Şimdi Ara

Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit: hasarın bu kadar fazla olmasının şoför tarafına eğilimin sebebini bulduk sağ ön tamponla vurmama rağmen bizim aracın ön korumalığı karşı aracın şoför kapısına oturdu ve 1 metre kadar sola çekti bizi. Resimde önden bakarken tamponun sol plastiği çekmeden dolayı yirtiliyor. Bu da ön korumalık olmasaydı çok daha az şekilde olacağını gösteriyor hasarın. Sağ sol çamurluklar da işin içine girebilir şimdi.

Not: siyah peugeot bize ait. tutanakta a aracı kayın sokak üzerinde olan.

Ana cadde kapandığından yolu geçtiğimiz sokağa vermişlerdi. seyir halindeyken sağ sokaktan karşıya geçmeye çalışan bir dacianın led farlarını gördüm ve kornaya bastım uyarmak için. fakat hiç beklemeden yola atladı ve sürücü kapısından çarptım. kaza resimleri mevcut yorumlarsanız sevinirim. dört yol sokak arası gibi düşünebilirsiniz.

kaza tutanağı tuttuk ve birbirimizin ehliyet ruhsat sigorta kagitlarının fotokopisini karşılıklı aldık. sizce sonuç nasıl olur gidişat ne olur bilgilendirirseniz sevinirim.

Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)Sokak arası kaza yaptım ilgili kişiler bakabilir mi? (Resim ve tutanak ekli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Süleyman Çakır. -- 16 Eylül 2020; 7:58:22 >

• 50-50 gibi duruyor fakat;

'Sokak kesişimlerinde sağdan gelen araca yol verilir' şeklinde bir kural duymuştum. O zaman %100 hatalı olursunuz.

Geçmiş olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • shkoksal kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam yalnız sağ tarafta tam onun çıktığı yerde araç park etmişti o yüzden net göremedim nerede olduğunu. Sadece ışığını gördüm LED olduğu için birde hiç beklemeden çıktı yola sağa sola bakmadı ama yapacak birşey yok nasip artık.

• kusuru size verirler geçmiş olsun. yol sağ tarafı boş olan araca ait. korna yerine frene basmalıydınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emir.ksk kullanıcısına yanıt
    Anladım. Peki arka ana caddeyi kapattıkları için tüm yolu oraya vermişlerdi orada bir muhabbet geçti burası geçici cadde olarak da gözükebilir diye. Bunun doğruluğu varmıdır?

• Hocam ikisi de sokak ise %100 suçlusunuz, başıma geldi kaskom vardı.

• Tüm kusuru size verirler. Geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Süleyman Çakır.

Anladım. Peki arka ana caddeyi kapattıkları için tüm yolu oraya vermişlerdi orada bir muhabbet geçti burası geçici cadde olarak da gözükebilir diye. Bunun doğruluğu varmıdır?
    dörtyol dörtyoldur hocam. "burası geçici cadde" şeklinde bir levha yoksa kavşak kuralları geçerli.
  • birber80 kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam size de geçmiş olsun.

• Dura-Ace kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Durma mesafem kalmadığından kornaya bastım erkenden frene asilsam yine çarpardim ama daha az hasar olabilirdi. Karşı tarafın orta sol direk ve kapı olduğu gibi içe girdi kağıt gibi. O da süratli olduğundan benim araçta sağdan vurmama rağmen sola kaydı ön taraf sürücü kapısı da camı da kasıldı. Allah beterinden korusun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Süleyman Çakır. -- 15 Eylül 2020; 2:57:26 >
  • Aynı kazayı yaşadık çarpan bizdik ama yol sağdan gelenin hakkı olduğu için haklı çıktık. Maalesef %100 kusur size verilir.

• kaanozdemir46 kullanıcısına yanıt
    Aslında bu mesele fırsatçılara iş kapısı da olabilir. Biraz daha düzenleme getirmeleri gerekir ama dediğiniz doğru hocam sizede geçmiş olsun.

