Şimdi Ara

Sokak köpekleri çocuğa saldırdı ve öldürdü. (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.009
Cevap
2
Favori
40.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-E767019CA

"Makaleye falan gerek yok."

Verilen örnek de rezalet.

Busunuz işte. Bilginiz yok. Bir dünya kurmuşsunuz kendinize. Şizofreni ve yalan dolu bir dünya!

Alıntıları Göster
    Şizofreni ve yalan dolu bir dünya! değil köpek ve hayvan dolu bir dünya Çatlasan da patlasan da gebersen de sinirinden bu dünyada yaşayacaksın.

• Çok merak ediyorum, kendilerine hayvansever diyenler yaşadıkları şehirdeki bir (ticari amaçlı)hayvanatbahçesinin önüne her gün geçip pankartla eylem yapıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devian

Şizofreni ve yalan dolu bir dünya! değil köpek ve hayvan dolu bir dünya Çatlasan da patlasan da gebersen de sinirinden bu dünyada yaşayacaksın.

Alıntıları Göster
    Laf kalabalığı yapma. Daha bugün görev yaptığım okulda, okul önünde yatıp uyuyan köpeği rahatsız eden bir kişiyi engelledim.

Aşağılık kompleksli misin? Bizi ne zannediyorsun? Ne çatlaması, ne patlaması?

Bilmiyorsunuz bir şey işte. Köpek seviyorsun diye kendini sanırım özel hissediyorsun. Ama hiçbir şey değilsin.

"Makaleye gerek yok." diyen bilimden uzak saplantılı kafaya ne anlatabiliriz ki? Değil mi?

• quote:

Laf kalabalığı yapma. Daha bugün görev yaptığım okulda, okul önünde yatıp uyuyan köpeği rahatsız eden bir kişiyi engelledim.

Bilmiyorsunuz bir şey işte. Köpek seviyorsun diye kendini sanırım özel hissediyorsun. Ama hiçbir şey değilsin.

"Makaleye gerek yok." diyen bilimden uzak saplantılı kafaya ne anlatabiliriz ki? Değil mi?

Alıntıları Göster
    Pazar günü nasıl bir görevdir bu

Bi kaç gündür attığın yorumları görüyorum , işi gücü bırakıp ( olduğu da şüpheli ) köpeklerle uğraşıp duruyorsun

Hayatında nasıl bir yaran var da bu işlere bu kadar zaman ayırabiliyorsun?

• quote:

Alıntıları Göster
    Bilimle ilgisi yok bunun , köpeğini sürekli döven onu izole eden ona kötü davranan birinin köpeğine yaklaş ısırır seni , ama köpeğini seven , insanlara da köpeğini sevdiren birinin köpeğine yanaş oynar seninle.Bunun nesinin makalesini arıyorsun bu kadar zor mu anlaması ? Hayatında hiç köpek besleyen bir yakının olmadı mı bu kadar mı mesafelisiniz hayvanlara ? Aynısı sokaktakiler içinde geçerli işte çevresinden negatif enerji alan köpek negatif dürtülere sahip oluyor , pozitif enerji alan köpek pozitif dürtülere sahip oluyor.

Ha birde hayvanlar negatif enerji saçan insanları sevmez.Hissederler o insanları ve saldırabilirler.Sende dikkate et.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Pazar günü nasıl bir görevdir bu

Bi kaç gündür attığın yorumları görüyorum , işi gücü bırakıp ( olduğu da şüpheli ) köpeklerle uğraşıp duruyorsun

Hayatında nasıl bir yaran var da bu işlere bu kadar zaman ayırabiliyorsun?

Alıntıları Göster
    Özelde görev yapıyorum. Pazar günü izin günü değil bize. Klavye başında iki gündür insanlığa nefret kusan bir hayvan aşığı olduğun için gerçek hayattan pek haberin olmayabilir ve bana kafa takmış olabilirsin. İleride geçer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayvanseverlerin yaşadığı bir semtteyim hayvanlar hiçte saldırgan değil. Çünkü aç değiller. Sevgi ve ilgi görüyorlar. Başıboş kalan hayvanlar aç kalan hayvanları mahalle halkının da onayıyla toplamaları lazım.

