Şimdi Ara

Sokak köpekleri çoluk çocuğa bela olmaya devam ederken belediyeler engelleniyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
5
Favori
6.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
100 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kopeklerden korkan tıplerı anlamıyorum ya gecen suru seklınde ustume kosmaya basladılar en az 6-7 tane dıslerını fln çok net gördum 1-2 adım gerı attım baktım ben gerı gıttıkce ustume gelıyorlar.Ustlerıne gıdıp bı tekme savurdum hepsı ayrı bı tarafa dagıldı.Korkulcak bısey yok hayvan sonucta bu ınsandan korkmayan hayvan yok.
  • Ben de korkmam. Birkaç kez köpek grubu etrafımı da çevirdi, korkup kaçmadığımdan bişey yapmadılar.

Ama özellikle çocuklar için durum farklı. Çocuğa istediğiniz kadar korkma deyin. Hem onu düşünemezler, hem de çocuklara göre köpekler bütüktür. At büyüklüğünde bi köpeğin havlayarak üstünüze geldiğini düşünün ve korkmayın bakalım.

Bu köpek aşıkları genelde sanırım çocuğu olmayanlardan çıkıyor. Çünkü çocuğu olan birisi, hayvanla çocuğu asla kıyaslamaz.

Toplayıp öldürmek canilik tabii ki ama koca devlet biraz daha masraf yapıp, konunun üzerine de düşerse toplama, kısırlaştırma ve geniş barınaklarda yaşatma işini yapamayacak değil heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 20 Şubat 2020; 14:38:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • köpeğin kimseye zararı yokmuş cafe nero'nun içinde oturuyormuş oraya gelen müşteriler seviyormuş mama veriyormuş. kimseye zararı olmayan köpeği neden götürsünler? bence hayvan düşmanlarında sıkıntı var zararsız köpeği götürmelerini savunuyor. vicdan lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ra-Horakhty

Toplumda ki hayvansever(!) cemaatinin ne kadar etkin olduğu Ankara Batıkent teki olaya verilen ceza ile tasdiklenmişti zaten. Bu işin sonu yok, toplumda ki düşünce değişmeden böyle devam edecek.
    batıkent katliamını destekliyorsun yani??? cinayet işleyenleri destekliyorsu??? kedi köpek fark etmez 18 tane canı zehirlemek normal yani????? allah senin karşına kedi köpek çıkarmasın tek dileğim bu 18 hayvanı zehirleyen adamları savunan insandan korkarım ben potansiyel katilsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dream_55

batıkent katliamını destekliyorsun yani??? cinayet işleyenleri destekliyorsu??? kedi köpek fark etmez 18 tane canı zehirlemek normal yani????? allah senin karşına kedi köpek çıkarmasın tek dileğim bu 18 hayvanı zehirleyen adamları savunan insandan korkarım ben potansiyel katilsin.

Alıntıları Göster
    Hehe destekliyorum, tabi katilim bu arada. Tee Allahım yahu sabır!! Yazdıklarımı işinize göre anlıyorsunuz. Bu ülkede insan katleden katillere bile bazen 10 yıl verilmezken köpekler için 10 yıl veriliyor. Çok abartı ve toplum örgütlerinin, hayvan derneklerinin baskısı ile verilmiş bir ceza. Abartı olduğu apaçık ortada. Ve de orantısız. Bunu eleştirmek köpek katlini desteklemek anlamına da gelmez. 18 köpeği öldürmek normal mi dedim ben?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ortalik ayari kacmis, dunyada hayvanlarin kedi kopekten ibaret oldugunu sanan ve onlari insandan ustun sayan psikolijik sorunlularla dolu.

• Bir de son yıllarda market kapılarını mesken belleyen köpekler var. Hangi aklı kıt kesim bunları market kapısında besliyorsa oraya yerleşmişler gelen gidenden birşeyler bekliyorlar. Köpekten korkan biri markete nasıl girer diye düşünen yok. Hele o yazlık yerlerde yazın besliyorlar eylül ekimde şehre dönünce köpek kedi ortada kalıyor orada yaşayanlara salça oluyorlar. Beslenmeye alışmışlar evine kadar geliyor.

Galiba motor çantalarıyla ve araç bagajlarından yemek çıkarıp besleyenlerde var. Aracın bagajını açtım baktım 2 köpek bekliyor, ne zaman markete gidip torbaları motorun çantasına koyacak olsam kedi geliyor. Bu nedir ya.

Çok seviyorsanız alır 1-2 tane evinizde beslersiniz. Başkaları bunu çekmek zorunda değil. 1 mahallede 1 köpek olurdu şimdi çeteler var. Bu köpekçi hastalıklı tayfayla konuşamazsın bile eleştiri yapsan anasına sövülmüş gibi tepki verirler.

