Şimdi Ara

Skoda Octavia'dan neden hiç bahsedilmiyor??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
14.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandır bu forumu takip ediyorum. Araç tavsiyeleri konularında genelde bilindik markalar opel , honda , ford , volswagen gibi markalar tavsiye ediliyor. 40- 45 bin lira bütçem var diyene bile genelde golf , astra gibi C segmenti araçlar tavsiye ediliyor. SuperB in övgüsü baya yapılıyor ama bi küçük modeli olan ve SuperB den 10-15 bin lira ucuz olan ve kendi segmentine göre fiyatı gayet makul olan bir araç neden tavsiye edilmiyor?

Şuan pazarlıkla 35 bin liraya TSI 122 Hp Octavia alınabilir gibime geliyor. Daha donanımlısı bile 37-38 gibi bi fiyata alınabilir. Ayrıca Volsvagen kalitesi.Skoda araç satamadığı için ciddi pazarlık payıda tanıyormuş.

Sanırım Türkiyede bu vergi sistemi falan oldukça araç alırken millet zarar etmemek için 2. eline baya önem veriyor ama bence uzun yıllar binilecekse Octavia çok iyi tercih olur. Benzinli C segmentinin bana göre fiyat/performansı en iyi aracı Octavia. Hele ki güncel tasarımlı benzinli C segmenti 40 binlerden başlıyorken.
    Şuan 35 binim olsa ve sıfır araç alacak olsam Octavia alırdım.
    Sizce??

• Hala imajını düzeltemedi skoda tek nedeni bu.(tabi bunla beraber ikinci elde problemler çıkıyor)
    Skoda denince çarpık bacak akla geliyor tek nedeni bu.(Fakat daha yeni skoda'ları kullanıp veya seyahat edipde hala çarpık bacakdan bahsedenini görmedim,yani milletimizde müthiş bir önyargı var skoda'ya karşı)
    Yoksa skoda'nın octavia modeli çok çok güzel bir araç.
    Hatta bence sınıfında liderliği oynayan bir araç.
    Not:Bu yorumumu foruma değil genele hitaben yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilxx92 -- 10 Mart 2010; 1:43:08 >
  • Octavia forumda olması gerektiği kadar çok tavsiye ediliyor diye düşünüyorum.

• önyargıdan başka birşey değil

forumda denemeyen arkadaşların 10 dk vakit ayırıp 1.4 tsi dsg 122 beygirlik octavia'yı test etmelerini öneririm

%90'nın ağzı açık kalacak eminim konfor, izolasyon, kalite ve elegansdaki full donanımı başka araçta bu fiyata bulmak çok zor

sınıfının yıllardır en sorunsuz aracı oldu octavia bu da çok önemli bir faktör zira ne araçlar var ama güvenemiyorsun sağlamlığına

tavsiye ettiğim 2 doktor arkadaşım da yeni kasa octavia aldılar ve karar vermeden önce insignia dahil test etmedikleri araç kalmadı

şimdi bana her gördüklerinde teşekkür ediyorlar

yeni araç alma arifesinde olan herkeze tavsiye ederim octavia ve superb test etmeden kesinlikle son kararınızı vermeyin

• Uzun zamandır bende araba aratırmasındayım ve bu hafta sonu deneme sansım oldu octavia 122bg dsg izlenimlerim şöyle gerçekleşti:
    1- alınacaksa elegance dusunulmelı ambienti bana boş geldi direksiyon bile cok kalitesizdi ambientede bence
    2-alınacaksa DSGlisi tercih edilmelidi
    3-araca beyaz renk müthiş yakışıyor
    4-çift eksoz olayı (sanırım TSİdan dolayı...)cok havalı duruyor
    5-lastik sesini biraz fazla alıyor gibime geldi(mazda 3 cok daha yalıtımlı gibime geldi)
    6-performansı canavar 122den asagısı alınmamalı bence
    7-surerken muthiş bi güven duygusu veriyor
    Sonuç olarak araba cok hoşuma gitti ve sanırım yakıtıda sanırım denediğim cruze ve mazdadan iyi (ölçmedim sadece duydugum kadarıyla)...Fiyatına gelince de Eleganceın fiyatınıda 47500 altına ındıremedım ama calışmalarım devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi millercoholic -- 10 Mart 2010; 3:36:56 >

• OPEL markası tüm Avrupa'da (ve bazı ortadoğu ülkelerinde) OPEL olarak bilinir ancak General Motors zamanında satın alıp OPEL'de yaptığı gibi markanın adını değiştirmediğinden Melekler Ülkesi halkı, çay ve pasta müdavimi isyankâr İngilizler'in kanına VAUXHALL markası daha ağır basıyor ve İrlanda'da bile (!) OPEL satılmaya devam edildiği halde Ada'da VAUXHALL ("voksal") amblemi yapıştırılıyor.

Pazarlama taktiği, mal satma stratejisi.

SKODA Doğu Avrupa Ülkesi aracı olmaktan değil (üretim bandında fıstık gibi sarışın kızlar çalışıyor, işe gitmeden önce makyaj yapıp saçlarını fönlüyorlar, özellikle iç donanım montajında görev alıyorlar; şaka olarak ya da eskiz anlamında değil, gerçek olduğundan belirtiyorum), fazla reklam yapmamaktan da değil, 50 yıl önce ürettiği komünist kızıl basit arabaların ülkemize yarı sosyalist devletler üzerinden getirilmesi ve normalde kullanım ömrü 10-15 yılda dolan zamanın otomobillerinin ülkemizde 30-40 yıl kullanılmasından ve bıraktığı kötü izden dolayı marka adından ve hatırlattıklarından kaybediyor.

