Şimdi Ara

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI... (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.577
Cevap
54
Favori
229.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bir parça çizdim, montajını yaptım daha sonra çizdiğim parçanın ölçülerini değiştirmem gerekti, ölçüleri değiştirdim kaydettim, montajı tamamladım kaydettim hibir sorun yoktu.
    daha sonra çizdiğim parçayı başka dosyaya kaydettim ve açtım, ama açılan parçanın ölçüleri benim ilk çizdiğimdeki ölçülerdi, yani hiç değişiklik yapmamışım gibi.
    bu ikinci defa başıma geliyor. sorunla ilgili bir bilginiz var mı.
    solidworks 2012 kullanıyorum.
  • Bütün Ekran Ayarlarım ve grafik ayarlarım performans Yönünde Ekran Kartını Değiştirdim ama Yine Düzelmedi Sorun Taki çizim Ekranına tıklayana kadar o görüntü Kalıyor
    Yeniden oluştur Tuşuda işe Yaramıyor.
  • lord87 kullanıcısına yanıt
    Söylediğiniz Sorun 2 türlü kaynaklanır kopya olarak Kaydedersiniz Ama ölçü Değişikliği Olmadan Kaydetmeniz Gerekir Ki siz kaydettim Diyorsunuz Sorun Bundan Değğil
    2. si ise aynı İsimde 2. Bir parçanız var ise Bu sorun başınıza Gelebilir.
  • Arkadaşlar solidworksta çizim yaparken bazı sorunlar oluştu bunların nedenlerini sormak istiyorum.

1)https://www.youtube.com/watch?v=MOfxD1M6478&index=5&list=PLfP1GxQ1lPaRfB1TZ6R8RYAEfVW4dALM9

Yukarıdaki linkte 2:30 'a gittiğinizde videoyu yapan kişi de hiçbir sıkıntı olmadan devam ediyor. Ben de aşağıdaki resimdeki hatayı veriyor.

http://i.hizliresim.com/4rpny0.png

2)https://www.youtube.com/watch?v=UTO0xHLrUV4&list=PLfP1GxQ1lPaRfB1TZ6R8RYAEfVW4dALM9&index=9

Bu videoda yapılan komutları harfiyen uyguladım fakat 6:50 'ye geldiğimizde videodaki bıçağın ucu gayet sivri görünüyor. Ama bende ki bu şekilde;

http://i.hizliresim.com/z5GDzD.png

3) https://www.youtube.com/watch?v=8NlBZe7eMN4&index=11&list=PLfP1GxQ1lPaRfB1TZ6R8RYAEfVW4dALM9

Bu videoda 8:00 'e geldiğimizde offset'i parçadan 4 mm uzaklıkta ayarlıyor. Ancak ben parça tarafına yapamıyorum ve boşluğa offset çıkıyor. Blind'in yanındaki yön değiştirme sekmesi işe yaramıyor.

http://i.hizliresim.com/WkXPm2.png
    http://i.hizliresim.com/3LOVQ2.png

Sorularımı cevaplarsanız memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi purple -- 29 Mart 2016; 17:13:03 >

• 1) paralelliği yanlış yere verdiniz büyük ihtimal, 2 çizgi üzerinde 3 paralellik gözüküyor

2) oda aynısı, section aldığı plane üzerine sketch açıyor
     SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...

3) offsetin yanındaki ok simgesine tıklayınca diğer tarafa dönmesi lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D6B32B7D -- 29 Mart 2016; 18:50:46 >
  • Teşekkürler. Sketchden çıkıp geri girdim tak diye yaptı, anlamadım valla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: minastrit

Söylediğiniz Sorun 2 türlü kaynaklanır kopya olarak Kaydedersiniz Ama ölçü Değişikliği Olmadan Kaydetmeniz Gerekir Ki siz kaydettim Diyorsunuz Sorun Bundan Değğil
    2. si ise aynı İsimde 2. Bir parçanız var ise Bu sorun başınıza Gelebilir.

kesinlikle kaydettim, 1 defa böyle bir sorunla karşılaşsam demekki kaydetmemişim derdim ama 2 defa aynısı oldu.

aynı isimde başka klasörde dosya vardı ama solidworksde o anda açık değildi, açık olmamasına rağmen yinede bu hatayı almama sebep olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

Teşekkürler. Sketchden çıkıp geri girdim tak diye yaptı, anlamadım valla.

hallolmasına sevindim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord87

merhaba arkadaşlar,
    bir parça çizdim, montajını yaptım daha sonra çizdiğim parçanın ölçülerini değiştirmem gerekti, ölçüleri değiştirdim kaydettim, montajı tamamladım kaydettim hibir sorun yoktu.
    daha sonra çizdiğim parçayı başka dosyaya kaydettim ve açtım, ama açılan parçanın ölçüleri benim ilk çizdiğimdeki ölçülerdi, yani hiç değişiklik yapmamışım gibi.

merhaba.
    sebebi 2.montajınız hala ilk yerden parçaları çekiyor.

boyle bir işlemi doğru yapmanın yolu "PACK & GO" komutunu kullanmaktır.
    montajları normal parçayı farklı kaydet yaparak şeklinde yapamazsınız.
    o yolla da yapılır ancak onu anlatmamın su an bir önemi yok, pratik olan yöntem budur.