• otobüs tramvay duraklarında, otogarların içinde, avmelerin giriş katındaki güvenlik girişlerinde, trafiğe kapalı halk çarşılarında,caddelerde,üst geçitlerde, çocuk parklarında,boş arazilerde,çöp kontenyırlarının civarında her yerde bunlar var.hindistan a çevirdiniz memleketi yazık günah ya.

itlaf edilsin demiyoruz ya sahiplenin evinizde bakın ya aranızda para toplayın barınak kurun orda bakın madem belediyelere güvenmiyorsunuz.

böyle şey olmaz ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ra-Horakhty

Hehe destekliyorum, tabi katilim bu arada. Tee Allahım yahu sabır!! Yazdıklarımı işinize göre anlıyorsunuz. Bu ülkede insan katleden katillere bile bazen 10 yıl verilmezken köpekler için 10 yıl veriliyor. Çok abartı ve toplum örgütlerinin, hayvan derneklerinin baskısı ile verilmiş bir ceza. Abartı olduğu apaçık ortada. Ve de orantısız. Bunu eleştirmek köpek katlini desteklemek anlamına da gelmez. 18 köpeği öldürmek normal mi dedim ben?

Alıntıları Göster
    kimse insan cinayetlerine verilen cezalara çok demiyor. ülkede adalet sistemi baştan aşağı yanlış saçmasapan şeylerle dolu. cinayete 10 yıl vermek yanlış AMA KÖPEK KATİLLERİNE 10 YIL CEZA ÇOK DEMEK DAHA DA YANLIŞ. cinayet cinayettir. hiçbir canlının yaşama hakkı elinden alınamaz. insan olsun hayvan olsun FARK ETMEZ!! 10 yıl çok falan değildir cinayet işleyen 18 tane canı gözü kapalı öldürüp zehirleyen birine göre azdır.

çok biliyorsunuz evde kedi köpek bakın demeyi. sokaktan kurtardığım hayvanlar zaten var evimde. size tepki veren insanların çoğunun evinde birden fazla kedi köpek var. ayrıca bagajlara koyuyoruz mamaları 15 kiloluk mamaları nereye koyucaz?

sokak köpekleri istemiyorum demek başka burada gelip iti alnından vurucam demek başka. saygı lazım her canlıya.

18 tane canlı kanlı köpeği gözünü kırpmadan öldüren zaten potansiyel insan katilidir. sen ona ses çıkarmazsan beş altı yıl sonra gidip içindeki vahşeti hayvanlarla sınırlandıramayan şerefsiz gider bir insan öldürür. bu tarz insancıklar kedilerden köpeklerden başlar öldürmeye. bunlar cezasız kalmadıkça senin ailenden de insanlar ölebilir. bunu anlamak niye bu kadar zor ben anlamıyorum. gidip ceren özdemir'in katilinin ifadelerini okuyun kedi köpekle başladım işe diyor.

yarın birgün ananızın, kardeşinizin, eşinizin aynı şekilde ölmeyeceği ne malum? bilimsel araştırmalar var açın bakın kedi köpek öldürenin %99'u daha sonra insan öldürüyor. istemiyorum demek başka itlaf edilsin demek başka. kurşunlucan iti demek başka. demek istediğim bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream_55 -- 20 Şubat 2020; 20:40:44 >

• Ulen bu köpeklerde sözde hep millete saldırıyor.
    33 yaşındayım en sapa yolları kullanıyorum dolu köpek bir tanesi bırak ısırmayı saldırmadı.
    Sen taş atarsan hoşt moşt diye köpeği saldırırsan saldırır tabi...

• quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayne87

Ulen bu köpeklerde sözde hep millete saldırıyor.
    33 yaşındayım en sapa yolları kullanıyorum dolu köpek bir tanesi bırak ısırmayı saldırmadı.
    çok bilimsel bir deney olmuş teşekkürler
  • neroavalon kullanıcısına yanıt
    Hayvan düşmanları ne anlar bilimden.
    Ortadan imha olacak birileri varsa hayvanlar yerine hayvan düşmanları olsa ne güzel olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 20 Şubat 2020; 22:0:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayne87

Ulen bu köpeklerde sözde hep millete saldırıyor.
    Başına zaten 50 defa gelmiyor,1 defa geliyor onda da ölmekten beter ediyorlar

• Türkiye'deki hayvanseverlerin bildiği tek hayvan köpek. Kedileri de severler ama köpeklerin binde biri kadar.

Sokak köpekleri kedilere, kuşlara, kirpilere saldırıp öldürür. Sayıları arttığında insanlara da saldırırlar. Türkiye'de sokak köpeği saldırısı sonucu her yıl onlarca insan ölüyor.
  • Ben de koşu yaparken geliyorlar üzerime..

Duruyorum, ani hareket yapmamaya özen gösteriyorum. Öyle havlıyorlar sonra sakinleşip yollarına devam ediyorlar.

Ben de yürüyerek uzaklaştiktan sonra koşuya devam ediyorum.

