Şimdi Ara

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI... (53. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.576
Cevap
54
Favori
229.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=o69E4H-v4kA&list=PLfP1GxQ1lPaSWOY7biDuGwAnmmQplrREZ&index=3

Video da 7:04 'de ki library kısmını nasıl temin edebilirim?
  • solidworks premium paketinde standart kütüphane mevcuttur.
  • 10 Çeşit Kalıp Tasarımı A-Z ye Hangi Parçasının Ne İşe Yaradığını Çalışma Prensibini Anlatarak Tasarım Mantığın Ön Plaka Çıkartarak Çizim Yapıp Anlattım ve Güzel Bir Set Ortaya Çıktı Alt Yapı Oluşturmak İçin Mevcut Kullandığın Her Cad Programında Aynı Mantığı Uygulayarak Kalıp Tasarımı Yaabilirsiniz Özellikle Öğrenci Ve Çizimci Olarak Çalışan Ve Tasarım Mantığı Bilmeyen Arkadaşlar İçin Mükemmel Bir Fırsat Setin Yararlı Olacağına Eminim Setin Yanında 60 a Yakın Kalıp Tasarımı Örneğide Verilecektir İnceleyip Değişik Numunelerde Aynı Sistemler Nasıl Oluyor Öğrenmeniz İçin.. ( Herzaman Teknik Desdek MEVCUT Arkadaşlar Seti Aldınız iş Bitmiyor İstediğiniz Zaman Soru Sorabilir Yardım isteyebilirsiniz Kalıp Tasarmı Konusunda Yardımıcı Olmaya Çalısıcam ) Küçük Bir Tanıtım Videosu Çekip Paylaşıyorum Hangi Kalıpları Hangi Sistemde Yapıcaz
    Bakabilirsiniz..https://www.youtube.com/watch?v=skkthPua4Vw&feature=youtu.behttps://www.youtube.com/watch?v=l7RqunKvffs
    www.kaliptasarimcisi.net
    Adresinden Veya Mesaj Yoluyla Sipariş Verebilirsiniz..

• Selamlar,
    Ekran görüntüsünü paylaştığım ekteki hatanın çözümünü bilen varsa iletişime geçebilir mi?

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...
  • gul.han G kullanıcısına yanıt
    Kafana takilan soru olursa cekinmede. Sorabilirsin. 13 senelik solidworks kullancisiyim. Bol bol cizim ornekleri mevxut gulhan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglrbzkrt

Selamlar,
    Ekran görüntüsünü paylaştığım ekteki hatanın çözümünü bilen varsa iletişime geçebilir mi?

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...

spawn_hayalet benim sorumu yanıtlayabilir misin?

• Merhaba,

Teknik resim alınca otomatik olarak merkez çizgileri çıkıyor.

Seçenekler-Belge Özellikleri-Detaylar'daki Görünüm Oluşturmada Otomatik Ekle kısmından merkez çizgilerindeki tikleri kaldırıyorum ve Tamam diyorum sadece bir teknik resim merkez çizgilerini göstermezken diğerlerinde göstermeye devam ediyor. Bir türlü default ayarlarını değiştiremedim, teknik resmimde dairelerde merkez çizgisi istemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Şimdiden teşekkürler.
    İyi günler.
  • Kurulum Yöneticisi geçerli aboneliğin bitiş tarihini belirleyemedi. Bu bilgiyi güncellemek için lisansınızı yeniden etkinleştirmek ister misiniz?
    Böyle bir sorunla karşılaşıyorum.İşletim sistemim windows 10 .Daha önce w10 de kullanıyordum.Sorun w10 ile alakalı değil.Sınavım var yardım edin gözünüzü seviyim.Solidworks 2016 SP1 , SP3 ve Solidworks 2014 ,2013 hepsinde aynı hatayı alıyorum SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...

• 5 tane başlık açmanıza gerek yok konunuz acil diye. burası bir forum sitesi. dileyen yardım ediyor isteyen cevaplamıyor.
    madem bu kadar önem veriyordunuz daha öncesinden programı açıp bir baksaydınız kendinizi strese sokmasaydınız son güne kalıp.
    deneme sürüm lisansınız bitmiş, bu yüzden alıyorsunuz bu uyarıyı.
    crackli bir solidworks kurmayı deneyin.
  • solidworks te dosyanın oluşturulma tarihini değiştirmenin bir yolu varmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Max Eisenhardt

solidworks te dosyanın oluşturulma tarihini değiştirmenin bir yolu varmı acaba ?