Arkadaşın Dediği Gibi Bende Aynı İsimlerde Dosyalarda Çok Sık Çalışırım Parçaları eski Montaj klasöründen Çeker Solidworks kapalı iken ble Bunu Yapıyor montajı Farklı kaydederken Referanslardan Bul Ve değiştir Komutu İle Sıralamayı Ve harf Değşikliği Yaparsan Ve montajı Açtıkdan Sonra Tekrar Referanslardan Kontrol Edersin Klasör Konumunu Eski Yerde Göstermemesi Gerekiyor.
  • solidworks eğitimlerimde en çok bu konuyu anlatırken zorlanıyorum:)
    programın çalışma mantığını anlayabilmek için 1 yıla yakın tecrübe getirecek bir iş yerinde çalışılması gerektiğini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Hosbak

quote:

Orijinalden alıntı: lord87

merhaba arkadaşlar,

merhaba.
    sebebi 2.montajınız hala ilk yerden parçaları çekiyor.

boyle bir işlemi doğru yapmanın yolu "PACK & GO" komutunu kullanmaktır.
    montajları normal parçayı farklı kaydet yaparak şeklinde yapamazsınız.
    o yolla da yapılır ancak onu anlatmamın su an bir önemi yok, pratik olan yöntem budur.

hocam PACK & GO komutu nedir biraz açıklarmısın?

Paketle ve Gönder Komutu bütün parçaları ayrı klasöre kaydeder bağlantıyı keser veyahut Bir Zıp Arşivine Bile Sıkıştırabilirsiniz.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: minastrit

Paketle ve Gönder Komutu bütün parçaları ayrı klasöre kaydeder bağlantıyı keser veyahut Bir Zıp Arşivine Bile Sıkıştırabilirsiniz.
    Bu mesaja eklenen görseller:

teşekkürler hocam paketle ve gönder komutunu kullanacam bundan sonra. inşallah aynı sorun olmaz.

bir de bir makinenin montajını yaptıktan sonra malzeme listesi çıkarıyoruz, liste tablo şeklinde oluyor, bu tabloyu excel e aktarmanın bir yolu varmış ama ben bulamadım, bilginiz varsa beni aydınlatırmısınız.

• pack & go komutunu kullandıgınızda dikkat etmeniz gereken, daha doğrusu önerdiğim şey "son ek" olarak "2", "v2* gibi her çisimin sonuna gelecek olan bu özelliği kullanmanızdır.
    böylece ana montaj ve pack & go ile ayarladığınız montajı aynı açtıgınızda hiç bir sorun yaşamazsınız.
  • solidde split line ve project curve arasındaki fark nedir ayrıca split line da projection dışında diger silüet ve kesişme komutları çaışmıyor biliginiz var mı nasıl yapıldıgından ve ne işe yaradıgından split line nın örnek çizimle split line anlatabilecek bir arkadaş var mı? Bu yansıttıgımız çizgilere split line olsun project curve olsun bunlara boss loft uygulamak mümkün olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi must33_35 -- 3 Nisan 2016; 15:32:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Montaj aşamasında iki kasnak arasına kayış koyuyorum ama "seçili kasnaklardan biri zaten onarılmış" böyle bir hata ile karşılaşıyorum. Sorunu nasıl çözebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghn

Montaj aşamasında iki kasnak arasına kayış koyuyorum ama "seçili kasnaklardan biri zaten onarılmış" böyle bir hata ile karşılaşıyorum. Sorunu nasıl çözebilirim?

kasnaklardan biri çakılıdır. serbest olması lazım. yani iki kasnakta kendi ekseninde dönmesi gerekiyor.
  • merhaba çalışmalara baktım gerçekten başarılı bende şuan eğitime devam ediyorum ankara da vektörel bilişime yeni başladım inşallah güzel şeyler çıkartıcaz ortaya.
  • arkadaşlar formattan sonra solid 2015 kurdum fakat toolbox yok ''Failed to create ToolboxLibrary object'' hatası alıyorum. bakmadığım yer kalmadı bi türlü yapamadım bilen varsa allah rızası için bi yardım.
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.