Şimdi Ara

Son kararımı vermem için gereken karşılaştırma sorusu! - Golf mü yoksa (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aldıktan sonra anlarsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niye kimse 15-20 bin kmde ceed onermiyor?

• donanım haberde her şart altında golf önerilir bunu sormaya gerek yok.
  • Boyut olarak B sınıfı yeterliyse polo lounge u manuel alıp perde hava yastığı ekletilip alınabilir yoksada golf mantıklı.

• ya arkadaş biride demiyor ki ; golf le kıyas istediğin tüm araçlar küçücük B sınıfı arçlar! golf varken fiesta,1.20 nedir Allah aşkına!
  • zaferdurukan kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış anlamayın ama kıyaslamıyorum, sadece soruyorum yani bana boyut olarak yetecek olmasından dolayı herkes 3 çocuk yapmıyor bu ülkede.
  • ahmet3976 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam dün gece inceledim gerçekten çok dolu direksiyon vs zaten yerli yerinde. Lounge donanıma tüm paketleri ekletebilirim + cam tavan ve hız sabitleyici dahil.
  • Ç.A.Y.D.A.N.L.I.K kullanıcısına yanıt
    Kia istemediğimi biliyorlardır hocam
  • Listeye bakarak ne istediğini bilmediğin rahatça anlaşılıyor.

B mi C mi? Önce ona karar verin.
  • birisi egea desin de neşemizi bulalım.
  • Ben aynı bütçeye poloyu aldım, liste fiyatına bakmayın 60bine alırsınız. Şimdi golf'ü de çok iyi biliyorum, kağıt üstünede golf mü polo mu dersek tabi ki golf seçilir kalitesi ve iç hacmi bir tık daha yukarıda ama şu faktörler var;

Aynı paraya aldığınız golf en kabak donanımken, polo en dolu donanım. Polonun lounge donanımı golf highline donanıma eşit. Midline golfte ise park sensörü, hız sabitleyici, kararan dikiz aynası gibi en basit donanımlar bile yok. Yani şekil golf ama donanım i10.

En önemli unsurlardan diğeri o paraya golfü manuel alırken, poloyu otomaitk alabiliyorsunuz ki şehir içi kullanımında otm şanzımanın manuele göre getirdiği rahatlık ve konfor %200 fark yaratıyor resmen. Sırf bu bir tercih sebebidir benim için. Sizi bilemem.

90lık polonun gidişi, 110luk golfün gidişiyle neredeyse tamamen aynı. Biri kendi aracım, diğeri arkadaşımın uzun yol da yaptım, ikisinin motorları da kasaları için tamamen yeterli.

İkinci elde golf daha aranılan bir model olsada, pek kimse midline istemez, en aşağı confortline olmalı.

Bilmeyen 3. kişilerin kör yorumlarının aksine ben aracın sahibi ve golflerin de 2 farklı motor/donanımı yakın arkadaşlarımda olan biri olarak ikisi arasında hacim dışında çok aman aman bir kalite, konfor farkı yok. Kalitede golf 1 tık daha iyi, konforda aynılar, izolasyonda yarım tık golf daha iyi. Hacimde de bir tık daha iyi. Ama ikisinde de aynı vw hissini alıyorsunuz. Yani boş golf dolu polodan iyidir cümlesine katılmıyorum yukarıda yazılan. Realitede öyle değil.

Burada büyük soru boş ve manuel c sınıfı mı, dolu ve otm b sınıfı mı olmalı.

Ben sıfır alacaksanız polo lounge, ikinci el alacaksanız bütçenizi zorlayıp sürüş konfor paketli comfortline golf almanızı öneririm. Midline çok kabak bir donanım.

Bu arads 1.0 ecoboost powershift fiesta varken, seçtiğiniz manuel atmosferik fiesta çok saçma bir seçim olur aradaki birkaç bin farka. Büyük hata yaparsınız belirteyim. Aynı şekilde tsi vwlerin yanında atmosferik i20 almak da bu devirde at arabası sürmek gibi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Otocar

Evet hocam dün gece inceledim gerçekten çok dolu direksiyon vs zaten yerli yerinde. Lounge donanıma tüm paketleri ekletebilirim + cam tavan ve hız sabitleyici dahil.

Lounge ta hız sabitleyici standart

• Kilometre limitinizi az daha yükseltirseniz size güzel bir Giulietta önereyim derdim. Kendim Giu mda 120 bine geldi , her sürdüğümde iyi ki almışım diyorum..

Bu araçlar arasında az daha kasıp yada az daha km yi yükseltip bari comfort golf olsun. Bu paraya ne boş c sınıfı öneririm nede b sınıfı..

Kolay gelsin

• Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    Hocam sıfır alacağım için manual düşünüyorum yani otomatiğin dezavantajlarından dolayı daha rahat ediyorum zaten manualde hem kendimi geliştirmem için daha iyi olur sanırsam?

Golf 110hp polo 90 hp arasındaki fark biraz beni düşündürdü yoksa en fazla 3 kişi bineceğiz zaten.
  • leidenfrost L kullanıcısına yanıt
    İşte asıl kararsızlığım şuan için bu noktada oluyor hocam, en fazla 3 hadi olsun 4 kişi bineceğimiz bir araba olacağından dolayı çok büyüğe de gerek yok.
  • 1 C sınıfı diğer 3 B sınıfı,cevap içinde saklı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 208 1.2 eat6 allure 62bin bnce dsg polodan iyidir. Manuel alacaksan benzinli golf yerine 2. El dizel manuel c.plus ceed derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Otocar

Hocam sıfır alacağım için manual düşünüyorum yani otomatiğin dezavantajlarından dolayı daha rahat ediyorum zaten manualde hem kendimi geliştirmem için daha iyi olur sanırsam?

Golf 110hp polo 90 hp arasındaki fark biraz beni düşündürdü yoksa en fazla 3 kişi bineceğiz zaten.

Yanlış düşünüyorsun, otomatiğin dezavantajı neymiş? Yeni başlayan için tam tersi manuelin dezavantajı vardır 1 senede yersin baskı balatayı. Garantisi bozulmasın diye serviste yaptırmak zorunda kalacağın için ödersin 2bin tl. Hani otm dezavantajdı?

BEbde 90lık polo var, 110lık ve 125lik golf uzun yol yaptım diyorum. 90lık polo ile 110luk golfün gidişi hemen hemöen aynı. İkisindede 4 kişi gran kösülme olmuyor. Gidiş performansları da aynı, arada hissedilir fark yok. Ha 124lik 1.4tsi çok daha seri o ayrı.

Eğer golf alma niyetin varsa yineliyorum en aşağı sürüş konfor paketli comfortline almalısın. Arka park sensörü 2003 yılındaki araçlarda standartlaşmaya başlamıştı. 2016 yılında sıfır arabaya 60bin lira para verip arka park sensörsüz araç kullanmak nasıl birşeydir sence?

• Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    Polo full gerçekten çok dolu olarak görünüyor hocam tam genç işi arabası ben yine tekrarlıyorum otomatik istemediğimi masraf çıkaracaksa bile manual olmasından yanayım zira bana işte verecekleri araç otomatik değil manual olacak ;) Tavsiyeler için ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.
  • SertyAdams kullanıcısına yanıt
    208 maalesef otomatik var sadece gördüğüm kadarı ile. 2. el düşünmüyorum hocam maalesef.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.