Şimdi Ara

SONUS FABER lerin ACCUPHASE lerle BULUŞTUKLARI AN (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
684
Cevap
2
Favori
26.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lambalı lara sinema ile beraber kullanmak istediğim için pek bulaşmak istemiyorum şimdilik. Bypass girişli bişey lazım.
  • väliaikaista V kullanıcısına yanıt
    Neden olmasın araştırma kısmı bu işin en zevkli tarafı
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

Lambalı lara sinema ile beraber kullanmak istediğim için pek bulaşmak istemiyorum şimdilik. Bypass girişli bişey lazım.

İkinci elde mbl vardı bir tane satışta by pass li v iyi cihaz denemeniz lazım bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Liuto icin naim cok iyi cozum. Hoparlorun kusurkarinida prat i ile ortuyor, denememk olmaz. Hatta ikinci elde olabilir bile.
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Evet görmüştüm onu, şu anda satılmış görünüyor.
  • altanpsx A kullanıcısına yanıt
    Xs i evde deneme şansım oldu, ortaya çıkan ses pek etkileyici değildi. Süpernait ne yapar bilemiyorum.. Tabi cd plaer olarak sony bdp kullandığım için çıkan ses yanıltıcı oluyor. Zaten amfi ile beraber yada daha önce oppo tarzı bir cihaz ile kaynak kalitesini arttırmam lazım.
  • quote:

Xs i evde deneme şansım oldu, ortaya çıkan ses pek etkileyici değildi. Süpernait ne yapar bilemiyorum.. Tabi cd plaer olarak sony bdp kullandığım için çıkan ses yanıltıcı oluyor. Zaten amfi ile beraber yada daha önce oppo tarzı bir cihaz ile kaynak kalitesini arttırmam lazım.

Sertaç , nacizane fikrim naim fena değil ama bir süre sonra saçmalamaya başlıyor güç yetersizliği varmış gibi oluyor ...

Tabi bu söylediğim hop.ile ilgili bir durum senin hop. spec. leri nedir tam bilmiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: väliaikaista

@SerhatS, bence @Aticus3 için Accuphase pre-power araştırın :).

@aticus un accuphase si var idi sanirsam degerli postanem:))

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

quote:

Orijinalden alıntı: väliaikaista

@SerhatS, bence @Aticus3 için Accuphase pre-power araştırın :).

@aticus un accuphase si var idi sanirsam degerli postanem:))

Pre-power dan sonra entegreden vazgeçer herhalde:).
  • quote:

Evet görmüştüm onu, şu anda satılmış görünüyor.

Bir hafta once aku dahil asr satıldı 6000 USD e sonradan duyunca cok üzüldüm

Mbl i alicaktim. İlani göremedim sonra oyle kaldı

Bakalım bu kaşıntı ile ne kadar yasarız

• @attila hakanimus alir bi daha degismez sankimus elinde ki pre-power i aratmaz sankimus:))

• ersin cremona m ler için fiyat almadık. fiyatları belli 10 bin euro seviyelerinde zaten. Olympica III ler bunun da üzerine 12 bin eurolara çıkacakmış sanırım
    kdundar bu kanıya ben sadece vincent dinleyerek varmadım. Stereo amfi arayışlarım döneminde bir çok amfi dinledim ve inceledim. Bunu zamanında forumda paylaşmıştım zaten. Benim de Sertaç gibi SV236 hep amfi alternatiflerim arasında yer almıştır.
    Sertaçta zaten iki amfi dinleyip alacak bir göz yok. O da bir süredir fırsat buldukça değişik amfiler dinlemeye ve karar vermeye çalışıyor. Hatta Naim XS si deneme amaçlı bir arkadaştan alıp evinde Liutolarla da dinledi ve kendisini tatmin eden sesi bulamadığını belirtti. Daha sonra bana gelip benim sistemi de dinledi. Kendi kulaklarına, bütçesine ve keyfine göre bir amfi bulacağına eminim. Ama onun ilk belirlediği zamanki bütçeyi aşacağını tahmin ediyorum. Buna kahinlikte diyemem, neredeyse hepimiz bunu yapıyor ve yaşıyoruz. Hiç ilk belirlediğimiz bütçelerde kalıpta sistem ve cihaz alanınız var mı? Varsa ellerinde öperim
    3 le yola çıkıp 5-6 ile eve dönüyoruz çoğunluk.
    hidefman evet ilk izlenimin benim bu yönde ama üstde de belirttiğim gibi cremona m lerin muadili olympica III ler. asıl onları pişme süreleri sonrası dinleyip karar vermek lazım diye de düşünüyorum
    Birde Sertaçın da şöyle bir sorunu var avr ile yani sinema setupı ile birlikte kullanabileceği bir stereo amfi olsun istiyor. Bu da bazı seçeneklerini kısıtlıyor.
    Mesela Sertaç ile ayrıldıktan sonra hifi rack işine de biraz bakınayım diye gittiğim mağaza da sonus faber musica stereo amfi ile karşılaştım. Ve hemen merak edip dinlemek istedim. 50 watlık bir amfi. Ama çok hoş çaldı Proaclarla birlikte mesela. Yine çok şık kozmetik çizgilere sahip sonus faber klasiğine sahip amfi çok lezzetli tınılar aldığım hoş bir ziyafet sundu bana. Fiyatı da uygun kanımca. Genel olarak temiz de göründü gözüme. Teknik detayları konuşulur sesi de beğenilirse "şimdilik" daha üst bütçelere kadar liutolara gayet güzel eşlik edebilir diye de düşünüyorum. Bana daha çok kitaplık tipi hoparlörlere göre gibi geldiyse de... Ama Sertaç sinema amfisine geçişi kolaylaştıracak özelliğe de sahip olsun istiyor alacağı amfinin doğal olarak.

