Şimdi Ara

SONUS FABER lerin ACCUPHASE lerle BULUŞTUKLARI AN (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
684
Cevap
2
Favori
26.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Atilla dostum hayırlı olsun. Maşşallah. . Ellerine sağlık. Sonunda resimleri görmek kısmet oldu. En kısa zaman da Sertaç ın tabiri ile bi 'tarikat toplantısı' yaparız ...
  • yeni yerleşim ve cihazlar bir kez daha hayırlı olsun diyelim Atilla, bir hafta on gündür yoktum çok takip edemedim forumu ,

transmitter avr birlikteliği henüz sağlanamadı sanırım.Bu arada accu lerde yakıyor ortalığı :)
  • Hep subwooferı ortaya alıp center ile birlikte o noktada verdiği tepkiyi merak etmişimdir. Genelde hep köşelere sıkıştırdığımızdan olsa gerek böyle bir düşünce.. Ayrıca cihazların bulunduğu köşede iyiymiş ve toparlandımı üs olur o bölge

Bayağı düzenlemişsin Atilla abi hayırlı olsun
  • Teşekkürler arkadaşlar
    Tarikatı toplayalım abi en kısa zamanda

Evet serdar AVR ile transmiterı öpüştüremedik tabiri caizse
    Kaynaklar şu an (Bluray player , Medya player ve Uydu) doğrudan transmitera bağlı.
    Uydu ve Medya playerın tek hdmı çıkışları olduğu için seslerinde dengesizlikler yaşıyorum.
    Ben de HDMI splitter sinyal çoğaltıcı ile çözmeye çalışacağım olayı.

Pazar günü Audyssey kalibrasyon yaptım 8 noktadan iki kere üstelik ikisinde de hoparlör mesafelerini yanlış ölçtü. Gündüz yaptığım ve yeterli sessiz ortam olmadığı için olduğunu düşünüyorum. Bir ara gece sessizliğinde tekrar deneyeceğim.

Subwoofer ortada olunca ses açısından çok bir farketmedi sanırım. Sadece bir filim ile ve doğru olmayan bir kalibrasyonla filim izledim.
    Ama sanırım arka duvarda yaptığım taş yünü dolgulu alçıpan uygulaması işe yaradı
    Yansımalar epey azaldı. Daha önceki yerleşim ve arka duvardan alt ses yansımalarını alıyordum.
    Şimdi onlar kalmadı üstelik hoparlörler şimdi (malesef resimlerdeki kapı yüzünden) duvara daha yakınlar öne alamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aticus3 -- 3 Aralık 2013; 17:45:23 >

• Kapı yüzünden bende muzdaribim ancak şöyle bir çözüm buldum hemen aynı şekilde sıkıntı var bende de abi.

Sürgülü kapı sistemi

SONUS FABER lerin ACCUPHASE lerle BULUŞTUKLARI AN
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Yüce kardeşim, atilla abine iki tane mimar ziyaret edecek. Olmazsa Sertaç la ben, hemen oracıkta sürgülü kapı bile yaparız Atilla kardeşime. Hele davet günü gelsin de...
  • Mimar mı , banada lazım :)
  • Doğru diyorsun Sinan abi olay yeri inceleme en mantıklısı bizde de bir inceleyelim herşey bitince
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Delerium haklısın böyle kapı sistemleri olduğundan hanıma da bahsettim ama o pvc katlanır kapılar gibi bir şey zanneti ve ne dediysem kabul ettiremedim. Evde kapı çok 10 kapı var. Değişime girdi mi bir şekilde hepsi değişmesi lazım biri cillop gibi öbürleri sıradan oldu mu o güzel olanda çirkin sırıtır , hepsi de hem maliyet hem de ekstra tadilat vs.. işi çıkatacağı için kalkışamadık bir de.
    Ne yapalım bir süre de böyle kullanıp bir başka boya/badana /tadilat zamanı girişiriz o işe de artık
    Her şeyi aynı anda en iyi haline ya da en optimum haline getiremiyoruz bütçe ve mekan kısıtları dahilinde yavaş yavaş ilerliyoruz işte.
    2014 yatırımlarım muhtemel öncelik sırası şu şekilde (sesli düşünüyorum, katkı yapmak isteyenlerden görüşlerini duymak isterim):
    1-Fixed Perde (curved perde de olabilir)
    2-Hoparör kablosu 2X4.5m.
    3-Hifi stnadartlarına uygun en az 4 raflı rack
    5-Alacağım Hoparlör kablosu markasından olacak şekilde üst sınıf bir çift rca interconnect kablo

2014 yılını bu ürünleri temin, araştırma, edinme ile geçirmeyi planlıyorum.
    2015 e AVR ve 4K diye düşünüyorum.

• Ben bu amfiyi nasıl kaçır mışım yaaaa

http://www.gryphon-audio.dk/products/integrated-amplifiers/atilla.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aticus3 -- 4 Aralık 2013; 17:53:26 >
  • Ultra hi-end makine Atilla ama fiyatı da Çin Seddi abi 12500 usd
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    Friedrich Schaefer ' e söylesem bana da bir ASR Serdar modeli çıkarır mı acaba
  • Yok yaa Delerium Gryphonun giriş seviyesi amfisi altı üstü bu. Bana yeter ikinci bir oturma odası sistemim için düşünüyom şimdilik

Amfi SerdaR
    demek değil mi zaten yahuuu. Ben öyle zannediyordum ASR yi
  • Atilla en kısa zamanda fix perde almalısın dostum.

güle güle kullan
  • Atilla abi cok mutevazisin sen Ali abiyi dinle fixed perde diyor bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet evet
    yazdık yukarda ya 1. sırada perde işi var zaten
    Kısmet belki temiz bi ikinci el düşer bizim ölçülere uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

Amfi SerdaR
    demek değil mi zaten yahuuu. Ben öyle zannediyordum ASR yi

• İyi seneler.
    Bugün akşam 18.30 da TRT de Berlin Flarmoni Yılbaşı konseri var. Kaçmaz, kaydetme imkanınız varsa kaydedin bence.
    Yarın öğlen 12.00 de Viyana Flarmoni Yılbaşı Konseri hele hiiiç kaçmaz. Geçen seneki çok eğlenceliydi ve çok güzeldi.

Bir de evinde özellikle projeksiyon/perde kullanan forumdaşlar ben sinemada izledim çok etkilendim. Yerçekimi fimini (Gravity) mutlaka blurayi çıkınca edinip izleyin. Kısa bir filim ama muhteşem görüntülere sahip. 3D blurayi çıkınca alınıp arşive mutlaka eklenecek filimlerden kanımca. Kendinizi o uzay üssünde uzayda boşlukta gibi hissedebilirsiniz. Hep düşecekmişsiniz hissine kapılıyorsunuz

• 2014 yılı tüm dostlara sağlık - huzur ve bol kazanç getirsin. Bol filmli ve müzikli günler....

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.