Şimdi Ara

Son zamanlarda patlak veren Fullscreen problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar burada bir hususu belirtmek istedim. Son zamanlarda çıkan oyunlarda ciddi bir problem var ve hala tam anlamıyla çözüm bulunabilmiş değil. Yabancı forumlarda, Steam Community'de ve birçok portalda "Fullscreen" problemi dağ olmuş durumda. Açıkcası bu problem Batman Arkham Knight ile patlak verdi. Oyun Fullscreen modda açılmıyordu, siyah ekranda kalıyordu; ancak Windowed Borderless modda oynayabiliyorduk. Herhangi bir patch veya fix gelmedi. Bu sorunlarla boğuşurken Fallout 4 çıktı ve yine aynı sorun... Tüm driverları güncelledim, sistemi formatladım, denenebilecek her yolu denedim ancak Fullscreen modunda açamadım. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi Windowed Borderless modunda oynayabiliyorum. Her neyse bir olur, iki olur, üçüncüye düzelir derken dün gece Starwars Battlefront çıkış yaptı. Ve yine aynı sorun... Fullscreen modunda açılmıyor, Windowed Borderless modunda oynamak zorunda kalıyorum. Tüm bu sorunların benden kaynaklandığını düşünüyordum ancak öyle değil.

Google'a

"Batman Arkham Knight Fullscreen problem"
    "Fallout 4 Fullscreen problem"
    "Starwars Battlefront Fullscreen problem"

yazarsanız bu sorunu ne kadar çok kişinin yaşadığını ve hala bir çözüm bulunamadığını göreceksiniz.

• Alt+enter yapinca tam ekran olmuyomu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

Alt+enter yapinca tam ekran olmuyomu

Yok hocam öyle olsa millet neden o kadar konu açsın :D
  • Bütün overclock programlarını kapat öyle dene. Gerekirse catalyst falan da kapatıp dene. Hatta gpu z programını bile kapat. Ctrl alt del ile de kartı kullanan var mı kontrol et
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Bütün overclock programlarını kapat öyle dene. Gerekirse catalyst falan da kapatıp dene. Hatta gpu z programını bile kapat. Ctrl alt del ile de kartı kullanan var mı kontrol et
    bazen ben gta yı açeken masaüstü modunda açılıyor sonra alt enter yapıp düzeltiyorum tabi
  • HIGHER kullanıcısına yanıt
    Aynen bendede bazen oluyo alt enterla duzeliyo
  • Osd programi rivatuner tarzi bi program varsa bazen nvdia kartlarda experence ile zitlasabiliyir osd yuzunden oyun acilmadigini animsiyorum bi ara olmustu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

Osd programi rivatuner tarzi bi program varsa bazen nvdia kartlarda experence ile zitlasabiliyir osd yuzunden oyun acilmadigini animsiyorum bi ara olmustu
    gta da bendede oluyor arada alt enter yapınca düzeliyor
  • En cok witcher3 de sikinti yasamistim.
  • bende oluyordu bende acaba ayarlarda bir sorun var dedim format attım ama aynı demekki sorun bende değilmiş ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthyrr1976fy

bende oluyordu bende acaba ayarlarda bir sorun var dedim format attım ama aynı demekki sorun bende değilmiş ..

Az evvel ben de format attım. Şuan oyunu Origin'e tanıtıyorum. Starwars'ı tekrar deneyeceğim. Haber ederim. Ancak dediğim gibi çok umudum yok. Neticede bu sorunu saydığım 3 oyunda da yaşayan binlerce kişi var. Ya biz bir şeyleri yanlış yapıyoruz ya da bu soruna karşı taraftan derhal çözüm gelmesi gerekiyor.
  • Dreamer Apartment kullanıcısına yanıt
    yakında bir yama gelirmi
  • quote:

yakında bir yama gelirmi

Valla ben de formatladım ama sorun hala devam ediyor. Yama gelecektir illaki düzeltirler diye umuyorum. Bu sorunu yaşayan birçok kullanıcı var, yabana atmak olmaz
    borderless window un ne gibi sakıncaları var ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: groche

borderless window un ne gibi sakıncaları var ki ?

Denediğim 3 oyunda da FPS'yi düşürüyor, çok fazla değil ama performansa etki ediyor yani. Stuttering dediğimiz micro donmalar meydana gelebiliyor. Fullscreendeki gibi "Yağ gibi akmıyor" yani Tabi bu benim gözlemlemlerim. Siz de deneyin farkı anlayacaksınızdır.
    eskiden fallout 3 için falan fake fullscreen tarzı bişey vardı öyle bişey var mı ki bunlar için acaba onlarda da bu tarz bi sorun vardı sanırım baya oldu ama çok net hatırlamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreamer Apartment

quote:

yakında bir yama gelirmi

Valla ben de formatladım ama sorun hala devam ediyor. Yama gelecektir illaki düzeltirler diye umuyorum. Bu sorunu yaşayan birçok kullanıcı var, yabana atmak olmaz

tamam benim formata gerek yok o zaman
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dreamer Apartment

quote:

yakında bir yama gelirmi

tamam benim formata gerek yok o zaman

Alıntıları Göster
    NVIDIA ekran kartınız varsa GeForce Experience ile oyunu optimize et derseniz Tam ekrana geçiyor.
    Bende sorun düzeldi. Deneyin

• Bugün windows 8.'1'den windows 10'a yükselttim sorunum düzeldi. Ne fullscreen ne de stuttering problemi yaşadım. Bilginize...
  • Hocam ben batman arkham knight i fullscreen oynadım bende öyle bir sorun olmadı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.