Şimdi Ara

Skoda Octavia'dan neden hiç bahsedilmiyor?? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
14.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Octavia hiç de ucuz değil vosvos tr'de bu kadar pahalı diye skodanın da yakın fiyata satılmasını beklemek yanlış. Sonuçta marka imajı diye bir olay var. mesela audi ile vosvos arasındaki fiyat farkına bakınca ne demek istediğim daha iyi anlaşılır
  • quote:

quote:
    quote:

Orijinalden alıntı: caissa

Uzun zamandır bu forumu takip ediyorum. Araç tavsiyeleri konularında genelde bilindik markalar opel , honda , ford , volswagen gibi markalar tavsiye ediliyor. 40- 45 bin lira bütçem var diyene bile genelde golf , astra gibi C segmenti araçlar tavsiye ediliyor. SuperB in övgüsü baya yapılıyor ama bi küçük modeli olan ve SuperB den 10-15 bin lira ucuz olan ve kendi segmentine göre fiyatı gayet makul olan bir araç neden tavsiye edilmiyor?

Şuan pazarlıkla 35 bin liraya TSI 122 Hp Octavia alınabilir gibime geliyor. Daha donanımlısı bile 37-38 gibi bi fiyata alınabilir. Ayrıca Volsvagen kalitesi.Skoda araç satamadığı için ciddi pazarlık payıda tanıyormuş.

Sanırım Türkiyede bu vergi sistemi falan oldukça araç alırken millet zarar etmemek için 2. eline baya önem veriyor ama bence uzun yıllar binilecekse Octavia çok iyi tercih olur. Benzinli C segmentinin bana göre fiyat/performansı en iyi aracı Octavia. Hele ki güncel tasarımlı benzinli C segmenti 40 binlerden başlıyorken.
    Şuan 35 binim olsa ve sıfır araç alacak olsam Octavia alırdım.
    Sizce??

Önerirsin - beğenirsin- test edersin ; ancak iş ciddiyete bindiğinde Skoda hayal olur uçar..

New Fiesta 2009 Titanium aracı neden tercih ettiyseniz , insanlarda o sebeplerden dolayı Ford'u Opel'i tercih ediyor .....

İnsan ihtiyacına yönelik araçlar almalı. Bende o yüzden fiesta aldım zaten. Çünkü ihtiyaçlarıma ve bütçeme en uygun aracın fiesta olduğuna karar verdim 1.5 sene önce. Çünkü;
    -Bekarım ve yaşım genç, ayrıca HB tarzı araçlardan hoşlanıyorum.
    -B segmenti olan ve en fazla 25 bin lira fiyatı olan sportif çizgileri olan ayrıca yakıtıda nispeten az olan fiestada karar kılmam benim için zor olmadı. Gerçi iş ciddiye binince 2-3 bin aştık bütçeyi ama olsun.

Eğer ki evli olsam, çoluk çocuğum olsa ve 35-40 bin civarı bütçem olsa kesinlikle octaviayı ciddi ciddi düşünürdüm. Ford almamdaki sebep kesinlikle marka imajından falan değildir. Skoda , mazda gibi ülkemizde 2. eli olmayan modellerede baktım ama en mantıklısı fiestaydı.

• quote:

Octavia hiç de ucuz değil vosvos tr'de bu kadar pahalı diye skodanın da yakın fiyata satılmasını beklemek yanlış. Sonuçta marka imajı diye bir olay var. mesela audi ile vosvos arasındaki fiyat farkına bakınca ne demek istediğim daha iyi anlaşılır

Bence Octavia nın fiyatları kendi segmentinde oldukça rekabetçi diye düşünüyorum. Mesela;

Yeni astra 40-60 bin arası
    Civic 40-50 bin arası
    Megane;Fluence 35-40bin arası
    Focus(Yeni kasası çıkacak 10 ay sonra) 35-45bin arası
    Golf 40-60 bin arası
    Bravo 40 bin civarı
    Corolla;Auris 40-50 bin arası

Bu fiyatlara göre 37-38 bine orta donanımlı bir Octavia bence ucuzdur. Kaldı ki Octaviada kullanılan motor hepsinden üstündür. Golf hariç, zaten aynı grubun araçları. Ama Skoda nın ülkemizde tutulmaması nedeniyle 2-3 bin lira ucuz olması gerektiği fikrine katılıyorum. Zaten o kadar da pazarlıkla iniyorlarmış. Hiç bir firma 2-3 bin lira inmez liste fiyatından. Zaten bir yerde duymuştum;Skoda SuperB dünyada en ucuz Türkiyede satılıyormuş.