SONUS FABER lerin ACCUPHASE lerle BULUŞTUKLARI AN

• väliaikaista V kullanıcısına yanıt
    ahhhh monşerr ahhh nerdee biz de o kısmet.
    accuphaselerle olan cicim aylarım daha bitmedi.
    yakın zamanda da bitecek gibi değil.
    elde avuçta ne varsa yatırdık bunlara...
    pre power için milleri 50 bine tamamlayıp bi japonya seyahati mi planlasak ne yapsak
    geçen birisinin blogunda gördüm. japonya seyehatinde bir hifi mağazasında accuphas raflarını çekip koymuş.
    yen üzerinden fiyatları tl ye çevirip gözlerim faltaşı gibi açılınca milleri hemen toplamaya karar verdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

kdundar bu kanıya ben sadece vincent dinleyerek varmadım. Stereo amfi arayışlarım döneminde bir çok amfi dinledim ve inceledim. Bunu zamanında forumda paylaşmıştım zaten. Benim de Sertaç gibi SV236 hep amfi alternatiflerim arasında yer almıştır.
    Sertaçta zaten iki amfi dinleyip alacak bir göz yok. O da bir süredir fırsat buldukça değişik amfiler dinlemeye ve karar vermeye çalışıyor. Hatta Naim XS si deneme amaçlı bir arkadaştan alıp evinde Liutolarla da dinledi ve kendisini tatmin eden sesi bulamadığını belirtti. Daha sonra bana gelip benim sistemi de dinledi. Kendi kulaklarına, bütçesine ve keyfine göre bir amfi bulacağına eminim. Ama onun ilk belirlediği zamanki bütçeyi aşacağını tahmin ediyorum. Buna kahinlikte diyemem, neredeyse hepimiz bunu yapıyor ve yaşıyoruz. Hiç ilk belirlediğimiz bütçelerde kalıpta sistem ve cihaz alanınız var mı? Varsa ellerinde öperim
    3 le yola çıkıp 5-6 ile eve dönüyoruz çoğunluk.
     SONUS FABER lerin ACCUPHASE lerle BULUŞTUKLARI AN

Varılmadıysa sorun yok... bazen hobidaşlar birkaç markaya bağımlı kalarak tüm fiyat segmentini ilgili performansta düşünüyorlar bu da ciddi şekilde yanlış sonuçlara mal oluyor. sadece bunun önüne geçmek için yazdım yorumumu. zaten birçok marka ile dinleti yapılıp bu sonuç çıkarıldıysa zaten öneride bulunulacak bir durum yok derim...

• Selamlar dostlar, ben de benim dört parçadan oluşan sistemin son parçasını paylaşmak istedim sizlerle. Son parça henüz 5 aylık ve daha pişme sürecini tamamlamadı. İnşallah büyüyerek pişecek. Tabi ki sizlerin hifi sistemleri ile kıyaslamak istemem ama özellikle ağladığında çıkardığı sesi duysanız high end cihazların tahtını sallar alim allah. İşten eve geldiğimde power düğmesine ( yanağından makas alarak ) bastığınız da sistem çalışmaya başlıyor. Dinlemesi de sevmesi de çok keyifli. Elektrik sarfiyatı sıfır. Tamamen anne sütü kullanıyor. Yani pure and pure ... Atilla umarım konuyu sulandırmamışımdır dostum. Sağlıcakla herkese iyi dinletiler ....
     SONUS FABER lerin ACCUPHASE lerle BULUŞTUKLARI AN SONUS FABER lerin ACCUPHASE lerle BULUŞTUKLARI AN

• max-well kullanıcısına yanıt
    maşallah Sinan bey,Allah nazarlardan saklasın
  • Maşallah sinan ben ,Power katı sağlammış
  • max-well kullanıcısına yanıt
    Maşallah maxwell hık demiş babasının burnundan düşmüş...
    evde bebek çok güzel bir şey.
    ama dostum sana diyeyim bebeğin yeri ayrı hifinin yeri ayrı
    kısa süre içinde snide yeniden aramızda görmek dileğiyle.
    Hatta Sertaçla birlikte bakının amfi işini bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

maşallah Sinan bey,Allah nazarlardan saklasın

Çok teşekkürler Serdar kardeşim. Allah hepimizin çocuklarını nazardan saklasın ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

Maşallah sinan ben ,Power katı sağlammış

Ersin çok teşekkürler kardeşim. Kendileri tosunpaşa olduklarından belirttiğiniz gibi power katı sağlam...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.