• Sokaklarda köpek var köpek var, anlayacağınız köpekten köpeğe fark var kimisi gerçekten ürkek masum kendi halinde kimseye zararı yok kimisi ise azılı haydut ama bunu bazılarına kabul ettiremezsiniz, saldırgan köpekte masumdur hatta öyle bir durum yoktur köpek saldırısını anında inkar ederler yalanlayıp kıvırırlar üstüne size iftiralar suçlamalar psikolojik şiddet baskı hatta tartaklama darpla karşılaşırsınız yetmez haksız yere yalan iftirayla dava bile edilirsiniz üstüne tazminat olarak sokak köpekleri için ödeme yapmak zorunda bile kalabilirsiniz bunların özel avukatları vardır. Kimi zaman mağdur insanlara karşı bu kadar saldırgan tutum izlemelerinin ardında sokak hayvanları üzerinden farklı yöntemlerle elde edilen kişisel çıkar ve rantların olduğu bilinmektedir.

Köpek ısırdıysa haklıdır ama şikayet eden yaralanan insan evladı suçludur sizleri yalandan yere yok yere illa suçlayacak bir neden bulurlar, durduk yere tekme atmışınızdır,taş atmışınızdır, aç olduğunu düşünmeyip yemek mama su vermemişinizdir üşüdüğü için evinizi açmamışınızdır binanıza almamışınızdır illaki suçlanacak bir yanınız vardır. İşte bunlar insanla köpek arasındaki farklı bilemeyecek kadar şuursuz insanda can köpekte can ne farkı var diyecek kadar psikolojik sorunludurlar.

Köpekleri insan evladından üstün tutan sözde çevreci süper hayvansever süper ahlaklı aydınlanmış iki ayaklı yaratıklar birazdan hiçbir köpek durduk yere kimseye birşey yapmaz diye fanatikçe genellemelerini yapıp kuduz olmuşçasına karşı saldırıya başlarlar, emin olun bu tipler sokaktaki birçok kendi halinde yaşamaya çalışan köpekten daha saldırgan ve tehlikelilerdir saldırganlıklarını saldırmaya müsait azılı köpeklerden almışlardır. Aşırılığın fanatikliğin her türlüsü zararlıdır dengeyi bozar.

Hayvan haklarını savunan bir sürü dernek var, hayvanların haklarını gerçekten düşünüyorlarsa özellikle köpeklerin dağa bayıra terkedilip açlıktan bir deri bir kemik kalmasını engellemek iyi şartlarda iyi imkanlarda temiz barınaklarda bakılıp yaşamasını istiyorlarsa imkan ve güçlerini mama satışı yaparak değil,
    aşırı şekilde dengesiz bir biçimde üreyen sokak hayvanlarını kontrollü kısırlaştırma yöntemiyle sayılarının belli bir seviyede tutulmasını sağlamalıdırlar. Ancak kimileri bu çözüm yoluna karşıdırlar sokak hayvanları kısırlaştırılmamalıdır illaki analık duygusunu tatmalı yaşamalıdırlar işte bu tarz düşünce ve bu hususta ısrarcı uygulamaların sonucu kontrolsüz üreyip sayıları aşırı çoğalınca toplum içinde sorun oluşmaya başlamıştır.
    Belediyelerin hayvanları sokaktan toplayıp barınaklara götürülmesine engel olacaklarına belediyelerin veterineler birimlerinin kısırlaştırmada yetersiz kalmalarına destek olsalar sokak köpekleri sorunu da kendiliğinden büyük bir ölçüde çözülmüş olabilirdi.

Yorumumu beğenmeyenler bloklasın, parazitlere cevap vermem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyDrama -- 21 Şubat 2020; 1:38:14 >

• Ben hayvanseverim ama sokak hayvanlarına karşıyım. Sokakta başıboş köpek olmamalı, bildiğim kadarıyla gelişmiş ülkelerde böyle bir şey yok.
  • Sokakta bulunan köpekler toplanmalı. Bir süre mesela 1-6 ay tutulmalı. Sahiplenilmeyenler acısız uyutulmalı.

Sahipli hayvanlar da sahiplerine zimmetlenmeli. Eziyet eden, atan adama sağlam ceza kesilmeli.

Ben de köpek sahibi oldum. Ama şu anda işler çığrından çıkmış durumda. Evimin yakınında bir çamlık var. En az 30 köpek var. Sürekli de doğuruyorlar. Her yerde kuru mama yığınları. Sözde hayvanseverler, poşetleriyle birlikte atıyor yemek artıklarını. Yahu geçen gün, ecimşn karşısına yoğuet kabıyla ıspanak bırakmış aptalın biri. Temel Reis, sokağa düşmüş.

.

• Çok doğru söylemişsin. Bu azılı hayvanseverlerin bu işten avantası olması neden işi gücü bırakıp köpek peşinde koşsunlar ki.
  • Ne yapacağı belli olmaz hayvan sonuçta. Sahipsiz hayvan olmaması lazım. Sokak köpeği çok tehlikeli özellikle çocuklar için.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.