Şimdi Ara

Soft yazılım için firma tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
0
Favori
11.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2CR wag grubunda bayağı başarılı. Opelde rakibi yok. Hazır map kullanmıyor. Gerçek dyno testi yapıyor. Aracın kondisyonuna göre yazıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut_emmi

soft yazılım için ecufast.
    Aynen. Kia Ceed aracıma uygulama yaptırdım, ivmelenmesi torku, beygiri çok fark etti. Ben yakıt tüketimi için yaptırmıştım ama gaza asılmaktan şu ara yakıt tüketimini düşüremiyorum. Altımda başka bir araç var diyebilirim =)
  • benim aracımda ecufast soft yazılım var.
    bence soft yazılımda merdiven altı olmadıkca büyük firmalardan ucuz olanı hangisi ise yaptırılabilir.
    aracım yazılımlı aldım ama olmasaydı, ben btg maslak'a yaptırırdım. sonuçta arkalarında superchips var.
    ecufast de yazılımı dışardan alıyor ama nereden alıyor, kime yaptırıyorlar bilmiyorum.bilmek isterdim.
    ama 40bin km oldu maşallah bir sıkıntısını görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

1.2 tsi 105 hp?
    1.2 tsi 122 hp?
    bu motorlar birbirinin aynısı değil. internette biraz araştırma yaparsanız farklarını bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖlüyenYörüler

Hiçbirisi araca özgü yapmıyor benim araştırdığıma göre. Özel setuplar hariç (stage 2 üzeri) hepsinde standart bi map var gelene gidene atıyorlar. Örnek vermek gerekirse 100 tane 1.5 150 TSİ gelsin hepsine attıkları map aynı. O yüzden stage 1 de bana göre firma önemsiz.
    Aynen öyle , standart araca standart yazılım. Hepsi aynı olan bi motora farklı bir iş yapmak mantıksız zaten. Uluslarası firmalar üzerinden motor kodu ile map satın alınıp atılıyor.
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    1.2 TSi 105 Hp ve 1.4 TSi 122 Hp? Çünkü 1.2 de 122 lik diye bir motor duymadım ben.

• soft yazılımda ecufast,modlu araçta dr.ecu
  • 2 sene kadar önce İstanbul'da ve Türkiye'de çok meşhur olan bir tanesine gittim. Araba i30 1.6crdi. Motor kodu d4fb olması gerekirken sisteminde arabanın motor kodu d4fc olarak çıktı. Şanzıman tork konvertörlü olduğu için yaptıracaktım vazgeçtim. Bu arada d4fc kod nolu motor 1.4crdi. Acaba 1.4 CRDi yazılımı mı atacaktı diye düşünmeden edemedim. Olur muydu bilmiyorum. Saçma bir durumdu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boraycan -- 29 Nisan 2020; 13:9:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Yazılımcı motor mu değiştiriyor?
    Arabaya sadece yazılım atarak beygir ve tork artışı saglıyorlar üzerine birde yakıt tüketimi düşüyor ve motorun ömründen yemiyor.

Eger bunlara inanıyorsan git yazılım yaptır. Yazılım aracın parçalarının ömründen yer.Az km yapıyorsundur bunu belki fark edemezsin orası ayrı.

Fabrika motorun gücünü ve torkunu belli degerlerde bırakıyorsa bir bildigi var.

Evet yazılımcı motoru degiştirmiyor,parça da eklemiyor bir yazılım atıyor ve beygir ve tork artıyor yakıt düşüyor.

Yazdıgımı tekrar oku anlamaya çalış ondan sonra kendi yazdıgını oku. Sonra git aracına yazılım yaptır

İyi forumlar.

• alembizim kullanıcısına yanıt
    Emisyon denen şeyden ve vag grubunun yaptığı hileden haberin yok sanırım, bu kadar sığ bir yorum yapılamazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

birbirleriyle birebir aynı olup yazılımla güç kısması yapılan motorlar ne oluyor o zaman?
    Ülkelere göre vergilendirme yüzünden degişiklikler olabilir.

Birebir aynı dedigin motorun dışarıdan aynı gözükmesine ragmen motorun iç parçalarında degişiklikler olabilir.Segmanlardan,turbo,intercool,enjektöre kadar motorda tonla parça var.

Ayrıca sadece motor yetmez fren sistemi ve yürüyen aksamda bazı degişiklikler olabilir.Üreticilerin amaçları maliyetleri düşürmek ve ülke pazarında ki ihtiyaçlara göre araç üretmek.Aynı ülkede aynı motor hacminden farklı güç seçenekleri olan motorlar da var.Ama fark sadece yazılım degil parçalar.

