Şimdi Ara

Sokakta Kalan 5 Kişilik Aile, Mobil Eve Dönüştürdükleri Gardıropta Yaşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sokakta Kalan 5 Kişilik Aile, Mobil Eve Dönüştürdükleri Gardıropta Yaşıyor

Şanlıurfa'da, 3 ay boyunca 500 lira kira ile elektrik ve su parasını ödeyemeyen hurdacı 48 yaşındaki Veysi Hurma, ev sahibi tarafından evden çıkarılınca, kullandığı gardırobu, 'Gülen adam' filminden esinlenerek 2 metrekarelik tek gözlü mobil eve dönüştürdü. Altına da 4 teker taktıran Veysi Hurma, eşi ve 5-12 yaşlarındaki 3 çocuğu ile Türk bayrağı astığı mobil evde yaşamaya başladı.

GARDIROBU TEK GÖZLÜ EVE DÖNÜŞTÜRDÜ

Haliliye Mahallesi'nde geçimini atık malzemeleri toplayarak sağlayan ancak son dönemde bu işi yapmayan Veysi Hurma, birikmiş 1500 liralık kira ve su ile elektrik borcunu ödeyemeyince, ev sahibi tarafından 3 yıldır oturduğu evden çıkarıldı. Başını sokacak bir ev bulamayan Veysi Hurma, gecekondu olaylarını protesto eden Kartal Tibet'in yönettiği Kemal Sunal'ın oynadığı 'Gülen Adam' filminden esinlenerek, evindeki gardırobu, 2 metrekarelik tek gözlü mobil eve dönüştürdü. İhtiyaç duyduğu malzemeleri alıp geri kalanının sokağa bırakan Veysi Hurma, eşi Dilek, çocukları 5 yaşındaki Türkan, 7 yaşındaki Mustafa ve 12 yaşındaki Mehmet Hurma ile birlikte Türk bayrağı astığı, 4 tekerlekli 2 metre genişliğindeki mobil evde yaşamaya başladı.

'KİRAYI ÖDEYEMEYİNCE SOKAKTA KALDIK''

Görenlerin şaşırdığı Veysi Hurma, "Kirayı ödeyemeyince sokakta kaldık. Kafamızı sokacak bir yer bulamayınca da çareyi bu şekilde seyyar ev yapmakta buldum. Birileri bize yardım edip, ev bulana kadar bu şekilde yaşamaya devam edeceğiz." dedi.

''TUVALET İHTİYAÇLARINI CAMİDE GİDERİYORLAR''

Tuvalet ihtiyaçlarını camide giderdiklerini söyleyen Dilek Hurma ise, mahalle sakinlerinin verdiği yemeklerle karınlarını doyurduklarını ifade edip tek isteğinin 3 çocuğu ile başlarını sokacakları bir ev olduğunu belirtti.

''BU TÜR GÖRÜNTÜLERİ KEMAL SUNAL FİLMLERİNDEN İZLİYORDUK''

Hurma ailesinin gardırop içerisinde yaşadığını gören mahalle sakinlerinden Arif Doğan da, gördüğü manzara karşısında utandığını ifade ederek, şunları söyledi: "Bu tür görüntüleri Kemal Sunal filmlerinden izliyorduk. Ancak bu film Şanlıurfa'da gerçek oldu. Şanlıurfa'da milyarlık evlerin yanında böyle arabada yaşayan ailelerin de var olduğuna bu yaşımda şahit oldum. Buranın ne tuvaleti, ne de ısınma durumu yok. Çocuklar geceleri bu şekilde hastalanır.

''İNSANLIĞIMIZDAN UTANIYORUM''

Suriyelilere nasıl yardım yapılıyorsa, bu aileye de yardım yapılmasını istiyoruz. Burası mahallemizin utancıdır. Haliliye Mahallesi Şanlıurfa'nın en sayılı ve zengin mahallesidir. Ama günümüzde insanlar dolapta yaşıyor. Bunu görünce insanlığımızdan utanıyorum."

quote:

-https://goo.gl/aZKbTY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Profesör Extreme -- 25 Mart 2017; 12:27:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Buyuk bir utanc.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu nasıl iştir ya
  • gerçek mi , ne kadar saçma , aile ve sosyal politakalar bakanı , sosyal hizmet , belediye,valilik her ne yetkili kurum varsa ne iş yapar? sosyal devlet bu mu
  • Sosyal medyanın en sevdiğim tarafı budur işte. Bu saatten sonra bu aile açıkta kalmaz artık.
  • Büyük resmi görmeye çalışırken görememişler bu aileyi.. meclisteki haram yiyenler nerde

NERDE BU DEVLET..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tıpstar

gerçek mi , ne kadar saçma , aile ve sosyal politakalar bakanı , sosyal hizmet , belediye,valilik her ne yetkili kurum varsa ne iş yapar? sosyal devlet bu mu

Şanlıurfa diyor.Suriyeliden sıra gelmemiştir.Malum yarısı orada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 25 Mart 2017; 13:9:42 >
  • quote:

gerçek mi , ne kadar saçma , aile ve sosyal politakalar bakanı , sosyal hizmet , belediye,valilik her ne yetkili kurum varsa ne iş yapar? sosyal devlet bu mu

Aile bakanı Holanda da evet propagandası yapıyor. Bi de girebilseydi iyiydi 😛

• Yeni Türkiye'de sıradan bir gün.
  • böyle insanlar varken arap dölüne bedava toki diyenler var..bunlar türk düşmanı diyincede bana laf ediyosunuz sonra
  • 3 çocuk yapın, devlet her türlü ihtiyaçlarını karşılar diyenler nerde ?

• Yazık vallahi, insanlar neler çekiyor. Şu tarz vatandaşımıza el uzatması lazım devletin.
  • benim anlamadığım madem maddi gelirin fazla iyi değil hangi akla hizmet 3 çocuk yapıyosun. çocuklara yazık.
    suriyelilerden sıra gelirse 3 çocuk yapın kelimesini ağzından düşürmeyen boyu uzun zaat yardımcı olsun.
  • Avagadro kullanıcısına yanıt
    Bence araştırılması gereken bir konu bu. Gelirin az ama çocuk yapıyorsun..

• kendi0 K kullanıcısına yanıt
    3 cocuk yeeeeetmeeeez 5 cocuk yapin diyor artik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • saçmasapansözler kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle. Neden onlarında hayatı karartılıyor ? insanlar gerçekten garip.
    Ben şuan evlenmiş olsam 1 tane çocuktan fazlasını düşünmüyorum. Bütün imkanlarımı ona adarım en azından eğitimiyle, yaşantısıyla daha kaliteli bir hayat sunabilmiş olurum.
  • Bugün de utandık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otodr

quote:

Aile bakanı Holanda da evet propagandası yapıyor. Bi de girebilseydi iyiydi 😛

Tayyip dön demese helvasını yiyecektik

• Hem hükümetin suçu hem de ailenin kendi akılsızlığı maalesef

Neden hükümetin suçu oldugunu anlatmama gerek yok sanırım (Bknz: Şanlıurfa nufus durumu ve ülkemizin ekonomisi)

Anne ve baba ise 3 tane çocuk yapmis, kusura bakmasinlar ama yaptıkları büyük akılsızlık

• tokinin başına kim varsa vebali ona
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.