Lutfen yardim odev vercem olusturulma tarihi 2012 gorunuyo. Zamanda yok yeniden yapmak icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • değiştiremezsiniz. yeniden çiziverin aynısını bence en mantıklısı bu.
  • Herkese merhaba. Montajsız çizdiğim 9 komponentlik bir parça için resim çıktısı almak istiyorum. Komponentler arasınabelirli bir uzaklık koyarak, renk verip komponent isimlerini de tablo halinde göstermem gerçekten çok hoş olur. Solid'in bunun için bir fonksiyonu var mı acaba yoksa çizim yapar gibi tek tek uzaklık vere vere mi yapmak zorundayım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

Herkese merhaba. Montajsız çizdiğim 9 komponentlik bir parça için resim çıktısı almak istiyorum. Komponentler arasınabelirli bir uzaklık koyarak, renk verip komponent isimlerini de tablo halinde göstermem gerçekten çok hoş olur. Solid'in bunun için bir fonksiyonu var mı acaba yoksa çizim yapar gibi tek tek uzaklık vere vere mi yapmak zorundayım?

merhaba.
    montaja atıp tek tek aralarına mesafe verebilirsiniz. oldukça basit bir işlem.
    bu mesafeleri ise, oluşturdugunuz montajı teknik resme aktararak orada gösterebilirsiniz.
  • quote:

Herkese merhaba. Montajsız çizdiğim 9 komponentlik bir parça için resim çıktısı almak istiyorum. Komponentler arasınabelirli bir uzaklık koyarak, renk verip komponent isimlerini de tablo halinde göstermem gerçekten çok hoş olur. Solid'in bunun için bir fonksiyonu var mı acaba yoksa çizim yapar gibi tek tek uzaklık vere vere mi yapmak zorundayım?

patlatılmış görünüm üzerinden yapabilirsiniz. hazır olan montajı bozmadan parçaları birbirinden uzaklaştırarak istediğiniz görünümü elde edersiniz

http://help.solidworks.com/2014/English/SolidWorks/sldworks/t_Exploded_Views_in_Drawings.htm

https://www.youtube.com/watch?v=xn-8WJxUYzY

• Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Montajsız çizdiğim için patlatmayı yapamadım( Belki de ben beceremedim, ama komponentler birbirinin üzerine çizili). Ben de ANSYS Design Modeler'dan tek part haline getirip IGES formatıyla Solid'e geri attım ve oldu.
  • Herkese kolay gelsin benim solidworks 2015 de sac levha ile ilgili bir problemim var çizdiğim sac levhayı düzleştir dediğimde sorunsuz parçayı açıyor ama parçanın açılmış halinde bir değişiklik yapmak için katları aç komutunu kullanınca bu unsur bastırılamaz hatası alıyorum sebebi ne olabilir. Çizimde hata olsa düzleştir dediğim zaman açmaması lazım bir türlü çıkamadım işin içinden yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Montajsız çizdiğim için patlatmayı yapamadım( Belki de ben beceremedim, ama komponentler birbirinin üzerine çizili). Ben de ANSYS Design Modeler'dan tek part haline getirip IGES formatıyla Solid'e geri attım ve oldu.

halletmenize sevindim:)
    kendi başınıza yapmanız size daha büyük keyif vermiştir. kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barissen

Herkese kolay gelsin benim solidworks 2015 de sac levha ile ilgili bir problemim var çizdiğim sac levhayı düzleştir dediğimde sorunsuz parçayı açıyor ama parçanın açılmış halinde bir değişiklik yapmak için katları aç komutunu kullanınca bu unsur bastırılamaz hatası alıyorum sebebi ne olabilir. Çizimde hata olsa düzleştir dediğim zaman açmaması lazım bir türlü çıkamadım işin içinden yardımcı olursanız sevinirim.

merhaba.
    sac açınımınına hiç bir işlem yapmayınız. üzerine çizim yapabilirsiniz ancak kulak veremezsiniz.
    büyük ihtimal yapmak istediğiniz işlem delikler açmaktır.. açınımda işlem yapmak için unfold komutunu kullanınız. istediğiniz işlemi yaptıktan sonra fold komutu ile tekrar kulağı geri bükünüz.
    flatten/düzleştir kullanarak çizim yapmaya çalışmayın, bu yanlış bir harekettir.

eğer cevabım yetersiz geldiyse lütfen bir önizleme yükleyin size yardımcı olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 2 Haziran 2016; 20:18:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: barissen

Herkese kolay gelsin benim solidworks 2015 de sac levha ile ilgili bir problemim var çizdiğim sac levhayı düzleştir dediğimde sorunsuz parçayı açıyor ama parçanın açılmış halinde bir değişiklik yapmak için katları aç komutunu kullanınca bu unsur bastırılamaz hatası alıyorum sebebi ne olabilir. Çizimde hata olsa düzleştir dediğim zaman açmaması lazım bir türlü çıkamadım işin içinden yardımcı olursanız sevinirim.

unfold yaparken seçilen unsurlardan dolayı olabilir sorun. buraya görüntü atabilirsiniz veya direk parçayı
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.