• Niye saldirdiniz lan çocuğa

• quote:

Özelde görev yapıyorum. Pazar günü izin günü değil bize. Klavye başında iki gündür insanlığa nefret kusan bir hayvan aşığı olduğun için gerçek hayattan pek haberin olmayabilir ve bana kafa takmış olabilirsin. İleride geçer.

Alıntıları Göster
    Pazar günleri çalışıyorsun , ardından eve gelip forumda insanlarla laf dalaşına giriyorsun

Çok güzel bir hayat , bu psikolojide olmanın sebebi aşikar

Allah sabır versin

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Pazar günleri çalışıyorsun , ardından eve gelip forumda insanlarla laf dalaşına giriyorsun

Çok güzel bir hayat , bu psikolojide olmanın sebebi aşikar

Allah sabır versin

Alıntıları Göster
    Bilir misin? En yoğun günüm pazar. Eve gelip bir şeyler içerek forumda takılayım diyorum. Sonra şu popüler konuyu görüyorum. Öldürülen o masum çocuk geliyor aklıma. Konuya girip sizin şu zırvalarınızı, yalanlarınızı, leş romantizminizi, insan düşmanlığınızı vb. görüyorum. Elbette cevap da vermek istiyorum.

Psikolojim sağlam yani. Merak etme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Hayvanseverlerin yaşadığı bir semtteyim hayvanlar hiçte saldırgan değil. Çünkü aç değiller. Sevgi ve ilgi görüyorlar. Başıboş kalan hayvanlar aç kalan hayvanları mahalle halkının da onayıyla toplamaları lazım.
    Biz de onu diyoruz işte ama hemen biri gelip "köpek düşmanı vb.." deyip konuyu sulandırıyor. Onun yerine gidip sahte kıymayı sulandırsınlar.
  • Neyin kavgasının verildiğini anlamıyorum. Köpeklerin kontrolsüz şekilde çoğalması halk sağlığı açısından açık bir tehtit. Hele ki gece vakti bir köpek çetesiyle rast gelmek tam bir bela. Bu yüzden öyle büyük konuşmamak gerek. Yok pozitif enerji yok negatif enerji diye.

Peli köpeksin sokaklar mı istiyorum? Hayır. Bu karar yalnızca benim veya başkasının değil bir referandumla alınmalı. Bölgesel de olabilir. Ama buna da gerek yok bence. Belediye sıkı bir denetimle bu işi halledebilir.

1.)Köpekler aşılı ve çipli olacak.

2.)Bölgelerinde belirli sayıyı aşan köpekler barınaklara taşınacak.

3.)Köpeklerin barınak, yemek ve su ihtiyaçları belediye ekiplerince karşılanacak.

4.)Köpekler kısırlaltırılacak.

5.)Hayvan satış mağazaları kapatılacak. Köpekler barınaklardan alınacak. (Bunu buradaki bir arkadaştan kopya çektim)

Bence bu önlemler ile bu sorunlar çözülür.

• Öncelikle, genç kardeşimize Allah'tan rahmet ve ailesine sabırlar dilerim. Allah kimseye böyle acı yaşatmasın.

Burada en büyük suç, bu köpekleri daha önce kısırlaştırmayan ya da barınaklara almayan belediyenindir.

Hayvanların bu kadar çok üremesine müsaade ederseniz, kontrol etmek çok zor olacaktır.Saldırgan hayvanlara gerekli işlemler yapılmalı, diğerlerinin de kısırlaştırılması ve sağlık kontrolleri yapılmalıdır.

Giden can geri gelmeyecek ama inşallah bundan sonra böyle ihmalsizlikler ile karşılaşmayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 6 Ocak 2019; 21:26:28 >
  • quote:

Bilir misin? En yoğun günüm pazar. Eve gelip bir şeyler içerek forumda takılayım diyorum. Sonra şu popüler konuyu görüyorum. Öldürülen o masum çocuk geliyor aklıma. Konuya girip sizin şu zırvalarınızı, yalanlarınızı, leş romantizminizi, insan düşmanlığınızı vb. görüyorum. Elbette cevap da vermek istiyorum.