• emir.ksk kullanıcısına yanıt
    Yoktu sanırsam hocam levha. Neyse sağlık olsun bilgi için tşkler

• Süleyman Çakır. kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, sizede geçmiş olsun. Yaralanma ya da kamu malına zarar gelmediyse kaza yerine polis bile gelmiyor suç oranı tutulan tutanağa göre karar veriliyor buna karar verirken de karayolları trafik kanununa bakıyorlar. Sizde bir göz atın, orada herhangi bir tabela, levha filan yoksa yol her koşulda sağdan gelen aracındır diye bir madde var çoğu kişi haberdar değil kulaktan duyma çok fazla bilgi kirliliği dolanıyor etrafta biz kazayı yaptığımızda çarpan kişi de biz olduğumuzdan çevredekilerin hepsi suç %100 size çıkar ya da en iyi ihtimalle 50-50 verirler diyorlardı açıp karayolları trafik kanunu okuduğumda üstteki maddeyi gördüm ve rahatladık, suç karşı tarafa çıktı, tekrardan geçmiş olsun buarada kaskonuz varmıydı?

• Öncelikle geçmiş olsun. Sokak-Sokak Cadde-Cadde gibi eşdeğer karşılaşmalarda yol hakkı sağdan gelenindir. Kavşak içi ve anayol-tali yol ayrımlarında bu kural uygulanmaz. Fakat sizin geldiğiniz sokak daha geniş karşı tarafınki daha dar. Cadde-Sokak gibi sanki. Dacianın yerinde olsam kesinlikle yol verirdim riske girmezdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Farfaraway21 kullanıcısına yanıt
    Benim geldiğim sokak 2 şerit+ park edilebilen yol gibi düşünün. Arkamda oranın minibüsü vardı yolcu almaya durmasaydi arkamdan da bana gireceklerdi.. kaç yıldır ilk defa o sokağa girdim mecburiyetten girmez olaydım. Haritada şu şekilde oldu.

Kırmızıli ben seyrantepe cad. Metro yapımindan dolayı kapalıydı ve kayın sok. Üzerinden tekrar caddeye çıkılıyordu. Bende oradan girdim ve siyah oklu arkadaş yolun tam ortasına çıktı mavi alanda kaza yaptık. Bu şekilde. Bizim 30-35kmh civarıydı. Fakat fren mesafesi kalmadığından olduğu gibi girdik birbirimize. Bir de kaza sonrası keşke sağa kirsaydin arka stopa vururdun kurtarirdik diyorlar. Dedim hemşerim o kadar süratli çıktın ki sağa kırmayı geç frene basamadim. Aracın sola doğru kayma sebebi ise vuruş sonrası oldu normalde yolun ortasından düz gidiyordum sanki sola dönüyormuşum gibi bir hava oluştu. En sonda ben sade şekilde yazarken onlar sola manevra yaparak orta direğe vurdu gibi şeyler yazdılar. Hâlbuki tamamen sürücü kapısına vurdum direk ön planda değildi..

Kaskomuz yoktu hocam bugün ustalar baktı şase 10 cmye yakın geri kaymış sürücü tarafı dedi. 60 kmh hız civarında yapılmış kaza dedi. Bende sokağa Yeni döndüm 2. Vitese atmak için hızlanırken oldu 60 imkansız dedim. Saçma sapan bir durum oluştu böyle olmazdı diyor hâlâ..

Görünürde pek birşey yok gibi duruyor şase nasıl 10cm kaymış ilginç. Farklı kişilere göstermekte yarar var hocam.

Aynen öyle 10cm geri kaysa sürücü kapısı açılmazdı. Ayrıca 60kmh vursam airbag açmaz mıydı. Airbagler de açmadı ki.

Pek anlam veremedim hocam. Siz farklı farklı kişilere gösterin bu devirde herkes birbirini düdüklemeye çalışıyor. Sırf bu yüzden aracımızın pert olmasını istedik.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.