Şimdi Ara

Soluk borusuna yemek kaçarsa ne olur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
7.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • büyük bir lokma kaçarsa tıkanıyor ve havasızlıktan ölüyorsun

ama mesela pilav yiyoruz ve tek bir pirinç tanesi soluk borusuna kaçtı, ne oluyor? soluğu kesip öldürmez ama nereye gider bu pirinç. aşağıda mide yok gidip akciğere mi varıyor? ömür boyu orada mı kalır? anatomi bilgim yok bilen aydınlatabilir mi

• Burundan çıkar herhalde
  • geçenlerde aynı soru benım de aklıma gelddi
  • 90 günde falan atılıyor vücuttan öyle şeyler.
  • Soluk borusundan sadece hava gecicek sekilde yaratilmis. Soluk borusunu hortum gibi dusun en ufak hava harici birsey girdiginde kendini sıkıyormus, birak pirinc tanesi tek damla su dahi olsa bu sekilde oluyor ve nefes alamiyorsun zaten. Bir kasik suda bogulmakta burdan geliyor sanirim.
    Dikkat etmek lazim yani.
  • OksurUk reflexiyle cıkar ve yemek borusuna gider cıkmazsa ölünür diye biliyorum.ama emin degilim
  • Heimlich manevrasını öğrenin.
    Soluk borusunda takılan yemek öksürük yoluyla atılır çoğunlukla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Organismus

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Soluk borusuna kaçan cismi çıkarmaya çalışan kişinin manevranın devamında ters tepki vereceğini sanmıyorum fakat yine de beklenebilir.Soluğu kapalı iken sizin sayenizde nefesinin açıldığına inanırsa soluk borusu tıkalı kişi yanlış anlamaz diye düşünüyorum.

Asıl manevranın yapıldığı yerdeki diğer insanların ne diyeceği ayrı bir merak konusu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tyler Durden- -- 30 Mart 2019; 0:50:51 >
  • Yemek borusu
  • Başlığa göre cevap veriyorum boğulursun.
  • Soluk borusundan dediğin şekilde sessiz sedasız geçmesinin imkanı yok öksürür sorunu çözersin yüksek ihtimal
  • Kaçması çok çok zor ama leblebi tarzı bir şeyler kaçarsa akciğerlere gider bu da büyük bir sorundur doktorun görmesi gerek. Eğer kaçtığını düşünürseniz direk doktora.
  • Eğer orada kalırsa oral bölgedeki bakteriler çeşitli hastalıklara sebep olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.