Psikolojim sağlam yani. Merak etme.

Alıntıları Göster
    afrika da saatte 300 çocuk açlıktan ölüyor. Onlar aklına gelmiyor sanırım.

• Siz burada bu tartışmaları yaparken başka tartışmalar ortaya çıktı haberiniz yok.

1 ) Ölen çocuğa otopsi yapılmasını ailesi ret edip apar topar gömmüşler.

2 ) Çocuğun elbiselerinde en ufak bir yırtık veya boğuşma izi olmadığı gibi çocuğun iç çamaşırı aşağıya inmiş vaziyette imiş.

daha birçok iddia ortaya atıldı. Durum çok vahim. Bu olay fena patlak verecek ama dur bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turn table

Siz burada bu tartışmaları yaparken başka tartışmalar ortaya çıktı haberiniz yok.

1 ) Ölen çocuğa otopsi yapılmasını ailesi ret edip apar topar gömmüşler.

2 ) Çocuğun elbiselerinde en ufak bir yırtık veya boğuşma izi olmadığı gibi çocuğun iç çamaşırı aşağıya inmiş vaziyette imiş.

daha birçok iddia ortaya atıldı. Durum çok vahim. Bu olay fena patlak verecek ama dur bakalım.
    bir sapık insan tarafından yapılan bir tecavüz çıkarsa bunun altından hadi görün bakalım.
  • Yahu bu konuda neyi savunuyorsunuz anlamadım.

Başıboş köpek istemiyorum bende. Hele böyle bir olayda el insaf yahu.

Git bakalım buradan yazacağını, o çocuğun ailesinin yüzüne söyle. Müftü teşebbüs etti, zor kurtardılar.

Tüm başıboş köpekler kisirlastirilmalidir. Sahipli olanlara ise alacağı her yavru üzerine zimmetlenmeli ve tüm sorumluluğu, aynen bir birey gibi sahibinin üstünde olmalıdır.

Hatta birey köpek eslestirmemelidir, şöyle ki;
    Bu hayvanı sahiplenmek istediği zaman profesyonel köpek çiftlikleri kurulup oradan kisirlastirilmis bir yavru köpeği veya eğitimli kopegi alıp besleyebilirsiniz.

Galiba en doğrusu bu. Hem yapılacak planlama ile bu çiftliklerde soyun devamı sağlanır, hemde sağlıklı, temiz, istersen eğitimli bir köpek sahiplenmiş olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 6 Ocak 2019; 21:50:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öte yandan, bu sözde hayvan hakları savunucularinin '''buyuk çoğunluğu'' bu mama, pet ürünleri satan firmalar ile anlaşmalı.

Taktik belli,, olay çıkar basın gelsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Köpekler saldırıyorsa boşuna saldırmazlar. Bölge köpeklere kötü davranıyor demek ki veya o çocuklar kötü davranıyor köpekler durup dururken saldırmazlar.

Bulunduğum bölgede 20 den fazla köpek var beni ne zaman görseler yanıma gelirler 5-6 tanesi bile olsa yanıma gelir sevdirirler.

Hayvanların saldırgan duyguları durup dururken aktif olmaz. İnsanların hayvanlara davranış biçimi ile Hayvanlar saldırgan olur veya sevimli olurlar.

Ben sana taş atsam 1 kaçarsın 5 kaçarsın sonunda arkadaşlarını toplayıp beni döversin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeasme

Hiçbir hayvan durduk yere saldırmaz, saldırıyorsa zaten toplanmalıdır.Ancak tekrar söylüyorum, hiçbir hayvan yok yere saldırmaz...
    Köpeklerin şehirlerde olmasına karşıyım. Bir yerde kızışmış ta olabilir, yavrusu da olabilir. Siz anlamadan yaklaşırsanız size saldırır, kedi gibi değil köpekler.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.