Şimdi Ara

SONUS FABER lerin ACCUPHASE lerle BULUŞTUKLARI AN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
684
Cevap
2
Favori
26.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Epey zamandır ( yaklaşık 2,5 senedir ) kullanmakta olduğum Monitor Audio hıoparlör setini
    geçtiğimiz sene stereo amfi ve cd çalar edinerek stereo kısmına doğru sistemi genişletince
    yükseltmek elzem olmuştu. O günden (Mart/Nisan 2012) bugüne kadar değişik amfilerle de
    kendi amfim ve kendi amfime benzer özellikteki amfilerle de yaptığım dinlemeler neticesinde
    Sonus Faber Liuto edinmeye karar verdim. Hala dinlemek istediğim ama hem fırsat hem zaman hem de uygun ortam
    bulamadığım için dinleyemediğim bir dolu hoparlör olmasına karşılık ilk dinlediğimden beri tınıları
    kulaklarımda yer etmiş olan Sonus Faber Liutoları aldığıma memnunum.
    Sinema tarafı ile stero tarafını ayıramadığım ve birlikte götürmek durumunda olduğum için
    sinema setupı da olan hoparlörler arasından kesemize, bulunabilirliğine , kozmetiğine , teknik detaylarına , ses tonuna ve
    daha pek çok yazılıp çizilemiyecek başkaca da faktörler neticesinde şu aşamada edinebileceğim en üst noktadaki
    beni en tatmin eden seçenek olarak karşımda duran Sonus Faber Liuto ları daha fazla bekletmemek adına edinmeye karar verdim.
    Ve Cuma günü hoparlöler elime ulaştı. Daha önce ön hazırlık yapmış ve Sonus Faber Smart Center edinmiştim.
    Cuma günü Liutolar ve surround hoparlör olarak ta Sonus Faber Domus Wall lar geldi. Domus Wall surroun hoparlörler aslında bu serinin monitörleri değiller.
    Ancak Liuto setupında kullanılan monitörler hacimli ve benim duvarda kullanabileceğim yapıda değiller. O yüzden bir önceki eski seri olan Domus modelinin
    duvara asılması uygun olan surround modeli tercih edildi. Gerçi bu surround modeli 4 ohm benim Liuto ve Center 8 ohm olacak. Bir sorun yada eksiklik yaratacak mı göreceğiz. Göreceğiz diyorum zira Cuma akşamı Domus Wall Surroun hoparlörler kutusundan hasarlı çıktığı için c.tesi geri gitti yerine konsinye olarak yine eski göz ağrımız Monitor Audio nun surroundları yeni Sonus Faber Domus Wall lar gelene kadar sisteme geçici olarak eşlik etmek üzere eklendi.
    Cuma akşam hoparlörlerin ayak montajı ve yerleşimi yapıldıktan sonra 3-4 sevdiğim cd yi hızlıca dinledim. Sese gelen boyut mükemmeldi. Sese yüklenme yapamadım geç saat olduğu için pişene kadar da fazla yüklenmeyi düşünmüyorum zaten.
    Pişmesi tahminim 200 saati bulacak. Bu durumda hem TV izlerkende kullanıp pişme süresini kısaltmaya çalışacağım.
    C.tesi pek fırsatım olmadı dinlemeye. Pazar günü oğlanında ne zamndır tekrar seyretmek istediği ( daha önce TV yayınını kaydetip izlemiştik 3-4 sene önce) Star Wars serisinin hikaye itibariyle 1. filmini izledik. Haa bundan önce tabiii Onkyo ile yeniden kalibrasyon ayarı yapıldı Pazar sabah.
    Filmin malum o yarış sahnesi ve sonraki uzay gemileri savaş sahnesindeki gemilerin motor sesleri tüm evi salladı. Kendimizi oğlanla filme kaptırmış giderken
    alt komşudan uyarı geldi. Bu da 3 senedir ilk defa başıma geliyor. Şimdiye kadar böyle bir hassasiyetleri olmamıştı. Bu kötü oldu artık kulakları kirişte olacak bir süre filimlerde suba fazla yüklenmemem lazım
    Neyse Sonus Faberlerle ilgili bu kerelik son bir cümle daha yazıp resimlere geçeyim. Daha sonra yine yazmaya çalışırım. Accuphase amfime stereoda tam tamına örtüştüler diyebilirim. Sinemada henüz istediğim ayara gelmedi. Yumuşak ve sakin karakterini ilk anda belli etti Sonus Faberler. Birincil görevi müzik o belli oldu.
    Resimler:
    bu sistemin genel görünümü:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aticus3 -- 12 Şubat 2013; 18:05:24 >

• Resimlere devam:

• Son bir iki resim daha:

• Sinemada ne yapar bilemem ama sendeki stereo da iyi iş çıkaracaklarına bir tereddütüm yok. Tekrar iyi günerde kullanman dileklerimle hayırlı olsun yeni ciciler
  • @Aticus, iyi günlerde kullanın. Sistem nerden nereye geldi .
  • Hayırlı olsun Sn. @aticus3, oldukça heybetli bir duruşu var, güle güle kullanın. Ses kısmı tamam oldu şimdi sıra görüntüde
  • @aticus tekrar hayırlı olsun,sinema tarafındaki yumuşaklığı daha sert AVR ile cözebilirsin.RX8 lerle Onkyo 3009 denemiştim sinemada yumuşak bulmuştum.RS8 den sonra Sonus Faber Liuta sana yumuşak geldiyse Onkyo 809 yerine Pioneer LX deneyebilirsin.Arkadaşlar getirsin bir test yapın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atilla,

Hayırlı olsun dostum, güle güle kullanmanı dilerim. Sonus faber liuto'yu naim amfilerle ve naim nd5xs streamer, Michell Orbe pikap+ SME V kolla dinledim harika çalıyordu.

