl zeiss 24-70 mm arasında neredeyse fark yok gibi. Videoyu izleyince kendin görürsün...

• Çok kaliteli bir lens evet fakat fazla büyük ve ağır. Bana kit lense yakın ağırlıkta bir lens önerirseniz çok sevinirim. Çok profesyonel olmasına da gerek yok gezerken anı olsun diye istiyorum bütçe de belli ikinci el kit lens ile 1600 civarı. 600tlye kadar lens alabilirim anca. 18-55 gördüm forumda benim için uygun olur mu lenslerden anlamıyorum dediğim gibi ilk kameram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aeraso -- 14 Ağustos 2017; 11:6:45 >
  • Aeraso A kullanıcısına yanıt
    18-55 tavsiye ederim hocam 16-50 veya 18-105 gibi power zoomlu değil klasik zoom halkası mevcut..kullandığım süre boyunca performans açısından da gayet yeterli gelmişti bana..bütçe limitli olmasa zeiss 16-70 önerirdim hem optik kalite hemde boyut olarak gayet başarılı bir lens.
  • 2 nci makinam olan a6000 i daha 100 çekimde satıyorum
    Gövde+35. Mm f1.8 lensle gövdenin 23 ay garantisi var full kutulu
    Lensin on arka kapak parasoleyi var kutusu var sıfır gibi
    Sadece garantisi yok
    Makinada aldığımdan beri sony orjınal ekran koruma takılı
    32 gb sandisk 80 mbhız sdxc hafıza kartı takılı
    Toplam 2.500 tl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    güzel fiyat 1 ay önce olsaydı alırdım :)
  • merhaba
    tamamen amator bırıyım canon 650d makınem vardı anakartı bozulmuş kartı okumuyor.Onu satıp bu makıneyı almayı düşünüyorum
    tamamen senede 2 defa gezıye tatıle gıttıgımde kullanacgım bır makıne olucak canon gıbı buyuk olmasına gerek yok dedım ve bu makıne guzel gozuktu.
    Tavsiye edermısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: can87

18-55 tavsiye ederim hocam 16-50 veya 18-105 gibi power zoomlu değil klasik zoom halkası mevcut..kullandığım süre boyunca performans açısından da gayet yeterli gelmişti bana..bütçe limitli olmasa zeiss 16-70 önerirdim hem optik kalite hemde boyut olarak gayet başarılı bir lens.

16-50 yerine 18-55 almak ne kazandırır hocam ne farkı var, Yani değermi bu değişikliğe demek istiyorum 16-50'de kötü bir lens değil aslında başlangıç olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

2 nci makinam olan a6000 i daha 100 çekimde satıyorum
    Gövde+35. Mm f1.8 lensle gövdenin 23 ay garantisi var full kutulu
    Lensin on arka kapak parasoleyi var kutusu var sıfır gibi
    Sadece garantisi yok
    Makinada aldığımdan beri sony orjınal ekran koruma takılı
    32 gb sandisk 80 mbhız sdxc hafıza kartı takılı
    Toplam 2.500 tl

valla çok iyi fiyat :) şimdi lenslerin falan fiyatını bilince, makinem olmasa tereddütsüz alırdım.
  • arkadaşlar makinenin ölçüm modları hakkında konuşabilir miyiz ? kullanıyormusunuz ölçüm modlarını ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanjk

merhaba
    tamamen amator bırıyım canon 650d makınem vardı anakartı bozulmuş kartı okumuyor.Onu satıp bu makıneyı almayı düşünüyorum
    tamamen senede 2 defa gezıye tatıle gıttıgımde kullanacgım bır makıne olucak canon gıbı buyuk olmasına gerek yok dedım ve bu makıne guzel gozuktu.
    Tavsiye edermısınız.

Uygun fiyatta denk getirirsen almani oneririm. Fiyati ilk ciktigindan daha yüksek bu makinenin. Acele etme ve iyi fiyat bulursan al gitsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kötü değil tabiki bi kere ebat önemli ise yarı yarıya fark var aralarında..ben önerimi elde sadece body var ve kit lens alınacak ise olarak yaptım..1650 yi elden cıkarıp 1855 almak pek mantıklı bir hareket olmaz..

ben makineyi ilk aldığım zaman 1650'yi 35f1.8 almak için elden çıkarmıştım ilerleyen zamanlarda 35mm açı olarak bazen dar kaldığından nispeten uygun olduğu için 1855 aldım bana 1650 den biraz daha keskin ve distorsiyon daha az gibi geldi..ebat olarak 1650 den büyük olsa da kullanımı hoşuma gitti..

tercih ve kullanım zevki meselesi biri diğerinden bariz iyi gibi bir durum yok bana göre..
  • Sabah bir iki yakın çekim denemesi yaptım bu şekilde yaptığım çekimlerde pek istediğimi alamıyorum stok lens ile tabi birazda benim acemiliğim var ama bana bir yakın çekim için lens şart gibi duruyor, Ligtroom ile düzenleme yaptım.
     ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***
    Kırmızı damla (5) by tayfn1907, on Flickr
    Kırmızı damla (6) by tayfn1907, on Flickr

• O zaman kit lens ile çıkacağım yola. Marttan beri kampanyalı göremedim aylardır beklemedeyim. İkinci el fiyatına sıfır geliyor
  • A6000 16-50mm kit lens
    RiseUK ND1000 Filtre
  • Merhaba
    samsung nx lensleri A6000 de adaptorle kullanabiliyormuyuz acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacklegend

Merhaba
    samsung nx lensleri A6000 de adaptorle kullanabiliyormuyuz acaba.

Kullanamazsın.
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.