Acaba Türkiye'ye ihraç edilen SKODA'ların amblemini söküp SEAT ile değiştirseler ne olur? Halkın SEAT markasına SKODA markasından daha önyargısız olduğu ortada. SEAT'ın satış rakamları da daha fazla. SEAT OCTAVIA, SEAT SUPERB gibi araçlar satışı katlatmaz mı?

GM daha önce bu oyunu oynadı, DAEWOO oldu CHEVROLET... İyi de tuttu!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 10 Mart 2010; 8:36:30 >

• Ben 2001 model Skoda Octavia 1.6 Elegance kullanıyorum. Aracımdan çokta memnunum. Arkadaşımda ve akrabamdada var, onlarda çok memnunlar. Ayrıca son dönemde Skoda araçlarıda yayılmaya başladı. Satışlardaki zayıflık bence fiyatlarının halen yüksek seyretmesi. Octavia 1.4 TSI donanımlı alındığında 40 bini geçiyor. Böyle oluncada daha yaygın olan Renault, Toyota gibi araçlara bakılıyor.
  • bence fiyatlarının daha uygun olması gerekiyor(2-3 bin). tamam vw grubu ile aynı kalitede. belki bazıları donanım olarak üstün ama octavia nın fiyatı 50 bine dayamış. elegance donanımlı 1.4 motor jetta ile aynı para. ucuz olan octavianın da donanımı çok kötü. vw daha bilindik olduğu için ve skoda nın fiyat avantajı olmadığı içi skoda dan fazla bahsedilmiyor olabilir.
  • fiyatı uygun ve aklımda olan araçlardan, vw kalitesini daha uygun fiyata bulabildiğiniz araçlar.Tabi son zamanlarda fiyat artışları da var.Zamanında 30 dan verildğini biliorum sıfır tabi 1,6 8v :/
  • Evet bizim işyerinden bir arkadaş 2008 sonunda yanlış olmasın 28 ya da 29.000 TL'ye aldı sıfırını.
  • şöyle versinler bakalım 37 38 e elegans tsi leri satılıyor mu satılmıyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhaninho_cArsi

Evet bizim işyerinden bir arkadaş 2008 sonunda yanlış olmasın 28 ya da 29.000 TL'ye aldı sıfırını.

tour donanımlı olabilir o dediğiniz
  • Vw logosunun olmadığı VW bu araç...

uzun yıllar birlikte eskitilebilecek bir araç...

• benim de fikrim hala VW nin gölgesinde kalması ve kendini ispatlayamaması ve 2.el kaygıları.

insanların skoda ya bakış açılarının hala büyük çaplı önyargı taşıması. fuarda incelediğim en fazla arka koltuk diz mesafesine sahip modeldi vede 4x4 özelliği ile

bir alman arabası düşünseydim fiyat performans ve kalite bütünlüğünde tercihim olurdu.benim için logolardan ziyade kalite ve donanım çizgisi daha ön planda

ülkemizde ve bu forumda malesef bu durum daha çok zaman istiyor.
  • Ederinden fazla fiyatlarda bence şu anda daha fazla satması için 2.000 TL indirim şart bu zamanda.
  • Taner Bey'in yazısına katılıyorum. Hem de hemen Çekistan'a gidip Skoda montaj hattını göresim gelecek kadar...
    Ben de Octavia'yı beğeniyorum. 1,6 dizeli de gelirse belki satışları artar. Ama sanırım Yüce Oto'nun da bir kısmı doğuş'a ait.
    Ayrıca ben arka görünümünü beğenmesem de forumda herkes Superb tavsiye ediyor. Ama iş almaya gelince almıyorlar.
  • bence skoda yani doğuş-yüce auto ortaklığı skodayı yeteri kadar iyi tanıtamıyor

doğuş grubunun diğer markaları reklamını çok güzel bir şekilde yaparken skoda yapamıyor

soruyorum size ne zaman gördünüz bir superb reklamı veya octavia

ben görmedim aldığımız superbi kendi çabalarımla araştırmalarımla test ederek buldum

başımdan geçen bir olayda bir alışveriş merkezinde skoda standt kurmuş beyaz superb duruyor adam yanıma yanaştı ve dediki çinden mi geliyor bu arabalar dedi ama logo vw yazsaydı adam dicekti alman yapıyor abi dicekti yanlışmıyım ?
  • Skoda aslında olduğundan fazla biliniyor, ancak türkiyede Skoda dedin mi '' Aga ben onu almam çünkü 2.El piyasası yok '' diye cevap alıyorsunuz. İşte böyle bir zihniyetin olduğu türkiyede fazla tutulmaz. Türkler sıfır araba alırken bile ilk düşündüğü şu ; Ulan ben bunu alman önce bir bakayım 2.El piyasası nasıl. İyise alalım . . .
  • @Auto CAD

Söylediklerinizde haklısınız. Zaten bu durum sadece Skoda'ya has bir durum değil.
    Türkiye piyasasına baktığınız zaman belli başlı birkaç marka dışında geri kalanına at çöpe gitsin mantığı ile yaklaşılıyor.

Daihatsu'nun Materia diye bi modeli var. Millet beğenmiyor yok tipi şöyle falan diye. Ulan aynısını Honda falan yapsa uffff tasarım harikası olurdu
  • Bu forumda yeterince bahsediliyor da, Türk halkının gözünde hakettiği yerde olmadığı gerçek.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.