Sana bir pikap şart oldu. Sinemayı geç bir adet. İllaki o taraf halolur bence. Bu kadar yatırımdan sonra analog tarafa kayman an meselesi gibi geliyor bana.

Dinlediğim yukarıdaki sistem bir hayli değişip ciddi bir yol kat etmiş. Çok merak ediyorum. Yarın akşam nasıl olacak vakitte geçmez şimdi.
  • @aticus3

Üstad hayırlı olsun yine bir nokta atışı daha güzel günlerde kullanın çok güzel seçim accuphase den bahsetmeye gerek yok zaten gerek entegre amfi gerekse de cd player
  • atila, bu kolonların altına mutlaka souncare spike almanı öneririm. sesi olumlu yönde inanılmaz değiştiriyor.
  • Aslında evet,stereo tarafında Accuphase ve Sonus Faber liuta varken sinema konuşulmaz keyif yapmak lazım...

Bu arada liuto gercekten cok şık ve asil duruyor darısı bize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 11 Şubat 2013; 19:57:22 >
  • @aticus3
    Hayırlı olsun.İyi günlerde kullanın.

• Sn. Aticus,

Iyi gunlerde keyifle kullanmanizi dilerim. Herhangi bir sf de klasik muzik dinlemek ayri bir keyiftir. Umarim klasik muzik seviyorsunuzdur, keyfiniz katlanir bu durumda. Luito larinizida ma rx, rs falan ile kiyaslamayin. Luitolariniz her ne yapiyorsa, bir oncekilerden daha dogru yapiyor. Accuphase ide simdi dinlemeye basladiniz, daha once sadece ma larin limitlerini dinliyordunuz.

Bu arada burn in olmamis bir sf en kotu hoparlordur. Su hali ile iyi geldiyse burn in sonrasi zevkiniz on katina cikacaktir. Allah ileride amati futura lar, elipsa lar kismet eder size umarim....
  • Atilla hayırlı olsun .....
  • Hayırlı olsun. Liste fiyatları nedir?
  • @Aticus, gule gule kullan

• @Aticus, hayırlı olsun, keyifli dinlemeler.
  • Atilla bey bombayı koydu pimini çekti ve araziyi terk etti :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Atilla bey bombayı koydu pimini çekti ve araziyi terk etti :)

Aynen serkan, Atilla dediğin gibi yapmış anlaşılan.

Atilla, Tekrardan hayırlı olsun, İyi günlerde ve güle güle kullan. Bana göre forumdaki bildiğim en iyi sterio takımların başında gelen bir sistem oldu.

Zaten karakteristlik olarak bende Sonus ve AC nin birlikteliğinin çok başarılı olacağını düşünüyorum,

• Tüm iyi dileklerini ileten dostlara teşekkür ederim.

2012 de çok ciddi yatırımlar yaptık. Artık keyfini çıkarma ve küçük tweakler ile oynama vakti sanırım.

ali nin önerisini düşünebilirim mesela

altan haklısın gerçekten pişmeleri lazım. Sesin boyutlanması ve sahnenin genişlemesi benim hoşuma gitti ilk etapta.

boş durmadık c.tesi gittik timpanide epeydir merak ettiğimiz bir cihazı da görme ve test etme imkanımız oldu. Aslında bir grup cihaz diyelim. Belki göreniniz duyanınız olmuştur.
    Stein markasının ürünleri.
    Ben özellikle "CD Temizleyicisi" (bu benim tabirim ) çok ilgimi çekti. Bir kaç denemeden sonra dayanamadım aldım. Özellikle Amy Winhouse sun şarkılarını çok sevdiğim ama Türkiye deki kaydı çok kötü olan Back to Black albümünü hemen "CD temizleyiciden" geçirip dinledim. Daha dinlenebilir hale geldiğini görüp sevindim. İyi kayıtları da adeta SACD a çeviriyor. Benim ilk izlenimlerim olumlu. Cihazın resmi bu dur.:
    Haa bir de Adnan bey denemem için Blue Diomand dene iki küçük taşa benzeyen bir ürün verdi. Yine aynı markanın ürünü. Bunlarıda hoparlörlerin üstüne koyuyorsun sese etkisi oluyor. Özellikle insan sesi ile orta seslerde farkedilir etki yaratıyor. Bakalım daha test aşamasında. Henüz bunları alıp almamaya karar veremedim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.