İki farklı motorun dış görünüşleri ve hacimleri aynı diye sadece yazılım farkı olarak güçlerinin ve torkunun farklı olduguna inanıyorsan senin bilecegin iş. Arada ki fark sadece yazılım degil.

İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Emisyon denen şeyden ve vag grubunun yaptığı hileden haberin yok sanırım, bu kadar sığ bir yorum yapılamazdı.
    işine gelmedi galiba yaptıgım yorum.

Yazdıklarım Vw özgü degil yazılım turbolu olan her araca yapılıyor. Sen şimdi neden sadece Vw indirgedin?.

Ford,Opel,Bmv,Mercedes'e vs yazılım yapılmıyor mu?

Ayrıca Vw tsi motorlarına da yazılım yapılıyor onlarda hile yok.

Sıkışınca emisyon ve hile den bahset. Bak ne güzel emisyon diyorsun senin yazılımcıların araca hiç bir parça ekleyip çıkarmadan yazılım yapıyorlar ve egzos emisyonu vs hiç degişmiyor.

İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: falterubbix

bu motorlar birbirinin aynısı değil. internette biraz araştırma yaparsanız farklarını bulabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Bu kitleye göre fark sadece yazılım (!) anlatamazsanız ugraşmayın.Fabrika sadece yazılımı degiştirip aynı motoru koyuyor.
  • alembizim kullanıcısına yanıt
    Emisyon değişmiyor diyen kim? Gazlayınca Extra yakıt yakıyorsun daha fazla emisyon olmama ihtimali var mı? Üreticilerin aracını üretirken uymak zorunda olduğu kurallar var sen o limitlerin üstüne yazılım ile çıkıp aracındaki kısılmış gücü kullanabilirsin. Evet yazılım ile sakin kullanımda yakıt tüketimin düşüyor çünkü aynı miktarda gaz pedalı kullanımıyla daha fazla güce sahip oluyorsun ve güç fazla geliyor daha az basıyorsun bunda tasarruf sağlıyor ek olarak motor yükü daha az oluyor. Yazılım her aracın ömründen yemez, 2.0 TDi 102 Hp ve 150Hp civatasına kadar aynı motor ama yazılım farkı var neden? Segmentasyon çünkü.

• Merhabalar elinde 1.6 tdci 90 hp için orjinal ecu map dosyası olan var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende e90 320d otomatim araca soft yaptırmayı düşünüyorum. 184 hp den 220 hp ye 380 torktan 450 civarı torka yükseliyor. Şanzımanda zaten üst limit 450 diyorlar. Bursada önerebileceğiniz firma var mı?

• Biraz gec oldu ama konu onume dustu. Bende 1 yorum yapiyim dedim. 2008 yilinda golf 5 gti im vardi. Araci aldigimda superchips yazilimla geldi. Aslinda amacim 30 unvrs almakti turbodan dolayi ama o tarihlerde istedigim km de bulamadim. Sonra k03 turboyu k04 turbo ile degistirmek istedim. 14 bin km de pert olmus s3 un uzerinden soktuk. 2. eldi. Daha sonra cocukla anlasarak evoms hava filtresini de adim. Sonra milltek egzoz derken arkasi kesilmedi. Rs4 enjektorleri sonra s3 intercooler vs derken superchips i upgrade etmek zorunda kalmistim. Ilk olarak apr diye bir yazilim denedik. Overboost oldugu icin beni tedirgin etti. Sonra bir arkadasim revo yapalim dedi. 2 gun araci birakmistim. Bu kadar zevk alacagimi dusunmemistim ama farki o an anladim.
    Tabi su anda yas 40 olunca malum ugrasmak icimden gelmiyor. Benden gecti yani.
    Dr ecu vs duydum, nedir ne degildir bilemiyorum, referans olan cok arac var biliyorum.
    Eger maddi imkaniniz varsa vag grubuna mutlaka ama mutlaka revo yazilimi tavsiye ederim.
    Neyse kalin saglicakla

• quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Bu işi yapanların çoğu Apaçi ne teknik bilgi var ne başka birşey yakıt haritasiyla oynuyorlar turbo basıncını açıyorlar araç zengindemi fakirdemi belli değil.
    hakkıyla yapabilmeleri için bir aracın bir motoruyla aylarca uğraşmaları lazım
    Ayrıca yakıtta düşmüyor sırtları başları yalan bunların bunlari bilerek risk alarak yaptirin

Aylarca yabancı çalışıyor zaten bu iş için , hazır yazılım USB ile atılıyor o kadar

Firmalar tutup kendisi yazılım yazmıyor aracınıza

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.