• şu aki fiyatların şişik olduğu sıfır araç piyasına göre değerlendirirsek haklı olabilirsiniz ama bu sadece şu an geçerli gibi. fiyatlar normal optimum seviyeye gelince öle pek de avantajlı bir alternatif değil bence. 2. el değer kaybı malum ama
    ikinci elde skodaya gelene kadar ne volvolar, alfalar, saablar var değer kaybeden. hem bu değer kaybı eğer sıfır almamış iseniz de
    birçok kullanıcı için de bilindiği üzere fırsattır. skoda kaliteli araç olabilir ki öyle zaten özellikle vw grubuna dahil olduktan itibaren ama bu forum da araç tavsiye ederken ilk tavsiye edilcek araç olmasını gerektrimez. skodayı forumda ki colt 'a dönüştürmeye gerek yok bence. özellikle octavia gibi c sınıfında bütün araçların birbirine oldukça yakın olduğu bir sınıfta. olay kimisinin dediği gibi önyargı da değil bence. insanlar neyin kaliteli neyin sıradan olduğunu az çok biliyo ama, 1 kuruşun hesabını yaptığı şu zamanlarda diğerlerine göre bariz avantajları olmayan bir markayı almamasından şikayetçi olmak; bence skoda kullanıcıların kendilerini rahatlatma yöntemi gibi geliyo bana..

• quote:

Orijinalden alıntı: fake plastic

şu aki fiyatların şişik olduğu sıfır araç piyasına göre değerlendirirsek haklı olabilirsiniz ama bu sadece şu an geçerli gibi. fiyatlar normal optimum seviyeye gelince öle pek de avantajlı bir alternatif değil bence. 2. el değer kaybı malum ama
    ikinci elde skodaya gelene kadar ne volvolar, alfalar, saablar var değer kaybeden. hem bu değer kaybı eğer sıfır almamış iseniz de
    birçok kullanıcı için de bilindiği üzere fırsattır. skoda kaliteli araç olabilir ki öyle zaten özellikle vw grubuna dahil olduktan itibaren ama bu forum da araç tavsiye ederken ilk tavsiye edilcek araç olmasını gerektrimez. skodayı forumda ki colt 'a dönüştürmeye gerek yok bence. özellikle octavia gibi c sınıfında bütün araçların birbirine oldukça yakın olduğu bir sınıfta. olay kimisinin dediği gibi önyargı da değil bence. insanlar neyin kaliteli neyin sıradan olduğunu az çok biliyo ama, 1 kuruşun hesabını yaptığı şu zamanlarda diğerlerine göre bariz avantajları olmayan bir markayı almamasından şikayetçi olmak; bence skoda kullanıcıların kendilerini rahatlatma yöntemi gibi geliyo bana..

başta söylediklerine katılıyorum ama sonrakine değil maalesef

olay sadece amblemden kaynaklanıyor o amblemin yerinde VW yazsa gözü kapalı alırlardı

zira C sınıfında daha ne olsun ki ? tsi gibi harika bir motor ve yanında dsg şanzımanı sunuyor ve bunu plastik kalitesini ve konforu en üst seviyede tutarak jettadan daha güzel bir kasada sunuyor

bir noktaya da dikkat çekmek lazım aracın pek bilinmeyen yönü daha doğrusu genel olarak Skoda'nın ....

octavia 2006, 2007, 2008 ve 2009 yıllarında sınıfında müşteri memnuniyetinde ve sorunsuzluk açısından sınıfının birincisi (bkz. JD power survey, what car, top gear)

onu da geçtim 2009 yılında yine sıralamada marka olarak LExus (833), Honda 817, Mercedes-Benz 807 puan alırken Skoda 805 puan aldı sorunsuzluk ve genel anlamda müşteri memnuniyeti sıralamasında araçlarıyla 4. sıraya girdi ... bu çok büyük bir başarı

yani alacakları araç c sınıfında janjanlı ama 2 gün sonra zorun çıkaran sağı solu dökülen bir araç olmayacak

seninde octavia kullanmadığın belli arkadaşım bu nedenle uzun uzun tartışacak da değilim ... umarım birgün bir jetta ve octavia kullanır sonra gelir burada paylaşırsın bizlerle

• Yukarıdaki gibi RS aksesuarlı ve Sarı rengi ile 1.6 Tdi Dsg alabilirim, hoşuma gidiyor açıkçası.
  • "O paraya öküz alırız!" diye bir laf vardır, bu "Neden" 'lerin "Çünkü" 'südür.
    Durumu en güzel bu özetler.
  • süperb ile mercedes c180k bizim is yerinin önündeki otoparkta her gün yatar süperb full+dizel hangisi diye sorsan mercedes derdim ama aklimdan da skoda hic cikmazdi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dranov

quote:

Orijinalden alıntı: tuuberk

Acilen amblem degistirmesi lazim... Yazik oluyor Skoda'ya...

