Şimdi Ara

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI... (50. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.576
Cevap
54
Favori
229.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kromaj

Bu solidworks her kullanıldığında bir log dosyası tutuyor ve kullanım istatistiklerini firmaya gönderiyor. Bunu engelleyebilen var mı?? Kişisel olarak kullanıp öğrenmeye çalışıyorum geçen avukattan telefon geldi mahkemeye verecez diye tehdit ederek. Şimdilik savuşturdum üretim yapmıyorum öğrenmeye çalışıyorum diyerek. Ama bilgisayarımdan bilgi göndermesi de can sıkıcı bu programın. Var mı bunu engelleyebilen babayiğit?

internetinizi keserek kullanmadığınız sürece engelleyemezsiniz.
    eğer avukatlıktan arandıysanız gerçekten, geçmiş olsun.
    sizi muhtemelen 3-4 ay boyunca takip etmişlerdir.
    hergün 8de açılıp 6da kapanan, pazar günü hiç açılmayan bir solidworks log kaydın kurtuluşu olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E_rman

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Solidworks 2016 kullanıyorum feature manager de bir parçanın üzerine geldiğimde parçanın kenarlarını belirtmek için kendiliğinden turuncu çizgiler çıkıyor eğer parça kenarları çok ise program donuyor.
    Nvidia Geforce GTX 950M ekran kartı var fakat yineden donuyor. Zaten program pc nin özelliklerini kullanmıyor resmen hiç bir zaman ne cpu ne de gpu kasılıyor. Optimizasyonunu yapamadım bir türlü yardımcı olursanız sevinirim. Not: Programın Nvidia Denetim Masası ayarları yapılmıştır program ekran kartı ile açılıyor.
     SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Solidworks 2016 kullanıyorum.Feature Manager de bir nesnenin üstüne geldiğimde parça üzerinde turuncu çizgiler çıkmaya başlıyor eğer kenar sayısı fazla olursa program donuyor kendini kapatıyor. Nvidia Geforce GTX 950M ekran kartım var ama program yineden donuyor. Optimizasyon ayarlarını yapamadım bir türlü yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca Nvidia Denetim Masasından programı ekledim program ekran kartı ile açılıyor yani ama yineden program donarak ilerliyor. Ne Cpu ne Gpu kasılıyor.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Solidworks 2016 kullanıyorum.Feature Manager de bir nesnenin üstüne geldiğimde parça üzerinde turuncu çizgiler çıkmaya başlıyor eğer kenar sayısı fazla olursa program donuyor kendini kapatıyor. Nvidia Geforce GTX 950M ekran kartım var ama program yineden donuyor. Optimizasyon ayarlarını yapamadım bir türlü yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca Nvidia Denetim Masasından programı ekledim program ekran kartı ile açılıyor yani ama yineden program donarak ilerliyor. Ne Cpu ne Gpu kasılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogzhn.bygl

Alıntıları Göster
    İZMİR' DE 21 ŞUBAT 2015 TARİHİNDE YENİ BİR SOLIDWORKS EОİTİMİ BAŞLIYOR..
    3 BOYUTLU TASARIM YAPARAK MESLEK EDİNEBİLCEОİNİZ BU MESLEKİ EОİTİM HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTEYENLER MESAJ ATABİLİR.

• quote:

Orijinalden alıntı: SolidWorks Eğitmeni

İZMİR' DE 21 ŞUBAT 2015 TARİHİNDE YENİ BİR SOLIDWORKS EОİTİMİ BAŞLIYOR..
    3 BOYUTLU TASARIM YAPARAK MESLEK EDİNEBİLCEОİNİZ BU MESLEKİ EОİTİM HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTEYENLER MESAJ ATABİLİR.

Alıntıları Göster
    Solid Works 2013 kurdum bilgisyarıma. İnternet üzerinden nereden öğrenebilirim SolidWorks'ü ? Temel oluşturmak istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Aeronautical Engineering

Solid Works 2013 kurdum bilgisyarıma. İnternet üzerinden nereden öğrenebilirim SolidWorks'ü ? Temel oluşturmak istiyorum

up
  • Aeronautical Engineering A kullanıcısına yanıt
    You tube da turkce solid works kanallari var onlardan baslayabilirsiniz eger izmirde yasiyorsaniz hakan hosbak in egitim kurslari var bunlara katilabilirsiniz
  • Aeronautical Engineering A kullanıcısına yanıt
    merhaba.
    temel olarak değil ancak temelinizi oluşturduktan sonra size yararı dokunacak olan sayfamdaki videoları izleyebilirsiniz:
    https://www.youtube.com/user/solidworksizmir/videos
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Hosbak

merhaba.
    temel olarak değil ancak temelinizi oluşturduktan sonra size yararı dokunacak olan sayfamdaki videoları izleyebilirsiniz:

Teşekkürler, mutlaka bakacağım
  • quote:

merhaba.

dostum bir şey soracağım x__t galiba dosyanın formatı bir motor çizimi bunu solidworkse uygun hale getirince part dosyası iken bir sıkıntı yok ama montaj bölümüne attığın zaman boyutu küçülüyor minicik oluyor, nasıl düzeltebiliriz.
    format uyumsuzluğu durumu var ama aynı format dışında başka çözüm lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: pennyroyaltea

quote:

merhaba.