O kadar da vahim durumda olduğunu sanmıyorum..

Evet ama amblemin etkisi bir hayli yüksek. Örnek vereyim. Çalışmakta olduğum şirkette Muhasebe müdürümüz ile geçenlerede bunu konuşmuştuk. Adam Skoda Superb'ye hasta derecesinde seviyor. Alacak imkanıda var ama almıyor. XXX bey neden diye sorduğumda Skoda'nın amblemi rezalet dedi. Bir kaç kez daha buna şahit oldum. Gerçekten amblemden kaybediyor . . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinite

Vw logosunun olmadığı VW bu araç...

uzun yıllar birlikte eskitilebilecek bir araç...

Skoda Octavia'dan neden hiç bahsedilmiyor??

şu fotograftaki octavia sw rs6 gibi durmuş
  •  Skoda Octavia'dan neden hiç bahsedilmiyor??

ingilterede polis arabalarının bir kısmı octiva RS...

Skoda nerden nereyeeeeee...Çeklere sağlam bir Çek yazarak bünyesine katan VW bu firmayı alarak çağa ayak uyduran VW alternatifi araçlar ile karşımıza çıkıyor...50bin liralık Golfe sadece amblemi yüzünden binen insanlara saygım sonsuz ancak Skoda ise farklı amblem ile aynı aracı sunuyor...

1959 lar

1960 lar

1980 ler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infinite -- 11 Mart 2010; 12:40:34 >

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infinite -- 11 Mart 2010; 12:44:47 >
  • skoda iyidir hoştur lafım yok ama orta donanımlı bir 1.4T skoda octavia'ya 40 bin tl parayı çok kişi vermez haklı olarak, o paraya vw opel ford alınır, 2 kalem donanım eksik olur belki ama tercihler hep belli markalardır. 1.6 baz octavia 34 bin tl. parası kısıtlı olanlar veya arabaya çok para bağlamak istemeyenler için bu modeli talep görürse görür onun haricinde daha fazla parayı gözden çıkaran skodayı es geçer, geçiyorda.
  • valah ister bahsetsinler ister bahsetmesinler dün gittim ankaradan skoda octavia 1.6 elegance mpi motor triptonik şanzımanlı 2006 model brc lpg li 25 e kaptım geldim
  • çok hoşuma giden bi araç,ama dizel seçeneyi olmadığı için arka planda kalmaya devam eder bence.yanılmıyorsam dizeli 2.0 motor.koysunlar bakalım 1.6 115ps dizeli satıyor mu,satmıyor mu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüsenka -- 11 Mart 2010; 16:44:19 >
  • HELAL SANA
    ADANALI CELAL

quote:

Orijinalden alıntı: JCRSO

valah ister bahsetsinler ister bahsetmesinler dün gittim ankaradan skoda octavia 1.6 elegance mpi motor triptonik şanzımanlı 2006 model brc lpg li 25 e kaptım geldim

• quote:

Orijinalden alıntı: JCRSO

valah ister bahsetsinler ister bahsetmesinler dün gittim ankaradan skoda octavia 1.6 elegance mpi motor triptonik şanzımanlı 2006 model brc lpg li 25 e kaptım geldim

Temizse cidden kelepir almışsınız..Ben de olsam kaçırmazdım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Warrıor Sako

quote:

Orijinalden alıntı: infinite

Vw logosunun olmadığı VW bu araç...

uzun yıllar birlikte eskitilebilecek bir araç...

şu fotograftaki octavia sw rs6 gibi durmuş

Kapi direklerinden kaybediyor.

Renault 12 TSW veya Toros kapi direklerinden hicbir farki yok bence yandan bakinca...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 11 Mart 2010; 20:09:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Kapi direklerinden kaybediyor.

Renault 12 TSW veya Toros kapi direklerinden hicbir farki yok bence yandan bakinca...

bak bu RS6 12 TSW

bu da 5 series pardon ANADOL SW LTD

yorumsuz ... gözü olan görür zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi over and under -- 11 Mart 2010; 20:16:23 >

• koydugun araclarin kapi direklerine iyi bak bakalim...

octavia da eksik olan seyi kendin de goruceksin

gerci cozumu cokta maliyetli birsey deil, 150-200 tl lik bir siyah carbon bant bu sorunu cozer...

ama iste sinek kucuk mıde bulandirir hesabi, kapi direkleri govdeyle ayni renk olunca - hele bide arac beyaz renk olunca yandan toros-kartal gibi duruyor bence...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.