dostum bir şey soracağım x__t galiba dosyanın formatı bir motor çizimi bunu solidworkse uygun hale getirince part dosyası iken bir sıkıntı yok ama montaj bölümüne attığın zaman boyutu küçülüyor minicik oluyor, nasıl düzeltebiliriz.
    format uyumsuzluğu durumu var ama aynı format dışında başka çözüm lazım

Alıntıları Göster
    x_t uzantısı parasoliddir. yani başka programlara çiziminizi kısıtlı olarak (yüzeysel göresellik) tanımlatabiliyorsunuz.
    çizimi dilerseniz bana gonderin bir bakayım sorunun ne olduguna.
    parçaların konfigrasyonları olabilir.
    ancak montajda kullanacaksanız:
    part olarak actıgınızda sorun yok ise, partta açıkken bunu farklı kaydetip o şekilde montaja atmayı bir deneyin.

• quote:

x_t uzantısı parasoliddir. yani başka programlara çiziminizi kısıtlı olarak (yüzeysel göresellik) tanımlatabiliyorsunuz.
    çizimi dilerseniz bana gonderin bir bakayım sorunun ne olduguna.
    parçaların konfigrasyonları olabilir.
    ancak montajda kullanacaksanız:
    part olarak actıgınızda sorun yok ise, partta açıkken bunu farklı kaydetip o şekilde montaja atmayı bir deneyin.

Alıntıları Göster
    şekilde mavi renkte gözüken çemberleri siyah hale yani tam tanımlı hale nasıl getirebilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: gokan90

şekilde mavi renkte gözüken çemberleri siyah hale yani tam tanımlı hale nasıl getirebilirim?

çap değerini verdiğiniz dairenin merkez noktası ile orjin noktasına yataylık ilişkisi verin.

ancak linear/ circular pattern kullandığınızda çoğalttığınız nesnelerin mavi olmasına çok takılmayın. bırakın öyle kalsın.
    çoğalttığınız nesnelere dokunmadığınız sürece bir sıkıntı olulşturmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 13 Şubat 2016; 13:49:30 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gokan90

çap değerini verdiğiniz dairenin merkez noktası ile orjin noktasına yataylık ilişkisi verin.

ancak linear/ circular pattern kullandığınızda çoğalttığınız nesnelerin mavi olmasına çok takılmayın. bırakın öyle kalsın.
    çoğalttığınız nesnelere dokunmadığınız sürece bir sıkıntı olulşturmaz.

Alıntıları Göster
    İstanbul'dA Ücretsiz olarak eğitim alacağım bir yer var mı acaba arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: ultraslan_34

İstanbul'dA Ücretsiz olarak eğitim alacağım bir yer var mı acaba arkadaşlar?

Alıntıları Göster
    Polar koordinatlarla geometri çizmenin hiç mi bir imkanı yok? Exploiti falan da mı yok?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

Polar koordinatlarla geometri çizmenin hiç mi bir imkanı yok? Exploiti falan da mı yok?

Merhaba
    Bu olabilir mi

https://www.youtube.com/watch?v=fbmWuQBu1eg
    http://help.solidworks.com/2015/english/SolidWorks/sldworks/HIDD_CURVE_IN_FILE.htm?id=8a094503263543aa96d5f51a14ea321c
    http://www.javelin-tech.com/blog/2011/10/curve-from-a-text-file-or-table/

• İlginiz için teşekkür ederim de ne yazık ki benim geometri için yemiyor . Fermat spirali çizeceğim, elle nasıl çizildiğinin tutorialleri var büyük ihtimalle autocad ile 2d çizip oradan solide geçeceğim. Tekrar teşekkürler.
  • quote:

İlginiz için teşekkür ederim de ne yazık ki benim geometri için yemiyor . Fermat spirali çizeceğim, elle nasıl çizildiğinin tutorialleri var büyük ihtimalle autocad ile 2d çizip oradan solide geçeceğim. Tekrar teşekkürler.

Bende konuyu bilmiyorum belki faydası olur diye ekledim
    Gemici bir arkadaş vardı, ödev yapmıştı bu yöntemi kullanarak
    Gene tam olarak anlamadım olayı aslında, örnek fln var mı, belki yapılır Autocad üzerinde yapılma imkanı varsa SW'den çıkartılabilir. Gerçi aktarıldığı zaman iş görücekse çokta mühim değil nerde yapıldığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D6B32B7D -- 18 Şubat 2016; 21:53:15 >
  • quote:

İlginiz için teşekkür ederim de ne yazık ki benim geometri için yemiyor . Fermat spirali çizeceğim, elle nasıl çizildiğinin tutorialleri var büyük ihtimalle autocad ile 2d çizip oradan solide geçeceğim. Tekrar teşekkürler.
    Arkadaşlar ben soldi2015te parça oluşturmak için yeni bir sayfa acmak istediğimde "Solidworks 2015 bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor" diye bi hata alıyorm. 2 gündür farklı farklı cozum yolları denedim ama sonuc alamadım. Win10 kullanıyorm acaba bana yardımcı olabilir misinz?
    Bu mesaja eklenen görseller:

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.